Přechovávání úhoře u vody

Zdravím lovci.V čem přechováváte úhoře u vody?Z vezíru mi zdrhnul,v kyblíku mi zdechnul.Zabít jsem ho nechtěl,potřeboval jsem aby vydržel dva dny než pojedu domů.
Autor diskuse: mondry - Profil , 25.5.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

NPellon - Profil | Út 25.5.2010 15:32:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Lálos >> an-old-fuddy-duddy - 25.5.2010 15:25:16 >> ale co je delsi doba? ja si predstavuji ze kdyz jedu vecer na ryby jsem tam do druheho dne cca 14hod a vecer chytnu uhore tak ho proste zasakuji a je zasakovanej kolem 14-15hod a nevidim v tom zadnej velkem problem... ba nevim proc bych mel rybu zabit a nechat ji zasmradnout a potom ji vyhodit v tom bych videl nakonec i plytvani

    Nmondry - Profil | Út 25.5.2010 15:29:21

    Pellon >> se ví že zavřel ale jak jsem řekl zhruba co dvě až tři hodky se otvíral a měnila se v něm voda.

      Nan-old-fuddy-duddy - Profil | Út 25.5.2010 15:27:24

      mondry >> tak to jo, v poho. Nejlepší je ale fakt dát mu hned tečku a zespod i zvrchu zakrýt trávou a vydrží ti uplně v pohodě i tak

        Nmondry - Profil | Út 25.5.2010 15:27:19

        GRUPA >> no ten kybl mě taky nakonec napadl a asi to fakt bude nejrozumnější.Jako kluk jsem chodíval na hady a používal jsem strašně jemný plátěný pytlík.Jenže si vzpomínám že těm slizkejm potvůrkám stačila malinká dírka v rohu a had o délce cca80 čísel,si stejně cestu ven našel.Proto nějakým vezírkům moc nedůvěřuji i když jsou drátěné.

          Nan-old-fuddy-duddy - Profil | Út 25.5.2010 15:25:16

          Pellon >> uvazování sumců a ponechávání kaprů za účelem focení je stejná prasárna, to uznávám, spíš ještě horší...sakování na delší dobu je celkově prasárna a je jedno, co je to za rybu

            NPellon - Profil | Út 25.5.2010 15:21:10

            mondry - >> kybl jsi pravdepodobne zavrel vikem ne? jinak si nedokazu predstavit ze v nem uhor umre...

              NGRUPA - Profil | Út 25.5.2010 15:20:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              mondry - >> Já jsem měl úhoře jen párkrát, ale máme je vždycky ve 20l kýblu se závažím a asi 150 dírkama cca 9mm, (samozřejmě se zaklapávacím víkem, ve kterém musí být taky několik dírek). Nemájí problém vydržet i 2-3 týdny. Důležitou roli, ale hraje teplota vody, od té se odvíjí i hloubka, ve které může přežít. Navíc se z toho i dobře vytahuje, aniž by hrozil únik ostatních, (na břehu). Šťastný lov...

                NPellon - Profil | Út 25.5.2010 15:19:31

                Tady je to zase samej aktivista... clovek se zepta jak ma prechovat uhore dva dny a sjede ho tu kazdej kdo ma do....e diru! to ze kaprari uchovavaji kapra pro pozdejsi foceni a sumcari i nekolik dni aby mohli vyfotit dva trofejni kousky nikdo nic... ale ubohej had kterej je schopen vydrzet tlaky v hlubinach more a preplazit se pres mokrou zem je nejvetsi a nejhorsi zvrhlost na mrku ze?

                  NKappa - Profil | Út 25.5.2010 15:14:04

                  mirmen - >> Tak když to víš, tak to tam nějak zaaretuj a jinudy už nemůže zdrhnout....já teda úhoře nechytám, vždycky je poušťím, ale volil bych ten drátovej vezer....

