- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kaprařina a její budoucnost na českých svazovkách
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Ntomasn24 - Profil | So 7.5.2011 17:21:09
NToufi - Profil | So 7.5.2011 7:53:16
K tomu je třeba, aby se změnilo myšlení nás řadových rybářů a tím nastal i tlak na samotné vedení svazů pro změnu podmínek.
NTominho - Profil | So 7.5.2011 3:58:33
NSkála - Profil | So 7.5.2011 2:36:47
NJarda 2004 - Profil | So 7.5.2011 1:30:45
NMartin M. - Profil | So 7.5.2011 1:00:29
cesky kaprar chce chytat divoke kapry a chce si sveho ulovku vazit. Pokud mu nasadime do reviru nove velke kapry (nedivoke), nebo pokud mu divoke kapry doslova "zkurvime" (pardon, vystiznejsi slovo mne v tuto nocni dobu nenapada) tim, ze jich bude mnoho a budou se chytat nekolikrat za rok stale dokola, tak si jich vazit nebude a bude nadavat tak jak nadava na situaci dnes. Vidim to tak, ze lepsi revir s mene velkymi kapry, ale s tajemstvim, nez hodne kapru bez tajemstvi. U malych reviru to plati obzlaste. Na takove chytani tu mame soukromaky.
Jedine, co bych dnes zmenil, je zprisneni kontrol RS (napadaji mne i dalsi zmeny, ale ty se netykaji kapru).
NLee-Haney - Profil | Pá 6.5.2011 23:21:52
Napadá mě jediný důvod,protože jiný prostě z tohohle nevyplývá.Nechce se jim za ty soukromáky platit a proto by chtěli tohle na svazovce kde lístek stojí na x vod pár šupů....
Nvedro - Profil | Pá 6.5.2011 19:18:06
Dle mého názoru bude kaprařina pro specialisty hlavně na soukromácích ( kam se stejně trofejní ryby stěhují) a taková normální všehorybařina hlavně na svazovkách.Hlavně ty tzv.rekordní ryby jsou na soukromácích.Což je k zamyšlení - baví vás chytat velké kapry, kteří ale již byli třeba 10x chyceni a mají jméno ? Mě ne a proto nikdy nebudu tzv. specialista honící rekordy .To znamená že budoucnost kaprařiny na svazovkách nevidím moc slavně.
Nsedlo98 - Profil | Pá 6.5.2011 18:12:40
Nvolfino - Profil | Pá 28.1.2011 18:26:18
NSAHIB - Profil | Pá 14.1.2011 16:09:05
dovolím si sem také něco plsnout..
věkem se již blížím také oné Formulaci" dědek,za nějaký ten pátek budu také dědek..-))(někteří dřív,někteří později),my dřívější budeme mít podmínky pro"přežití"nastaveny..xx....takovédle,"Ti pozdější budou mít nastaveny ..xxx....takovédle podmínky........
To nedokážeme nikdo přesně definovat,odhadnout,co nás čeká,čím nás "páni",ministři, poslanci překvapí,co nám nachystají..
Ale ted k rybařině..
Je pravdou,že i tady v rybařině musejí nějaké změny nastat,a to podstatné..Musejí být době přítomné "poplatné",ale s výhledem do budoucna,musejí být s rozumem koncipovány a takovým způsobem promyšleny,aby co nejméně vlastní rybařině uškodily,navazovaly na sebe volně,tvořili celek jako takový,jakož organizacím,svazům..,a nebyli jen pro "bafuňáře",ale byli tu pro všechny,kteří to myslí s rybami poctivě...
Je pravda,že nyní se plno věcí,nařízení,doplňků změnilo,v RŘ...a ještě hodně bude...
Ale ruku na srdce - nemáme i my na tom svůj podíl,když jsou některé změny které nám nejdou pod vousy?...myslím že jo,plno by se jich našlo v našem jednání ať skupin,či už jednotlivců..,na které musel Svaz a MO reagovat,aby to usměrnili..Je také plno jiných restrikcí,nad kterými by se dalo polemizovat v rovině :zakázat/povolit?..či ne...
