výroba zahradního rybníčku

dobrý den chtěl bych si vyrobit rybníček a nevim jak udělat výpust prosim vás poradili bystemi případně kdybiste dali fotky děkuji
Autor diskuse: VERŇÁK - Profil , 24.7.2010 všeobecné - náčiní, doplňky
61 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nsushi55 - Profil | Pá 23.9.2011 16:44:46

Florish jak je velky ten tvůj rybníček

    Njambo - Profil | Po 26.7.2010 17:03:22

    Sihanuk >> no do té druhé kombinace ji zapojím :-))

      NSihanuk - Profil | Po 26.7.2010 16:57:12

      jambo >> UV lampa by ale nebyla špatná ,neměl bys pak zelenou vodu.

        Njambo - Profil | Po 26.7.2010 15:10:06

        Mrknato >> Ahoj a děkuji, vodu honím jezírk.čerpadlem přes original molitanové filtry a je to bez UV lampy a chemie. Lampu jsem tam chtěl na začátku dát ,ale nedal ,no a jedeto . Je tam dost vodního rostlinstva a dost leknínů,ty už musí taky ven moc se rozrůstaj. Přidám ještě jedno čerpadlo na potůček či kaskádu, do toho druhého jezírka, aby se i tam čeřila a točila trochu voda.Já to mám jen takové obyčejné ,žádná velká technika a stačí to k vytvoření takového malého biotopu.

          NMrknato - Profil | Po 26.7.2010 8:27:15

          jambo >> Viděl jsem dost jezírek, ale tohle tvoje je opravdu pěkné. Čím tam poháníš vodu, máš tam nějaký domaděl, nebo kupovanou filtraci a upravuješ nějak vodu chemií, nebo i UV lampou?

            Nyvana - Profil | Po 26.7.2010 7:51:16

            Majsher >> ! KODEX ! - 25.7.2010 23:13:33 >> No a ty by ses nevyděsil,víš co to dá práce koi kapry vypiplat,tak jsem se právě ptala na tu užovku,nerada bych o koi přišla,ale užovku bych nezabila,spíš se pokusím ji odchytnout a přenést do rybníka.

              Njambo - Profil | Po 26.7.2010 6:57:39

              RO:-(man)-: >> voda se mění po celej rok průběžně sama, když prší, z celé plochy střechy domu a garáže.Nadbytek vody jde přepadem do kanál. sítě. Dopouštím jen když je velký odpar a to nestojí ani za řeč. Složení vody je dobré ,protože se množí drobné původně odložené nástražní rybky hrouzek,jelec, karas,jesen. Přežívá i střevle potoční,mřenka mramorová a spousta různého vodního hmyzu,takže mají i přirozenou potravu. Lonští kapři od 50-60cm během roku přibrali i povyrostli,ale už tam nejsou. Čerpadlo jede celej rok přes filtr i v zimě,i zamrznutý vodopád má své kouzlo. Letos přibude ještě jedna tekoucí voda "kaskáda"na protilehlém jezírku a dosazení nějaké zeleně.

                N! KODEX ! - Profil | Ne 25.7.2010 23:13:33

                yvana >> no když ses tak vyděsila ohledně těch koiáků.. :)

                  Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 22:16:59

                  Majsher >> ! KODEX ! - 25.7.2010 22:13:46 >> Tak já bych za prvé užovku nezabila,ale vypadá,že se odstěhovala,protože tam mám nové vylíhnuté rybky a jsou v pořádku.Fuj jak tě mohla taková volovina napadnout.

                    N! KODEX ! - Profil | Ne 25.7.2010 22:13:46

                    yvana >> tak co, už jsi tu užovka zabila?

                      N! KODEX ! - Profil | Ne 25.7.2010 22:12:36

                      Florish >> a když to vypouštíš, to ryby uskladníš na mrazák?? :)

                        Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 20:14:20

                        VERŇÁK - >> Tobě posílám tohle.To je moje jezírko.

                          Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 20:13:10

                          Petr Z. Vedro >> Ahojky Petře mají se moc dobře,jeseteři už jezdí u hladiny,ale ještě z ruky nežerou.Tady je máš.

