Nnatas - Profil | Út 16.3.2010 9:57:11
Usnesení MO není platné pro jeho okamžité zavedení. Návrh MO musí projednat a schválit svazový výbor a uvéct do BP(rybářských předpisů platných pro všechny svazové rybáře) aby s ním byli všichni seznámeni.Na Slovensku neznám strukturu,ale předpokládám podobnost)
Nsteffi - Profil | Út 16.3.2010 9:54:37
Mimochodom je nafukovací čln alebo nafukovačka do 2,5m malým plavidlom?
NSven - Profil | Po 15.3.2010 20:08:50
Toony >>No jistěěěěěěěě :-)))
NToony - Profil | Po 15.3.2010 20:06:57
Sven >> a neni nam takhle dobre? :)))
NSven - Profil | Po 15.3.2010 20:03:09
Toony >> tak to jsme na tom podobně .-)))
NToony - Profil | Po 15.3.2010 20:00:19
Sven >> Ona si hlavne vybrala me. :D Muj mazlik je ale takova mestska putka, takze jen jedinkrat byla se mnou v bivaku na tyden u vody a myslim si, ze to byla spojena premiera s dernierou :)))
NSven - Profil | Po 15.3.2010 19:56:34
Toony >> holt sis uměl vybrat .-)))
NToony - Profil | Po 15.3.2010 19:55:19
Sven >> Moje se o prevychovu ani nepokusila, sama uz asi vedela, ze by byla k nicemu :D ...
NSven - Profil | Po 15.3.2010 19:52:34
Toony >> jasně, že jsou i vyjimky které stíhají všechno :-))) Má přítulkyně je už se vším smířená a převýchovu vzdala. :-)))
NToony - Profil | Po 15.3.2010 19:45:28
Sven >> Vidis to, to ja drepim u PC, vydelavam a jeste mam cas na ryby. Akorat pritelkyni se to nejak nepozdava :))))
NSven - Profil | Po 15.3.2010 18:42:45
Toony >> Problém je, že chybí mládí. Většinu dětí chytání baví jen do té doby, než se jim začnou plašit hormony. Sice se pak k tomu většina z nich vrátí ale buď až v nějakých 30-35 letech, kdy mají založenou rodinu a pociťují potřebu zmizet z baráku a svobodně vydechnout nebo ti vytíženější až v důchodu. A ti na nějaké aktivity kašlou a chtějí si jen u vody odpočinout. Ti 30-35 letí mají své povinnosti, rodinu a musí vydělávat. Málokdo je ochotný něco dělat zdarma ve svém volném čase. A mládež od 15 do 30let ? Ta nemá čas ani chuť. Paří, nebo dřepí u počítače a ukopává trpajzlíkům hlavy:-)) No a pak to zachraňuj :-)))
NToony - Profil | Po 15.3.2010 18:22:38
Sven >> Je to zapeklita situace :D ... Budem muset dal spolehat na to, ze jim dorost zabere rychleji, nez nejakej vetsi tatinek (coz zatim z 99% vychazi) :) ....
NSven - Profil | Po 15.3.2010 18:18:55
Toony >> tak to fakt neporadím.:-)))
Možná na to koukám jinak. Znám u nás skoro všechny, s většinou si tykám a to bez rozdílu, jestli mu je 15 nebo 80 let. S každým je možné najít společnou řeč. Ale musí to být řeč, která lidi spojuje a ne rozděluje. Jinak se nehneš z místa :-)))
NToony - Profil | Po 15.3.2010 18:14:24
Sven >> Kdyz jak je pustit, respektive si s nima na rybach pokecat, kdyz sme je na rybniku v zivote nevidel?:) Ty "xichty" znam jen ze schuze ...
Nrommi - Profil | Po 15.3.2010 18:13:59
rices >> tak tomu ozaj nerozumiem, co to ma spolocne s otazkou
NToony - Profil | Po 15.3.2010 18:13:34
rices >> Strasne me laka rici, ze uz aby to bylo, ale nejde mi to pres jazyk :D ....
