NGRUPA - Profil | So 19.6.2010 8:42:19
Parolin >> Dyje, ale je nechytatelná.
NParolin - Profil | Čt 17.6.2010 1:55:53
GRUPA >> kam chodis na odru??
NGRUPA - Profil | Pá 11.6.2010 23:33:33
mondry >> Odra je Odra a Dyje je Dyje. Já mám volno už od včerejška, ale na Dyji můžu až od neděle. A to na 8-10 dní, tak si pak vyměníme výsledky, Petrův zdar.
Nlevhan - Profil | Pá 11.6.2010 21:13:58
mondry - >> normal kybl z víkem ani derovat ho nemusis staci par cm vody jen male doporuceni nedavat hada k nastraznim rybkam v kybliku zalepí jim slizem zabra a pochcipou do par minut
Nmondry - Profil | Pá 11.6.2010 20:20:37
GRUPA >> ani nic.Tři týdny jsem nebyl u vody.Na hady většinou chodím na Odru,která mi protéká kousek od bydliště a pokud jsi sledoval počasí tak sis musel všimnout že Odra dost vyváděla.No a ted když je pěkně tak tě zas sežerou v noci ty mrchy bzučivé a kousavé.Mimo jiné tím že jsem OSVČ tak taky musím makat a to i o víkendu.ALE zítra jsem si volno udělal tak to asi zkusím.
Ntofis - Profil | Út 8.6.2010 21:02:20
Drátěnej haltýř nebo děrovaný kýbl,když jedu domu ještě ten večer stačí i kýbl bez děr a malinko vody.U toho haltýře pozor na zavírání,pro jistotu ho ještě na dvou místech přitahuju drátkem.U toho kýble se mi už stalo,že had vyrazil zřejmě ocasem víko,a soukal se ven a nebyl to žádnej obr kolem 70 cm takže pořadně zacvakat.Nic jiného radši nepoužívam,hlavně ne vezírek,byl jsem svědkem toho,že ůhoř ten stahovací korálek prostě roztáhnul ocasem,ještě před tím než byl vložen do vody,a kdysi na berounce kamarád ráno vytáhl vezírek z vody a měl ho rozkousaný od všudypřítomných norků a hadi pryč.Zkrátka radši pevnou konstrukci úhoř je tajuplná ryba která dokáže překvapit
NGRUPA - Profil | Út 8.6.2010 20:23:53
mondry - >> Tak kolik už máš letos úhořů?
NGRUPA - Profil | Pá 28.5.2010 11:00:25
meteor >> Známá ryba s dlouhým hadovitým tělem bezbřišních ploutví. Má drobné šupiny, hluboko zarostlé v kůži. Velmi dlouhá hřbetní ploutev a ploutev řitní přecházejí do ploutve ocasní a tvoří tak okolo těla lem
Tře se v Atlantském oceánu v oblasti sargasového moře mezi Bermudami a Bahamami. Vylíhlé larvy se značně liší od dospělích ryb, mají podobu dlouhého průhledného listu a s mořským proudem pomalu po několik let plynou k evropským břehům, kde se promění v malého hadovitého úhoříka. Nedospělí úhoři jsou na hřbetě tmavozelení, nebo hnědočerní a mají boky a břicho žlutavé nebo bílé. Samice vystupují do řek, samci zůstávají při ústích. Dospělé ryby mají při tahu velké oči, kovově lesklé boky a stříbrnobílé břicho. Ve sladkých vodách žijí samice úhoře 12 i více let, pak se vracejí zpět do Atlantiku, kde po vytření hynou.
Evropští úhoři se vyskytují ve dvou formách: úzkohlaví a širokohlaví. Liší se druhem výživy: úzkohlavá forma se živí bezobratlými, širokohlavá rybami, obojživelníky a podobnými většími sousty. Úhoři žijí na dně vod pod kořeny a v jiných úkrytech, pouze v noci jsou aktivní. Dorůstají obvyklé délky 100-150 cm a hmotnosti do 4 kg, vyjímeční jsou úhoři dlouzí 2 m a těžcí 7 kg.
Velké množství malých úhořů, tzv. monté, se k nám každoročně dováží ze zahraničí a vysazuje do rybníků i volných vod. Díky tomu je úhoř rozšířen prakticky po celém území republiky.....
