Kaprařina a její budoucnost na českých svazovkách

Ahoj,zajímalo by mě,jak vidíte budoucnost kaprařiny na českých svazových vodách.Upozorňuji,že mě nezajímá budoucnost samotné kaprařiny,ale budoucnost kaprařiny na českých svazovkách.Připadá mi,že je to rok od rok horší.Jak s velikostí a množstvím kaprů.tak z pravidly.
Autor diskuse: Jakub S. - Profil , 13.1.2011 kaprařina - RŘ, MO, svazy
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Ntomasn24 - Profil | So 7.5.2011 17:21:09

Maxwell:souhlas všichni hazej kapraře do jednoho pytle je kaprař a kaprař a jaky jsou ty lidi

    NToufi - Profil | So 7.5.2011 7:53:16

    S privatizací svazových vod a v současném trendu kdy MO přichází o jednu vodu za druhou, protože si je prostě nemůže dovolit pronajmout, by stálo za zamyšlení, jakou se vlastně chce ČRS a MRS vydat cestou, tedy k postupnému ztrácení revírů, až nám zbudou jen přehrady a řeky, jako je tomu doteď a nebo cestou která nebude, až tak výhodná z pohledu chovu ryb, ale která udrží vody s nižšími náklady na zarybňování, protože rybáři nebudou vody drancovat, tak jak je tomu dnes.
    K tomu je třeba, aby se změnilo myšlení nás řadových rybářů a tím nastal i tlak na samotné vedení svazů pro změnu podmínek.

      NTominho - Profil | So 7.5.2011 3:58:33

      Na svazových vodách je kaprú víc než dost(myšleno ryby do 50cm). O kapry bych se rozhodně nebál..

        NSkála - Profil | So 7.5.2011 2:36:47

        Vidím mlhu,hustou mlhu. Mentální vybavení českého kapraře prochází těžkým vývojem. Musíme se nejdříve naučit myslet a vytvářet vhodné podmínky. Nejdříve všechno zplundrujeme a pak spytujeme svědomí. Aby mohly být dobře vybaveny mladší generace,musíme začít u sebe. Katastrofa je jít rybařit na českou svazovku,aspoň tam,kde to znám.

          NJarda 2004 - Profil | So 7.5.2011 1:30:45

          Jakub S. - >>Vody v počátku byly úžasné a ryb bylo dost. Ale to co se pak stalo je jen a jen naše vlastní vina a ten malý poklad našich vod jsme doslova promrhali. Vrátit se spět to už nejde ale začít vody osazovat s rozumem a rozvahou můžeme a tím nejlíp přispějeme k obnově vod a jejich rovnováze. Není to běh na krátkou trať ale spíš maraton na sakra dlouhou dobu. Ale tohle všechno až z generací, která bude od počátku vychována k úctě k rybám a zákonům které v česku jsou někdy pro srandu a postihy za ně jsou k smíchu a působí spíš ne jako represe ale jako pokáráni malého dítěte. A svazová globální politika tomuhle problému nepomůže, ale spíš ho zahrabe ještě do hlubšího bahna.

            NMartin M. - Profil | So 7.5.2011 1:00:29

            uf, nechce se mi cist vsech 8 stranek, ale chce se mi napsat k zadani otazky toliko:

            cesky kaprar chce chytat divoke kapry a chce si sveho ulovku vazit. Pokud mu nasadime do reviru nove velke kapry (nedivoke), nebo pokud mu divoke kapry doslova "zkurvime" (pardon, vystiznejsi slovo mne v tuto nocni dobu nenapada) tim, ze jich bude mnoho a budou se chytat nekolikrat za rok stale dokola, tak si jich vazit nebude a bude nadavat tak jak nadava na situaci dnes. Vidim to tak, ze lepsi revir s mene velkymi kapry, ale s tajemstvim, nez hodne kapru bez tajemstvi. U malych reviru to plati obzlaste. Na takove chytani tu mame soukromaky.