NSven - Profil | Po 15.3.2010 18:13:09
Toony >> ano o tom něco vím .-) Nezbývá než přesvědčovat a přesvědčovat. Možná se méně izolovat a pustit některé mezi sebe. A možná se dočkáte překvapení :-)))
Nrices - Profil | Po 15.3.2010 18:11:13
Toony >> toony - 15.3.2010 18:06:38 >> neboj aj mi zostarneme a budeme šéfovať
NToony - Profil | Po 15.3.2010 18:06:38
Sven >> Ja nevim, jak bych ti popsal nasi situaci. Na nasi mistni vode chytame "velke" kapry, respektive se na ne zameruje cca 10 lidi. Prevazne ve veku 20-35 let. Aby jsme sami vedeli, co vetsiho mame ve vode, vsechny ryby nase skupinka nad 70cm napise zezadu do povolenky. Ale pak tam je strasne velkej vekovej rozdil. 90% Mo tvori dedove ve veku 65 + a jakoukoliv vec navrhneme mi "mladsi", je to uz dopredu zavrhnute. Kdyby to navrhnul nekdo z dedousku, vsadim se, ze by ta sama vec prosla. Je to bohuzel valka generaci ...
Nrices - Profil | Po 15.3.2010 18:05:27
rommi >> káždy je tvorcom svojho štastia , ak mám vedomosť že som v práve tak asi chvost nestiahnem =neprovokujem, neurážam no skákať si pohlave nedám . medzi RS su aj jednotlivci pred ktorými dám dole klobúk ,nehadžem všetkých do jedného vreca ,ale nájdu sa aj taký ktorý to robia kvôli povolenke alebo si potrebujú dokazovať aký su hrdnovia ,no toto je už mimo témy :-D
NSven - Profil | Po 15.3.2010 17:59:54
Toony >> v tom byl možná ten problém. Nevím jestli bylo správné apelovat na dědoušky protože podle mých znalostí místních poměrů, "dědoušci" těch velkých kaprů moc nechytí. Nevěnují tomu ani materiální vybavení ani čas. Odsedí si několik hodin, vezmou z povděkem násaďáka a spokojeně jdou domů. Takže ono to je právě naopak. Ty velké kapry nejvíc ohrožují někteří tzv. kapraři s moderním vybavením a trávící u vody i několik dnů v kuse. Prodané kapry do soukromáků mají na triku právě oni. O tom žádná.
Pokud by jste na to šli z této strany a nenaštvali si hlasující, jistě by to prošlo i u vás. Si myslím:-)
NToony - Profil | Po 15.3.2010 17:40:08
Sven >> U nas je uplne to same, ale proste ty dedousky se nam proste nedari presvedcit, proc by zrovna meli poustet kapry nad 70 cm, kdyz maj tolik masa... Pak uz sem zacinal byt chvili agresivni a po jednom sem dokonce vyjel, ze v zivote takovyho kapra ani nevidel a hlasuje, proto, aby ho mohl sezrat ... Cimz skoncila diskuze O:) ...
NSven - Profil | Po 15.3.2010 17:35:57
Toony >> no to je zajímavé. Nás je asi 150 členů. Z toho tzv. "pravé" ( podle zdejších měřítek) :-) kapraře, spočítáš na prstech jedné ruky, spíš ti ještě nějaký prst zbyde a přesto K-70 byla odhlasována 100% hlasů. Problém byl možná v nedostatečném zdůvodnění. Ale možná, že se mýlím.
Nrommi - Profil | Po 15.3.2010 17:33:50
rices >> presne na to som cakal, kedy to niekto zo slovenska napise....
pan polakovic vehementne radi v RRR na vsetky mozne otazky, dokonca tam dava odporucania na to, ako konkretne maju rybari postupovat v tom - ktorom pripade. ale zodpovednost za konanie podla jeho pravneho nazoru nesie chudak rybar!!!!!!