                    NHadrák - Profil | Út 25.5.2010 15:05:05

                    Když jdu na hady s tím, že je si nějakého odnesu, rovnou zabíjim (Vemeš ho do hadru, natahneš ve vzduchu a vší silou ho hodíš na zem pak už jen připíchnout na prkno, strom nebo do země) a koumalové co jim vadá, jak to dělám tak ať se jdou vycpak, protože takto je to asi nejšetrnější a děla se to tak po staletí.

                    Přechovávat živého nelze, vezírek ti sprasí, jedině ten haďák, ale uteče z toho taky...

                      Nmirmen - Profil | Út 25.5.2010 15:04:02

                      Kappa >> přesně z tohohle vezíru utekl, protože pružiny nestačí vyvinout dostatečný tlak, když se úhoř cpe ven pozpátku.
                      Proto víko na dalších dvou bodech zajišťuju drátkem.

                        Nmeteor - Profil | Út 25.5.2010 15:01:48

                        mondry >> no nevím, i tak je to IMHO minimálně na facku... :-( a určitě jsi k tomu měl móc dobrý důvod, viď?

                          Nmirmen - Profil | Út 25.5.2010 15:00:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Lálos >> an-old-fuddy-duddy - 25.5.2010 14:46:31 >> z drátěného vezírku může utéct taky.
                          Na vlastní oči jsme s kolegou sledovali úhoře, který se snažil z dráťáku vycouvat, když se mu nepodařilo najít skulinku hlavou .
                          Vsunul nejtenčí část ocasní ploutve mezi víko a vezírek a vysoukal se ven, protože tělem vytvořil dostatečný prostor.
                          Proto je vhodné zajistit víko ještě provázkem nebo kouskem drátu ( pružina montovaná výrobcem nedostačuje ).
                          Při uchování v drátěném vezíru na několik dní je vhodné, aby vezír byl mimo proud, ve stínu ( převislých větví ). Vhodné je nacpat vezír trávou, protože úhoř se schová do krytu a je klidnější. Pobyt volně ho víc stresuje.

                          Uchování úhoře zastara - pytel na brambory ( nesmí být zteřelý ), dovnitř mokrá tráva , pytel důkladně zauzlovat.
                          Kbelík s vodou , ve stínu !!!, nejlépe částečně zakopaný, aby přijímal chlad ze země - ( v létě ) - mělo by vyhovovat, úhoř mi zemřel jen jednou - po vykuchání jsem zjistil, že hrot hluboko polknutého háčku prošel střevní stěnou do břišní dutiny a protnul srdce , takže úhoř vykrvácel do dutiny.

                            Nanguilla - Profil | Út 25.5.2010 15:00:05

                            Pustit nebo zabít, dva dny v kleci nebo kýblu není nic moc...
                            Pokud to není na dlouho, tak z drátěného vezírku by neměl zdrhnout.

                              NKappa - Profil | Út 25.5.2010 14:59:22

                              Pořiď kovák...

                                Nmondry - Profil | Út 25.5.2010 14:57:49

                                Lálos >> an-old-fuddy-duddy - 25.5.2010 14:46:31 >> nejednalo se o celé dva dny pod kterými si představíš 48 hod.Měl jsem na mysli do druhého dne po poledni.cca tak asi 16-20hod.
                                Jo a vodu jsme mu s klukem měnili asi pětkrát za tu noc.Ale nic naplat.

                                  NKappa - Profil | Út 25.5.2010 14:55:24

                                  Zuby - >> Akorát bych ten ekovezírek nechtěl pak čistit :-))

                                    NSkulalukS - Profil | Út 25.5.2010 14:51:17

                                    Viděl jsem ho i přišpendlenýho vidličkou skrz hlavu ;-[

                                      NZuby - Profil | Út 25.5.2010 14:50:56

                                      Z ekovezirku Ti nezdrhne.

                                        Nan-old-fuddy-duddy - Profil | Út 25.5.2010 14:46:31

                                        z kovovýho vezírku na hady ti neuteče, pokud to není 45cm nitka, ale stejně, přechovávat rybu 2 dny je hnus a pokud jsi mu celou noc nevyměnil v tom kyblíku vodu, tak se nediv, že ti zdechl