Jakou má funkci maskovavé oblečení u vody

poraďte já osobně používam armádní vzor AČR vz.95 chci slyšet vaše názory na oblečení u vody
Autor diskuse: cresissub - Profil , 19.4.2010 všeobecné - ostatní

Jaké používáte maskáče

A) armádní české26%

B) jakékoliv oblečení51%

C) máskáče od vietnamců11%

D) smoking a kravatu11%

Od 19.4.2010 hlasovalo 117 čtenářů.

jambo - Profil | St 28.4.2010 6:50:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

cresissub - >> oděv s maskovaným vzorem "maskáče", dobře zapadnou do přírodního prostředí,lepší než modré montérky s logem stavební firmy apod. Nebo čarvený sport oděv od Adidasu . Styl je styl,zejména v dnešní době a maskáče už k rybařině patří, nic méně nejsou nezbytné a ryby nám nenachytají,co si budem povídat. A je jedno jestli jsou vojenské (mnohdy označené vlajkou státní příslušnosti jak naší nebo zahraniční,dokonce i s hodností :-)) Nebo značkové např. Tribal apod. jenom cena je jaksi rozdílná . Důležitá je pohodlnost , praktičnost, spokojenost a pohoda u vody, a to přeju všem maskovaným i těm ostatním !

    Filla - Profil | St 28.4.2010 0:14:30

    Hovnes! Stop tuzemaku a maskacum na ceskych svazovych vodach!

      LudvaBrno - Profil | Út 27.4.2010 20:36:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Mám nějaký americký maskáče už cca 15 let. Velkou výhodou je, že není poznat, jak moc sou špinavý. Kolikrát na podzim při vláčení padnu do bahna na zadek a žena doma nic nepozná.:-)

        tuzemak - Profil | Út 27.4.2010 20:34:09

        Jurek >> tak táák,tuzemák nejlepší přítel člověka:o)))

          Jurek - Profil | Út 27.4.2010 20:31:54

          tuzemak >> Prostě s Tuzemákem do boje a s Tuzemákem z boje a s Tuzemákem napořád. Toď heslo nás pirátů

            tuzemak - Profil | Út 27.4.2010 20:24:14

            Jurek >> jj bez tuzemáku ani krok:o)))

              Jurek - Profil | Út 27.4.2010 20:21:58

              Filla >> jo takova lahvinka to je pritel nejvernejsimuzes se mu vysovidat a ono te to naplni hmmm uzasne

                Filla - Profil | Út 27.4.2010 20:05:54

                Jurek >> Tusil jsem, ze se v tomto shodnem ;)
                Za me hlas rumu bilymu, bramboru jen v zime... stejne jako cervenou vetrovku.

                  Jurek - Profil | Út 27.4.2010 16:40:17

                  Filla >> Ja taky delal jednu dobu v branzi ale fakt červenou a žlutou bundu na hory bych si fakt nekoupil ale to je kazdeho nazor ale s tim rumem souhlasim

                    Filla - Profil | Út 27.4.2010 10:58:46

                    Jarda Š. >> To ano. Ale hlavne bys po horach nemel courat sam, nybrz s partakem, ktery se do rokle ochotne spusti a pomuze ihned ;)
                    Vzdyt to mask.obleceni nijak nepracuje. Pro aktivni pohyb do hor a prirody vubec, nevhodne.
                    At si kazdy lita v cem chce :)

                      meteor - Profil | Út 27.4.2010 10:26:20

                      Jarda Š. - >> přesně tak. Takže podle této logiky by se měli lihumilní rybáři vybavovat barevně transparentním oblečením, aby je pak kamarádi či náhodní kolemjdoucí mohli identifikovat za účelem odtažení / vytažení z vody / zavolání záchytky nebo sanitního vozu / pořízení vtipných snímků za účelem jejich vystavení někde na internetu apod. :-)

                        Jarda Š. - Profil | Út 27.4.2010 10:14:53

                        Filla >> Při vysokohorské turistice je nápadné oblečení výhodou v tom, že kdybys např. spadl někam do rokle a zranil se, tak tě záchranáři snáz najdou, než kdybys byl oblečen v maskovacím.

                          Vítek - Profil | Út 27.4.2010 9:54:28

                          milous >> sehnal jsem v baziku něco podobného - zelené nasrávačky, které neprovlhnou, takže se v nich dá brodit a lozit roštím, a nerozškubnou se.

                            Filla - Profil | Út 27.4.2010 9:45:59

                            Jurek >> Kolego, covece :) ..vzdyt cervene a zlute vetrovky se do hor hodi nejvice. Jinak by je predni vyrobci outdoor textilu nezaradili do vyroby. Ver mne, pracoval jsem v branzi ;)). V horach se maskuje akurat nimrod a pytlak.
                            A hlavne RUM = Rozumne Ulozeni Meny

                              Berserkr - Profil | So 24.4.2010 19:11:01

                              DOC ural 5000

                                jarda 2004 - Profil | Pá 23.4.2010 15:00:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                cresissub - >> Maskáče jsou dobrou volbou dopřírody kdy je oblečení pohodlné trvanlivé a má spousty možných variant. K tomu taky bylo přispůsobené a jejich odolnost je opravdu někde jinde než klasické oblečení. Spousty výrobců vlastně šijí obůečení podle armádních modelů ale jen v jiné barvě z jiným logem.Každopádně maskáče jsou praktickou věcí do přírody a nepohody.