NToony - Profil | Po 15.3.2010 17:27:27
Sven >> Ja vim, ze prave neni, ale uz sme se na to s klukama nemohli koukat. Nastesti jsou tedka ve vyboru rozumni chlapi, takze by se to mohlo obratit k lepsimu. Nejhorsi je, ze pri hlasovani (treba avizovana K-70) jsou skoro vsichni proti zavedeni horni miry, ale kdyz se jich zeptas proc, tak drzej hubu. A tohle me nejvice vadi. At si klidne hlasujou proti, ale at maj na to svuj nazor a ne ze se povezou s davem ! :(
NSven - Profil | Po 15.3.2010 17:23:40
Toony >> Tak třeba se to s novými lidmi zlepší. A když ne, bude třeba to vydržet čtyři roky a zatím přesvědčit a dostat na svou stranu co nejvíc lidí, kteří tě v příštích volbách podpoří. U nás například nikdo nový kandidovat nechtěl i když k tomu byli několikrát vyzváni. Na jednu stranu se jim nedivím. Zadarmo dělat hromosvod není žádné rito. :-)
NToony - Profil | Po 15.3.2010 16:58:29
Sven >> Ano kandidoval ... Bohuzel sem se tam nedostal, ale nastesti ostatni rozumni kolegove ano. Tak uvidime, jak to bude vypadat. Uz sem s nima par veci probiral a shodli jsme se na tom, ze se urcite opatreni budou snazit protahnout pres vybor, kdyz to nejde pri hlasovan. . . i
Nfranto1231 - Profil | Po 15.3.2010 16:43:31
steffi >> íha to je daleko ST.Lubovna....to ako bývalo moc clnov u vas na vode? taka 16,5 voda tie ryby musia denne 2x ten rybnik oboplavat hore a dolu heh....
Nfranto1231 - Profil | Po 15.3.2010 16:33:42
steffi >> keby pridem a kupim si hostovacku?....krmivo je potrebne hlavne na jesen s akej si MO ak smiem vediet? Napis mi ked tak SZ
Nsteffi - Profil | Po 15.3.2010 16:32:59
Aby som len nekritizoval u nás je schválená(3-4roky) K75.Až mi je to divné ako to vtedy mohlo prejsť:)
Nsteffi - Profil | Po 15.3.2010 16:26:37
franto1231 >> Hlasovaniu predchádzali voľby nového vedenia(staronového) a toto bolo ich "prvé" rozhodnutie. Ak by si sem prišiel loviť, musel by si akceptovať rozhodnutie MO, inak ti nevydajú povolenku. Takúto odpoveď sme dostali na podobnú otázku ohľadom rybárov z iných organizácií. Ako nerybár by si tam nemal čo robiť, rekreantom sa zakazuje kúpanie,...(to platí už dávno).
S tým zákazom zakrmovať, si tiež myslím, žeby si uplietli bič sami na seba. Teraz kupujú krmivo len na začiatok jari, ale potom by ho museli kupovať celý rok.
NHooks - Profil | Po 15.3.2010 16:18:05
Mám jednu otázku.Jaký je rozdíl mezi vnaděním a zakrmováním?Nikde sem se nedopátral odpovědi.Je na to přesný výklad?
Ptám se proto,že používám na svých prutech"krmítka".Podle mého soudu nejde o"krmítka",ale o "vnadítka"-prilákání ryby k mé nástraze.Pokud na lovné místo cíleně nesypu trikrát i víckrát deně pět kilo směsi na stažení ryb ze širokého okolí,nemůže se jednat o krmení/zakrmování/.Potažmo po náhození prutu,v místě kde dopodne návnada obstřelování několika košíky vnadící směsi z praku.TAK jak to vlastně je?Děkuji za odpověď.
Nfranto1231 - Profil | Po 15.3.2010 16:12:32
Toony >> to u nas ani nepreslo K 70....kdeže sa mi vysmiali do oci a este povedali, že by sa kukol že by som toho kapra ja pustil, reku hej najskor by tam musel byt, aby som ho mohol pustit, aj keby to preslo, niekto by prisiel na hostovkacku a by si toho kapra 70+ mohol zobrat a nic by neporusil, u nas je tiež zak poviem 60% dochodcov a 20% ko....v, škoda sa aj rozčulovat nech si to vykmasu aj tak stej vody nikdy nic nebude co sa týka kaprov na 54h...620 clenov + hostovacky, to je raj pre masarov....
