- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sbohem Berounko !
Minulý víkend jsem se konečně dostal na ryby. Vybral jsem si oblíbený úsek Berounky kousek nad Berounem u Cembritu. Jeden proutek se splávkem, na záda baťoh a těšil jsem se na hejna hladových tlouštů po větvemi velkých líp. Jenže to místo teď vypadá trochu jinak:Nádherné velké a zdravé (!) lípy nějaký zločinec nechal pokácet. Komu překážely?
Na místě zůstal příšerný bord... roztrhané pytle s odpadky, rozježděný tankodrom od těžké techniky. S větvemi a křovím se už nikdo neobtěžoval.
A jako memento - nad protejším břehem se tyčil suchý strom. Byl nápadný, jak zářil do dálky stříbřitě bílou barvou. Na jeho větvích ... kormoráni. Pod nimi úplně mrtvá řeka, ani kolečko na hladině.
Nejradši bych někoho zasmrtil....
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NBrix - Profil | Út 29.3.2011 20:25:05
Ntonouš - Profil | Po 28.3.2011 19:41:29
NFrancJosef - Profil | Po 28.3.2011 19:33:12
NLutra - Profil | Čt 24.3.2011 22:09:15
Pokud máte žaludek na to, s tím něco dělat, tak je třeba se obrátit buď na inspekci životního prostředí, nebo na státní zastupitelství s oznámením trestného činu proti životnímu prostředí.
Přes to státní zastupitelství se podařilo u nás zavřít lihovar, který pravidelně trávil pstruhovku. Naštvali s tím jednoho přespolního týpka, který věděl co a jak a bylo. Místní se to snažili řešit, ale mafie si to ošéfovala a hospodáři pak začali chodit výhrůžný smsky. Pak bylo během měsíce po nich.
Teda to není na ty kormorány, ale na to kácení a ničení, pochopitelně.
NVenca888 - Profil | St 23.3.2011 10:40:29
NMalda512 - Profil | St 23.3.2011 10:32:28
Již jsem to jednou praktikoval. Takže píši z vlastní zkušenosti.
NZiki - Profil | Po 21.3.2011 23:05:20
NBrix - Profil | Po 21.3.2011 14:18:41
Ntuzemak - Profil | Ne 20.3.2011 18:45:29
Nkarelretik - Profil | Ne 20.3.2011 18:35:49
NMalda512 - Profil | Ne 20.3.2011 16:04:06
NDanek26,8 - Profil | Ne 20.3.2011 15:41:52
Ntuzemak - Profil | Ne 20.3.2011 15:24:06
NMačař - Profil | Ne 20.3.2011 15:13:32
NVincent Vega - Profil | Ne 20.3.2011 12:41:44
NFrancJosef - Profil | Ne 20.3.2011 12:22:26
Důvod byl uveden, že topoly nejsou naše původní stromy, takže se vykácej a vysaděj se původní druhy. Nevim, asi chtěj sázet plavuně a přesličky......
Podotýkám, že celé toto území je v CHKO a tento požadavek vyšel od tamních ochranářů!!!!
Ti samí ochranáři pruděj, pokud chceš na zahradě porazit 50 let starou jabloň, která drží jen silou vůle. Zároveň chceš sázet dvě nový, stejně problém. A vůbec plkaj úplně do všeho :-(((((
Nevim, jak můžou něco takovýho dopustit!!!!!!!!!!!!!!
NDanek26,8 - Profil | Ne 20.3.2011 9:33:46
Nkrejcak69 - Profil | Ne 20.3.2011 9:00:40
Npedromaly - Profil | Ne 20.3.2011 8:17:51
NT.Karel - Profil | So 19.3.2011 22:24:47
Nlibryb - Profil | So 19.3.2011 22:18:05
NVincent Vega - Profil | So 19.3.2011 22:17:01
Nsvaťák - Profil | So 19.3.2011 22:16:35
NSAHIB - Profil | So 19.3.2011 21:57:27
správně,ven to musí...Já už to pls,ale sejří mne to jak nikdy-((((
NBrix - Profil | So 19.3.2011 21:54:13
Ale vážně, poslední dobou mě nejvíc hněte, že o takových věcech rozhodují tzv. ekologové od stolu z nichž většina neviděla v životě ani krávu zblízka. Kvůli nim svítíme rtuťovejma výbojkama místo žárovek, na polích pěstujeme žlutý alergenní svinstvo a ještě ho cpeme do benzínu a na polích máme místo obilí lány křemíkovejch panelů bohatě dotovanejch z našich daní. Kvůli Japonsku teď budou strašit, jak je jaderná energie nebezpečná, přitom tam na ní zatím nikdo neumřel, zato protržená přehrada tam spláchla celý městečko. To by jsme museli zakázat používání ohně protože je taky děsně nebezpečnej. Nechal jsem se unýst, ale muselo to ven...
Nnekut - Profil | So 19.3.2011 21:45:11
NBrix - Profil | So 19.3.2011 21:28:17
Nlibryb - Profil | So 19.3.2011 21:18:02
Nnivna - Profil | So 19.3.2011 21:13:26
druhá věc - ten bordel na břehu - pytle odpadku, petky apod - to tam asi nezanechali dělníci s pilou, o kterých bych se nevyjadřoval jako o debilech, minimalně ne všeobecně. Obávam se spíš, že sou to stopy po rybářích, které byly doteď kryty vegetací.