            Jedine, co bych dnes zmenil, je zprisneni kontrol RS (napadaji mne i dalsi zmeny, ale ty se netykaji kapru).

              NLee-Haney - Profil | Pá 6.5.2011 23:21:52

              vedro >> Mě však nejde pořád do hlavy jedna věc a nikdo mi na ni nedokázal odpovědět.Když se tady vzpomene soukromý revír tak spousta lidí ohrne nos.Že tam chytne každý,že je to koncentrák ,že ryba z tama nemá žádnou cenu.Ti samí lidé však na druhé straně vyřvávají a chcou na svazovkách stejné podmínky lovu a hospodaření co je na soukromácích.Když by se jim vyhovělo tak se ze svazovek stanou prakticky stejné vody jako soukromé,jediný podstatný rozdíll bude v tom že svazovka bude za babku.Když jim člověk řekne že když se jim nelíbí na svazovce a chcou chytat mega kapry jednoduše tak ať jdou na soukromák,tak se jim to zas nelíbí a je to začarováný kruh.
              Napadá mě jediný důvod,protože jiný prostě z tohohle nevyplývá.Nechce se jim za ty soukromáky platit a proto by chtěli tohle na svazovce kde lístek stojí na x vod pár šupů....

                Nvedro - Profil | Pá 6.5.2011 19:18:06

                Pamatuju dobu kdy se u nás začalo s tzv. kaprařinou.Na svazovkách (přehrady,Labe atd.) bylo hodně pěkných ryb. Bohužel lovem na boilie a odnášením ryb se svazové vody vydrancovaly a dnes je to na nich poměrně katastrofa , původní množství velkých ryb se určité nevrátí. Co je platné vychvalované K70,když je vše o lidech . Je to jako snormálními zákony-kdo je dodržuje?
                Dle mého názoru bude kaprařina pro specialisty hlavně na soukromácích ( kam se stejně trofejní ryby stěhují) a taková normální všehorybařina hlavně na svazovkách.Hlavně ty tzv.rekordní ryby jsou na soukromácích.Což je k zamyšlení - baví vás chytat velké kapry, kteří ale již byli třeba 10x chyceni a mají jméno ? Mě ne a proto nikdy nebudu tzv. specialista honící rekordy .To znamená že budoucnost kaprařiny na svazovkách nevidím moc slavně.

                  Nsedlo98 - Profil | Pá 6.5.2011 18:12:40

                  škoda každého revíru, který je uveden do seznamu svazových vod, ale nevinil bych organizace(MRS,ČRS) ale jeho "masochtivý" členové, kteří berou ryby i pod mírou.Je to škoda....

                    Nvolfino - Profil | Pá 28.1.2011 18:26:18

                    To ti připadá správně a věř tomu že bude hůř a húř!!!!!!!!!!