NSven - Profil | Po 15.3.2010 16:11:39
Toony >> jistě u vaší MO už proběhla členská schůze. Kandidoval jsi do výboru aby ses pokusil něco změnit ?
Nsteffi - Profil | Po 15.3.2010 16:11:06
novaroma01 >> Najhoršie na tom nie je zákaz používať čln(sú aj iné spôsoby zakrmovania), ale možnosť, ako píšeš, že sa teraz môže odhlasovať hocaká blbosť. A z toho som rozčarovaný najviac. Pravda, to je môj problém, doplácam na svoju naivitu, že u rybárov je to iné...
NToony - Profil | Po 15.3.2010 16:07:29
Nejhorsi je, ze treba v nasi MO je 90% duchodcu. Kdyz navrhnete nejaky novy "napad" ( k70 atd), vsichni se vam vysmejou, kdyz hlasujete 10 ku 90 ...
Nfranto1231 - Profil | Po 15.3.2010 15:56:14
rices >> no heh to je sranda toto, stakej MO by som zutekal hned, este ze to tu mi nemame take ostre, a ten ich predseda ten asi tiež nema vsetko v hlave po kope...aj u nas sa chystali paštekári odvolat clny ze im rusime nasadákov ze menej beru potom....ze nemoze chytit steho kapra a ma ich len 99ks za 5 mesiacov zabytich
Nfranto1231 - Profil | Po 15.3.2010 15:54:48
steffi - >> s akej si MO? ten jeden clen co za 7 rokov nic nechytil, ktovie ci nahadzoval do vody, alebo na breh, ked nemoze chytit nech si zakrmi aj on. A TOHO PRESDEDU TAM MATE ASI PORIADNEHO ......... TA....URCITE NEJAKY STARÝ VYBOR....s tími člnmy by ste šli proti zákonu, jasne je schvalene že od 10h sa mozu použivat, čiže na tej vode mozes v tom člne aj tancovat. A co ked pridem ku vám ja ako nerybár a rozbalim si cln? Co mi kto povie? A ku tomu mrkeniu, prestanete sypat do vody, budu vam ryby po menej rást. A aby sa pripravila na zimu a nabrala tuky, budete musiet chodit cela vasa MO na ryby aby ste ju nakrmili...heh....
Kolega u nas to neni o nic lepsie, aj u nas sa strojilo pár ludí na schodzy odvolat clny, že nechcu, ale tak sme ich doje....že boli radi, že sedia za stolom a šuchaju s nohami. To bola tiež vsetko len stara garda a zavist- že mi mame chytame, ony nemaju - nechytaju, lebo nevedia chytat....
Nrices - Profil | Po 15.3.2010 15:53:27
steffi - >> NAPíš DO RRR ALEBO SLOV RYBáRA ,tam ti odpovie právnik , MOsrz nemôže konať proti zákonom ,vyhláške a dokonca ani ústave SR svojími rozhodnutiami ,nemám právnické vzdelanie no myslím si že miestná organizácia si nemôže robiť čo chce nad rámec svojích kompetencií , bol by som zvedavý či by ťa riešila rybárská stráž za použitie člna ,ak by si ím naznačil ,že zneužitie právomoci verejného činiteľa je trestný čin ?
NJoe Smoker - Profil | Po 15.3.2010 15:42:39
Komu není shůry dáno, svolá denně poradu. :-))))))))). Jojo,blbost je věčná. Neřešil bych cizí ego,a zvlášť blba co mu nejde pod nos že někdo chytat umí a on ne. Ale trest při porušení schváleného řádu ti hrozí,takže problém..
Npepas60 - Profil | Po 15.3.2010 15:42:28
pokud to odhlasovala členská základna a samozřejmě těch co ten člun nemají byla většina,tak se s tím nedá nic dělat,jediné řešení všem těm oslum koupit lodky pak by snad hlasovali pro.je to tak skoro všude,u nás jsme chtěli aby se mohly používat zakrmovací modely.....ani náhodou tak nevím jestli se to vyrábí pro rybáře nebo pytláky.
NPac.fox - Profil | Po 15.3.2010 15:36:08
steffi - >> Vem je za prdel a vyházej je z okna nebo si začnou dělat co chtějí .
