Nsushi55 - Profil | Pá 23.9.2011 16:44:46
Florish jak je velky ten tvůj rybníček
Njambo - Profil | Po 26.7.2010 17:03:22
Sihanuk >> no do té druhé kombinace ji zapojím :-))
NSihanuk - Profil | Po 26.7.2010 16:57:12
jambo >> UV lampa by ale nebyla špatná ,neměl bys pak zelenou vodu.
Njambo - Profil | Po 26.7.2010 15:10:06
Mrknato >> Ahoj a děkuji, vodu honím jezírk.čerpadlem přes original molitanové filtry a je to bez UV lampy a chemie. Lampu jsem tam chtěl na začátku dát ,ale nedal ,no a jedeto . Je tam dost vodního rostlinstva a dost leknínů,ty už musí taky ven moc se rozrůstaj. Přidám ještě jedno čerpadlo na potůček či kaskádu, do toho druhého jezírka, aby se i tam čeřila a točila trochu voda.Já to mám jen takové obyčejné ,žádná velká technika a stačí to k vytvoření takového malého biotopu.
NMrknato - Profil | Po 26.7.2010 8:27:15
jambo >> Viděl jsem dost jezírek, ale tohle tvoje je opravdu pěkné. Čím tam poháníš vodu, máš tam nějaký domaděl, nebo kupovanou filtraci a upravuješ nějak vodu chemií, nebo i UV lampou?
Nyvana - Profil | Po 26.7.2010 7:51:16
Majsher >> ! KODEX ! - 25.7.2010 23:13:33 >> No a ty by ses nevyděsil,víš co to dá práce koi kapry vypiplat,tak jsem se právě ptala na tu užovku,nerada bych o koi přišla,ale užovku bych nezabila,spíš se pokusím ji odchytnout a přenést do rybníka.
Njambo - Profil | Po 26.7.2010 6:57:39
RO:-(man)-: >> voda se mění po celej rok průběžně sama, když prší, z celé plochy střechy domu a garáže.Nadbytek vody jde přepadem do kanál. sítě. Dopouštím jen když je velký odpar a to nestojí ani za řeč. Složení vody je dobré ,protože se množí drobné původně odložené nástražní rybky hrouzek,jelec, karas,jesen. Přežívá i střevle potoční,mřenka mramorová a spousta různého vodního hmyzu,takže mají i přirozenou potravu. Lonští kapři od 50-60cm během roku přibrali i povyrostli,ale už tam nejsou. Čerpadlo jede celej rok přes filtr i v zimě,i zamrznutý vodopád má své kouzlo. Letos přibude ještě jedna tekoucí voda "kaskáda"na protilehlém jezírku a dosazení nějaké zeleně.
N! KODEX ! - Profil | Ne 25.7.2010 23:13:33
yvana >> no když ses tak vyděsila ohledně těch koiáků.. :)
Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 22:16:59
Majsher >> ! KODEX ! - 25.7.2010 22:13:46 >> Tak já bych za prvé užovku nezabila,ale vypadá,že se odstěhovala,protože tam mám nové vylíhnuté rybky a jsou v pořádku.Fuj jak tě mohla taková volovina napadnout.
N! KODEX ! - Profil | Ne 25.7.2010 22:13:46
yvana >> tak co, už jsi tu užovka zabila?
N! KODEX ! - Profil | Ne 25.7.2010 22:12:36
Florish >> a když to vypouštíš, to ryby uskladníš na mrazák?? :)
Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 20:14:20
VERŇÁK - >> Tobě posílám tohle.To je moje jezírko.
Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 20:13:10
Petr Z. Vedro >> Ahojky Petře mají se moc dobře,jeseteři už jezdí u hladiny,ale ještě z ruky nežerou.Tady je máš.