                      NSAHIB - Profil | Pá 14.1.2011 16:09:05

                      Nazdar pánové,
                      dovolím si sem také něco plsnout..
                      věkem se již blížím také oné Formulaci" dědek,za nějaký ten pátek budu také dědek..-))(někteří dřív,někteří později),my dřívější budeme mít podmínky pro"přežití"nastaveny..xx....takovédle,"Ti pozdější budou mít nastaveny ..xxx....takovédle podmínky........
                      To nedokážeme nikdo přesně definovat,odhadnout,co nás čeká,čím nás "páni",ministři, poslanci překvapí,co nám nachystají..
                      Ale ted k rybařině..
                      Je pravdou,že i tady v rybařině musejí nějaké změny nastat,a to podstatné..Musejí být době přítomné "poplatné",ale s výhledem do budoucna,musejí být s rozumem koncipovány a takovým způsobem promyšleny,aby co nejméně vlastní rybařině uškodily,navazovaly na sebe volně,tvořili celek jako takový,jakož organizacím,svazům..,a nebyli jen pro "bafuňáře",ale byli tu pro všechny,kteří to myslí s rybami poctivě...
                      Je pravda,že nyní se plno věcí,nařízení,doplňků změnilo,v RŘ...a ještě hodně bude...
                      Ale ruku na srdce - nemáme i my na tom svůj podíl,když jsou některé změny které nám nejdou pod vousy?...myslím že jo,plno by se jich našlo v našem jednání ať skupin,či už jednotlivců..,na které musel Svaz a MO reagovat,aby to usměrnili..Je také plno jiných restrikcí,nad kterými by se dalo polemizovat v rovině :zakázat/povolit?..či ne...
                      Ale přesto vše,když dávají někteří svými činy důvod ke změnám(ne ke všem a ne všichni),tak musí přijít zákonitě odplata...-(((,represe,at se líbí či ne...
                      Jiného něco je věc obsazení "odborníky,funcionáři"na Svazech,MO..To ale zase máme možnost ovlivnit my- členové a dost podstatně,když se nám něco nelíbí,..a když to neuděláme-není soudce...,budeme plakat ,stěžovat si,naříkat..ale v základě si za to můžeme sami...
                      Co se týká ryb ..Nikdo z nás nedokáže tak perfektně vyhodnotit situaci na svazu ,MO a směrem dolů,nikdo tak perfektně do toho nevidí,nezná situaci(pokud v té oblasti nevykonává funkci,práci),aby mohl říct na 100%..Todle je hovadina..,to musí být tak a tak,todle má být tak a tak..vždy tam to 1%..!!bude ať si říká kdo chce co chce....,,nikdo na 100% neví jak je to s obsádkou,jak se zaryb.plány, kolik kam,čehoho..vždy je i zde to poplatné 1 %,které mnohdy ale má větší význam,než je velikost toho 1%,protože se tím dá někdy!!více skazit,jak udělat dobrého..
                      Můj os.názor,nikoho nekritizuju konkrétně,jen reakce na vaše odpovědi...

                        NMrknato - Profil | Pá 14.1.2011 15:19:35

                        Ivo >> Stačí se podívat do statistik, objet jednotlivé MO, pokud tě nechají nahlédnout do toho pravého ZP.... a hlavně skutečnosti, které pro ÚS vykonávají zarybňování, nebo přemluvit někoho na ÚS....... Myslím, že mohu být tak trofalý, že se nenajde takový MP revír, kde by kapr byl např. jen na 2.místě. Leckde to platí i na P revírech.....

                          NThe72Don - Profil | Pá 14.1.2011 13:54:01

                          Netipa - poslední hrdina MRKu >> nemyslel sem to tak ze by kapri nebyly svaz se o to asi vazne postara a kapri mensich rozmeru budou vzdy...ale jde o ten pristup me jako malyho rybare osvitil sportovni rybolov a chovani v pridrode a k vodam a rybam se mi stalo vic nez jen zajmem ale i zivotem..chapu ze pro kazdyho to enni tak ale kdyz se ti mali rybari budou chovat jako jejich "vzor" v podobe masare tak nevim jak to dopadne...

                            Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 13:26:44

                            x.v.a.s.a >> To máš taky určitě velkou pravdu.Ta kaprařina je ale podle mne nejrychlejší. Podle mne je tam i nejvíc rychlokvašek, i nejvíc možností. Opakuji zároveň, že rybáře kapraře unávám a nic proti nim.

                              Nchavez - Profil | Pá 14.1.2011 13:22:59

                              retrívr >> Asi jsem to před tím špatně pochopil,tak Ok,nebo radši kámen:-)))

                                Nx.v.a.s.a - Profil | Pá 14.1.2011 13:20:52

                                retrívr >> Rekordmanem se můžeš stát při jakékoliv disciplíně v rybařině.V tom je právě kouzlo rybařiny.

