- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Olovo - otrava vôd
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nmascha - Profil | St 11.1.2012 22:52:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ouřada v Bruselu dostane za úkol vyvíjet činnost, aby se nepřišlo na to, že jinej vlivnější ouřada je neschopnej nebo dotovanej nějakou lobistickou skupinou, aby se v něčem důležitym náhodou nešťoural. Vymyslí se problém a pak se halasně vyřeší. Třeba se vyvolá hysterie z jedovatého čehosi, co zlý trapiči zvyřátek rozhazujou v přírodě, kterou všichni přeci chráníme. Udělá se směrnice, že je to fuj. Ozve se sice pár výrobců, kterým hrozí ztráta byznysu, ale těm se doporučí přejít na alternativní materiál, který je dražší a tedy budou vyšší obchodní marže, takže i výrobci a prodejci mohou být rádi. A ti co rádi nejsou - těch je tak málo, že nejsou důležití. Tak se ten ee jedovatej fujtafl zakáže a pak se utratí hromada prachů za krásnou informační kampaň, jak hodnej Brusel zachránil život spoustě žabiček a rybiček od fujtaflu. Že si zdravejma rybičkama cpe břuch kormorán, že je spláchne proudem povodeň díky vybetonovanýmu korytu, nebo uschnou v prázdnym korytě pod MVE už nikoho nezajímá...
Nechci snižovat to, že odpadávací olova jsou svinstvo, nebo tvrdit, že olovo (nebo plast nebo sklo, zkrátka odpad) ve vodě je v poho. Ale je třeba trochu rozlišovat a přiřazovat věcem správný priority. Zákaz používání olov je neopodstatněná kravina s minimálním faktickým dopadem na stav vody. Veškerý prostředky vražený do týhle akce mohly být účelněji použity na palčivější problémy.
Nsalamander - Profil | St 11.1.2012 21:38:32
NRavachol - Profil | St 11.1.2012 10:43:32
Nsalamander - Profil | St 11.1.2012 10:40:08
Nsalamander - Profil | St 11.1.2012 10:35:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NVojtěch - Profil | St 11.1.2012 10:24:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nperch2 - Profil | St 11.1.2012 10:10:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ahoj, moc se v tomto oboru nevyznám,ale nedávno když jsem objednával olova tak mě jeden kamarád málem ukamenoval, jak je olovo toxické a používání odpadávacích olov v kaprařině jaké to je svinstvo.
Pročetl jsem diskuzi,takže otázka možná zbytečná. Skusím to uvést na příkladu:
Dejme tomu cca 20ha voda, hojně navštěvovaná, používají se odpadávací olova a hodně se zde trhá. Odpadávací olova mají většinou váhu cca 150-350g. Denně při dobrém braní ryb se jich po celém rybníce urve(odpadnou z montáže) třeba deset. Plus jigové hlavičky, atd.
Může to mít dopad na kvalitu vody?
N(o)_(o) - Profil | Pá 13.8.2010 13:46:23
Nkakr - Profil | Pá 13.8.2010 13:41:52
Před pár lety zde jeden zasvěcenec (výrobce železných krmítek) prohlašoval, že rybáři ročně utrhnou 100tun olova.
Nemáš s ním něco společného a nejedná se o utajenou reklamu??
Nmascha - Profil | Pá 13.8.2010 13:18:14
Nmascha - Profil | Pá 13.8.2010 13:15:34
NECOFISH - Profil | Pá 13.8.2010 12:20:30
NJarda Š. - Profil | Pá 13.8.2010 11:45:57
N(o)_(o) - Profil | Pá 13.8.2010 11:42:56
Teď jsme v rybařině, kde se olovo běžně používá a nemuselo by, jelikož existuje určitá náhrada byť ne tak komfortní. Olovo, tak i zbytky montáží či silonů jsou v podstatě odpad, který do vody nepatří stejně tak jako vajgly na břeh...a to nejsem brontosaurus....
