výroba zahradního rybníčku

dobrý den chtěl bych si vyrobit rybníček a nevim jak udělat výpust prosim vás poradili bystemi případně kdybiste dali fotky děkuji
Autor diskuse: VERŇÁK - Profil , 24.7.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:44:54

a ještě....

    Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:43:26

    pohled....

      Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:42:24

      ještě...

        Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:41:21

        taky.....

          Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:40:22

          .....

            Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:39:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            tak si dovoluji přidat pár fotek té mé louže.....

              Nvydra1 - Profil | So 24.7.2010 15:54:34

              VERŇÁK - >> Před nějakou dobou o tomhle psali v rybářství , byli tam fotky prefabrikovaných požeráků, tak se zkus po nich poohlídnout na internetu.

                NZdenouš - Profil | So 24.7.2010 15:16:13

                koukám že mi to moc s kvalitou fotek nevyšlo, snad příště, čau

                  NZdenouš - Profil | So 24.7.2010 15:10:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  vypršel mi čas, hned tam přidám další

                    NZdenouš - Profil | So 24.7.2010 15:00:16

                    posílám pár fotek, nejdou úplně popořadě

                      Njambo - Profil | So 24.7.2010 13:56:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      VERŇÁK - >> Ahoj, výpusť je dobrá,ale né vždy možná, takže to musí jít i bez ní . Já jsem spodní výpust nemohl realizovat neboť jsem se nedostal do odpadního kanálu . Tak jsem to vyřešil přepadem,což bylo i mnohem jednoduchší po technické stránce. Jezírko či rybníček ,jak kdo chce,je foliové,původně jedno a později propojeno přivařením druhé. Celkem 31kubíků vody , měřeno přes vodoměr,voda dotéká, ale dešťová z celé střechy domu a garáže. Jen v horkých letních dnech je větší odpar ,tak sem tam podle potřeby dopustím.

                        Nyvana - Profil | So 24.7.2010 11:18:29

                        Mrknato >> A co to moje plivátko?to musí mít co?DDD

                          Nyvana - Profil | So 24.7.2010 11:17:51

                          VERŇÁK - >> Já mám jezírko,kde není žádná výpust,jde mi voda čerpadlem stále dokola,jediný co můžu udělat,že když potřebuju odčerpat vodu,tak kalovým čerpadlem,jiná možnost není a u těch plastových nevím,tam to propojení půjde těžko a náklady by byli neúměrné.Ale vodu jsem měnila jenom jednou,jinak 2x do roka trochu odčerpám a mám vodu čistou,čím budeš dělat větší vědu tím to bude horší.

                            NMrknato - Profil | So 24.7.2010 11:07:39

                            Jezírko musí mít jez a rybník ryby.....

                              N:-vydrák - Profil | So 24.7.2010 10:59:14

                              VERŇÁK - >> Chtěl si rybníček nebo jezírko?Je v tom rozdíl!!

                                NTOKR - Profil | So 24.7.2010 10:35:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Na zahradě mám menší jezírko asi 7000 litrů vody a mám kalový čerpadlo a je to naprosto bez problémů ... Jinak vloni jsem byl vylovovat umělé nádrže ( praha - háje) a tam to měli řešený odtokem rovnou do kanalizace .... (vtip byl v tom že tam napustěj vodu za 70000 korun a pk ji poslou do kanalizace .... ( samozřejmě před odtokem byla mříž a prkna ...

                                  Nyvana - Profil | So 24.7.2010 10:16:45

                                  VERŇÁK - >> http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=625802 tady máš linku,aby jsi to nemusel hledat.

                                    Nyvana - Profil | So 24.7.2010 10:15:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    VERŇÁK - >> Ahojky jestli ti můžu poradit,tak je tady diskuse Koi a zahradní jezírka pošlu ti linku,jsou tam fakt šikovný kluci,co dělají jezírka jako zaměstnání a tam ti poradí co potřebuješ,jinak rostliny a tohli věci je zase něco co vím já,tak se klidně ptej.

                                      NSander - Profil | So 24.7.2010 10:03:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Já nevím, máme na chatě tři zahradní rybníčky a výpust nemá ani jeden. Jeden je z velkého plastového odlitku, druhý o něco menší je z toho samého materiálu, třetí je plechová vana zapuštěná do země. Nevypouštíme ani jeden, a kdybysme museli, tak bysme asi sáhli po čerpadlu nebo po kýblech...