                                  Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 13:18:00

                                  chavez >> Co se týče vého příspěvku posledního, nelze než nesouhlasit a pocxhválit, je opravdu perfektní.I já jsem stejného názoru na sto procent. Ty mluvíš o rybářích. Já jsem také mluvil v konci o tom, že nemám nic proti rybářům paprařům.Na začátku jsem psal o rybolovcích- což jsou lidi, kteří nic jinýho, pořád stejným způsobem loví tu nejdostupnější rybu.Navíc se v této disciplíně můžeš stát přes noc rekordmanem, i když seš poprvé na rybách.Stačí jít s paretou, přispět na bojlís, koupit ten správný soukromák a předeženeš rybáře, kteří loví mnoho let. Tak asi tak / to je ale z jiného soudku/. Jinak nevidím rozdíl v našem myšlení.

                                    Nchavez - Profil | Pá 14.1.2011 13:08:36

                                    retrívr >> No právě že nevysvětlil,napiš v čem je kaprařina jednoduší než ostatní rybolovné techniky...Myslím,že každej styl má své kouzlo a vyžaduje určitou zručnost a zkušenost...

                                      Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 12:44:56

                                      Venca888 >> To je lepší.

                                        Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 12:44:26

                                        chavez >> To jistě, já jsem Ti nic nevyvracel, jen vysvětlil ten svůj. Nemám problém.

                                          NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 12:42:52

                                          retrívr >> tak kámen

                                            Nchavez - Profil | Pá 14.1.2011 12:42:47

                                            retrívr >> Každej má právo na svůj názor...

                                              Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 12:39:43

                                              Ivo >> Nevím proč ámen, já se ničemu nebráním, ani nedávám rezolutní stanovisko.

                                                NIvo - Profil | Pá 14.1.2011 12:36:22

                                                retrívr >> ...ámen....:-))

                                                  NGRUPA - Profil | Pá 14.1.2011 12:35:21

                                                  šmudla >> nechci nějak obhajovat bivaky, ale nejde dělat ukvapenej závěr, nebo nějaký poměr bivak = bordel. Já osobě mám bivak a skoro všichni moji kámoši taky, ale o nějakém bordelu se dá snad mluvit když přijedu na místo a vytahám z křů konzervy, zavařovačky od žížal atd...Jezdím na menší revíry, tam nějaké bójky nehrozí, na těch větších to asi bude nešvar, kdyby byla povolená jen sklopná bójka, tak by byl klid.
                                                  No a na těch revírech kam chodím jsou ryby pořád, a to ať už hrouzci, líni, úhoři, karásci, ježdíci...., takže v tomhle bych problém neviděl, možná bude chyba v technice..:-)))
                                                  Ať ti to hrrčííí.......

                                                    Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 12:34:15

                                                    chavez >> Ale já jsem vyjádřil jen svůj názor, který vehementně nevnucuju.Je to můj poznatek, od nikoho nepřejatý.

                                                      Nchavez - Profil | Pá 14.1.2011 12:31:30

                                                      retrívr >> Nesouhlasím s Tebou,ale to je asi tak všechno co můžu dělat:-))

                                                        Nretrívr - Profil | Pá 14.1.2011 12:18:07

                                                        Mrknato >> No ono se nediv.Mnoho lidí nic jiného chytat neumí.Není nic jednoduššího než se stát lovcem kaprů.Tím se vůbec nechci dotknout rybářů kaprařů, ba naopak!!!!!

                                                          NIvo - Profil | Pá 14.1.2011 12:17:46

                                                          Mrknato >> všude chtějí kapra ? Myslíš tím naprosto všude ? A kdo - ptám se ? VŠICHNI ? Myslíš tím - naprosto všichni ?
                                                          Víš sám, že je to nesmysl. Proto jsem reagoval .

                                                            NMrknato - Profil | Pá 14.1.2011 12:13:23

                                                            Ivo >> Ano, nic obecně neplatí, ale všude chtějí kapra..... a to obecně platí.

