MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Různá aktivita ryb na stejném místě, ve stejný čas.

Ahoj, včera jsem byl na svém oblíbeném revíru (větší svazový rybník) a ryby braly jedna za druhou...kapři, cejni, amuři.
Dnes jsem byl opět na stejném místě, se stejnou nástrahou, stejným krmením, ve stejnou dobu, hladina byla taky stejně vysoko, počasí také, a byl jsem bez záběru. Vím, že právě toto je na kaprařině to krásný, že člověk neví co přijde, že někdy to bere a jindy zase ne, ale stejně se nad tím pokaždé zamýšlím, v čem je ten rozdíl. Jediné, co mě napadá že bylo jinak je, že vlny a vítr šel opačným směrem. Může to mít vliv na úlovky? Jaký je na to váš názor?

Autor diskuse: zhory ®
Zařazeno do: kaprařina - techniky lovu, 18.9.2010

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Toufi - ® Ne 19.9.2010 21:43:13
Zdravím, vítr a vlny mají samozdřejmě vliv na braní ryb, vítr sráží hmyz a plody do vody, nese tuto potravu a ta se hromadí nafokaná u břehu, pokud jsou vlny je to ještě lepší, protože vlny vymýlají ze břehu brouky a červy, ryby samozdřejmě o této přirozené a hlavně bezpečné potravě moc dobře ví a vyhledávají ji. Tohoto jevu využívají hlavně kapraři, proto je najdete u míst, kam převážně na revírech fouká vítr, jak se pokouší přelstít místní velikány. Pokud máte revír blízko, místo není pravidelně obsazeno, máte dostatek času, financí a trpělivosti na pravidelné zakrmování, pak můžete mít z takového místa dobré výsledky opakovaně. Pozor ale, pokud nebude ryby pouštět zpět, obrátí se úspěch proti vám a nebudete mít co lovit! Později si vašich pravidelných úspěchů všimnou ostatní, většinou to na svazové vodě dopadá tak, že už si na takové místo nesednete. Protože tito úspěchu chtivý rybáři, nekrmí vůbec nebo jen velmi málo, místo rychle vychladne a většinou po měsíci až dvou je zase volné.
N tuzemak - ® Ne 19.9.2010 18:15:56
Pánové ryba je jako žena,to nikdy nepochopíme...
N Florish - ® Ne 19.9.2010 18:06:36
zhory - >> Tojo, vítr ovlivní hodně. Ale to ještě nic není proti tomu co se stalo mě s kamošem. Chytali sme na soukromáku, stejná návnada,nástraha, návazce, místo ... Prostě všechno stejné, až na to, že já sem chytl hodně ryb a on nic .... Taky by mě zajímalo čím to mohlo byt. Ryby jsou tak nevyspitatelné, že to ani neni možné :D
N metal - ® Ne 19.9.2010 17:35:09
zhory - >> Asi takhle. Na jednom fleku jsem měl před sedmou hodinou raní záběr a zanedlouho další. Říkal jsem si super i zítra by mohlo taky něco přijít. Druhý den bylo všechno stejné - bezvětří, hustá mlha, stejná teplota, stejná nástraha, stejné místo. A nic ...... záběr přišel až když mlha zmyzla, udělalo se vedro a o několik hodin později. Těžko se v těch rybách vyznat ......
N Kasura - ® Ne 19.9.2010 14:27:17
Tkak a ustálené počasie majú veľký vplyv na aktivitu rýb ,ale najhoršie sa lapajú keď fúka vietor východných smerov.Ale môj názor je ten,že kvalitným krmivom sa dajú všade prilákať ryby.
N Malda512 - ® Ne 19.9.2010 13:36:03
zhory - >> ¨Každopádně že vlny jsou zdrojem uspěchu či neuspěchu. Na menších revírech mám stejný zážitky jako ty. Jsou tam různé hloubky ae jedna strana reviru je mírně mělčí a jedna je hlubší. Jedná se o celí jeden břeh kde je voda asi kolem 4 metrů hluboká. Druhý celej břeh je hloubka zase 5 metrů. Vždy sedám při příjezdu na mělčí stranu ale do míst kde bud přímo fouká větr a nebo tam vlny nanášejí různé nečistoty z hladiny. Záběry mám skoro vždy v místech kde je od vln, vlnek voda zakalená. Tojednoduše poznáš kde je u břehu třeba pěna od vln. Tam ryby také jsou. Myslím že v tomto ohledu ani hloubka vody nemá nějaký význam. Prostě to tam ryby táhne protože tam najdou potravu. A hlavně vlnky ryby stlačí blíže ke dnu.
N SOPTIK 52 - ® So 18.9.2010 18:26:42
zhory - >> ahoj,to samé mám v hlavě.Tohle vše se odvíjí od změny tlaku.To má i souvilost na proudění a směr proudění.A také tvrdím i na i na takovej charakter proudění.Jestliže se to motá na vodě,jak twister,tak to je k prdu.Radši jeden směr,tak dva až tři dni stejným směrem.To jest....stálost počasí....
N Butters - ® So 18.9.2010 18:23:48
no tohle má stoprocentně vliv na úlovky...ryby jsou s vlnama tlačeny a jdou za nima protože vlnysebou nesou i přirozenou potravu...prostě je to rozhodně hodně důležitej faktor při chytání...

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | techniky lovu ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSignalizátor SPRO SPi1 + druhý zdarma

Za 250
Spolehlivé signalizátory SPRO za "hubičku"!!

akce, rybareniSportcarp vlasec Stoner

Za 299
Stoner je náš nový vlasec, který má nízkou průtažnost a je velice vhodný do kamenů a závadových vod. Díky speciální výrobní technologii má 10x větší odolnost proti oděru než běžný monofil stejného průměru.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Sema Sema

Hradec Králové, Pražská 8