- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabavená povolenka za lov po půlnoci
včera respektive dneska ráno (00:50hod) mi porybný na Labi 20 zabavil povolenku za chytání přes noc...
Máte někdo zkušenosti s tím jak se to řeší, popř. jaké jsou sankce?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nrybomil - Profil | Út 20.7.2010 14:24:34
Nkakr - Profil | Út 20.7.2010 14:21:26
Jsi zmatený jako luční koník.
Zákon, potažmo příloha č. 8 k vyhlášce 197/ 2004 Sb. nám říká, že na povolence musí být razítko a podpis. Kdo povolenku vydává a jak má vypadat razítko už zákon nestanovuje. Když trafikant, který povolenku vydá bude mít na razítku káčátko, nebo holou řiť je úplně jedno, litera zákona jest naplněna.
Jen Ty trpíš utkvělou představou, že povolenky nevydané MO (ČRS MRS) jsou podvod a klam.
V jedné věci máš ovšem pravdu, trafikant nevydává povolenky zadarmíko, nýbrž za úplatu.
NFlip - Profil | Út 20.7.2010 14:17:22
NFlip - Profil | Út 20.7.2010 14:15:33
Eliminují se tím jisté známosti,kdy se dotyční cítili nepostihnutelní a šli na ryby s tím,že,když jim RS zadrží povolenku,tak Franta je přece kámoš a za týden lovím zase.
Třeba JČUS když jí odešle na MO,tak požaduje protokol jak organizace přestupek řešila.Je to správné protože když zabavím papíry nějakému Pepíkovi z Práglu,tak dotyčný páchal přestupek u nás v Jižních Čechách.
Ntomfisherman - Profil | Út 20.7.2010 14:13:43
NJaromírek - Profil | Út 20.7.2010 14:07:27
NFlip - Profil | Út 20.7.2010 14:02:49
Jiný vstoupí do téže oprganizace také dobrovolně s tím,že sice bude využívat výhody členství,ale na nějaké dodržování pravidel ke kterým se zavázal vědomě kašle,protože je vlastně neuznává.
Nabízí se myšlenka cože je to za člověka s pokřiveným charakterem?
Ntomfisherman - Profil | Út 20.7.2010 14:02:45
Pokud je na povolence potvrzený výdejce a RS to pošle jinam, tak prostě a jednoduše nectí, co je dáno zákonem, toť vše.
Na druhé straně, jestli je na povolence MRS razítko nějaké trafiky či jiné, tak to už vypadá dost divně a je otázka, jestli právě tohle není podvod a zjednodušování si práce ve výdeji, tím spíše pokud za ten výdej máte nějaké odměny!
NFlip - Profil | Út 20.7.2010 13:55:10
Nkakr - Profil | Út 20.7.2010 13:53:46
Omyl kolego, zmatek v tom máš Ty. Ještě jednou si přečti co napsal hraji, RS povolenku posílá správně.
Tvůj návrh dát někomu "orazítkované a podepsané tiskopisy do zásoby" je hodný hospitalizace na klinice doc.Chocholouška....
Veřejně navádíš k podvodu, to bych u znalce zákona Tvého kalibru neočekával..
Ntomfisherman - Profil | Út 20.7.2010 13:28:37
Jestli je na nálepce něco o MRS, tak asi to, že ji vydal ve smyslu vytištění. Ale povolenka se skládá z několika částí a tu musí někdo vydat jako celek! A tento výdej potvrdí na tiskopis razítkem a podpisem.
Takže pokud necháváte vydávat povolenky kohokoliv jiného, tak už jim asi tak důvěřujete natolik, že to razítko byste jim mohli poskytnout či ještě jednodušeji dáte jim předem orazítkované a podepsané tiskopisy do zásoby a oni už budou jen vypisovat, lepit nálepky a inaksovat.
Nkakr - Profil | Út 20.7.2010 13:06:18
Bohužel, dozorčí komise na MO, které řeší přestupky členů nemáme. Máme jednu Kárnou komisi, která řeší přestupky které se staly na všech revírech MRS.
Povolenky MRS vydávají pro členy ČRS na severní Moravě mnohé subjekty, které nemají s ČRS nic společného. Všechny dávají na tiskopis povolenky svá razítka, např. Rybářské potřeby Horní Dolní.
Tedy "bordel" není specifický jen pro MRS....
Ujišťuji Tě, pokud RS na revírech MRS zadrží takovou povolenku, že skončí tam kde má. Na sekretariátu MRS.
Věřím, že pro mnohé trestance by bylo výhodné ,aby zadržená povolenka skončila v Horní Dolní a ani ji dostali obratem zpět. Ale toho bohdá nebude, aby si šmejdi diktovali podmínky.
Vše ostatní napsal vyčerpávajícím způsobem hraji.
NGandy - Profil | Út 20.7.2010 12:44:53
Jinak z vlastní zkušenosti vím, že někdy jsou aktivnější v noci. Proč jim ale dávat šanci odpočívat či žrát alespoň část dne bez nás, že?
Ntomashr - Profil | Út 20.7.2010 12:33:10
Fakt ale je, že se v některých lokalitách najdou RS, kteří do toho "řežou" opravdu hodně nekompromisně a asi na to doplatilo odebráním povolenky i pár lidí, kteří si to spíš nezasloužili.
No popravdě já si po té mé zkušenosti s usnutím začal u vody nastavovat na hodinkách budík - jen pro jistotu, od té doby se mi usnout nepovedlo, ale trocha "prevence" neuškodí.
NFlip - Profil | Út 20.7.2010 12:24:51
Ty to nepoznáš?:-)))
NZajda - Profil | Út 20.7.2010 12:22:11
NFlip - Profil | Út 20.7.2010 12:20:12
Kde to žije - všechna témata
5:58NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 41
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











