Má kapr svůj názor?

Dobrý den vážení přátelé,

již v 80. letech holandský profesor Wilfred Genee ve své práci "edukace ryb", kterou prováděl pod záštitou výzkumného institutu při univerzitě v Beusichemu dokázal, že kapr během svého života využívá svých dosavadních zkušeností, ze kterých se poučil a příště se buď podobných chyb pokusí vyvarovat, popřípadě příjemné prožitky vyhledávat. Na tuto práci navázali v 90. letech britští vědci, kterým se podařilo prokázat, že některé ryby ( v tomto případě kapři ) mají charakter. Zajímavý experiment probíhal na výzkumné nádrži ve skotském Arbroathu, kdy se jim podařilo pozorovat chování jednotlivých kaprů v určitých situací. Dokázali, že se někteří kapři chovají sobecky, jiní jsou zase přátelští, zvědaví a vstřícní. Dokonce se u jednoho hejna vytvořilo tak silné pouto, že při úmrtí člena hejna pozorovali vědci u některých kaprů omezení příjmu potravy, což označili za jakýsi projev smutku.
Další studie zase tvrdí, že kapr si uvědomuje sám sebe.
Táži se vás tedy, zda si myslíte, že kapr je natolik vyspělým tvorem, že si dokáže vytvořit svůj vlastní názor? Chápu, že většina z vás nemá možnost prakticky tento můj dotaz zmapovat a vyřešit, takže berte tuto diskusi ve spekulativní rovině. Zajímá mne opravdu váš názor. Jistě jste si u některých kaprů něčeho zajímavého všimli. Věřím, že tato debata se bude vést v příjemném duchu bez zbytečných konfliktů a že si o tématice hezky a mile popovídáme.

s pozdravem Jarmil Koloušek

Má kapr svůj vlastní názor?

A) ANO. Domnívám se, že o tom není pochyb52%

B) NE. Kapr není na svůj vlastní názor stavěný9%

C) Nejsem si jist. Přeci jenom si nedokážu představit, jak by kapr svého názoru nabyl11%

D) Má, ale špatný29%

Od 21.5.2010 hlasovalo 228 čtenářů.

NKocháč - Profil | So 22.5.2010 7:14:05

Podobný otázky mi přijdou čím dál víc trapný....

    Nvahaj - Profil | So 22.5.2010 7:09:30

    Jarmil Koloušek >> Drahý kolego, dovoluji si Vám předložit další, šokující, výsledky mého bádání :
    Kapr má svůj názor. V pozůstalosti Běluhy Delfinovny bylo objeveno několik poznámek, týkajících se pokusů Prof. Jelce Jesena Rybakova, kterých se v letech 1920 až 1921 zúčastnila jako jeho asistentka. (S překladem těchto poznámek jsem neměl žádný problém neboť z ruského jazyka mám maturitu). Z těchto ppoznámek lze vyčíst v té době geniální postřeh asistentky Běluhy Delfinovny, který jednoduše matematicky znázornila takto :
    špatné krmení = hajzl = potrestat.
    Vysvětlení je prosté. Asistentka Prof. Jelce Jesena Rybakova Běluha Delfinovna si v době, kdy za nemocného profesora krmila pokusné hejno povšimla, že profesor, pravděpodobně z ekonomických důvodů, krmil pokusné hejno plesnivou pšenici. Ihned po tomto zjištění otevřela nový pytel s čerstvou pšenicí a touto pokusné hejno krmila. Z těchto získaných poznámek lze tedy odvodit, že výše uvedenou reakci kaprů v pokusném hejnu na přítomnost různých lidí u pokusného jezírka nelze přisuzovat jistým sexuálním projevům kaprů, ale v případě události z 21. května 1927 se jednalo o cílenou a uvědomnělou akci kaprů, vedoucí k potrestání osoby Prof. Jelce Jesena Rybakova, na něhož si v důsledku negativních poznatků, způsobených předkládáním nevhodné stravy vytvořili vlastní názor. Jediné, co se mi dosud nepodařilo objasnit je to, proč se této akce zúčastnil i oblíbenec Prof. Jelce Jesena Rybakova kapr Vladimír. Spekulovat o tom, zda se této akce zúčastnil dobrovolně nebo k ní byl svými spolukapry donucen mi nepřísluší.

      NPvl - Profil | So 22.5.2010 6:49:16

      vahaj >> Pozdě , to není . Když ještě chybí chuť ... Musí člověk umřít blbej :o§)

        Nvahaj - Profil | So 22.5.2010 6:43:14

        Pvl >> Drahý kolego, nikdy není pozdě na sebevzdělávání.