Sám jsem byl nepřímým účastníkem boje proti cyklostezce a kácení kolem vodního toku. Veškerá aktivita aktivních vyšla do prázdna a kácet se bude. Ono debilové nejsou ti s pilama ale ti gdo rozhodují povolují schvalují. Jaké mají duvody ať si každý domyslí a oni obhájí...?... Pilčík si jde jen vydělat svou profesí.
Doufám že moje oblíbené revíry takto nedopadnou...
jo este se divam že to mohly byt vrby ale situce by byla stejná
Nnivna - Profil | So 19.3.2011 21:03:27
druhá věc - ten bordel na břehu - pytle odpadku, petky apod - to tam asi nezanechali dělníci s pilou, o kterých bych se nevyjadřoval jako o debilech, minimalně ne všeobecně. Obávam se spíš, že sou to stopy po rybářích, které byly doteď kryty vegetací.
Sám jsem byl nepřímým účastníkem boje proti cyklostezce a kácení kolem vodního toku. Veškerá aktivita aktivních vyšla do prázdna a kácet se bude. Ono debilové nejsou ti s pilama ale ti gdo rozhodují povolují schvalují. Jaké mají duvody ať si každý domyslí a oni obhájí...?... Pilčík si jde jen vydělat svou profesí.
Doufám že moje oblíbené revíry takto nedopadnou...
NLee-Haney - Profil | So 19.3.2011 21:00:26
NBrix - Profil | So 19.3.2011 20:56:42
NBrix - Profil | So 19.3.2011 20:54:55
Když se ještě podívám jak se upravují toky u sousedů: http://ekologie.upol.cz/ku/rreo/bavorsko/index.htm
NRytíř - Profil | So 19.3.2011 20:47:54
NSAHIB - Profil | So 19.3.2011 20:45:28
ale to je právě to,co ONI asi chtě¨jí kámo,víš..-)
tam se můžou nejlépe prezentovat,reprezentovat svoje"finanční"odlesky slávy,bohatství,aniž by na to někoho upozorňovaly slovně,..tam je jim v této společnosti nejlépe-)),nepracovat,nemít "nucení" něco uklízet,odklízet,jen si uživat a mít se z druhejch dobře,můj os,názor...
Nstump - Profil | So 19.3.2011 20:41:35
NSAHIB - Profil | So 19.3.2011 20:32:48
A přece tam nemůžeš sedět Ty na rybách,když tam pojede vrchnost,to by jsis ale dovolil opravdu moc..-((
Bývalo tam nádherně,krásný posezení,klidný,.jezdil jsem tam 15 let...aj do tý zátočiny vejš u chatičky,konec nádhery,musí nám všechno rozbombardovat...,i když kola taky potřebují,ale jsou jiná místa,kde to můžou udělat....
Nspiri.t - Profil | So 19.3.2011 20:30:40
Npepa-č - Profil | So 19.3.2011 20:29:28
Ndoncoyote - Profil | So 19.3.2011 20:28:08
NSander - Profil | So 19.3.2011 20:00:08
Nikomu ho neříkej.
Všechno je jinak. Všechno!
(zmiják copyright)
Ntuzemak - Profil | So 19.3.2011 19:57:35
NJovánek - Profil | So 19.3.2011 19:53:12
NJovánek - Profil | So 19.3.2011 19:51:41
NLukas89 - Profil | So 19.3.2011 19:47:37
NSlavík - Profil | So 19.3.2011 19:38:36
Tohle je foceno kousek vejš ale počítam že dlouho to takle nevydrží !
NŘízek.1 - Profil | So 19.3.2011 19:34:26
Nkendy.dom - Profil | So 19.3.2011 19:31:27
Npepa-č - Profil | So 19.3.2011 19:30:42
Největší regulace proběhla v 60. letech a trvá to dodnes.
Kdysi jedna z nejmeandrovitějších řek u nás je prakticky celá rovná.
Někde jsem četl, o kolik se zkrátil tok - nepamatuju si to, ale nemohl jsem tomu uvěřit.
NT.Karel - Profil | So 19.3.2011 19:29:33
Nlibryb - Profil | So 19.3.2011 19:29:12
Npepa-č - Profil | So 19.3.2011 19:28:44
ale za řeku odolnou povodní se prachy nedostanou. za narovnaný kanál, které se musí furt vylepšovat ano.
tohle je nejhorší tunel u nás.
ne kvůli prachům - to máme i větší tunely - ale kvůli tomuhle obchodu s bagrohodinama a betonem umírají lidé.
NSander - Profil | So 19.3.2011 19:26:07
Tipuji 40-50 let.
Naxel82 - Profil | So 19.3.2011 19:25:30
Ndoncoyote - Profil | So 19.3.2011 19:23:54
Kde to žije - všechna témata
14:37NATTs hlásiče a ATTx příposlech 539
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:56NKurz Teo Daška pro Otoše 304
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...
