Ale přesto vše,když dávají někteří svými činy důvod ke změnám(ne ke všem a ne všichni),tak musí přijít zákonitě odplata...-(((,represe,at se líbí či ne...
Jiného něco je věc obsazení "odborníky,funcionáři"na Svazech,MO..To ale zase máme možnost ovlivnit my- členové a dost podstatně,když se nám něco nelíbí,..a když to neuděláme-není soudce...,budeme plakat ,stěžovat si,naříkat..ale v základě si za to můžeme sami...
Co se týká ryb ..Nikdo z nás nedokáže tak perfektně vyhodnotit situaci na svazu ,MO a směrem dolů,nikdo tak perfektně do toho nevidí,nezná situaci(pokud v té oblasti nevykonává funkci,práci),aby mohl říct na 100%..Todle je hovadina..,to musí být tak a tak,todle má být tak a tak..vždy tam to 1%..!!bude ať si říká kdo chce co chce....,,nikdo na 100% neví jak je to s obsádkou,jak se zaryb.plány, kolik kam,čehoho..vždy je i zde to poplatné 1 %,které mnohdy ale má větší význam,než je velikost toho 1%,protože se tím dá někdy!!více skazit,jak udělat dobrého..
Můj os.názor,nikoho nekritizuju konkrétně,jen reakce na vaše odpovědi...
NMrknato - Profil | Pá 14.1.2011 15:19:35
NThe72Don - Profil | Pá 14.1.2011 13:54:01
Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 13:26:44
Nchavez - Profil | Pá 14.1.2011 13:22:59
Nx.v.a.s.a - Profil | Pá 14.1.2011 13:20:52
Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 13:18:00
Nchavez - Profil | Pá 14.1.2011 13:08:36
Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 12:44:26
Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 12:39:43
NGRUPA - Profil | Pá 14.1.2011 12:35:21
No a na těch revírech kam chodím jsou ryby pořád, a to ať už hrouzci, líni, úhoři, karásci, ježdíci...., takže v tomhle bych problém neviděl, možná bude chyba v technice..:-)))
Ať ti to hrrčííí.......
Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 12:34:15
Nchavez - Profil | Pá 14.1.2011 12:31:30
Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 12:18:07
NIvo - Profil | Pá 14.1.2011 12:17:46
Víš sám, že je to nesmysl. Proto jsem reagoval .
NMrknato - Profil | Pá 14.1.2011 12:13:23
Nchavez - Profil | Pá 14.1.2011 11:01:05
NSmetana - Profil | Pá 14.1.2011 10:56:13
Kdyby si každej odnesl 20 ryb za rok,tak je to pořád v pohodě,ale takoví ti nenažranci,co jim nestačí sumář bych střílel.
Je to smutné,ale je to tak....
NRoberto2 - Profil | Pá 14.1.2011 10:55:16
NHrouzek - Profil | Pá 14.1.2011 10:50:02
NIvo - Profil | Pá 14.1.2011 10:43:39
NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 14.1.2011 10:33:24
ps: na zaorávání kaprů neni nic špatnýho, třeba v USA, nebo austrálii je to celkem trendy záležitost....
NSlavíček - Profil | Pá 14.1.2011 10:32:03
NMaxwell - Profil | Pá 14.1.2011 10:30:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 10:30:08
NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 14.1.2011 10:25:41
ps: nárůst lidí v důchodovém věku bude mít samozřejmě vliv na kaprařinu, neb bude nutné zvýšit zarybňování kaprem, což se samozřejmě dotkne ostatních druhů ryb, do kterých ovšem samotným kaprařům nic není....