NPvl - Profil | Čt 27.5.2010 5:27:41
mirmen >> Tak takhle to přesně bylo v mém (jeho :o§) ) případě :o§) Jestli to nebyl ten samý - nebydlíme zas tak daleko od sebe :o§))))
Nmirmen - Profil | St 26.5.2010 21:45:26
mondry >> sorry, překlep
Nmirmen - Profil | St 26.5.2010 21:45:06
Pvl >> jo, to jsem psal asi před desíti lety. Sundal jsem víko, abych do kýblu dal dalšího úhoře a jiný vylítl jak namydlený blesk a během 2-3 vteřin byl v řece, sjel po mokré trávě na svahu nad vodou a nebyla šance ho znova lapnout .. byl šikula, svobodu si na rozdíl od těch méně šikovných ( udírna ) zasloužil.
Nmondry - Profil | St 26.5.2010 18:43:06
tucnak11 >> jak velké to má oka?ten draták od semy má 12x12 mm
Ntucnak11 - Profil | St 26.5.2010 10:15:56
Jak je dole dratěna ja mam ot Cormorana.
NGRUPA - Profil | St 26.5.2010 10:07:47
meteor >> to už tak tady bývá........-------GRUPA - ® Út 25.5.2010 15:46:46-----
Nmeteor - Profil | St 26.5.2010 9:56:16
GRUPA >> tak toho jsem si opravdu nevšiml, co mě "zaujalo" byl tvůj příspěvek z 25.5.2010 20:44:33 (10 dní v kýblu).
No vidíš, 2 vysvětlující posty a už to s tebou vypadá líp než na první pohled :-)
NGRUPA - Profil | St 26.5.2010 9:51:25
Turňa >> meteor ---- Jestli jste to tady četli pozorně, tak víte, že už na ně X let nechytám, a chytal jsem na ně souhrou několika náhodných okolností. A to jen ve dvou případech z mnoha...........Tak i tak se všem milovníkům hadů omlouvám. OK?
NVenca888 - Profil | St 26.5.2010 9:49:54
GRUPA >> na úhoře chytá jenom idiot
Nmeteor - Profil | St 26.5.2010 9:42:08
GRUPA >> vidím, že "Turňa" mě předběhl, takže není ani jak reagovat :-)
Každopádně alespoň dikes za odpověď, ačkoli mě vůbec nepotěšila...
NTurňa - Profil | St 26.5.2010 9:36:36
GRUPA >> Až na to, že na ně (aspoň v ČR) chytat nesmíš.
Jinak i tak je škoda na ryby před vymřením chytat sumíky, jako by nebylo jiných nástražných ryb.
NGRUPA - Profil | St 26.5.2010 9:27:24
meteor >> to má účel, když na ně chytáš, ty chytrolíne.
Nmeteor - Profil | St 26.5.2010 9:13:45
GRUPA >> jaký má smysl mít 10 dní úhoře v kýblu u vody? Rekord co vydrží? Sadomaso? Piliny v hlavě rybářově?
Nretrívr - Profil | Út 25.5.2010 21:27:47
Vitali - nápad je to dobrý ale jen pro toho, kdo má pevné místo.Nechceš přeci jezdit s bubnem od pračky na ryby.
NVítek - Profil | Út 25.5.2010 21:24:03
GRUPA >> to teda jo, brát dráhu celkem umějí :-)já úhoře u vody odmítám přechovávat, švihnu s ním o zem, píchnu ho a hoto.
NVitali - Profil | Út 25.5.2010 21:13:55
mondry - >> Nevím jeslti to tady už někdo psal, nechce se mi pročítat celá diskuze....ale na úhoře je dobrý buben z nějaké staré pračky(hodíš ho normálně do vody, přivážeš provazem)....z toho ti neuteče....
NPvl - Profil | Út 25.5.2010 20:58:22
GRUPA >> Nebyli ani pro mne, myslel jsem jak vytrestám kámošku ...šeredně jsem se přepočítal :o§))
NGRUPA - Profil | Út 25.5.2010 20:48:12
Pvl >> kdo zaváhá, nežere..:-))
NPvl - Profil | Út 25.5.2010 20:47:18
GRUPA >> Já je měl jen jeden večer . :o§) Chtěl jsem se mrknout jak se mají ... :o§)) Zůstal mi jen jeden :o§)
NGRUPA - Profil | Út 25.5.2010 20:44:33
Pvl >> no, mě zůstali dva v tom kýblu, a bylo mě jich už líto, neměl jsem je komu věnovat, a další týden, už by asi ani nedali, tak jsem zkoušel jak zdrhnou......., jednoho jsem dal na zem, a dal by se asi dohonit, ono 10 dnů v kýblu, mu moc nepřidalo. Navíc byl dvakrát na nočním výletu...... No a ten druhej se vyhoupl, tak jak jsem psal, ale taky to nebyla žádná bleskovka, po té kýblošádě. Oba měli okolo 60cm.
