- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabavená povolenka za lov po půlnoci
včera respektive dneska ráno (00:50hod) mi porybný na Labi 20 zabavil povolenku za chytání přes noc...
Máte někdo zkušenosti s tím jak se to řeší, popř. jaké jsou sankce?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nkakr - Profil | Út 20.7.2010 9:35:39
Tedy dle Tvého výkladu RS která zadrží povolenku vydanou v trafice na Bítově ji má do do trafiky poslat ??
Povolenky vydává trafika, nebo Svaz??
Pokud se koukneš na povolenkovou známku, bez které je formulář povolenky jen kus papíru copak je na známce? My tam máme natištěno MRS a ne MO, vy ne??
Zapomněl jsi dát odkaz na § zákona ve kterém je uvedeno, že povolenky vydávají MO
Ntomfisherman - Profil | Út 20.7.2010 9:19:57
Takže pokud tam uháníte rybáře za přestupky, tak byste sami měli ctít předpisy a neobcházet to.
Jinak to si piš, že v ČRS jsou vyspělejší rybáři a rozumnější RS a hlavně zákona znalí narozdíl do MRS.
NFrikulin - Profil | Út 20.7.2010 9:14:09
Ntomashr - Profil | Út 20.7.2010 9:11:13
Nicméně jsem po této zkušenosti trochu opatrnější v odsuzování někoho za spaní u prutu - fakt to může přijít, že člověk ani neví jak... Docela věřím, že mezi těmi kapraři chycenými po půlnoci bude určité procento těch, kteří nic záměrně porušovat nechtěli a stalo se jim to samé co mě, jen měli tu smůlu, že to "zdřímutí" přišlo později a tím se dostali do maléru.
NZajda - Profil | Út 20.7.2010 9:04:34
Nkakr - Profil | Út 20.7.2010 8:56:10
Jo,jo, dobrej oddíl se pozná i podle zadrženejch povolenek..
NFlip - Profil | Út 20.7.2010 8:47:59
NBartl - Profil | Út 20.7.2010 8:38:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nhraji - Profil | Út 20.7.2010 8:33:06
Nkakr - Profil | Út 20.7.2010 8:25:08
Na povolence MRS je v kolonce "vydal" i razítko trafiky, penzionu, obchodu atd. Všechny subjekty, které povolenky vydávají na ně dávají "své razítko". Pověření k prodeji povolenek jim dal MRS a také svazu jsou povolenky vyúčtovány a povolenky zadržené RS zasílány. Je snad v zákoně napsáno, že povolenky jsou oprávněny vydávat jen MO (MRS ČRS) ??
Pokud ano, dej sem prosím odkaz v kterém paragrafu je to uvedeno.
Jen pro info, existuje centrální databáze "trestanců"( členů kterým byla odebrána na čas určený KK povolenka). Databáze ČRS a MRS je propojena, aby si trestanci nemohli zažádat o povolenku v jiném Svazu.
O tom,jak systém funguje v ČRS a MRS stačí pár čísel.
7 ÚS ČRS má v databázi uvedeno 5 ( pět) trestanců.
MRS jich má 45 (čtyřicetpět)
ČRS má asi 3x více členů, než MRS. Jsou dvě možnosti:
1) V ČRS jsou vysoce vyspělí rybáři, kteří se dopouštějí jen minima přestupků.
2) V ČRS je korupce v získávání zadržených povolenek na velmi vysoké úrovni, jak je na MRKu hojně prezentováno.
Záleží jen na Tobě ke které možnosti se přikloníš.
Slez z hrušky dolů a nehledej problémy tam, kde nejsou.
Ntomfisherman - Profil | Po 19.7.2010 21:54:18
NCarpHunder - Profil | Po 19.7.2010 16:39:45
NCarpper - Profil | Po 19.7.2010 16:36:59
Nkakr - Profil | Po 19.7.2010 14:59:17
Bubláš z mrákot (copyr.M.D.)
Povolenky vydává MRS prostřednictvím MO MRS. Zadržené povolenky se tedy vracejí na sekretariát MRS. Odpadá tak korupce hojně prezentovaná na MRKu, že není problém mít povolenku za pár dní zpět.
U vás si každá MO vydává své povolenky?? Nebo je vydává ČRS přes ÚS prostřednictvím MO??
NKapr221 - Profil | Po 19.7.2010 14:52:04
Ntomfisherman - Profil | Po 19.7.2010 14:49:12
Nemyslete si tam, že když jste se osamostatnili, tak si můžete obcházet zákon, jak se vám zlíbí. Pokud má rybář dodržovat předpisy, tím, že např. nechytá přes noc, tak by je měla doržovat i RS či svaz!
NVenca888 - Profil | Po 19.7.2010 14:27:33
Nicméně me zaujala tvoje snaha napomínat někoho, kdo tu mluví o červech a sám věnuješ docela obsáhlej příspěvek něčemu, na co se dotyčnej vůbec neptal... :-)
Nzewlbába - Profil | Po 19.7.2010 14:06:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
k tématu:
většinou se podaří s RS dohodnout, pokud dodržuješ ostatní pravidla, nemáš kolem sebe bordel, nejseš na šrot. Záleží ovšem v jaké lokalitě lovíš, pokud budeš kempovat na Labi třeba v Litoměřicích, tak se opravdu vyplatí nezaspat
.
Stane se, že si schrupneš v křesle, zvlášť když je člověk sám a nemá s kym pokecat, protože pak čas letí úplně jinak, než když jseš zakempovanej zamaskáčovanej ve vrbičkách. RS by mohla v případě, že máš papíry v pořádku a budeš prosit, přimnhouřit oko a poslat tě spát s výstrahou, ať to už neděláš. To se bohužel nestalo, ale nemůžeš proti tomu nic, jen si jít vypít kalich hořkosti na svaz.
jak to chodí, když ti papíry seberou nevim, zatim mi je nesebrali
Kde to žije - všechna témata
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











