- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybaření s historickým náčiním.
Jakožto vášnivý sběratel starých prutů a navijáků a lovec na tyto kousky zakládám tuto speciální diskusi pro milovníky historického rybaření.Zde posílejte foto svých ůlovků na toto náčiní.Základní pravidlo:pruty a navijáky musí být vyrobeny před r.1989 a to všech světových výrobců.
Provokace,neúčelné plkání a foto netýkající se tématu mažu.Petrův zdar
Autor diskuse: :-)vydrák - Profil , 4.5.2010 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
51x v oblíbených a 13x v ignorovaných.
NJarda Š. - Profil | Po 16.8.2010 11:55:00
obrisek >> A to mi tehdy ve srovnání s Ball Bearingy (nemluvě o Presidentech) ty Sigmy připadaly jako šunt.
Nkakr - Profil | Po 16.8.2010 11:51:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
: vydrák >>
Soňáckej záručák jsem nenašel, ale pokračování bylo Šejkspírový, taky tu hůlku ještě mám...
Soňáckej záručák jsem nenašel, ale pokračování bylo Šejkspírový, taky tu hůlku ještě mám...
Nkakr - Profil | Po 16.8.2010 11:35:03
Jarda Š. >>
Možná bych ještě našel záručák, kdy jsem ho kupoval, tehdy to byla "bomba"...
Možná bych ještě našel záručák, kdy jsem ho kupoval, tehdy to byla "bomba"...
NJarda Š. - Profil | Po 16.8.2010 11:30:47
kakr >> Nevím, do kdy se dělaly, ale já to mám také od cca 1979.
N: vydrák - Profil | Po 16.8.2010 11:28:02
kakr >> Dík za doplnění.Nebyl jsem si zcela jist,proto jsem uvedl mladší rok výroby.Petrův zdar
Nkakr - Profil | Po 16.8.2010 11:26:19
: vydrák >> vydrák - 16.8.2010 11:02:03 >>
Mušák i naviják mám doma, obojí je nejméně o 10 let starší než uvádíš.......
Mušák i naviják mám doma, obojí je nejméně o 10 let starší než uvádíš.......
N: vydrák - Profil | Po 16.8.2010 11:02:03
Zdar všem rybářům,kteří si rádi zachytají na staré kousky.
Tak jsem dnes konečně vyzkoušel svoji retro muškařskou sestavu.Jedná se tedy o dutý muškařský prut SONA a naviják TOKOZ.Stáří cca 25let.Oboje v top stavu.Byla použita novodobá plovoucí lajna s podvinem silon Planá 0.60mm.Jelikož jsem v životě nedržel muškařský prut v ruce,vše jsem trénoval nejdříve doma na zahradě.Až když jsem si byl jist,že nebudu totálně za vola,vyrazil jsem dnes pod rouškou tmy k vodě.No a zadařilo se.Ulovena jedna plotice,okoun a několik tloušťů.Sestava fungovala naprosto bezvadně a bez chyby-viz.foto.Retru a Petru zdar
Ostatní foto v -můj lov-
Tak jsem dnes konečně vyzkoušel svoji retro muškařskou sestavu.Jedná se tedy o dutý muškařský prut SONA a naviják TOKOZ.Stáří cca 25let.Oboje v top stavu.Byla použita novodobá plovoucí lajna s podvinem silon Planá 0.60mm.Jelikož jsem v životě nedržel muškařský prut v ruce,vše jsem trénoval nejdříve doma na zahradě.Až když jsem si byl jist,že nebudu totálně za vola,vyrazil jsem dnes pod rouškou tmy k vodě.No a zadařilo se.Ulovena jedna plotice,okoun a několik tloušťů.Sestava fungovala naprosto bezvadně a bez chyby-viz.foto.Retru a Petru zdar
Ostatní foto v -můj lov-
NČenda 513 - Profil | Po 26.7.2010 17:36:27
: vydrák >> :-vydrák - 26.7.2010 15:59:31 >> Prut je z roku 1986 a měří 2,56cm ještě mám druhej ten je dutej a je 3.00cm lajnu mám z roku 1989 - Jedna je bílá ta je plovoucí, druhá je zelená ta se potápí,z touto retro sestavou chytám jen tak třikrát do roka a je na jedničku.
NJarda Š. - Profil | Po 26.7.2010 16:04:01
HonzaS1028 >> Mám ho (bohužel už nekompletní) s kličkou na levou ruku. Na tom navijáku mi dost vadila brzda, jinak nebyl špatný.
N:-vydrák - Profil | Po 26.7.2010 16:03:59
esoxx >> Tohle já taky miluju.Člověk sedí u vody,nebo chodí a v ruce má vykopávku,kterou poznají akorát rybáři narození před rokem 1980.Takovej rybář kouká jako puk a říká si pro sebe:to bude asi nějakej pošuk.To se pak tetelím blahem:-))Petrův zdar
N:-vydrák - Profil | Po 26.7.2010 15:59:31
Čenda 513 >> Přesně tento prut(akorát černý) a naviják mám.Jakou máš na něm lajnu?Já sem zatím bez lajny ale snad už něco sesmolím.Brzo se stejnou sestavou vyrazím.Popiš mi prosím,jak se ti chytá s touhle retro sestavou.Dík
NHonzaS1028 - Profil | Ne 25.7.2010 22:27:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nedávno jsem slíbil nějaké Mitchell(y) ty příště. Byl jsem dnes poprvé provětrat úlovek z anglického ebay(e). Jde o krytý Shakespeare International Match 2650, s kličkou na pravou ruku (vyráběno pouze pro anglický trh). Přiznám se, že je to docela divoký, když je klika na opačné straně a to mám dost zkušeností s takto uspořádaným multiplikátorem. Jinak ale skvělá záležitost.
Nesoxx - Profil | Ne 25.7.2010 21:01:12
: vydrák >> :-vydrák - 25.7.2010 20:48:20 >> neměl jsem s tím žádný problém, tvrší prut a stejný naviják, jediný co jsem musel, tak po celou dobu vypnout cvrčka ( jinak bych ohluchnul ), a tím si musel hlídat zpětný chod. Spíš jsem ke konci cítil ruku od toho laminátu, ale taky se to dá vydržet. Dnes ryby nebyly na prvním místě, šlo o pohodu. Když jsem v baráku potkal sousedku, podle etikety jsem smekl klobouk a pozdravil "Dobré odpoledne". Sice odpověděla, ale pusu měla dokořán :-))
NHonzaS1028 - Profil | Ne 25.7.2010 21:00:23
: vydrák >> :-vydrák - 25.7.2010 19:59:56 >> Uznávám, chyba pomotal jsem to se Stabilem 341.
Červené karty: rover
Čtenáři této diskuse také sledují
NRetro ...50707
NRybářský retro bazar.16777
NRetrománie a krásy našich sbírek31154
NFóry59868
NUdírny a uzení51140
NChytání na bambusové i laminátové pruty a navijáky od prvopočáku rybaření1710
NStavba prutov a restaurovanie.9564
NFoto historických navijáků287
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NTokoz - firma co nejde posbírat :-)2367
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic


