Nretrívr - Profil | Út 25.5.2010 20:33:21
Vzal jsem v životě pár pěkných úhořů,nikdy nebyl problém s přechovávání.Když to časově dává, dobře říznout o zem a vypustit. Když ne, tak velký kýbl, který vždy vozím už na věci, pak přiměřeně vody, pokud to jde tak do chladna.Místo vždy najdeš.
NHadrák - Profil | Út 25.5.2010 20:29:43
Hermis_s >> musí se s ním pořádně říznout, aby si mu zlomil fakt páteř, pak se fakt nesvíjí ;)
NPvl - Profil | Út 25.5.2010 20:00:22
GRUPA >> Taky se ti to stalo ? Že zdrhnul ?
NGRUPA - Profil | Út 25.5.2010 19:53:20
mondry - >> zajimává je technikan jak zdrhají po delší chvilce i z velkýho (25l) kýblu. Zachytí se konečkem ocasu, (protože ten dokáže dát výš než hlavu), a zachytí se malým pidi háčkem z toho ocasu, a šup, šup je venku......
NJarda Š. - Profil | Út 25.5.2010 19:45:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
mondry >> Úhoř dýchá nejen žábrami, ale i kůží, když je v kýblu málo vody, tak si ji pohybem prokysličí, případně si může pomoci i tím, že část těla na chvilku vystrčí nad hladinu. Když je v kýblu vody hodně, tak se úhoř přimáčkne ke dnu a vydýchá si postupně z vody kyslík, čímž se udusí.
NHermis_s - Profil | Út 25.5.2010 19:35:36
mondry - >> u rybnika jsem videl uhore uchovavat v pytlich na suseni boiliesu,co jsem videl pri odchodu,tak nikomu roha nevzali
NHermis_s - Profil | Út 25.5.2010 19:33:15
Hadrák >> tenhle zpusob jsem videl xxx krat a jake je prekvapeni,kdyz se uhor najednou zacne po 15 minutach na hrebicku svijet...urcite u toho nemas jistotu,ze je chudak mrtev
NPellon - Profil | Út 25.5.2010 19:25:43
meteor >> ne bylo vas tu vic ... vysvetloval jsem to niz... proste zabit rybu vecer a kdyz pojedu domu az druhy den odpoledne tak kazda ryba zasmradne a ja jím ryby rad cerstve... takze sakovani a prechovani ryb je nutne... neni za tim fotka nebo nejaka jina onanie je v tom jen zradlo (ikdyz i to nekdo bere jako onanii) :)
NGRUPA - Profil | Út 25.5.2010 15:56:52
micrad >> i při převážení rybiček v létě, je míň vody lepší........
Nmondry - Profil | Út 25.5.2010 15:54:05
micrad >> zvláštní to je ale jeden starší kolega mi říkal to samé.Prý jsem ho tzv.utopil.Nějak se mi tomu nechce věřit.
NWalleye - Profil | Út 25.5.2010 15:51:40
mondry - >> Drátění orig.vezírek nebo plátěný pytlík z pevného plátna ze zdrhovadlem a ještě šnůrkou na suk jak měl můj děda ! Jinde ,,živý " není nikde jistý !!
Nmicrad - Profil | Út 25.5.2010 15:50:47
Kamarádi sumcaří a když jedem na Pád (já na kapra) koupí v krámě několik hadů jako nástražku a ikdyž je to zvláštní je potřeba v kýblu nechat tak 5cm vody max a když je šupneš někde do stínu vydržej i několik dní s občasnou výměnou vody.Jak sme tam dali plnej kýbl většinou dost rychle chcípli
NPvl - Profil | Út 25.5.2010 15:50:17
Ještě jedna rada , nevím jestli už ji někdo nepsal . Když budeš mít úhoře v kbelíku, po oddělání víka vyskočil . Já to zažil . Než jsem se rozkoukal byl pryč :o§))
NGRUPA - Profil | Út 25.5.2010 15:46:46
mondry >> Vážně je to nejlepší, sice né nejhezčí, ale 100%-ně funkční. Jen je potřeba, vždycky po pár dnech, otřít z venku tu řasu, ať se kluci usoplení nedusí. Pak by nepodávali ten správný výkon. :-)))))) Ale já už bych stejně do chytání na hada nikdy nešel, jsou to strašný nervy, a je to úplně zbytečně náročný. Už mám raději jelce, nebo červenky. To zvládnu i po kalíšku.....