                                                              Nchavez - Profil | Pá 14.1.2011 11:01:05

                                                              Připadá mi,že je to rok od roku lepší.Jak s velikostí,tak množstvím kaprů.Tkž budoucnost vidím skvěle...

                                                                NSmetana - Profil | Pá 14.1.2011 10:56:13

                                                                Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 14.1.2011 10:25:41 >> Nemůžu ti upřít ani jednu větu,protože jsi to napsal jak to je. Bohužel je to pořád o mentalitě lidí....někteří si jdou k vodě odpočinout,jiní jdou nejen sobě,ale i lidem z okolí naplnit mrazáky.

                                                                Kdyby si každej odnesl 20 ryb za rok,tak je to pořád v pohodě,ale takoví ti nenažranci,co jim nestačí sumář bych střílel.

                                                                Je to smutné,ale je to tak....

                                                                  NRoberto2 - Profil | Pá 14.1.2011 10:55:16

                                                                  Smetana >> Určitě nachytá víc jídla než dá za povolenku . To je jasný ..ne ? Jestli u toho hulí nebo ne je jiná věc .. Mě důchodci nevadí . Mě vadí rozevlátý přiožralý partičky městskejch arogantních bivakujících " kaprařů " ... Někdy když jedu kolem na lodi bojím se že mě vezmou odstřelovačkou jak blbě a zle koukaj ...)))

                                                                    NHrouzek - Profil | Pá 14.1.2011 10:50:02

                                                                    Pokud někdo ještě neodevzdal papíry, tak do úlovkáče připište nějaké štiky a candáty, třeba něco nasadí :-)))

                                                                      NIvo - Profil | Pá 14.1.2011 10:43:39

                                                                      šmudla >> Kolego, nic neplatí obecně, proto bych s tím globalizováním byl trochu opatrnější. Jsou vody plné kaprů, ale jsou i vody plné karásků, línů, perlínů atd. Není jich sice mnoho,ale jak říkám, revíry nejsou jako krabičky od sirek.

                                                                        NIvo - Profil | Pá 14.1.2011 10:38:27

                                                                        Maxwell >> souhlas

                                                                          NMichal S. - Profil | Pá 14.1.2011 10:34:41

                                                                          Slavíček >> Jo takový sou nejhorší, to bych blil ....

                                                                            NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 14.1.2011 10:33:24

                                                                            Slavíček >> žij a nech žít.......(jak kdo naloží s ponechanou rybou, je každýho věc)
                                                                            ps: na zaorávání kaprů neni nic špatnýho, třeba v USA, nebo austrálii je to celkem trendy záležitost....

                                                                              NSlavíček - Profil | Pá 14.1.2011 10:32:03

                                                                              Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 14.1.2011 10:15:46 >> Máme u nás důchodce většinu co chytne si dá na chalupě do rybníku . V zimě zamrzne na jaře ryby zakope a plní rybník z novu . Každý rok je na schůzi vyhlášený mezi nejlepšími rybáři . Většinou má přes 300 kg a teď mě řekni co s takovým člověkem . Místo toho aby to pustil když to nesní tak je hladovej a vezme si rybu za každou cenu .

                                                                                NMaxwell - Profil | Pá 14.1.2011 10:30:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                šmudla >> nemůžeš házet všechny kapraře s bivakem do jednoho pytle...stejně jako u ostatních rybolovných technik, jsou dobří lidé a ti druzí...já jsem kolikrát viděl takový zvěrstva, jako nástražní cejn,kterej visel jen kouskem hlavy nad vodou, protože ho tam někdo nastražil přez větev někde z druhý strany a když upustily vodu, jen tam tk visel a byl stále živý a i jiných zvěrstev..jak říkám, je to o lidech ne o rybolovných technikách...jo a ještě něco, tím jak se snažíš likvidovat kapra, vlastně jen přispíváš k tomu, že se bude zase v hojnější míře nasazovat .-)

                                                                                  NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 10:30:08

                                                                                  ryby jsou zdravý... berte je taky. Kapříci jsou chovný prasátka, takže je to uplně jedno - co se vychytá, to se nasadí... kdo je perverzní fetišista a potřebuje propichovat rybám huby jenom kvůli fotkám, ať jede na soukromák...