Nnovaroma01 - Profil | Po 15.3.2010 15:25:09
steffi >> No ale to co uvádíš,to je potřeba právě vyřešit na těch schůzích.Tady si můžem akorát zanadávat a to je tak všechno.Něco podobného se stává témněř všude,navíc jsou situace,kdy se hlasuje a je účastno snad jen polovina členů,ostatní na schůze nechodí(z jakýchkoli důvodů) a potom se může odhlasovat i hodně velká blbost.Pochop,já nekrytizuji tebe,ale tak to prostě je.A pokud si v nějaké organizaci většina něco odhlasuje,těžko s tím pohneš.Pro příklad.U nás nebylo v silách RS uhlídat přehradu,aby se nepytlačilo a nebrali se dravci před 15.6. tak se zakázal lov z loděk aš do tohoto data.Taky se mně to nelíbí,ale odhlasovalo se to,tak co uš nadělám?Jakmile bych chytal z lodě před tím datem,pokud mně někdo chytne,budu bez povolenky.
Nsteffi - Profil | Po 15.3.2010 14:43:29
Jarda Š. >> Nie, nie je to v ochrannom pásme. Doteraz sa tam krmilo a vlastne môže aj naďalej, zakázané sú člny, nie zakrmovanie, čo vyznieva komicky, keďže námietka bola vznesená proti zakrmovaniu a nie používaniu člnov.
Nnatas - Profil | Po 15.3.2010 12:56:42
Doganier - RS a PČR v tom hraje dosti významnou roli. Ne roli prvotní, ale roli dodržování zákona.
Nrommi - Profil | Po 15.3.2010 12:23:19
steffi >> zakon je vseobecne zavazna pravna norma ucinna na uzemi SR. nic vyssie okrem ustavy a ustavnych zakonov alebo medzinarodnych zmluv, ktorymi je SR viazana u nas nie je.
rybarsky poriadok je interny predpis, ktory ani zdaleka nema vahu zakona a nesmie v ziadnom pripade zakonu odporovat.
co sa vsak tyka toho, ci uznesenie je na papieri alebo nie, je v tvojom pripade irelevantne. uznesenie prijme VCS ako najvyssi organ vasej MO a ak ho nejakym sposobom datuje od urciteho dna, je pre vas zavazne. cize aj kontrolovatelne RS, s rizikom, ze prijate uznesenie odporuje pravnemu predpisu (zakon alebo vykonavaci predpis). uznesenie VCS myslim vseobecne, nie to vase konkretne.
osobne, ak mas zaujem to riesit, obrat sa na pravnicku rady, na stranke najdes kontakt. urcite by som sa neriadil len tym, co precitas na forach.
NDoganier - Profil | Po 15.3.2010 11:55:05
Jarda Š. >> Samozřejmě, pokud je někde zakázáno krmení, tak tam není možno používat krmítka.Jak píše Dan J. Nebo je tam krmení omezeno. Bývá to třeba zákaz krmit pelety nebo luštěniny atd..Prostě se mi nelíbí, když si tu někdo vymýšlí a tahá do toho ještě RS nebo PČR.
Nnatas - Profil | Po 15.3.2010 11:41:05
Nevím jak na Slovensku, ale zde(MRS) je to asi takto.Všeobecně platí zákaz vyvážení a používaní lodí k rybolovu. Povolení je napsáno individuálně u revíru. Zákaz krmení platí taky, ale ne na základě rybářských předpisů, ale na základě hygienických předpisů o čistotě vod.Krmení na rozdíl od vyvážení, nemůže RS postihovat.
Nsteffi - Profil | Po 15.3.2010 11:36:27
novaroma01 >> Problém nevidím v regulárnosti hlasovania, ale v tom že sa podľa mňa prekročila istá "hranica".Rybárom nemusí prekážať používanie člnu, ale jeho používanie zvýhodňuje iného rybára pred ním, tak už len z princípu zahlasuje proti jeho užívaniu: Ak ja nemám čln, tak nech ho nemá nikto, nech sme si rovní.