Nmeteor - Profil | Út 25.5.2010 15:44:56
Pellon >> předpokládám, že to byla reakce na mě... tak tedy: nechápu, proč přechovávat ryby x dní na živu, když je pak stejně klepnu. Nějak mi uniká smysl tohoto konání. Přesně jak se říkal Wolker: "Smrt není zlá, co zlé je, to umírání je..."
Jo a sakování taky nemám rád.
Nan-old-fuddy-duddy - Profil | Út 25.5.2010 15:42:34
Pellon >> delší doba je 24 hodin a víc, proti zadavateli otázky však taky nic nemám, on to trochu nešťastně napsal, když to myslel do druhého dne a já na 2 dny, takže tak. Pokud si večer chytne úhoře, ať ho klidně na těch několik hodin zasakuje, když ho chce živýho do odjezdu (i když ho bouchneš hned, tak ti nezasmrádne, ale to je jedno). V tom žádnej problém nevidím.
Nmondry - Profil | Út 25.5.2010 15:42:11
Pellon >> až příště pojedu cíleně na hady,určo si ten kýbl připravím.Ted to byla náhoda,úhoře jsem vůbec nechtěl.Přišel na halibut peletu pod háčkem a ještě to měl až v prd.....Druhý už byl na žížu.
Nmondry - Profil | Út 25.5.2010 15:37:20
Pellon >> no ty jsi to vystihl.Přesně proto aby se nezkazil jsem ho nechtěl zabíjet a snažil se ho uchovat živého do odjezdu.
NHugo1 - Profil | Út 25.5.2010 15:34:52
Ekosak vyřeší tvůj problém:), navíc je šetrný i ke kaprům a jiným rybám.
NPellon - Profil | Út 25.5.2010 15:34:50
mondry >> udelat diry do kyble a hodit do vody ale pozor je to jako u rizkovnice nejake diry musi byt nad hladinou vody
NPellon - Profil | Út 25.5.2010 15:32:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Lálos >> an-old-fuddy-duddy - 25.5.2010 15:25:16 >> ale co je delsi doba? ja si predstavuji ze kdyz jedu vecer na ryby jsem tam do druheho dne cca 14hod a vecer chytnu uhore tak ho proste zasakuji a je zasakovanej kolem 14-15hod a nevidim v tom zadnej velkem problem... ba nevim proc bych mel rybu zabit a nechat ji zasmradnout a potom ji vyhodit v tom bych videl nakonec i plytvani
Nmondry - Profil | Út 25.5.2010 15:29:21
Pellon >> se ví že zavřel ale jak jsem řekl zhruba co dvě až tři hodky se otvíral a měnila se v něm voda.
Nan-old-fuddy-duddy - Profil | Út 25.5.2010 15:27:24
mondry >> tak to jo, v poho. Nejlepší je ale fakt dát mu hned tečku a zespod i zvrchu zakrýt trávou a vydrží ti uplně v pohodě i tak
Nmondry - Profil | Út 25.5.2010 15:27:19
GRUPA >> no ten kybl mě taky nakonec napadl a asi to fakt bude nejrozumnější.Jako kluk jsem chodíval na hady a používal jsem strašně jemný plátěný pytlík.Jenže si vzpomínám že těm slizkejm potvůrkám stačila malinká dírka v rohu a had o délce cca80 čísel,si stejně cestu ven našel.Proto nějakým vezírkům moc nedůvěřuji i když jsou drátěné.
Nan-old-fuddy-duddy - Profil | Út 25.5.2010 15:25:16
Pellon >> uvazování sumců a ponechávání kaprů za účelem focení je stejná prasárna, to uznávám, spíš ještě horší...sakování na delší dobu je celkově prasárna a je jedno, co je to za rybu
NPellon - Profil | Út 25.5.2010 15:21:10
mondry - >> kybl jsi pravdepodobne zavrel vikem ne? jinak si nedokazu predstavit ze v nem uhor umre...
NGRUPA - Profil | Út 25.5.2010 15:20:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
mondry - >> Já jsem měl úhoře jen párkrát, ale máme je vždycky ve 20l kýblu se závažím a asi 150 dírkama cca 9mm, (samozřejmě se zaklapávacím víkem, ve kterém musí být taky několik dírek). Nemájí problém vydržet i 2-3 týdny. Důležitou roli, ale hraje teplota vody, od té se odvíjí i hloubka, ve které může přežít. Navíc se z toho i dobře vytahuje, aniž by hrozil únik ostatních, (na břehu). Šťastný lov...