                                                                                    NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 14.1.2011 10:25:41

                                                                                    Smetana >> když mám nárok na 73O kaprů ročně , proč bych toho nevyužil, a neobohatil tím rodiný rozpočet ??? Navíc když jsou ryby tak zdravé a chutné....co je asi lepší : když si důchodce bude kupovat za almužnu daňového poplatníka pofidérní předražené placebo léky od farmaceutických kartelů, nebo bude přijímat látky cenné pro lidské tělo z rybího masa opatřené rybolovem v rámci RŘ ???? musíš se nad tim zamyslet z pohledu důchodců....
                                                                                    ps: nárůst lidí v důchodovém věku bude mít samozřejmě vliv na kaprařinu, neb bude nutné zvýšit zarybňování kaprem, což se samozřejmě dotkne ostatních druhů ryb, do kterých ovšem samotným kaprařům nic není....

                                                                                      Nmetal - Profil | Pá 14.1.2011 10:17:24

                                                                                      Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 14.1.2011 10:15:46 >> no jasný , kdyby to aspon takhle bylo .....

                                                                                        NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 14.1.2011 10:15:46

                                                                                        metal >> no znamená že čim nižší náklady spojené s rybolovem, tím nižší počet ponechaných ryb, vše samojřejmě podle Slavíčkovo teze o důchodcích a přepočtu ponechaných ryb za cenu povolenky.....

                                                                                          NSmetana - Profil | Pá 14.1.2011 10:10:59

                                                                                          Roberto2 >> To snad nemyslíš vážně.To mi jako chceš říct,že s tímto názorem souhlasíš?
                                                                                          Doufám,že mi nechceš tvrdit,že jsou tak chudý,že když si koupí povolenku,tak z toho musí vytěžit alespoň to maso?...to snad ne.
                                                                                          Než povolenka je vyjde dráž,to co u vody vyhulej (samozřejmě to neplatí ve všech případech).

                                                                                            Nmetal - Profil | Pá 14.1.2011 10:08:47

                                                                                            Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 14.1.2011 10:04:11 >> takže to znamená , že když má někdo povolenku za 2tis tak odnese ryb za 2tis .... a ten co má za 1tis ten odnese ryb za 1tis ?? a nikdo z nich si nevezme nic navíc

                                                                                              NSmetana - Profil | Pá 14.1.2011 10:08:36

                                                                                              Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - 14.1.2011 10:04:11 >> :-)))) úsměvná odpověď

                                                                                                NRoberto2 - Profil | Pá 14.1.2011 10:06:56

                                                                                                Slavíček >> Důchodcům se moc nedivím , mají to jen tak tak na žití , ale mladý snad na obživu ryby chytat nemusejí ...

                                                                                                  NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 14.1.2011 10:04:11

                                                                                                  Slavíček >> nemužu souhlasit, důchodci nemůžou být nejhorší , neb mají všechno za polovic .... tudíž podle přepočtu kilogramů na cenu povolenky , toho musejí od vody odnést o polovinu méňe než ostatní .......

                                                                                                    NSlavíček - Profil | Pá 14.1.2011 10:00:16

                                                                                                    Smetana >> Tak to s tebou souhlasím . Většina lidí koupí povolenku a hned přepočíta kolik kg musí odnést domů aby se zaplatila plus věci které potřebuje k lovu . Nejhorší jsou podle mě důchodci ale najdou se i mezi mladší generací lidi kteří když něco chytí nedokážou si představit že rybu pustí . Jako můj soused . Zeptal jsem se kdy pojede na ryby a dostal jsem odpověď nemám to kam dát mám plný mrazák . Z některých názorů se mě tady chce vzracet!