                            NFlorish - Profil | Ne 25.7.2010 19:05:59

                            VERŇÁK >> jj každý rok to vypouštím a kontroluju stav ryb ... :)

                              NVERŇÁK - Profil | Ne 25.7.2010 19:03:40

                              Florish >> no tak to je pěkné já už mám zajištěný taky kapry před 50cm a líny a vypouštíš to každý rok

                                NFlorish - Profil | Ne 25.7.2010 19:00:33

                                VERŇÁK >> ano ... předpokládáš správně Kapry, amury, líny a plevel (bělice,karasy) ... Jen pro zajímavost, největší kapr má 72 cm :)

                                  NVERŇÁK - Profil | Ne 25.7.2010 18:58:38

                                  Florish >> čau a jaké ryby v něm máš předpokládám že normální kapry ne

                                    NFlorish - Profil | Ne 25.7.2010 18:35:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    VERŇÁK - >>čau, také mám doma na zahradě takový menší rybníček. Výroba byla velice jednoduchá. Kolem rybníčku z jedné strany potok a z druhé studna a tudíš o vodu nemám nouzi. Prostě žádné odizolováné za kolik tisíc ... prostě sem vykopal jamu, do potoka prokopal přepad a rybník jak lusk ... akorát když ho chci vypustit, tak mě nezbývá nic jiného než zapojit čerpadlo a vyčerpat to ... Jinak ta výpusť není zas tak nutná ... Stačí když koupíš nějaké silnější kalové čerpadlo, pokud teda nehodláš dělat rybík o rozloze 1ha :D ...

                                      NPetr Z. Vedro - Profil | Ne 25.7.2010 18:32:33

                                      yvana >> Ahoj, tak co tve rybky jak se mají? A co jesíci už žerou z ruky? Ti moji se zatím bojí ale jak se začne krmit tak jsou pohotoví.

                                        NPetr Z. Vedro - Profil | Ne 25.7.2010 18:31:10

                                        VERŇÁK >> Čus, tak sem nezapomeň dávat aktuální fota. Ale hlavně všechno dobře naplánuj ať to potom nemusíš celé předělávat.

                                          NPetr Z. Vedro - Profil | Ne 25.7.2010 18:29:38

                                          dan.B >> Ahoj, tak to je otázka sama pro sebe. Pročti odkazy co ti hodili lidi dolejc, tam je všechno. Prozradím ti magické slovo - Marsip ..... a dál je to na tobě.

                                            Ndan.B - Profil | Ne 25.7.2010 18:27:45

                                            Mnel bysem dotaz jak řešíte filtraci ?

                                              NRO:-(man)-: - Profil | Ne 25.7.2010 18:11:59

                                              jambo >> a měníš někdy vodu nebo ne?

                                                NVERŇÁK - Profil | Ne 25.7.2010 18:05:11

                                                jambo >> no dneska sme ze strejdou začli stavět

                                                  Njambo - Profil | Ne 25.7.2010 11:30:45

                                                  : vydrák >> :-vydrák - 25.7.2010 11:24:54 >> díky, no už je to docela dobře zarostený,tak sem tam něco musí i ven, dokonce už po dva roky zahnízdil pár březňaček pod borovičkou. Ale musel jsem je zradit ,abych předešel pozdějšímu masakru.

                                                    N:-vydrák - Profil | Ne 25.7.2010 11:24:54

                                                    jambo >> Máš to tam moc hezký.Krásná zátiší.

                                                      Njambo - Profil | Ne 25.7.2010 11:14:42

                                                      yvana >> no když je dost velká a má dost velký hlad, dost těch kojáčků ti ubyde .

                                                        Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 10:08:04

                                                        blecha39 >> Nerozumým teď tomu.Mám tam plno žab a právě minulý týden se tam objevila dost velká užovka.Zatím jsou tam ryby všechny,třeba se odstěhuje.

                                                          Nblecha39 - Profil | Ne 25.7.2010 10:01:38

                                                          yvana >> neni to doma na rybnicku

                                                            Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 9:56:38

                                                            Majsher >> ! KODEX ! - 25.7.2010 9:53:29 >> To si děláš legraci,mám tam nové koi kapříky.

                                                              N! KODEX ! - Profil | Ne 25.7.2010 9:53:29

                                                              yvana >> do 20ti cenťáků se do ní myslím v pohodě vejde...

                                                                Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 9:41:04

                                                                jambo >> No jak asi velké dokáže sežrat?

                                                                  Njambo - Profil | Ne 25.7.2010 9:36:50

                                                                  yvana >> ahoj, velkým určitě né, ale malé rybky budou jistě na jídelníčku .

                                                                    Nyvana - Profil | Ne 25.7.2010 9:33:51

                                                                    jambo >> Máš mockrásný jezírko,chtěla jsem se zeptat,když tam máš občas tu užovku,nemůže nějak ublížit koi kaprům?

                                                                      Njambo - Profil | Ne 25.7.2010 9:28:27

                                                                      VERŇÁK - >> Tak co jdeš do toho, nebudeš litovat věř .

                                                                        Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:56:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                        co se týká živého tvorstva,tak ryby se množí, 1m užovka obojková se někdy vyskytne, ledňáček drahokam našich vod si taky něco ukořistí a nespočet ptactva při raních koupání .....

                                                                          Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:51:32

                                                                          je třeba stále něco zlepšovat...

                                                                            Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:49:49

                                                                            pohled...

                                                                              Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:48:35

                                                                              časem to bude ještě lepší....