NPellon - Profil | Út 25.5.2010 15:19:31
Tady je to zase samej aktivista... clovek se zepta jak ma prechovat uhore dva dny a sjede ho tu kazdej kdo ma do....e diru! to ze kaprari uchovavaji kapra pro pozdejsi foceni a sumcari i nekolik dni aby mohli vyfotit dva trofejni kousky nikdo nic... ale ubohej had kterej je schopen vydrzet tlaky v hlubinach more a preplazit se pres mokrou zem je nejvetsi a nejhorsi zvrhlost na mrku ze?
NKappa - Profil | Út 25.5.2010 15:14:04
mirmen - >> Tak když to víš, tak to tam nějak zaaretuj a jinudy už nemůže zdrhnout....já teda úhoře nechytám, vždycky je poušťím, ale volil bych ten drátovej vezer....
NHadrák - Profil | Út 25.5.2010 15:05:05
Když jdu na hady s tím, že je si nějakého odnesu, rovnou zabíjim (Vemeš ho do hadru, natahneš ve vzduchu a vší silou ho hodíš na zem pak už jen připíchnout na prkno, strom nebo do země) a koumalové co jim vadá, jak to dělám tak ať se jdou vycpak, protože takto je to asi nejšetrnější a děla se to tak po staletí.
Přechovávat živého nelze, vezírek ti sprasí, jedině ten haďák, ale uteče z toho taky...
Nmirmen - Profil | Út 25.5.2010 15:04:02
Kappa >> přesně z tohohle vezíru utekl, protože pružiny nestačí vyvinout dostatečný tlak, když se úhoř cpe ven pozpátku.
Proto víko na dalších dvou bodech zajišťuju drátkem.
Nmeteor - Profil | Út 25.5.2010 15:01:48
mondry >> no nevím, i tak je to IMHO minimálně na facku... :-( a určitě jsi k tomu měl móc dobrý důvod, viď?
Nmirmen - Profil | Út 25.5.2010 15:00:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Lálos >> an-old-fuddy-duddy - 25.5.2010 14:46:31 >> z drátěného vezírku může utéct taky.
Na vlastní oči jsme s kolegou sledovali úhoře, který se snažil z dráťáku vycouvat, když se mu nepodařilo najít skulinku hlavou .
Vsunul nejtenčí část ocasní ploutve mezi víko a vezírek a vysoukal se ven, protože tělem vytvořil dostatečný prostor.
Proto je vhodné zajistit víko ještě provázkem nebo kouskem drátu ( pružina montovaná výrobcem nedostačuje ).
Při uchování v drátěném vezíru na několik dní je vhodné, aby vezír byl mimo proud, ve stínu ( převislých větví ). Vhodné je nacpat vezír trávou, protože úhoř se schová do krytu a je klidnější. Pobyt volně ho víc stresuje.
Uchování úhoře zastara - pytel na brambory ( nesmí být zteřelý ), dovnitř mokrá tráva , pytel důkladně zauzlovat.
Kbelík s vodou , ve stínu !!!, nejlépe částečně zakopaný, aby přijímal chlad ze země - ( v létě ) - mělo by vyhovovat, úhoř mi zemřel jen jednou - po vykuchání jsem zjistil, že hrot hluboko polknutého háčku prošel střevní stěnou do břišní dutiny a protnul srdce , takže úhoř vykrvácel do dutiny.
Nanguilla - Profil | Út 25.5.2010 15:00:05
Pustit nebo zabít, dva dny v kleci nebo kýblu není nic moc...
Pokud to není na dlouho, tak z drátěného vezírku by neměl zdrhnout.
Nmondry - Profil | Út 25.5.2010 14:57:49
Lálos >> an-old-fuddy-duddy - 25.5.2010 14:46:31 >> nejednalo se o celé dva dny pod kterými si představíš 48 hod.Měl jsem na mysli do druhého dne po poledni.cca tak asi 16-20hod.
Jo a vodu jsme mu s klukem měnili asi pětkrát za tu noc.Ale nic naplat.
NKappa - Profil | Út 25.5.2010 14:55:24
Zuby - >> Akorát bych ten ekovezírek nechtěl pak čistit :-))
NSkulalukS - Profil | Út 25.5.2010 14:51:17
Viděl jsem ho i přišpendlenýho vidličkou skrz hlavu ;-[
NZuby - Profil | Út 25.5.2010 14:50:56
Z ekovezirku Ti nezdrhne.
Nan-old-fuddy-duddy - Profil | Út 25.5.2010 14:46:31
z kovovýho vezírku na hady ti neuteče, pokud to není 45cm nitka, ale stejně, přechovávat rybu 2 dny je hnus a pokud jsi mu celou noc nevyměnil v tom kyblíku vodu, tak se nediv, že ti zdechl