                                  Jurek - Profil | Pá 23.4.2010 14:35:38

                                  Důležité není co má člověk na sobě, ale v sobě aby nezmrz RUM. (rychlá účinná medicína).

                                  Ale tet vazne ja myslim ze k vode a do prirody jako takove bychom meli chodit tak abychom trochu s okolim ladili a ne tak aby to vypadalo ze se vsude kutali lentilky. Treba co je brutus kdyz jidu na hory a potkavam particky turistu v cervrnych a zlutych jeste za komancu sitych sustakovek pak to tam vypada jak kdyby utekly i semafory do prirody. Ja osobne nosim klasicky cesky maskacovy vzor 95. a v lete mam z toho sameho usite bermudy je to pohodlne

                                    rybomil - Profil | Pá 23.4.2010 14:24:31

                                    Pobřežní candát >> Mám taky toto. Většina dříve nošeného a nasyslovaného "jehličí" je mi malá.

                                    Jakou fci má maskovaný outfit - když se jdu vy.... aby mě nebylo tak vidět :-)

                                      dashr - Profil | St 21.4.2010 14:51:34

                                      já vim ze se říka ze maskáče jsou dobrý a nebo aspon tmavsí oblecení

                                        yzzak - Profil | St 21.4.2010 14:37:43

                                        Joe Smoker >> Tak já tchýni nemám (jediný štěstí mé) a já jsem nenáročný člověk co se pohodlí týče :-)

                                          milous - Profil | St 21.4.2010 14:18:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          dosec >> Odkaz ti nedám, jelikož jsem je zakoupil na jakémsi pojízdném výprodeji armádní výzbroje a výstroje (tuším, že ta firma byla odněkud od HK), ale to, že se na nich z vody utvoří kapka, která sjede na zem je neoddiskutovatelný fakt, jelikož jsem to vyzkoušel na vlastním těle (nedobrovolně, samozřejmě, který cvok by se taky dobrovolně políval kafem z termosky, že?)

                                            lotrik - Profil | St 21.4.2010 13:59:05

                                            jak píše Joe myslím že jde o to cítit se dobře, aby to mělo pár kapes, abych nebyl u vody v přírodě ve žlutých razících kalhotech atd. ale jaký vzor? rybě na tom nezáleží:-)

                                              Joe Smoker - Profil | St 21.4.2010 13:32:46

                                              yzzak >> Ono to asi tak extrémně velikej vliv mít nebude,jde hlavně o to pohodlí aby si tam člověk nepřipadal jak na návštěvě u tchýně......... :-))))))

                                                yzzak - Profil | St 21.4.2010 13:25:03

                                                Joe Smoker >> Jo jen mi připadá že na ryby to nemá vliv jinak vemu to co se zrovna válí kolem :-)

                                                  Filla - Profil | St 21.4.2010 13:12:15

                                                  Kamy >> To verim, at ti slouzi.

                                                    Kamy - Profil | St 21.4.2010 13:03:03

                                                    Filla >> Já bych je stejně nebarvil. Ale musím říct že je to pohodlný a hlavně rychlý.

                                                      Kamy - Profil | St 21.4.2010 13:00:36

                                                      syny >> Já už ji takovou koupil. Zelenočerná.

                                                        hraji - Profil | St 21.4.2010 12:52:53

                                                        Pobřežní candát >> to je asi dost stará fotka, ale pořád ji mám, pamatuje hodně let zpátky, to se ještě nemaskáčové sháněly hodně špatně.

                                                          Filla - Profil | St 21.4.2010 12:51:11

                                                          Kamy >> Otec je taky overaloholik a nosi mundur pilotu helikopter Americke armady. Sezenes v Army shopech. At nemusis nic barvit ;))

                                                            Joe Smoker - Profil | St 21.4.2010 12:49:30

                                                            hraji >> Vždyť jsem si myslel že mluvíme oba o tomtéž,jen každý trošku jinak :-). Díky.

                                                              Pobřežní candát - Profil | St 21.4.2010 12:47:35

                                                              hraji >> a čas od času vytáhneš maskáčovou vestu :-) viz. foto můj lov

                                                                Geneticist - Profil | St 21.4.2010 12:43:22

                                                                mirmen >> Armádní vzory pro traperské obleky ano, ale ne origo army hadry.

                                                                  Kary - Profil | St 21.4.2010 12:39:41

                                                                  syny >> To není nimrod, to je Jánošíkovo brácha :-))))))))))))))))