Fly Swap - výměna mušek

Trocha inspirace pro vázání. Pravidla jsou jednoduchá:
Každý swapper namotá tolik mušek, kolik je ostatních účastníků a ty pak odešle spolu s nadepsanou obálkou a známkou na adresu vyhlašovatele swapu. Zpátky obdrží kolekci mušek od ostatních účastníků - po jedné mušce od každého. Na závěr proběhne vyhodnocení výměny a volná diskuze k tématu. Novou výměnu začínejme vždy až doběhne předchozí. Tak pevné nitě přátelé...
Autor diskuse: thym - Profil , 26.8.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: TOKR Profil + chrostik3 Profil

Nhovadoz - Profil | Út 31.8.2010 8:01:54

Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 31.8.2010 0:51:32 >> Jak píše thym, jde tady o inspiraci, ne o chlubení, mě je to jedno, jestli někdo bude vědět, jestli je to ode mě, nebo ne. Nebo v mém případě to možná bude i lepší.:-))))))))))

    NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Út 31.8.2010 0:51:32

    thym >> jenom jedna technická, jak třeba řízek pozná, že se mu líbí zrovna moje muška, popřípadě jak já poznám která je chrostíkova
    třeba
    jinými slovy budou u těch mušek malinkaté jmenovečky? nebo obdržíme každý SZ (mail) s hromadnou fotkou celé swap sady a popiskou čí která je?

      NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Út 31.8.2010 0:48:23

      thym >> ok

        Nthym - Profil | Út 31.8.2010 0:30:23

        Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 30.8.2010 21:00:22 >> ohledně fotek - jestli chcete, mohu všechny mouchy nafotit a poslat vám fotky - s těma ať si pak každý dělá, co chce. Já asi budu trochu tajnůstkařit a nedám je sem (ty svoje) ... :)

          Nhovadoz - Profil | Po 30.8.2010 21:27:18

          Modrák >> Já dám klidně 10, ale víc už ne.

            Nxmac - Profil | Po 30.8.2010 21:21:43

            thym >> Vynulovat jde vše.. Napíšeš MM SZ a anketka bude fuč. Zadá se nová a jedem dál :)

              NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Po 30.8.2010 21:00:22

              thym >> podle těch fotek je to dobrý nápad, takový freestyle by mohl být fakt zajímavý
              na F fly by jsme nic nevymysleli, to je pravda :)
              ještě ke zveřejnění fotek, myslím, že by nebylo od věci ty mušky sem fakt hodit, protože ostatní, co se swapu nezúčastní, by z toho měli prd...

                NJAF - Profil | Po 30.8.2010 20:58:28

                thym >> F-fly váže taky každej jinak?
                :-)

                  Nvlastec - Profil | Po 30.8.2010 20:52:14

                  Tak mám z padesáti procent hotovo .

                    Nthym - Profil | Po 30.8.2010 20:22:42

                    Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 30.8.2010 19:12:28 >> což anketka by byla super, ale nešlo by ji po skončení dalšího swapu "vynulovat" ... jestli mi rozumíš. Se prostě dohodnem. A ohledně složitosti vzorů - vybral jsem na první swap schránkovýho chrostíka z několika důvodů - hlavně je teď na něj dobrá doba, pak jsem si dovolil přihlédnout k tomu, že mám v záloze fakt pěkný vzor :) a taky je to moucha, kterou váže každý opravdu jinak. Tím pádem bude výměna zajímavá. Můžeme měnit třeba F-fly, nebo "béžovou nymfu jepice", ale bude to podle mě nuda :)
                    Jen malý námět pro příště: Můžeme vázat třeba podle fotky opravdový jepice, nebo se vrhnout na vázání streamrů z furabou ... zajímavých možností je spousta.

                      NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Po 30.8.2010 20:10:44

                      mdx >> Wee Whisper (nepatrný šepot)
                      u nás v klubu se tomu říkalo Viktorka
                      viz
                      http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=632201&page=7 jak to váže Buko

                        Nmdx - Profil | Po 30.8.2010 20:00:39

                        Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 30.8.2010 19:35:13 >> Co je WW? Díky

                          NPiranha - Profil | Po 30.8.2010 19:44:49

                          Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 30.8.2010 19:35:13 >> tak, tak, souhlas.

                            NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Po 30.8.2010 19:35:13

                            Piranha >> já to mám podobně.
                            jednoduché, osvědčené vzory. v suché krabce mám prakticky jen FFLY, WW, gottard a CDC chrostíka od petitjeana
                            sem tam pár kousků něčeho na otestování, většinou ale skončí v propadlišti dějin

                              NPiranha - Profil | Po 30.8.2010 19:26:07

                              Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 30.8.2010 19:19:35 >> tak to s tebou naprosto souhlasim.Nedavno jsem se dival na hezky video od Tomuchy a tak jsem se zamyslel.Musky co vazal a podobne vzory co prezentoval baly krasne, ale pracne.Neni problem navazat si parashutku, nebo nejakou podobnou musku, ktera je treba tezsi na vazani.Ale to je asi tak vse co muzu udelat.Proste u vody stejne sahnu po Goddard Sedge, nebo CDC chrostikovi, pokud se bavime o suche.Obcas si rad zachytam na jepičky.Para mam v krabicce, ale nikdy jsem to nevytahl.V tomhle jsem v celku nenarocnej.Ale treba ten schrankovej mi trochu vrta v hlave.Vim ze na nej chyta dost Řízek co jsem se docetl a taky jsem to videl i u jinych muskaru.No nevim, zkusim si nejakeho navazat i kdyz je to mokry.

                                NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Po 30.8.2010 19:19:35

                                Piranha >> já osobně tvrdím, že v jednoduchosti je síla a muška s kterou se čtvrt hodiny seru, do vody prostě nepůjde
                                v oblasti kde bydlím, je schránkový chrostík alfa i omega

                                  NPiranha - Profil | Po 30.8.2010 19:17:43

                                  Mikšík- jen jednou >> Miksik - virtuálně napaden.... - 30.8.2010 19:14:06 >> ok, pockam na ten konec zari.Akorad nevim zda je to libovolne, myslim tim ten vzor, nebo je pak stanoven.Vidim dole, ze si pani mistri nasadili latku docela vysoko co se tyce typu musky.Schrankovy chrostik je pekna muska, lec muze byt i velice slozita.Ale i jednoducha :-)

                                    NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Po 30.8.2010 19:14:06

                                    Piranha >> právě
                                    původně bylo 10 míst, nakonec se tam přidal ještě modrák
                                    jedno místo ještě jde, ale nemělo by se to stávat pravidlem

                                      NMiksik - virtuálně napaden.... - Profil | Po 30.8.2010 19:12:28

                                      Piranha >> řekl bych, že po skončení prvního, tedy tak okolo toho 20. září
                                      Thym - co takhle lousknout malou anketku, na jaké téma by byl další swap? :)

                                        NPiranha - Profil | Po 30.8.2010 19:12:23

                                        A maximum je tedy 10?Vidim dole nejakou takovou tabulku a v jedne je 11 lidi.Je tedy dany nejaky strop.Jen treba abych nenavazal 10 štiků a pak nakonec se jeste prihlasilo 5 a domotaval, kor kdyz by to bylo odeslane.