Čo ak nabudúce bude niekto tvrdiť, že sa cíti povedzme diskriminovaný rýbárom, ktorý chytá na boilies väčšie ryby ako on? Budeme hlasovať za zákaz lovu na boilís?
Preženiem, čo ak si dedovia povedia, že ich nejakým spôsobom obmedzuje chytanie 2-3dielnymi prútmi a odhlasujú si používanie teleskopov minimálne 15 rokov starých?
Kde bude koniec tej hranice za ktorú sa už nebude dať prejsť?
NJarda Š. - Profil | Po 15.3.2010 11:32:56
Doganier >> Jde také o to, proč je tam krmení zakázáno. Jestli je to proto, že je to v ochranném pásmu místa čerpání pro úpravnu pitné vody, pak je zakázané jakékoli krmení ryb, ať ho provádí rybář nebo nebo nerybář.
Nsteffi - Profil | Po 15.3.2010 11:25:19
rommi >> Na to som tiež myslel. Preto sa pýtam, či je to v poriadku, takýmto spôsobom obchádzať zákon. Zaväzuje ma zákon alebo uznesenie MO? Nie som právnik, tak sa pýtam.
Nsteffi - Profil | Po 15.3.2010 11:20:53
Konečne som sa dostal k počítaču, aspoň na chvíľu. Ďakujem za reakcie a poprosím, ďalej už bez osobných útokov a urážok.
Mr. T- Áno ryb. poriadok je platný do roku 2011 a nie je v ňom prirodzene obmedzenie ohľadom používania člnov. A o to mi ide, odkedy sa teda uznesenie stáva záväzným. Môže RS stráž argumentovať uznesením, ak to nebude "čierne na bielom"? Obstojí moja argumentácia rybárskym poriadkom, vydaným tento rok s platnosťou do r.2011, respektíve dokedy sa tým budem môcť obhajovať?
Nrommi - Profil | Po 15.3.2010 10:54:21
Mr. T >> hm...co nie zakazane, je dovolene...
ako potom z toho vyjde K 70?
ved ziaden pravny predpis neprikazuje pustit rybu nad 70 cm. vo vacsine pripadov ide tiez o uznesenie prijate VCS, ktore ide nad ramec zakona. podobne ako spominanych 16,4 ha oproti 10 ha.
Nmpmaik - Profil | Po 15.3.2010 10:38:23
Doganier >> Já ti rozumím :-))) Ale to přeci není důvod k vzájemnému napadání , nebo snad jo ??? Možná to trošku přibarvil , možná ne !!!! Já osobně jsem byl několikrát svědkem hodně podobných situací jaké popisoval Dan.J . Místní penzisté na rybách , jeden nemístní rybář a co bůh nechtěl ještě mu i ryby brali :-))) A během 15 minut tam byla jak RS tak PČR . Co bylo divné ?? Jen to že zkontrolovali jen a jen toho cizího rybáře a cca 10 místních opodál nechali bez povšimnutí .
Né nadarmo se říká : na každém šprochu , pravdy trochu :-)))
NDoganier - Profil | Po 15.3.2010 9:25:07
mpmaik >> Řeknu ti to asi takto,jistý čas jsem měl povolenku na jeden revír v Jižních Čechách a tam bylo taky zakázáno zakrmovat.Ale jak sem viděl místní důchodce (krmítkáře) tak to vyřešili po svém.Na tomto revíru byl povolen rybolov s dvěma návazci a krmítkem,tak milí důchodci si udělali kypřejší krmení do krmítek a nahazovali tak dlouho,dokud nemněli zakrmeno.Byl jsem však svědkem toho jak jeden expert (naznalí místních poměrů) v pravé poledne doplaval doprostřed a pěkně si to tam prokrmil.Měl však smůlu,nestihnul si ani nahodit.Na podnět některého místního dobráka,příjela rybářská stráž a to za doprovodu policie.Suma sumárum dopadlo to tak, že chlapec musel ukončit rybolov a navíc musel zaplatit nemalou pokutu,za hrubé porušení místního nařízení.Co mně obvzlášť pobavilo bylo to že jakmile odjel,okamžitě se na jeho zakrmený flek nahrnuli místní důchodci.Co dodat na závěr,pitomci jsou v každé organizaci a té rybářské se to nemůže vyhnout.
