- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabít rybu = věčné zatracení? Aneb jak jednou nohou v pekle býti
Dobrého dne páni kolegové,
při zběžném pročítání Mrku napříč všemi otázkami a hovory mi neunikla až nezdravá nevraživost některých respondentů vůči rybářům, kteři zabili a následně pozřeli rybu. Opravdu je zabítí ryby špatné, nehezké, zavrženihodné, špinavé, zbytečné, zvrhlé a pokleslé?
Já říkám ANO. Je třeba si uvědomit, že dneska je keč end rylejs moderní záležitostí a co je moderní, to je jediné dobré. Musíme brát v potaz, že ryba není jídlo, ryba není přítel, ryba je hlavně v první řadě člověk. Má svoje myšlenky, emoce, plány do budoucna, prožívá své rybí lásky, někdy je nahoře a jindy zase dole. Zabitím ryby jakobyste zabili kus sebe. Navíc, když zabijete rybu, už nikdy potom nevyroste a nepojde popřípadě si neužije zaplísnění či nějakého hezkého parazita.
Zabíjení ryb je prostě barbarská záležitost, která v moderním světě nemá co dělat. Moderní rybář (z moderního světa) chytá ryby, ale žere cereálie a obilí, protože obilí nemá duši.
Nebudu tady nikoho přesvědčovat, avšak zajímal by mne váš názor
při zběžném pročítání Mrku napříč všemi otázkami a hovory mi neunikla až nezdravá nevraživost některých respondentů vůči rybářům, kteři zabili a následně pozřeli rybu. Opravdu je zabítí ryby špatné, nehezké, zavrženihodné, špinavé, zbytečné, zvrhlé a pokleslé?
Já říkám ANO. Je třeba si uvědomit, že dneska je keč end rylejs moderní záležitostí a co je moderní, to je jediné dobré. Musíme brát v potaz, že ryba není jídlo, ryba není přítel, ryba je hlavně v první řadě člověk. Má svoje myšlenky, emoce, plány do budoucna, prožívá své rybí lásky, někdy je nahoře a jindy zase dole. Zabitím ryby jakobyste zabili kus sebe. Navíc, když zabijete rybu, už nikdy potom nevyroste a nepojde popřípadě si neužije zaplísnění či nějakého hezkého parazita.
Zabíjení ryb je prostě barbarská záležitost, která v moderním světě nemá co dělat. Moderní rybář (z moderního světa) chytá ryby, ale žere cereálie a obilí, protože obilí nemá duši.
Nebudu tady nikoho přesvědčovat, avšak zajímal by mne váš názor
Autor diskuse: Netipa - Profil , 24.6.2010 všeobecné - ostatní
Chycené ryby...
A) zabíjím rád8%
B) zabíjím, ale nerad (pláču při tom)8%
C) nezabíjím vůbec, jelikož je miluji platonicky7%
D) nezabíjím vůbec, jelikož je miluji fyzicky4%
E) sem tam zabiju, sem tam zmrzačím, sem tam pustím64%
F) Jiná možnost 9%
Od 25.6.2010 hlasovalo 320 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
NFery - Profil | Ne 27.6.2010 0:10:11
Martík >> mě je spíš divný,že je to fuk adminum..vůbec nechápu,když se řada "kontroverzních" otázek maže,jak je možné pouštět takovýhle "sračky"
NMartík - Profil | Ne 27.6.2010 0:06:04
Fery >> Jo, vím to - aura, dělat z lidí voly a po mrku velké vlny. Jenže už je to trapné. Tak na to upozorňuju.. Ikdyž vím, že nejsem první a ani poslední a že jemu to je stejně fuk.
NMartík - Profil | So 26.6.2010 23:58:20
Další diskuze, kde Netipa rozhýbává klidné vody ... Další diskuze, která nemá jiný smysl, než aby se na ní co nejvíce lidí pohádalo.
NLee-Haney - Profil | So 26.6.2010 23:44:47
u.x.a. >> u.x.a - 26.6.2010 12:54:34 >> Nevím mě zas přijdeš divný ty.Nepiš tu prosím věci které jsem zde já nenapsal buď tak laskav.Umíš vůbec číst?Nejspíš ne.Napsal jsem že mám háčky bez protihrotu a proto se mi ryba lépe vyhakuje když má háček v choulostivějším místě a ne že jedině bez protihrotu.Tvůj první omyl.Druhý omyl je ten že tu napíšeš ,,není možné'' Najdi mi tuhle frázi v mojem textu prosím.V neposlední řadě nechápu proč kritizuješ to že jsem napsal že se to nestalo.Tím nemyslím že se to stát nemůže,ale zatím jsi neobjasnil co to má společného s pouštěním ryby a co tím sleduješ.Ty si o mě nakonec můžeš myslet co chceš,mě je to vcelku někde,protože tvůj názor mi vůbec žíly netrhá.Když neumíš reagovat a nejspíš ani číst tak se prosím zdrž odpovědí.Děkuji.