NECOFISH - Profil | Pá 13.8.2010 11:31:57
Nemá tak smysl dělat rozbor vody, tam budou jen stopová množství. Vzhledem k vysoké bioakumulaci je nutné udělat rozbory biomasy bentosu, planktonu a nektonu.
NJarda Š. - Profil | Pá 13.8.2010 11:22:30
NJarda Š. - Profil | Pá 13.8.2010 11:13:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NECOFISH - Profil | Pá 13.8.2010 11:11:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mascha: kolegovi toxikologovi vyřiď ať si aspoň přečte Hydrochemii od prof. Pitra (VŠCHT), kterou určitě má v knihovně, než plácne takovej blábol.
Nmascha - Profil | Pá 13.8.2010 11:02:13
Nmascha - Profil | Pá 13.8.2010 11:00:30
Nmascha - Profil | Pá 13.8.2010 10:56:43
Myslím si o sobě, že jsem velmi ekologicky zaměřený člověk, mj. jsem deset let byl aktivním členem hnutí brontosaurs, civilní službu jsem absolvoval jako lektor ekologické výchovy, mám pár semestrů toxikologie a ekologie na chemičárně. Ale srovnávání občasného trhání olova s bezohledným odhazováním těžkých kovů je podle mne hloupá zelená demagogie ;-)
Vyřím kamarádovi toxikologovi, aby některý z diplomů odevzdal, nebude mu to jistě líto, má jich víc ;-)
Zkrátka humbuk okolo kovového olova je fraška, která má odvádět pozornost od větších potenciálních průserů a má krásně před lidma ukazovat, jak že to jsou ti evropští úředníci a jiní mocipáni ekouvědomělý a jak o nás krásně pečují a že se tam za naše prachy neflákají....
N(o)_(o) - Profil | Pá 13.8.2010 10:26:33
Nmascha - Profil | Čt 12.8.2010 17:42:47
Nyvana - Profil | Čt 12.8.2010 17:42:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NVenca888 - Profil | Čt 12.8.2010 17:36:42
Nmascha - Profil | Čt 12.8.2010 17:17:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Můj úhlavní kamarád je toxikologem na VŠCHT a ubezpečil mně, že takovej sajrajt naše vody nejsou, aby dokázaly rozpouštět utrhaná olova a vyplavovat z nich byť jen stopová množství jedovatých olovnatých sloučenin. Takže konec paniky.
To ale neznamená, že by se ty jedovaté olovnaté sloučeniny ve vodě nevyskytovaly. Jejich zdroj je ale úplně jiný. Mimojiné se ještě stále vyplavují z půdy spadové splodiny z dob masivního používání olovnatých benzínů.
NVenca888 - Profil | Čt 12.8.2010 17:03:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
netvrdim, že dvě třicetigramový olova otrávěj Orlickou přehradu, ale věřim, že při vyšší koncentraci olova se to může na závadnosti masa u starejch predátorů jako je sumec projevit.
Ngrasel - Profil | Čt 12.8.2010 16:44:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NRemi Gaillard - Profil | Čt 12.8.2010 16:44:29
NEfis9 - Profil | Čt 12.8.2010 16:40:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
N(o)_(o) - Profil | Čt 12.8.2010 16:33:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
O problému acidifikace povrchových vod snad ani psát nebudu. O ocumlávání olova taktéž.
Tozn., že něco takového házet do vody je nehoráznost. Znečišťujeme tím naše životní prostředí a ohrožujeme sami sebe.
V rybařině se to víceméně ignoruje, bohužel.
Nlovec3 - Profil | St 11.8.2010 19:50:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
PS: ozvi sa, ako si dopadol na bukovej
NEčko - Profil | Út 10.8.2010 23:39:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Njarda 2004 - Profil | Út 10.8.2010 23:28:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NM!ld@ - Profil | Út 10.8.2010 23:11:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - všechna témata
23:28NRybáři a vinařství 930
23:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
22:42NBoilies TB baits- chytací řada 47
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











