- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabít rybu = věčné zatracení? Aneb jak jednou nohou v pekle býti
při zběžném pročítání Mrku napříč všemi otázkami a hovory mi neunikla až nezdravá nevraživost některých respondentů vůči rybářům, kteři zabili a následně pozřeli rybu. Opravdu je zabítí ryby špatné, nehezké, zavrženihodné, špinavé, zbytečné, zvrhlé a pokleslé?
Já říkám ANO. Je třeba si uvědomit, že dneska je keč end rylejs moderní záležitostí a co je moderní, to je jediné dobré. Musíme brát v potaz, že ryba není jídlo, ryba není přítel, ryba je hlavně v první řadě člověk. Má svoje myšlenky, emoce, plány do budoucna, prožívá své rybí lásky, někdy je nahoře a jindy zase dole. Zabitím ryby jakobyste zabili kus sebe. Navíc, když zabijete rybu, už nikdy potom nevyroste a nepojde popřípadě si neužije zaplísnění či nějakého hezkého parazita.
Zabíjení ryb je prostě barbarská záležitost, která v moderním světě nemá co dělat. Moderní rybář (z moderního světa) chytá ryby, ale žere cereálie a obilí, protože obilí nemá duši.
Nebudu tady nikoho přesvědčovat, avšak zajímal by mne váš názor
Chycené ryby...
A) zabíjím rád8%
B) zabíjím, ale nerad (pláču při tom)8%
C) nezabíjím vůbec, jelikož je miluji platonicky7%
D) nezabíjím vůbec, jelikož je miluji fyzicky4%
E) sem tam zabiju, sem tam zmrzačím, sem tam pustím64%
F) Jiná možnost 9%
Od 25.6.2010 hlasovalo 320 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
NIvo - Profil | Ne 7.8.2011 9:18:51
NKyklop1 - Profil | Ne 7.8.2011 8:33:56
NAnýzový dědek - Profil | Ne 7.8.2011 8:27:33
Nretrívr - Profil | Ne 7.8.2011 7:54:51
Nhipogryf - Profil | Ne 7.8.2011 7:45:18
alle někdy si kapra zabiju i proto že ho vemu domů na oběd, ale podotýkám, že rybu neberu domů často, spíš si du posedet k vodě a někdy nějakého mamlase přelstít a o tom to je
Npouštěč - Profil | Ne 7.8.2011 2:15:45
NKajman60 - Profil | Ne 7.8.2011 1:42:22
NKajman60 - Profil | Ne 7.8.2011 1:24:50
http://www.zvirevtisni.cz/index.php?lng=CZ&webid=43&id=56&akce=clanek
Kolouši,loňčáci (..podmíroví???),trofejní vysoká ( J-14,....pro blbé,jelen čtrnácterák),se také střílejí. A jak se vyjímají vybělené pažeráky (K80+) na stěně mezi trofejemi lesní zvěře....,,hlavy trofejních štik zde skoro nikomu nevadí.Hlavně těm "CHaP"....takže.:
http://www.ceskykapr.cz/zabiti-vanocniho-kapra (slovo -vánočního- vynechte..)))
Váš Kajman,co sežere vše,na co má chuť.
Nšmudla - Profil | Ne 7.8.2011 0:52:13
Takže plením mrazák do posledního kousku aby byl ready, až nastane zase dobrej lov a bude co mydlit a masit (rozuměj ponechat si rozumnou mírovou rybu v rozumným množství).
Nloveckaprů - Profil | So 6.8.2011 23:33:29
Nželva - Profil | So 6.8.2011 23:14:55
Nnofish - Profil | So 6.8.2011 22:49:29
Ty názory typu, nezabíjej ryby, všechno pusť se mi tady strašně "líbí". Většinou asi pochází z úst mladíků, kterým lednice plní rodiče pangasem, případně vepřovým, ovšem s radostí by si dali srnčí, které bylo zavražděno také "jen pro ztábavu", v obchodě se dá totiž koupit klokaní kýta....... Chytání ryb bylo odjakživa obstarávání potravy. Chtěl bych ty samé lidi co propagují CHaP vidět, jak by je pouštěli, kdyby neměli co jíst........ Pokud mám možnost rybu pustit a nakrmit se jinak tak se to propaguje :-) Netvrdím, sežrat vše co ulovím, ale obviňovat slušného rybáře, že tahá domů ryby a tím pádem za chvíli nebude co chytat, nebo kecy jako aby rybu v revíru pustil a raději si koupil v obchodě, když jí ryby rád, jsou trošku na hlavu..... Ryby se lovily a jedly i před padesáti lety a bylo jich dost. CHaP nemá jiné opodstatnění než vykonávání nesmyslné činnosti. Chytám ryby a více-méně jim ubližuji a počškozuji jejich zdraví, abych se pobavil.
NMívi - Profil | So 6.8.2011 22:28:05
Ryba neprožívá lásky, ryba vědecky řečeno nemá paměť i když i to je nemálo diskutabilní, její mozeček není vyvinut na takové úrovni, aby byla schopna registrovat pocity, touhy atp.
I kdyby registrovala, nikoliv dlouhodobě, ale to už jsme u jiné živočišné říše.
Když ji chytáš nezpůsobuješ jí utrpení?
NParanoidní Schizofrenik - Profil | Po 15.11.2010 10:36:59
Pak přiznávám, že mírovou+ rybu domácí zabijím rád, a konzumuji ještě raději......
N: vydrák - Profil | Po 15.11.2010 10:33:58
Ale přesto si myslím,že byla minimálně nevhodná.Naštěstí jí M.M.smazal,za což mu děkuju.
Tvá fotografie kapra na WC byl proti ní čajíček!!
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 15.11.2010 10:26:16
N: vydrák - Profil | Po 15.11.2010 10:24:03
Ptám se Tě jako člověka,který má rád ryby a považuje je za své kamarády.Co jsi říkal na nedávno vloženou fotografii v -můj lov-,kde hlavní postavou byl trofejní candát před králíkárnou?
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NLodě - Loďky - Lodičky18423
NRevíry MO Žďár nad Sázavou3532
NZoologický koutek MRKu.33417
NKoi a zahradní jezírka6733
NČtenářské jádro Mrku1423
NFishing Simulator 2 a neco o nem116206
NHip Hopové jádro1114
NPosázavské jádro1009
NPražská Vltava: úlovky, zkušenosti15211
Kde to žije - všechna témata
7:03NRybáři vs ochránci přirody 45
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...