Já jsem pro tebe nejhorší a nejspíš nemám chodit podle tebe na ryby,ale o tom ty nerozhoduješ.Ty zas na mě působíš dojmem blázna co má halucinace.
Já jsem pro tebe nejhorší a nejspíš nemám chodit podle tebe na ryby,ale o tom ty nerozhoduješ.Ty zas na mě působíš dojmem blázna co má halucinace.
NCarpeater - Profil | So 26.6.2010 14:54:16
malamut >> dej jim na prdel, já vyrazím zejtra. Klub přátel kouře v Budějovicích má za tejden výroční schůzi, to by bylo ouplně přesný.
Nmalamut - Profil | So 26.6.2010 14:50:49
Carpeater >> tak valím na ně, třeba se zítra zakouří z bedny, budu informovat :-))
NCarpeater - Profil | So 26.6.2010 14:49:40
Hromy >> ne, to zmrzačení se týká chyť a pusťáků, který pouštěj všechno, třeba s natrženými skřelemi, nebo vyraženým okem.
NHromy - Profil | So 26.6.2010 14:36:25
sem tam zabiju, sem tam zmrzačím, sem tam pustím
Kdo tuto volbu muze daaat?
Zmrzacim delate si prdel masari?
Kdo tuto volbu muze daaat?
Zmrzacim delate si prdel masari?
NFishing Team Romeo - Profil | So 26.6.2010 14:02:06
Carpeater >> Nooo...proti gustu, žádný dišputát. Tak ať Ti šmakuje! Romeo
Nmartinsvitava - Profil | So 26.6.2010 13:24:14
já jsem si letos ještě nenechal žádnou rybu a to jsem chytil desítky pstruhů, pár štik, okounů apod, ale to berte jenom jako úvod do problematiky. Všichni křičíme, že chceme svobodu, ale proč tedy utiskujeme ty, kteří si ponechají rybu v souladu se zákonem, proč jsou lepší ti, kteří si ji neponechají? Možná to už přeháníme, se všemi těmi právy nástražních rybek, nechci se dočkat toho, že tady za deset let budeme řešit práva rousnic, masňáků a nebo patentek....o co méně jsou živočichové?:o) Pojďte radši na ryby!:o))) Jinak bych na Netipa rád apeloval, že takhle suprově stylizovanou otázku jsem už dlouho nečetl:o)))
NCarpeater - Profil | So 26.6.2010 13:04:16
boyscout >> to jako jo, ale technicky je to blbě proveditelný - i malorážkou kapří hlavu spolehlivě prostřelíš a zbloudilá střela je svině ... :-)
NCarpeater - Profil | So 26.6.2010 13:02:56
Fishing Team Romeo >> velká ryba má maso velmi chutné, je to většinou pouze otázka úpravy. Uzení, jak zmiňoval Malamut, je velmi vhodnej způsob.
Samosebou, pokud chytíš starou rybu, se svěšenou ocasní ploutví na sklonku života a pomalu obrostlou mechem, nebudu jí jíst - ale pokud bude velkej kapr zdravej, silnej a radost pohledět - šup s ním do udírny.
Samosebou, pokud chytíš starou rybu, se svěšenou ocasní ploutví na sklonku života a pomalu obrostlou mechem, nebudu jí jíst - ale pokud bude velkej kapr zdravej, silnej a radost pohledět - šup s ním do udírny.
Nboyscout - Profil | So 26.6.2010 13:01:07
Carpeater >> lepší je prostřelit mu hlavu kulkou, je to rychlejší a nic mu přitom nevyleze okem. :-)
NCarpeater - Profil | So 26.6.2010 12:58:54
TWIN 69 >> kdybych se moc díval na akční filmy, tak toho kapra pověsím na větev a rozstřílím gattlingem.
Já ho někdy praštím až mu vyletí mozek okem, což sice útlocitní jedinci mohou špatně snášet, ale vůči rybě je to velmi humánní.
Jedná se o bezbolestný způsob usmrcení ryby před kuchyňskou úpravou a bůh ví, že bych si přál, aby každej zabíjenej kapr dostal takovouhle pecku.
Já ho někdy praštím až mu vyletí mozek okem, což sice útlocitní jedinci mohou špatně snášet, ale vůči rybě je to velmi humánní.
Jedná se o bezbolestný způsob usmrcení ryby před kuchyňskou úpravou a bůh ví, že bych si přál, aby každej zabíjenej kapr dostal takovouhle pecku.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NLodě - Loďky - Lodičky18423
NRevíry MO Žďár nad Sázavou3532
NZoologický koutek MRKu.33417
NKoi a zahradní jezírka6733
NČtenářské jádro Mrku1423
NFishing Simulator 2 a neco o nem116206
NHip Hopové jádro1114
NPosázavské jádro1009
NPražská Vltava: úlovky, zkušenosti15211
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