                                                                                                      NSmetana - Profil | Pá 14.1.2011 9:41:50

                                                                                                      Kdyby se nekradli ryby do soukromáku a všichni nepřepočítavali cenu povolenky na kg masa,tak by šlo všechno hned lépe :-)

                                                                                                        NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 9:40:28

                                                                                                        já bych tu kaprařinu zakázal...včetně diskuze o ní... kdo vysloví "kaprařina" přijde na půl roku o noty...

                                                                                                          NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 9:39:33

                                                                                                          Roberto2 >> to je druhá věc a samozřejmě taky problematická. Lipno je velká voda, tak se těžko hlídá.

                                                                                                            NParanoidní Schizofrenik - Profil | Pá 14.1.2011 9:38:23

                                                                                                            stejně jako v tomto vláknu vidím budoucnost kaprařiny hlavně v cenzůře.........

                                                                                                              NRoberto2 - Profil | Pá 14.1.2011 9:35:30

                                                                                                              Venca888 >> No otázka je proč to RS domácím toleruje a nebo prostě bere jen na co má právo ale denně ..

                                                                                                                NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 9:32:22

                                                                                                                Roberto2 >> muj kamarád se bavil s dědkem a ten mu řekl, že tim prodávánim candátu do restaurací okolo Lipna vydělá víc, než kolik bere důchod... A nebyl sám. Do takový vody bych taky nic nesypal.
                                                                                                                To samozřejmě nic nemění na pokřivenym způsobu hospodaření, kterej ostatně funguje na většině svazovejch vod. Ale jakej pán, takovej kmán... takže si neni co vyčítat...
                                                                                                                Mně je to vcelku jedno, páč na Lipně nechytám... je to moc velká voda...:-)

                                                                                                                  Nšmudla - Profil | Pá 14.1.2011 9:31:58

                                                                                                                  Byly doby kdy jsem začínal rybařit. Chytl sem líny, hrouzky, střevle, karásky obecný(karas stříbřitý byla neznámá ryba), mírovýho kapra občas(párkrát za rok, navíc měl dicky jen pár cm přes míru(tehdy 35cm, takže kapr 38 cm nebo 39 byl kapitální kus), po chycení kapra přes 50cm se ještě dlouho vyprávělo kde a jak ho mistr chytil. Nasazovali se kapříci 20 25 33cm kterých byl opravdu plný rybník ale větší nepřicházel. Chytal jsem tehdy bez krmítka dva háčky kuličku těsta a mrsk to do rybníka, objev přišel s krmítkem, po dlouhatánské době poučení Nenakrmíš=nezachytáš (nedáš vodě, nedá ona tobě), takže když jdu dneska k vodě tak chytnu za dvě tři vycházky tolik ryb(na kg) co sem kdysi chytil za celý rok). Pstruhy sem normálně chytal a chytil, se pstruhama sem skončil když po dobré sezóně byly tři dny kdy pstruzi opravdu braly a odchytal jsem povolené tři kousky, takže jsem pro zbylé pstruhy udělal to nejlepší= přestal jsem je chytat.
                                                                                                                  Dneska hrouzka lína karase nechytím jak je rok dlouhej, všude je jenom kapr kapr kapr, dravce zlikvidujou rybičkáři(zlikvidujou malý štíhlata candátky).
                                                                                                                  To snad nejde aby v dnešní době rybář který si chce zachytat nebyl kaprař, protože nechytnout kapra je docela těžké. Kapry vybíjím systematicky již několik roků, ovšem hlavně pro rodinu(která nezná jinej druhy ryby než je kapr), pro loňskou sezonu jsem si dal předsevzetí snížit počet kilnutých kaprů(sou tuční a nikdo u nás nechce mít každej víkend na talíři kapra), předsevzetí se povedlo naplnit (snížilo se mi procento celkového úlovku kapra pod 50 procent).
                                                                                                                  Takže ponaučení pro budoucnost kaprařiny - kaprem jsou již tak zaplněny vody že i ti největší masaři jsou zahlceni nevyčerpatelným množstvím, musejí kapra pouštet zpět protože to se fakt sníst nedá co se dá dneska chytnout třeba i za jeden den(když fakt berou). Kaprů a to i těch velkých bylo, je a bude furt dost.
                                                                                                                  Nešvary moderní kaprařiny které bych si přál aby vymizely nebo byly potlačeny na únosnou míru jsou:
                                                                                                                  bivakování u vody, táboření partiček rádoby rybářů co tam dělají čurbes, jezdí po vodě jako by byli na závodech kdo tam nahází víc kuliček, dál zaváží, obojkujou si flek a po odjezdu pod vodou nechávají natáhnuté fireline šňůry ve kterých pak já trhám svoje háčky. Kaprař je pro mne synonymem bordeláře kterej patří na soukromák a ne oxidovat u svazovky a stěžovat si že vedle kilnuly zase jednoho jejich šupinatého kamaráda. Kaprař candáta nebo štiku nepustí(dobrej na gril) takže pro rovnováhu já říkám kapr patří na pekáč a do vody tak fifty-fifty aby byla nějaká rovnováha. Jeden na pekáč, druhej pustit, jeden na pekáč druhej pustit ......

