- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Spravuje vaše MO svěřené finanční prostředky tak, že je to vidět?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nretrívr - Profil | Pá 10.12.2010 20:34:43
NMrknato - Profil | Pá 10.12.2010 20:29:03
NJarda Š. - Profil | Pá 10.12.2010 19:22:52
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 15:30:03
NMarcelP - Profil | Pá 10.12.2010 15:19:50
Je to banda ......ů.
Pořád více zvažuji, že koupím povolenku na soukromou vodu.
NSven - Profil | Pá 10.12.2010 15:00:40
Ale jinak souhlasím s názorem, že finance jsou neveřejná, neprůhledná, ve výroční zprávě zakuklená a nejhorší na tom je, že pro 99% členstva nezajímavá položka :-(
A dokud tomu tak v posledně jmenovaném případě bude, žádná změna k nápravě stavu nehrozí...
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 14:37:45
NSven - Profil | Pá 10.12.2010 14:35:20
http://www.osecna.info/Spolky/RybarskeSdruzeni.aspx
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 14:33:39
NSven - Profil | Pá 10.12.2010 14:31:54
Nové členy (cizí) neberou a stávající si svého členství váží. Je to spíš takové klubové než svazové pojetí.
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 14:31:20
Ntuzemak - Profil | Pá 10.12.2010 14:31:16
Nhraji - Profil | Pá 10.12.2010 14:27:53
Víš co, nech toho, nebo se za chvíli dozvíme, že jsi ty faktury vystavoval, nebo ještě hůř, inkasoval.
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 14:21:55
Nhraji - Profil | Pá 10.12.2010 14:20:55
A taková lovná četa, to taky není brigáda pro každého.
Pokud má MO líheň a odchov, je potřeba práce obrovská.
Pokud někdo vidí jen těch 500 korun na straně své a nevidí, co je potřeba za těch 500 udělat, musí být nutně rozčarován.
Ntuzemak - Profil | Pá 10.12.2010 14:14:51
Nhraji - Profil | Pá 10.12.2010 14:10:15
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 14:06:20
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 14:04:00
Ndrozďák 30,42 - Profil | Pá 10.12.2010 13:16:26
NPatrik - Profil | Pá 10.12.2010 13:10:44
NMrknato - Profil | Pá 10.12.2010 13:03:11
NSven - Profil | Pá 10.12.2010 12:56:13
Osečná 40hod/4000Kč...
Nretrívr - Profil | Pá 10.12.2010 12:48:26
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 11:37:24
NJarda Š. - Profil | Pá 10.12.2010 11:10:51
NPatrik - Profil | Pá 10.12.2010 11:09:29
NFishky - Profil | Pá 10.12.2010 11:08:38
NTomak - Profil | Pá 10.12.2010 11:05:01
K povolence? Ale to si ji kupujes tesne pred Vanocema ne :P
NFishky - Profil | Pá 10.12.2010 11:00:54
Npepa-č - Profil | Pá 10.12.2010 10:56:12
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 10:47:56
Nhraji - Profil | Pá 10.12.2010 10:43:00
NPatrik - Profil | Pá 10.12.2010 10:41:37
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 10:34:52
NTomak - Profil | Pá 10.12.2010 10:24:50
Uvas se plati brigadnicke hodiny za predesly rok, pokud se nekdo chce stat clenem MO?
Tedy priklad.
V lednu 2011 poda clovek X prihlasku do MO BRNO 3, ovsem aby dostal povolenku, musi zaplatit:
1000kc prihlaska + 400kc clenske + 800kc svazova povolenka(pokud ji chce) + 300kc brigady za rok 2010 + 300kc brigady za rok 2011(pokud je nehodla odpracovat) ?
Npepa-č - Profil | Pá 10.12.2010 10:14:51
copak někdo někde ze svazu zveřejňuje, co se dělá s penězi?
jinak is myslím, že MO, které hospodaří tam kde chytám, dělají svojí činnost celkem dobře (jo excesy se najdou - jako že se na rybník dají tolstolobici, ti se při výlovu sežerou, maso se pro členy vyrobilo, řeku do rybomasoobratu netřeba míchat, nebo že se monté přidělené zhora vylilo na jedno místo pro potěšení okounů, duháci do cejnového pásma MP řeky pro potěchu srkačkářů, kteří je na chleba vymasí a jsou pak šťastní, prostě normálka).
ale všeobecně vidím mírný pokrok. aktivní činnost dělají mladší. ryby (i ty nepopulární - tj. nejen kapr a duhák) se taky dělají, přes odpor členské základny ("Proboha proč? Kdybyste raději koupili kapry a větší.." neznámý vojín/člen copyright)
Problém je jinde - kormorán, činnost Povodí. Kdyby se střílelo a nebagrovalo, nebylo by zle.
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 10:09:42
NTomak - Profil | Pá 10.12.2010 10:07:29
Zkus se poptat tady. Pripadne zavolat predsedovy.
http://www.fishermania.webgarden.cz/
Ale maji tusim plno.
Ale byt tebou, popremyslel bych o te MO Brno 3.
Das 100kc za cestu tam. 100kc za cestu zpatky a usetris minimalne 500 za brigady + se podivas po krasnem meste, jakym Brno je.
A z usetrenych penez si koupis mistenku na Morava 11A(ale budes muset trosku priplatit).
Dle mne nejlepsi reseni.
NTomak - Profil | Pá 10.12.2010 10:01:19
Odvas se maji ty nase MO jeste co ucit
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 10:00:54
U vás v Kasicích se berou nový členové?
NTomak - Profil | Pá 10.12.2010 9:58:24
A kde chces chytat? Ony ty reviry, co maji Napajedla-Spytihnev jsou celkem fajn a mas to blizko.