          Nvahaj - Profil | Pá 21.5.2010 22:02:55

          Kolegové, nežeňte ryby do politiky. Pár set kapříků už tam plave, proč to ještě zhoršovat. Vřele doporučuji přečíst si článek pod tímto odkazem a každý z vás ať si uděllá vlastní názor. www.lideazeme.cz/clanek/genialni-ryby

            NMartinmtb - Profil | Pá 21.5.2010 21:58:25

            Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa - 21.5.2010 21:51:27 >> Jako bych viděl "Jyrku" ... :)

              NNetipa - Profil | Pá 21.5.2010 21:52:51

              Lee-Haney >> to by bylo opravdu velké vystřízlivění. Věřím však, že tomu tak nebude

                NNetipa - Profil | Pá 21.5.2010 21:51:27

                Martinmtb >> protože je tlustej, línej, je všude, není k ničemu dobrej a nechutná mi

                  Nrices - Profil | Pá 21.5.2010 21:50:26

                  Lee-Haney >> na kaprovom WC :-)))

                    NMartinmtb - Profil | Pá 21.5.2010 21:46:52

                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa - 21.5.2010 21:34:50 >> Jak jsi přišel na to, že je Kapr levičák ??

                      NLee-Haney - Profil | Pá 21.5.2010 21:44:26

                      Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa - 21.5.2010 21:34:50 >> Být tebou tak to tady moc neventiluju.Mohlo by se časem stát že se kapříci z fotbalového svazu dostanou i do senátu a tam by ti mohli zatopit za takové názory.Já jen aby jsi na další fotce nebyl ty držen nahatým kaprem.

                        NNetipa - Profil | Pá 21.5.2010 21:34:50

                        Lee-Haney >> Názor sice má, ale je špatný. Levicový. V tom případě si volit nezaslouží

                          NNetipa - Profil | Pá 21.5.2010 21:32:19

                          Bosanac >> však až bude kapr zvolen za Lukáše Krásu, učiní těmto pomateným bláznovstvím konec

                            NLee-Haney - Profil | Pá 21.5.2010 21:31:31

                            Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa - 21.5.2010 21:28:45 >> Přeci nemůžeš odpírat volební právo tvorovi co má svůj názor.Tohle mi přijde bezohledné když tvůj kámoš je až někde v bahně :)

                              NNetipa - Profil | Pá 21.5.2010 21:29:37

                              zdenusoun >> Z nějakého pokřiveného důvodu jsou mi přisuzovány veškeré zvláštnosti a nezvyklosti, které se tu odehrají. Je to nefér

                                NBosanac - Profil | Pá 21.5.2010 21:28:58

                                Kdyby kapr mel svuj nazor tak by zrusil K - 70 . Jen kapri minorita ji schvaluje , ta co provozuje nejstarsi remeslo kteremu se v kaprarskem zargonu rika chyt a pust .

                                  NNetipa - Profil | Pá 21.5.2010 21:28:45

                                  Lee-Haney >> ba ne. Takhle do extrémů bych to nehnal. Navíc třeba můj kámoš kapr rozhodně není. To je pouze kaprařů. V této komunitě bych volební právo kapra pochopil a umím si u něj představit také právo být zvolen. Jistě by kapraři uvítali, kdyby v jejich čele stál kapr a nahradil tak dodnes neotřesitelného Lukáše Krásu

                                    Nzdenusoun - Profil | Pá 21.5.2010 21:25:19

                                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa - 21.5.2010 21:21:11 >> když jsem četl nadpis příspěvku vpravo ,,kde to žije,, byl jsem na 90% přesvědčen že je to Tvůj dotaz - zmýlil jsem se :)

                                      NLee-Haney - Profil | Pá 21.5.2010 21:25:05

                                      Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa - 21.5.2010 21:21:11 >> Vzhledem k tomu že kapr není žrádlo,ale kámoš,mělo by se co nejdřív zvážit jeho volební právo.Přeci jen volby jsou za týden a každý hlas se bude hodit.

                                        NNetipa - Profil | Pá 21.5.2010 21:21:11

                                        Lee-Haney >> Já si myslím, že tady nešlo vyloženě o to zjistit, jaký ten názor kapr má, nýbrž dokázat, že ho vůbec má. Jakmile pan docent přesvědčí všechny, že kapr má názor, potom jistě bude prezentovat i o jaký názor se jedná (tedy jestli je kvalitní, podložený relevantními daty, zda není v rozporu s morální výchovou mládeže a zda ten názor je opravdu jeho a nebyl mu nikým vnucen)