Nmetal - Profil | Pá 14.1.2011 10:17:24
NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 14.1.2011 10:15:46
NSmetana - Profil | Pá 14.1.2011 10:10:59
Doufám,že mi nechceš tvrdit,že jsou tak chudý,že když si koupí povolenku,tak z toho musí vytěžit alespoň to maso?...to snad ne.
Než povolenka je vyjde dráž,to co u vody vyhulej (samozřejmě to neplatí ve všech případech).
Nmetal - Profil | Pá 14.1.2011 10:08:47
NSmetana - Profil | Pá 14.1.2011 10:08:36
NRoberto2 - Profil | Pá 14.1.2011 10:06:56
NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 14.1.2011 10:04:11
NSlavíček - Profil | Pá 14.1.2011 10:00:16
NSmetana - Profil | Pá 14.1.2011 9:41:50
NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 9:40:28
NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 9:39:33
NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 14.1.2011 9:38:23
NRoberto2 - Profil | Pá 14.1.2011 9:35:30
NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 9:32:22
To samozřejmě nic nemění na pokřivenym způsobu hospodaření, kterej ostatně funguje na většině svazovejch vod. Ale jakej pán, takovej kmán... takže si neni co vyčítat...
Mně je to vcelku jedno, páč na Lipně nechytám... je to moc velká voda...:-)
Nšmudla - Profil | Pá 14.1.2011 9:31:58
Dneska hrouzka lína karase nechytím jak je rok dlouhej, všude je jenom kapr kapr kapr, dravce zlikvidujou rybičkáři(zlikvidujou malý štíhlata candátky).
To snad nejde aby v dnešní době rybář který si chce zachytat nebyl kaprař, protože nechytnout kapra je docela těžké. Kapry vybíjím systematicky již několik roků, ovšem hlavně pro rodinu(která nezná jinej druhy ryby než je kapr), pro loňskou sezonu jsem si dal předsevzetí snížit počet kilnutých kaprů(sou tuční a nikdo u nás nechce mít každej víkend na talíři kapra), předsevzetí se povedlo naplnit (snížilo se mi procento celkového úlovku kapra pod 50 procent).
Takže ponaučení pro budoucnost kaprařiny - kaprem jsou již tak zaplněny vody že i ti největší masaři jsou zahlceni nevyčerpatelným množstvím, musejí kapra pouštet zpět protože to se fakt sníst nedá co se dá dneska chytnout třeba i za jeden den(když fakt berou). Kaprů a to i těch velkých bylo, je a bude furt dost.
Nešvary moderní kaprařiny které bych si přál aby vymizely nebo byly potlačeny na únosnou míru jsou:
bivakování u vody, táboření partiček rádoby rybářů co tam dělají čurbes, jezdí po vodě jako by byli na závodech kdo tam nahází víc kuliček, dál zaváží, obojkujou si flek a po odjezdu pod vodou nechávají natáhnuté fireline šňůry ve kterých pak já trhám svoje háčky. Kaprař je pro mne synonymem bordeláře kterej patří na soukromák a ne oxidovat u svazovky a stěžovat si že vedle kilnuly zase jednoho jejich šupinatého kamaráda. Kaprař candáta nebo štiku nepustí(dobrej na gril) takže pro rovnováhu já říkám kapr patří na pekáč a do vody tak fifty-fifty aby byla nějaká rovnováha. Jeden na pekáč, druhej pustit, jeden na pekáč druhej pustit ......
NRoberto2 - Profil | Pá 14.1.2011 9:24:39
Nx.v.a.s.a - Profil | Pá 14.1.2011 9:21:06
NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 9:13:50
NRoberto2 - Profil | Pá 14.1.2011 9:11:27
NOsviceny - Profil | Pá 14.1.2011 9:10:38
NMrknato - Profil | Pá 14.1.2011 9:04:57
Kde to žije - kaprařina
9:26NBoilies TB baits- chytací řada 49
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:04NOhře, úlovky, nástraha 1055
7:24NKrátkodobá kaprařina x 10040
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