Přečti si pozorně, co je tam napsáno. Ono totiž není tak snadné někoho za něco potrestat, musíš ho chytit při činu a dokázat mu to. To, že na tebe nějaký strejda zavolá RS nebo policii nic neřeší.
Je to podle mého jen pustý výmysl někoho, kdo chce dělat chytráka.
1. Na revíru je zakázáno krmení??Ale krmítka jsou povolena!!
2. Údajný viník nestačil ani nahodit, tudíž není rybář atd...
Nnovaroma01 - Profil | Po 15.3.2010 7:09:32
Je to přesně tak,jak napsal Mr.T-Pokud se v nějaké organisaci něco odhlasuje,neznamená to že to začne platit okamžitě.Musí se to oběvit v BP.Navíc si myslím,že vynášet soudy na základě vyslechnutí pouze jedné strany,je vždy zavádějící.Kde berete jistotu že vše se seběhlo tak,jak bylo popsáno?Žádný soud se nekoná bez vyslechnutí i protistrany.A pokud se k nějaké zmněně rozhodne v jakékoliv místní organizaci a projde to hlasováním,tak je to snad vpořádku,ne?Když to nebudou členové chtít,tak si to neodhlasují.
Nmpmaik - Profil | Po 15.3.2010 6:43:15
Doganier >> Absolutně nechápu co tě tak pobouřilo na prvním příspěvku Dana.J ( ty ostatní nekomentuji ). Ve spoustě organizací je to podobně :-))) Tam kde je nějaký zákaz tak se prostě vymyslí něco jak ho ojebat a všude jsou někteří lidi kteří klidně zavolají RS jen proto aby si po odjezdu mohl sednout na prokrmené místo. To je prostě holý fakt :-((
Nmilannm - Profil | Po 15.3.2010 0:54:53
steffi - >> Podľa toho,čo tu píšeš by Vaša MOSRZ konala v rozpore so zákonom . Žiadna
organizácia si nemôže vytvárať svoje vnútorné predpisy , ak nie sú v súlade so zákonom.
Ak by zákaz používania člnov schválili , je možnosť podať na organizáciu trestné oznámenie
za porušovanie zákona o rybárstve.
NSalamanterus - Profil | Ne 14.3.2010 23:46:54
někdo holt nemá co dělat tak přemýšlí jak nám za nehorázné peníze vylepšit rybařinu... mě zase vadí používání pouze 1 roojháčku na pvodách. Kéž kdyby existoval dotazník, který by se odevzdával s povolenkou, kde by rybáři mohli navrhnout co chtějí změnit, zrušit, nebo vytvořit.
NMr. T - Profil | Ne 14.3.2010 23:42:48
steffi - >> Keď si si bral tohtoročné povolenie na rybolov, tak k nemu by Ti mali vydať všeobecne platný rybársky poriadok na rok 2010. V rybárskom poriadku je popis jednotlivých revírov, ako napr. rozloha, upresnia v ňom hájenie rýb, prípadne hranice revíru a samozrejme ak je pre tento revír uznesené nejaké špeciálne nariadenie/príkaz/zákaz (napr: upravená lovná miera, zákaz zakrmovania, zákaz používať čln, spaľovací motor, zákaz lovu v ohraničenej časti a mnoho iného) tak to všetko tam musí byť spomenuté, v žiadnom prípade Ta nemôže nikto nejakým spôsobom obmedzovať a argumentovať len tým ,že sa niekde niečo povedalo. Predsa čo nie je zakázané je dovolené.Akurát je možné, že v ryb. poriadku pre rok 2011 bude pri popise spomenutého revíru práve tento dodatok, ktorý ako hovoríš na dnešnej schôdzi odhlasovali. Takže pokiaľ to nie je nikde napísané, tak pre ten revír platí to čo doteraz.
