- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zabít rybu = věčné zatracení? Aneb jak jednou nohou v pekle býti
při zběžném pročítání Mrku napříč všemi otázkami a hovory mi neunikla až nezdravá nevraživost některých respondentů vůči rybářům, kteři zabili a následně pozřeli rybu. Opravdu je zabítí ryby špatné, nehezké, zavrženihodné, špinavé, zbytečné, zvrhlé a pokleslé?
Já říkám ANO. Je třeba si uvědomit, že dneska je keč end rylejs moderní záležitostí a co je moderní, to je jediné dobré. Musíme brát v potaz, že ryba není jídlo, ryba není přítel, ryba je hlavně v první řadě člověk. Má svoje myšlenky, emoce, plány do budoucna, prožívá své rybí lásky, někdy je nahoře a jindy zase dole. Zabitím ryby jakobyste zabili kus sebe. Navíc, když zabijete rybu, už nikdy potom nevyroste a nepojde popřípadě si neužije zaplísnění či nějakého hezkého parazita.
Zabíjení ryb je prostě barbarská záležitost, která v moderním světě nemá co dělat. Moderní rybář (z moderního světa) chytá ryby, ale žere cereálie a obilí, protože obilí nemá duši.
Nebudu tady nikoho přesvědčovat, avšak zajímal by mne váš názor
Chycené ryby...
A) zabíjím rád8%
B) zabíjím, ale nerad (pláču při tom)8%
C) nezabíjím vůbec, jelikož je miluji platonicky7%
D) nezabíjím vůbec, jelikož je miluji fyzicky4%
E) sem tam zabiju, sem tam zmrzačím, sem tam pustím64%
F) Jiná možnost 9%
Od 25.6.2010 hlasovalo 320 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
8x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
foxxx - Profil | Pá 25.6.2010 11:23:40
Jsem už chytl tak zmrzačené ryby,že jsem se podivil,jak s takovou tlamkou mohli vůbec nástrahu pozřít!:-(
Netipa - Profil | Pá 25.6.2010 11:22:54
Ivo - Profil | Pá 25.6.2010 11:21:43
Venca888 - Profil | Pá 25.6.2010 11:20:20
yvana - Profil | Pá 25.6.2010 11:19:34
Venca888 - Profil | Pá 25.6.2010 11:18:00
Nejsem žádnej milionář, nechci bejt necita k sociálně slabšim, ale z mýho pohledu by nastavení podobnejch cen nebylo vůbec na škodu...
foxxx - Profil | Pá 25.6.2010 11:15:12
Netipa - Profil | Pá 25.6.2010 11:13:35
Ivo - Profil | Pá 25.6.2010 11:10:17
Sla - Profil | Pá 25.6.2010 11:00:57
neřídís se anketou?
patlal - Profil | Pá 25.6.2010 10:58:58
GRUPA - Profil | Pá 25.6.2010 10:57:45
kakr - Profil | Pá 25.6.2010 10:55:52
Abys byl v obraze, co se peněz týče, tak věz:
Povolenka jen na Vranovskou přehradu
Celoroční lístek(povolenka) 150 Kč
Sezónní (jeden měsíc).......100 Kč
Jednodenní.........................10 Kč
Můj otec (úředník) v té době měl měsíční plat (hrubý) 1 200Kč.
Byl to plat nadstandardní, kvalifikovaný dělník ve Zbrojovce vydělával 120 - 150 Kč týdně.
Tkadlena v textilce asi 50 Kč týdně.
oreno - Profil | Pá 25.6.2010 10:54:28
ahá,(od 25.6).. nevšimol som si :-)
Kde to žije - všechna témata
10:43Rybáři vs ochránci přirody 56
10:30ATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45Polsko, okolí Dunajce 6
8:22Labe fishing store 19
0:02Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoÚprava chodu woblerů. 10
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoStaré Česke rybářské vybavení 392
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