                                                                                Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:47:18

                                                                                bez toho by to nebylo ono...

                                                                                  Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:45:58

                                                                                  zeleň a kámen ....

                                                                                    Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:44:54

                                                                                    a ještě....

                                                                                      Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:43:26

                                                                                      pohled....

                                                                                        Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:42:24

                                                                                        ještě...

                                                                                          Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:41:21

                                                                                          taky.....

                                                                                            Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:40:22

                                                                                            .....

                                                                                              Njambo - Profil | So 24.7.2010 19:39:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                              tak si dovoluji přidat pár fotek té mé louže.....

                                                                                                Nvydra1 - Profil | So 24.7.2010 15:54:34

                                                                                                VERŇÁK - >> Před nějakou dobou o tomhle psali v rybářství , byli tam fotky prefabrikovaných požeráků, tak se zkus po nich poohlídnout na internetu.

                                                                                                  NZdenouš - Profil | So 24.7.2010 15:16:13

                                                                                                  koukám že mi to moc s kvalitou fotek nevyšlo, snad příště, čau

                                                                                                    NZdenouš - Profil | So 24.7.2010 15:10:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                    vypršel mi čas, hned tam přidám další

                                                                                                      NZdenouš - Profil | So 24.7.2010 15:00:16

                                                                                                      posílám pár fotek, nejdou úplně popořadě

                                                                                                        Njambo - Profil | So 24.7.2010 13:56:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                        VERŇÁK - >> Ahoj, výpusť je dobrá,ale né vždy možná, takže to musí jít i bez ní . Já jsem spodní výpust nemohl realizovat neboť jsem se nedostal do odpadního kanálu . Tak jsem to vyřešil přepadem,což bylo i mnohem jednoduchší po technické stránce. Jezírko či rybníček ,jak kdo chce,je foliové,původně jedno a později propojeno přivařením druhé. Celkem 31kubíků vody , měřeno přes vodoměr,voda dotéká, ale dešťová z celé střechy domu a garáže. Jen v horkých letních dnech je větší odpar ,tak sem tam podle potřeby dopustím.

                                                                                                          Nyvana - Profil | So 24.7.2010 11:18:29

                                                                                                          Mrknato >> A co to moje plivátko?to musí mít co?DDD

                                                                                                            Nyvana - Profil | So 24.7.2010 11:17:51

                                                                                                            VERŇÁK - >> Já mám jezírko,kde není žádná výpust,jde mi voda čerpadlem stále dokola,jediný co můžu udělat,že když potřebuju odčerpat vodu,tak kalovým čerpadlem,jiná možnost není a u těch plastových nevím,tam to propojení půjde těžko a náklady by byli neúměrné.Ale vodu jsem měnila jenom jednou,jinak 2x do roka trochu odčerpám a mám vodu čistou,čím budeš dělat větší vědu tím to bude horší.

                                                                                                              NMrknato - Profil | So 24.7.2010 11:07:39

                                                                                                              Jezírko musí mít jez a rybník ryby.....

                                                                                                                N:-vydrák - Profil | So 24.7.2010 10:59:14

                                                                                                                VERŇÁK - >> Chtěl si rybníček nebo jezírko?Je v tom rozdíl!!

                                                                                                                  NTOKR - Profil | So 24.7.2010 10:35:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                  Na zahradě mám menší jezírko asi 7000 litrů vody a mám kalový čerpadlo a je to naprosto bez problémů ... Jinak vloni jsem byl vylovovat umělé nádrže ( praha - háje) a tam to měli řešený odtokem rovnou do kanalizace .... (vtip byl v tom že tam napustěj vodu za 70000 korun a pk ji poslou do kanalizace .... ( samozřejmě před odtokem byla mříž a prkna ...

                                                                                                                    Nyvana - Profil | So 24.7.2010 10:16:45

                                                                                                                    VERŇÁK - >> http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=625802 tady máš linku,aby jsi to nemusel hledat.

                                                                                                                      Nyvana - Profil | So 24.7.2010 10:15:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                      VERŇÁK - >> Ahojky jestli ti můžu poradit,tak je tady diskuse Koi a zahradní jezírka pošlu ti linku,jsou tam fakt šikovný kluci,co dělají jezírka jako zaměstnání a tam ti poradí co potřebuješ,jinak rostliny a tohli věci je zase něco co vím já,tak se klidně ptej.

                                                                                                                        NSander - Profil | So 24.7.2010 10:03:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                        Já nevím, máme na chatě tři zahradní rybníčky a výpust nemá ani jeden. Jeden je z velkého plastového odlitku, druhý o něco menší je z toho samého materiálu, třetí je plechová vana zapuštěná do země. Nevypouštíme ani jeden, a kdybysme museli, tak bysme asi sáhli po čerpadlu nebo po kýblech...