                                                                                                                    NRoberto2 - Profil | Pá 14.1.2011 9:24:39

                                                                                                                    Venca888 >> Jo něco jsem o tom slyšel .. soused taky zásoboval ... To nic nemění na tom že už se do lipna toho moc nesype ....

                                                                                                                      Nx.v.a.s.a - Profil | Pá 14.1.2011 9:21:06

                                                                                                                      Mrknato >> Já se nedivím,tuhle skutečnost beru jako fakt.V dnešní době reklamní masáže v časopisech a na netu mě ani nepřekvapuje to,že většina začínajících rybářů,zrovna nakupuje velmi důležité věci jako jsou bivak,lehátko,stojan...A po přečtení pár článků v časopise Kapr,hází rádoby své rozumy tady na Mrku a u vody. A byl bych velmi rád,kdyby se ti kolínkáři zase ke kolínkům vrátili:-)

                                                                                                                        NVenca888 - Profil | Pá 14.1.2011 9:13:50

                                                                                                                        Roberto2 >> tak to asi do těch restaurací okolo Lipna vozili candáty za poloviční cenu z Prahy

                                                                                                                          NRoberto2 - Profil | Pá 14.1.2011 9:11:27

                                                                                                                          Venca888 >> Lidi za to nemůžou ... ale prachy z Lipna mizí do neznáma . jen za peníze / těžké / vybrané od cizinců - rybářů by ve vodě nemělo bejt k hnutí , kdyby se to vracelo ...

                                                                                                                            NOsviceny - Profil | Pá 14.1.2011 9:10:38

                                                                                                                            Mrknato >> Tak to je tady u nás ještě hodně okounů ,plotic a tloušťů. Ročně jich chytnu stovky,ale ty velikosti se zmenšujou.

                                                                                                                              NMrknato - Profil | Pá 14.1.2011 9:04:57

                                                                                                                              Osviceny >> Já chytal okouny, plotice, pstruhy, ty dnes skoro jejsou a tak asi též přejdu na kaprařinu a na kolínko to též po osvětě nebudu zkoušet.....

                                                                                                                                NMrknato - Profil | Pá 14.1.2011 9:02:47

                                                                                                                                x.v.a.s.a >> Samozřejmě, nesmyslnou propagandou a ty se divíš? To se stává i jinde, např. Německo 1936-1945.