Fly Swap - výměna mušek

Trocha inspirace pro vázání. Pravidla jsou jednoduchá:
Každý swapper namotá tolik mušek, kolik je ostatních účastníků a ty pak odešle spolu s nadepsanou obálkou a známkou na adresu vyhlašovatele swapu. Zpátky obdrží kolekci mušek od ostatních účastníků - po jedné mušce od každého. Na závěr proběhne vyhodnocení výměny a volná diskuze k tématu. Novou výměnu začínejme vždy až doběhne předchozí. Tak pevné nitě přátelé...
Autor diskuse: thym - Profil , 26.8.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: TOKR Profil + chrostik3 Profil

Pawell - Profil | Čt 2.9.2010 19:52:51

Upřesňuji použité háčky na Tiemco 900 BL vel. 10

    Miksik - virtuálně napaden.... - Profil | Čt 2.9.2010 18:33:46

    oficiálně oznamuji, že měním u svých mušek háčky
    z H400 BL na H290 BL :)
    aby to pak nebudilo poprask :)

      vlastec - Profil | Čt 2.9.2010 10:44:54

      hovadoz >> Ne však jsem tam hodil smaila . Je mi to celkem jedno jestli ta pravá moravská nebo nějaká jiná . Mám k pravé moravské slivovici docela snadnej přístup takže mi není až tak vzácná . U nás pálí kde kdo .

        Miksik - virtuálně napaden.... - Profil | St 1.9.2010 22:46:41

        placew >> aha tak to možná už slivovicí zavánět trochu bude, ale co si budeme vykládat, domácí moravská je domácí moravská...
        každopádně tento zákon o příponě u nás není a pod názvem "pravá moravská slivovice" prodává Jelínek nějakou směs něčeho s obsahem alkoholu 40-52%
        možná někdy, až budu mít tu čest a potkám nějaké kolegy z mrku v neformálním posezení u sklenky, budu tou "pravou a jedinou" domácí notně zásoben :)

          placew - Profil | St 1.9.2010 22:38:37

          Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 1.9.2010 20:28:00 >> dovolim si nesuhlasit, kupujem (uz dlhsie) bosacku slivovicu, 52%. Cisty slivkovy destilat, ziaden ochuteny lieh. Pokial viem, tak to co sa konci -ica uz nemoze byt len ochuteny lieh, aspon na Slovensku. Preto su kdejake "Slivky", "Hrusky", "Ceresne", atd...

            hovadoz - Profil | St 1.9.2010 20:42:47

            Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 1.9.2010 20:28:00 >> Nevim, jsem abstinent.

              hovadoz - Profil | St 1.9.2010 20:41:51

              vlastec >> Bezesrandy?

                Miksik - virtuálně napaden.... - Profil | St 1.9.2010 20:28:59

                vlastec >> tak se plýtvá božím darem?
                když už něco mazat na kolena, tak alpu....nebo nějakej nepovedenej kalvádos...ale slivovici
                je to marný, je to marný

                  Miksik - virtuálně napaden.... - Profil | St 1.9.2010 20:28:00

                  hovadoz >> "slivovice" z obchodu není slivovice.....
                  to s ní má společný jen a pouze název

                    vlastec - Profil | St 1.9.2010 18:54:43

                    hovadoz >> To je jedno si s tím beztak budu mazat kolena :-) .

                      hovadoz - Profil | St 1.9.2010 18:47:43

                      vlastec >> Poptam se. Ale ta slivka asi musí bejt z Moravy, co? Z krámu ji asi nechceš, že jo?

                        vlastec - Profil | St 1.9.2010 18:31:17

                        hovadoz >> Taky ty černý . Třeba lahvinku slivovice .

                          hovadoz - Profil | St 1.9.2010 18:27:16

                          vlastec >> Dík, ale mám jich asi tak 500ks těch černejch. Jaký máš ty a co za ně chceš? Můžu se zeptat.

                            vlastec - Profil | St 1.9.2010 18:13:34

                            hovadoz >> Já si to tu celé pročetl , takže vím vím . Kdyby jsi chtěl ještě nějaký háčky s protihrotem , tak se mi tu válí asi 200 ks TMC v desítce na chrostíky .

                              hovadoz - Profil | St 1.9.2010 18:08:33

                              vlastec >> Jo, je to horší, ale včera jsem to tu psal, tak jen ve zkratce, mám jich několik set, možná tisíc a prostě je nevyhodim. Tak zamačkávam. Sem tam mi něco padne, a je fakt, že většinou ty větší ryby. Je to tím, že se od tebe otočí hlavou a snadno si pak krátkej hrot vypáčí. Mě to ale tolik nevadí, stejně ryby pouštim, takže bych měl max. o nějakou fotku míň. Stejně je nejhezčí, když ti ta ryba uteče a pak si můžeš řikat: to byla ryba, to byl určitě potočák tak 70 cm! Protože ryba která uteče, je vždycky větší, než ve skutečnosti. A takovejch příležitostí zvětšit si uteklou rybu mám dost.:-))))))))))))

                                Řízek 29,76 - Profil | St 1.9.2010 18:07:38

                                vlastec >> to ja jim verim taky..:-)

                                  vlastec - Profil | St 1.9.2010 18:01:18

                                  Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 1.9.2010 17:59:48 >> Ale ryby chytáš a to moc pěkný , takže Tvým muškám věřím .

                                    Řízek 29,76 - Profil | St 1.9.2010 17:59:48

                                    vlastec >> dobre, pro Tebe ano:-), jinak abys nebyl zklaman, ja zadnej extra vazac nejsem.....:-)

                                      vlastec - Profil | St 1.9.2010 17:37:37

                                      Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 1.9.2010 11:43:06 >> Dej to na BL . Zrovna na ty Tvoje jsem se nejvíc těšil .

                                        drozďák 30,42 - Profil | St 1.9.2010 17:30:09

                                        Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 1.9.2010 17:20:51 >> ze zamáčknutého protihrotu padají ryby citelně víc (a zpravidla ty, které za to stojí) než z poctivého BL háčku. Ty prodloužené jehlové hroty či dokonce různé spear pointy a jiné fičury, kterými BL háčky oplývají mají své opodstatnění.
                                        Je to jakási forma náhrady protihrotu či snaha zlepšit držení ryby.
                                        Nic z toho samozřejmě zamáčknutí protihrotu nenabízí. Ten háček nebyl vyroben proto, aby se u něj zamáčkl protihrot.