Můžou být u vody bivaky

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat jestli letos i v příštích letech mohou být postaveny u vody bivaky. Někde jsem slyšel, že se to na některých revírech bude zakazovat. Případně napište i kterých vod se to týká. Předem díky za odpovědi.
Autor diskuse: dvorma - Profil , 8.3.2010 všeobecné - ostatní

NMrknato - Profil | Út 9.3.2010 18:28:03

kopecek >> Já si myslím, že BP jsou zneužitím zákona.... Pak kdo zneužívá zákon, může zneužít třeba starou babičku, nedej bože, někoho hladšího... Pojednání o tom napsal MUDr. Hnátek.CSc.

    Nkakr - Profil | Út 9.3.2010 18:25:42

    V povolence k lovu uživatel rybářského revíru označí držitele rybářského
    lístku, popřípadě stanoví bližší podmínky výkonu rybářského práva.

    Jaký vztah má bivak k výkonu rybářského práva? Zákon ani vyhláška žádný bivak nezná....

      Nkopecek - Profil | Út 9.3.2010 18:23:44

      SIOLA >> pokud tam má rybář postavený bivak a je to v popisu revíru zakázáno je to přestupek a RS to řešit musí. Pokud by to viděla a neřešila, dopouští se zneužití pravomoci veřejného činitele, protože to povolit nemůže.

        NMrknato - Profil | Út 9.3.2010 18:17:59

        SIOLA >> Nikde nenajdeš info, jak velký je pobřežní pozemek, kam až sahá a pitomosti v BP jsou bezbřehé a v rozporu se zákonem 99/2004Sb, vč. dalších předpisů. Těžko budeš vysvětlovat, že ponecháním si kapra 37cm dodržuješ zákon..... na druhou stranu pak uživatel příští rok nemusí takovému "chytrolínu" vydat povolenku. Tak si ji koupí jinde, ale problém to trochu je....

          NMrknato - Profil | Út 9.3.2010 18:13:13

          kakr >> Ale je to celkom průlom..... jistě že spočnout přes den asi můžeš.

            NSIOLA - Profil | Út 9.3.2010 18:12:05

            Mrknato >> Počkej ,ale co je RS do bivaku kterej stojí treba extrémních 30m od vody ? Nebo jake ma naopak pravomoce vůči bivakujicimu nerybáři....

              Nkopecek - Profil | Út 9.3.2010 18:12:00

              Labe 411 056 a 411 161(Kolín) - zákaz stavby i přístřešků na celém revíru.

                NKa-vec - Profil | Út 9.3.2010 18:09:30

                Jenom v obýváku a možná na dvoře, ale to je o hubu :)) samozřejmě bez podlážky!!! :)))

                  Nkakr - Profil | Út 9.3.2010 18:09:04

                  a úryvek pokračuje ....
                  Přístřešek musí evidentně sloužit k ochraně rybáře (tzn. nemůže se nacházet metry od břehu, neslouží k ukládání věcí ani k nocování). Co se týče stanu, který má podlážku a je určen k přespávání, lze ho stavět jen za výše uvedených podmínek.

                    NMrknato - Profil | Út 9.3.2010 18:08:33

                    SIOLA >> Pokud je zákaz stavění přístřešků v BP, asi to bude RS kontrolovat a vyžadovat, jelikož ji "platí" MO..... a těžko argumentovat, že jí to nepřísluší....

                      NMrknato - Profil | Út 9.3.2010 18:06:02

                      No, hraji stojí jako poslední mohykán na pozici zákona, kterou ale ČIŽP, viz dotaz č.96 na Rybsvaz.cz (ČRS) celkom otočila.... Hraji evidentně nestuduje....
                      "Co se týče využívání přístřešku (nemá podlážku, jedna stěna je otevřená), který má sloužit k ochraně před nepřízní počasí, na místech, kde je zakázáno tábořit, nelze mít proti jeho používání námitky." To je pouze úryvek.......

                        NSIOLA - Profil | Út 9.3.2010 18:04:13

                        Mozna ta vzdalenost od vody, tzn jurisdikce RS není opravdu relevantní. Pže by pak dochazelo k paradoxu, že bivakující rybář by byl insultován RS a vedle tabořící čundrák, nerybář by RS jen vysmál.

                          NSIOLA - Profil | Út 9.3.2010 17:52:42

                          jiku2 >> Hele todle je zajímvaý. Je nák definována ta vzdálenost, po kterou se do tebe může navážet RS kvuli bivaku ? Tim by se to dalo asi vyřešit. Nepouštel bych se s RZ do sporu, že veřejno-právní legislativa je nadřazená RŘ, i když ten výslovně zakazuje bivakovaní, nebo ho povoluje jen po dobu výkonu ryb. práva. Prostě bych ho postavil 10m od vody a pak jim v klidu vysvětlil, že to není jejich byznys. Samozřejmě musim dřepět u protů a bejt zalezlej jen např 00:00-04:00.

                            NMattys - Profil | Út 9.3.2010 17:36:26

                            Uvidíme jak budou letos přísní.

                              NKončan - Profil | Út 9.3.2010 11:18:40

                              Já si myslím, že by to mělo byt povolené.Dojedeš někam na pár dní a když jsi někde kde není nějaký kemp,vesnica nebo tak něco tak kde budeš spat.Každý večer balit vercajk a chodit někde k autu a spat v něm třeba týden.Tak to by asi moc top nebylo.Jinak si já nedokážu s mojů výbavů představit mět nějaký deštňík z bočnicama nebo něco podobného.Když postavíš bivak zachytáš si pak ho zbalíš pouklízáš po sobě bordel tak nevidím v tom problém.Maximalně je po tobě trochu slehlá tráva, ale ta se v pohodě za pár dní vzpamatuje.

                                NVERŇÁK - Profil | Út 9.3.2010 11:09:09

                                já jsi myslim že to by u vody zakázat nemohly už i tak těch zákazů je moc

                                  NPavouk28 - Profil | Po 8.3.2010 21:38:15

                                  hraji >> 140 prispevku pritom by jich stacilo tak 5 .. log off :)

                                    Nhraji - Profil | Po 8.3.2010 21:36:54

                                    Pavouk‌ >> Pavouk28 >> máš recht

                                      Nkoci66 - Profil | Po 8.3.2010 21:35:27

                                      hraji >> Já se neoháním , pouze chci poradit těm co chtěji travit příjemné chvilky u vody co maji udělat proto, aby neměli problémy s RS či PČR. Zjistit si vše předem a předejit možných potíži.

                                        Njiku2 - Profil | Po 8.3.2010 21:32:59

                                        hraji >> ja neresim to,co je stanovani,pristreskovani. ja jen rikam,ze za urcitych okolnosti,kterych je spousta, MUZOU BYT U VODY BIVAKY APOD. viz.dotaz v teto diskuzi.nic vic a nepotrebuji k tomu ani vyjadreni RS Pavouku