Nkranex - Profil | Ne 14.3.2010 22:47:55
Dan.J >> dik za prispevok... blizko u nas,[kalinkovo]dokazali miestny,dochodcovia + RS,za noc prekopat motykami ryhu[taku mikro strouhu] na zaciatku dlheho poloostrova,10cm siroku a 10cm hlboku a pri naslednej kontrole to oznacit ako ostrov[zakaz lovu z ostrova] a brat ludom papiere...ale padla kosa na kamen a ked sa pokusili zobrat papire synovcovi jedneho mojho znameho dostali take ponaucenie ze uz ani k vode dotycny viac nechodi..
NDoganier - Profil | Ne 14.3.2010 22:31:44
steffi - >> Promiň, trochu jsem ti zabral místo v diskuzi....
NDoganier - Profil | Ne 14.3.2010 22:23:11
PLCH >> To je lepší jak obušku z pytle ven... pan dan totiž něco zaslechl a nebo tady dělá morálku, ale většinou jsou tito chytráci nimo mísu..
NDan.J - Profil | Ne 14.3.2010 22:22:15
PLCH >> Pokaždé se najde nějakej trotl co se neumí chovat a jen vulgárně napadá ostatní,má ale smůlu.Takové jako on žeru k snídani.
NPLCH - Profil | Ne 14.3.2010 22:18:35
Hoši, vy jste mě pobavili, fakt...aneb obušku z prdele ven. :-))
NDan.J - Profil | Ne 14.3.2010 22:13:42
Doganier >> Ne ne ne žádné usmiřování nebude.
NDoganier - Profil | Ne 14.3.2010 22:01:11
Dan.J >> Nech si ty fízly, dokaž to a pak se mužeme bavit, jestli jsi u toho byl, tak máš určitě důkazy, která RS a Policie to takhle řešila... a pak se můžeme bavit kdo komu zasune nebo vyndá obušek!!!!
Ngx1 - Profil | Ne 14.3.2010 22:00:56
Kdyby blbost kvetla,tak některé organizace,by silně připomínaly Floru Olomouc,tady u nás je to občas také tak.
NDan.J - Profil | Ne 14.3.2010 21:55:50
Doganier >> Hele fízle na co si tu hraješ,byl jsem u toho.Takové jako jsi ty mám nejrači.Příště si nejprve vytáhni z prdele ten obušek.
NDoganier - Profil | Ne 14.3.2010 21:48:23
Dan.J >> A když ses probudil, tak si měl ruku v nočníku. Co to tu meleš....To jsi slyšel někde: Jedna paní povídala??? Rád si přečtu z toho revíru hlašení i výrok kárné komise...
Njarda 2004 - Profil | Ne 14.3.2010 21:48:16
steffi - >> Vážený kolego to co popisuješ není vzácnost ale realita dnešních dnů. Z naprosto banální důvodů se dělají naprosto hloupá a zbytečná rozhodnutí. Prostě Kocourkov nemáme jen v Čechách.
NDan.J - Profil | Ne 14.3.2010 21:40:54
steffi - >> Řeknu ti to asi takto,jistý čas jsem měl povolenku na jeden revír v Jižních Čechách a tam bylo taky zakázáno zakrmovat.Ale jak sem viděl místní důchodce (krmítkáře) tak to vyřešili po svém.Na tomto revíru byl povolen rybolov s dvěma návazci a krmítkem,tak milí důchodci si udělali kypřejší krmení do krmítek a nahazovali tak dlouho,dokud nemněli zakrmeno.Byl jsem však svědkem toho jak jeden expert (naznalí místních poměrů) v pravé poledne doplaval doprostřed a pěkně si to tam prokrmil.Měl však smůlu,nestihnul si ani nahodit.Na podnět některého místního dobráka,příjela rybářská stráž a to za doprovodu policie.Suma sumárum dopadlo to tak, že chlapec musel ukončit rybolov a navíc musel zaplatit nemalou pokutu,za hrubé porušení místního nařízení.Co mně obvzlášť pobavilo bylo to že jakmile odjel,okamžitě se na jeho zakrmený flek nahrnuli místní důchodci.Co dodat na závěr,pitomci jsou v každé organizaci a té rybářské se to nemůže vyhnout.
Ncarperman - Profil | Ne 14.3.2010 21:19:30
to tam mate riadnych blaznov.....a to som si myslel ze my mame najvacsich :)))