+ Samozrejme na Moravu vidis z okna.
Nkakr - Profil | Pá 10.12.2010 9:58:21
Použij veřejně dostupných zdrojů.
Když jsi si dokázal vygůglit, že se ryby pěstují, tak to pro Tebe bude brnkačka.....
NTomak - Profil | Pá 10.12.2010 9:54:28
Jake reviry mate v obhospodarovani? Jsou nektere vyjmuty ze svazoveho rybolovu? A za kolik kč asi zarybnujete. :P
Nhraji - Profil | Pá 10.12.2010 9:52:41
NTomak - Profil | Pá 10.12.2010 9:52:29
A kam presne se stehujes? Nekam na vesnici nebo do mesta? Nejlepe kdybys napsal primo misto.
Pak se lepe vybiraji MO.
Treba u tech vesnickych, kde maji MO i nejaky vlastni revir, tak si troufam rict, ze by te brigady i bavily (takze bys je nemusel platit, protoze by sis je odpracoval) a hlavne bys mel k tem rybam v danem reviru mozna i blizsi vztah.
Muzu uvest priklad, jak vypadaji brigady v MO Kvasice (zde vylov)
http://www.youtube.com/user/jirik100#p/a/u/2/tb-s_kv-Vuw
Jsou to takove ty vesnicke akce, plne alkoholu, jidla....
Nkakr - Profil | Pá 10.12.2010 9:51:20
Je to v mé gesci tak odpovím.
Manipulační poplatek je nemorální odírání členů, tedy u nás 0
Vystavení člen. průkazu je povinnost MO, poplatek 0
Brigáda 10 hod a 30kč = 300kč.
Ještě nějaké dotazy??
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 9:50:57
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 9:47:26
NTomak - Profil | Pá 10.12.2010 9:46:00
Manipulacni poplatky = 0 kc?
Vystavení čl. průkazu = 0 kc?
Brigady kolik za 1h?
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 9:45:38
NTomak - Profil | Pá 10.12.2010 9:40:07
Zatim si vybiram mezi Otrokovicema, Zlínem a Uherským Hradištěm.
MO Kvasice je velmi dobra, ovsem je to spis pro mistni. Maji tusim pod 150 clenu.
Zatím sem mluvil pouze s predsedou Otrok a Zlína.
U Otrokovic mas cenik tady http://www.volny.cz/mrs-otrokovice/ .Nejsou tam zadne extra poplatky navic, za brigady se plati klasicky 100kc/hodinu (bezna cena) a je jich 10hodin.
U Zlina http://www.mrszlin.cz/ je to trosku drazsi. Tam je totiz 1. rok 30 brigadnich hodin a tedy prvni rok i vetsi poplatky + predseda rikal tusim neco o poplatku majici neco spolecne s chovnym rybnikem. Ale to bylo cca 100kc, takze nic hrozneho.
Kamarad je clenem MO Zlín, tak se ti jeste zeptam, kolik platil presne tento rok.Ale bylo to tusim kolem 2000 i s mistenkou do Otrokovic.
U Otrokovic mi predseda rekl do telefonu natvrdo, ze pokud mam RL, tak staci donest nekdy v sobotu penize a dostanu ihned papiry a muzu chytat. Sice to vyznelo, jako by to byl jen cisty business, ale verim, ze Otrokovice nehospodari zrovna spatne (i kdyz odnich muj deda pred mnoha lety, z pro mne neznamych duvodu, odesel.
Sice vim, ze u Otrokovic penize, ktere dam MO, nepujdou primo do reviru, ktere hodlam navstevovat (Drevnice 1, Drevnice 1A, Morava 11 a 13), ale aspon usetrim na poplatcich v prvnim roce.
__
Je to trochu zamotane, ale treba ti to doda trosku obrazek.
Nkakr - Profil | Pá 10.12.2010 9:38:04
No vzhledem k tomu, že předseda jezdí meďourem a hospodář bavorákem lze předpokládat, že se svěřenými prostředky hospodaří dobře....
Doporučení, než někam budeš chtít přestoupit, tak se poptej, zda Tě vezmou. Členství v MRS není nárokové a některé MO mají vyhlášeny stop stavy a nové členy neberou....
NKreja - Profil | Pá 10.12.2010 9:37:58
Kolik jsou náklady na vylovenou rybu se nedovíme a já tvrdím že ty ryby od našich akvaristů jsou podstatně dražší než kdybychom je za ty prachy nakoupili o 15km vedle u rybníkářů Ale tady je to asi i otázka kraje a přerozdělování peněz Jinak už pár let nedávají vědět kolik ryb jsme chytli a kolik se vysadilo To řeknou jen letem na schůzi takže většinou nikdo nemá přehled Jarda
Nhraji - Profil | Pá 10.12.2010 9:37:33
Ale mohu ti napsat, kolik to stojí normálního dospělého rybáře u nás:
- členství 400,-Kč
- brigáda 300,-Kč
- povolenka MP 800,-Kč
a to je vše.
Nhraji - Profil | Pá 10.12.2010 9:29:00
NBobertik - Profil | Pá 10.12.2010 9:17:46
Nhraji - Profil | Pá 10.12.2010 9:14:27
Navíc lidí, kteří opravdu vidí do hospodaření MO a chodí na MRK, je zatraceně málo.
Poradím Ti, vyber si MO, kde nejsou žádné poplatky navíc, kde mají jasně stanovený poplatek za brigádu ve výši, která ti vyhovuje, a navíc mají i internetové stránky, které tě uspokojí svým obsahem.
Kde to žije - všechna témata
9:26NBoilies TB baits- chytací řada 49
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