NFlorish - Profil | Ne 25.7.2010 19:05:59
VERŇÁK >> jj každý rok to vypouštím a kontroluju stav ryb ... :)
NVERŇÁK - Profil | Ne 25.7.2010 19:03:40
Florish >> no tak to je pěkné já už mám zajištěný taky kapry před 50cm a líny a vypouštíš to každý rok
NFlorish - Profil | Ne 25.7.2010 19:00:33
VERŇÁK >> ano ... předpokládáš správně Kapry, amury, líny a plevel (bělice,karasy) ... Jen pro zajímavost, největší kapr má 72 cm :)
NVERŇÁK - Profil | Ne 25.7.2010 18:58:38
Florish >> čau a jaké ryby v něm máš předpokládám že normální kapry ne
NFlorish - Profil | Ne 25.7.2010 18:35:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
VERŇÁK - >>čau, také mám doma na zahradě takový menší rybníček. Výroba byla velice jednoduchá. Kolem rybníčku z jedné strany potok a z druhé studna a tudíš o vodu nemám nouzi. Prostě žádné odizolováné za kolik tisíc ... prostě sem vykopal jamu, do potoka prokopal přepad a rybník jak lusk ... akorát když ho chci vypustit, tak mě nezbývá nic jiného než zapojit čerpadlo a vyčerpat to ... Jinak ta výpusť není zas tak nutná ... Stačí když koupíš nějaké silnější kalové čerpadlo, pokud teda nehodláš dělat rybík o rozloze 1ha :D ...
NPetr Z. Vedro - Profil | Ne 25.7.2010 18:32:33
yvana >> Ahoj, tak co tve rybky jak se mají? A co jesíci už žerou z ruky? Ti moji se zatím bojí ale jak se začne krmit tak jsou pohotoví.
NPetr Z. Vedro - Profil | Ne 25.7.2010 18:31:10
VERŇÁK >> Čus, tak sem nezapomeň dávat aktuální fota. Ale hlavně všechno dobře naplánuj ať to potom nemusíš celé předělávat.
NPetr Z. Vedro - Profil | Ne 25.7.2010 18:29:38
dan.B >> Ahoj, tak to je otázka sama pro sebe. Pročti odkazy co ti hodili lidi dolejc, tam je všechno. Prozradím ti magické slovo - Marsip ..... a dál je to na tobě.
Ndan.B - Profil | Ne 25.7.2010 18:27:45
Mnel bysem dotaz jak řešíte filtraci ?
NVERŇÁK - Profil | Ne 25.7.2010 18:05:11
jambo >> no dneska sme ze strejdou začli stavět
Njambo - Profil | Ne 25.7.2010 11:30:45
: vydrák >> :-vydrák - 25.7.2010 11:24:54 >> díky, no už je to docela dobře zarostený,tak sem tam něco musí i ven, dokonce už po dva roky zahnízdil pár březňaček pod borovičkou. Ale musel jsem je zradit ,abych předešel pozdějšímu masakru.
N:-vydrák - Profil | Ne 25.7.2010 11:24:54
jambo >> Máš to tam moc hezký.Krásná zátiší.
Njambo - Profil | Ne 25.7.2010 11:14:42
yvana >> no když je dost velká a má dost velký hlad, dost těch kojáčků ti ubyde .
Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 10:08:04
blecha39 >> Nerozumým teď tomu.Mám tam plno žab a právě minulý týden se tam objevila dost velká užovka.Zatím jsou tam ryby všechny,třeba se odstěhuje.
Nblecha39 - Profil | Ne 25.7.2010 10:01:38
yvana >> neni to doma na rybnicku
Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 9:56:38
Majsher >> ! KODEX ! - 25.7.2010 9:53:29 >> To si děláš legraci,mám tam nové koi kapříky.
N! KODEX ! - Profil | Ne 25.7.2010 9:53:29
yvana >> do 20ti cenťáků se do ní myslím v pohodě vejde...
Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 9:41:04
jambo >> No jak asi velké dokáže sežrat?
Njambo - Profil | Ne 25.7.2010 9:36:50
yvana >> ahoj, velkým určitě né, ale malé rybky budou jistě na jídelníčku .
Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 9:33:51
jambo >> Máš mockrásný jezírko,chtěla jsem se zeptat,když tam máš občas tu užovku,nemůže nějak ublížit koi kaprům?
Njambo - Profil | Ne 25.7.2010 9:28:27
VERŇÁK - >> Tak co jdeš do toho, nebudeš litovat věř .
Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:56:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
co se týká živého tvorstva,tak ryby se množí, 1m užovka obojková se někdy vyskytne, ledňáček drahokam našich vod si taky něco ukořistí a nespočet ptactva při raních koupání .....
Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:51:32
je třeba stále něco zlepšovat...
Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:48:35
časem to bude ještě lepší....
Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:47:18
bez toho by to nebylo ono...
Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:39:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
tak si dovoluji přidat pár fotek té mé louže.....
Nvydra1 - Profil | So 24.7.2010 15:54:34
VERŇÁK - >> Před nějakou dobou o tomhle psali v rybářství , byli tam fotky prefabrikovaných požeráků, tak se zkus po nich poohlídnout na internetu.
NZdenouš - Profil | So 24.7.2010 15:16:13
koukám že mi to moc s kvalitou fotek nevyšlo, snad příště, čau
NZdenouš - Profil | So 24.7.2010 15:10:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
vypršel mi čas, hned tam přidám další
NZdenouš - Profil | So 24.7.2010 15:00:16
posílám pár fotek, nejdou úplně popořadě
Njambo - Profil | So 24.7.2010 13:56:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
VERŇÁK - >> Ahoj, výpusť je dobrá,ale né vždy možná, takže to musí jít i bez ní . Já jsem spodní výpust nemohl realizovat neboť jsem se nedostal do odpadního kanálu . Tak jsem to vyřešil přepadem,což bylo i mnohem jednoduchší po technické stránce. Jezírko či rybníček ,jak kdo chce,je foliové,původně jedno a později propojeno přivařením druhé. Celkem 31kubíků vody , měřeno přes vodoměr,voda dotéká, ale dešťová z celé střechy domu a garáže. Jen v horkých letních dnech je větší odpar ,tak sem tam podle potřeby dopustím.
Nyvana - Profil | So 24.7.2010 11:18:29
Mrknato >> A co to moje plivátko?to musí mít co?DDD
Nyvana - Profil | So 24.7.2010 11:17:51
VERŇÁK - >> Já mám jezírko,kde není žádná výpust,jde mi voda čerpadlem stále dokola,jediný co můžu udělat,že když potřebuju odčerpat vodu,tak kalovým čerpadlem,jiná možnost není a u těch plastových nevím,tam to propojení půjde těžko a náklady by byli neúměrné.Ale vodu jsem měnila jenom jednou,jinak 2x do roka trochu odčerpám a mám vodu čistou,čím budeš dělat větší vědu tím to bude horší.
NMrknato - Profil | So 24.7.2010 11:07:39
Jezírko musí mít jez a rybník ryby.....
N:-vydrák - Profil | So 24.7.2010 10:59:14
VERŇÁK - >> Chtěl si rybníček nebo jezírko?Je v tom rozdíl!!
NTOKR - Profil | So 24.7.2010 10:35:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Na zahradě mám menší jezírko asi 7000 litrů vody a mám kalový čerpadlo a je to naprosto bez problémů ... Jinak vloni jsem byl vylovovat umělé nádrže ( praha - háje) a tam to měli řešený odtokem rovnou do kanalizace .... (vtip byl v tom že tam napustěj vodu za 70000 korun a pk ji poslou do kanalizace .... ( samozřejmě před odtokem byla mříž a prkna ...
Nyvana - Profil | So 24.7.2010 10:15:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
VERŇÁK - >> Ahojky jestli ti můžu poradit,tak je tady diskuse Koi a zahradní jezírka pošlu ti linku,jsou tam fakt šikovný kluci,co dělají jezírka jako zaměstnání a tam ti poradí co potřebuješ,jinak rostliny a tohli věci je zase něco co vím já,tak se klidně ptej.
NSander - Profil | So 24.7.2010 10:03:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Já nevím, máme na chatě tři zahradní rybníčky a výpust nemá ani jeden. Jeden je z velkého plastového odlitku, druhý o něco menší je z toho samého materiálu, třetí je plechová vana zapuštěná do země. Nevypouštíme ani jeden, a kdybysme museli, tak bysme asi sáhli po čerpadlu nebo po kýblech...