Můžou být u vody bivaky

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat jestli letos i v příštích letech mohou být postaveny u vody bivaky. Někde jsem slyšel, že se to na některých revírech bude zakazovat. Případně napište i kterých vod se to týká. Předem díky za odpovědi.
Autor diskuse: dvorma - Profil , 8.3.2010 všeobecné - ostatní

Nkopecek - Profil | Út 9.3.2010 18:49:10

SIOLA >> no kdyby to bylo povoleno, tak bys mohl stanovat v parku, kde žádné chráněné území není. Tak to zkus, a na pokutě budeš mít potom i přesné paragrafové znění.

    NJarda Š. - Profil | Út 9.3.2010 18:48:53

    kopecek >> Táboření mimo vyhrazená místa je zakázáno v NP, CHKO a přírodníích rezervacích. Jinde záleží na majiteli (správci či nájemci) pozemku, neboť je to činnost, která je nad rámec lovu ryb i tzv. obecného užívání přírody. Zákaz táboření může vydat i obec v rámci vyhlášky k ochraně veřejného pořádku.

      Nkopecek - Profil | Út 9.3.2010 18:47:24

      Já jsem si našel na svém oblíbeném místě na Labi vlastníka pozemku a uvažuju o koupi nebo pronájmu a pak bych tam bivak stavět mohl. Ale nikdo mi už nezaručí, že když tam přijedu, tak tam budu to místo mít volné, protože dle zákona musím rybáře na pozemek pustit a nesmím si místo k lovu vyhrazovat.

        Npista85 - Profil | Út 9.3.2010 18:46:04

        ze vas to pořad ještě baví.........

          NSIOLA - Profil | Út 9.3.2010 18:44:20

          kopecek >> Sem právě, možna milně, z komentáře té paní z ČIZPu nabyl dojmu,ze stanovaní normalne zakázáno není. Jen v chraněných pásmech atd. To je asi to nepodstatnější . Jak to teda je ?

            Nkopecek - Profil | Út 9.3.2010 18:44:07

            Mrknato >> každá země má zákony, jaký si zaslouží

              NMrknato - Profil | Út 9.3.2010 18:41:42

              kopecek >> Rozdíl je v tom, že v zahraničí nemají MO, které dělají největší paseku..... mají tam jen vlastníka, uživatele a ten má jasno. U nás ne. (U vás ÚS...)

                NDejF - Profil | Út 9.3.2010 18:39:57

                nemůžou ...

                  Nkopecek - Profil | Út 9.3.2010 18:38:51

                  SIOLA >> je to jiný přestupek a podle jiného zákona, protože stanovat se smí jen na místech k tomu určených. Stanování je ve volné přírodě zakázáno.

                    NMrknato - Profil | Út 9.3.2010 18:38:28

                    No třeba echolot také není vyjmenován a leckde je zakázán... pro sichr.

                      Nkopecek - Profil | Út 9.3.2010 18:37:08

                      Mrknato >> stavba bivaku je na některých místech v zahraničí také zakázána a nikdo z Vás o tom na místě diskutovat nebude, protože by s váma vyběhli a byla by za to pálka. U nás si to dovolíte, protože naše RS je moc hodná.

                        NMrknato - Profil | Út 9.3.2010 18:36:47

                        SIOLA >> Nerybář si asi nemůže postavit ani ten přístřešek. V tom mají rybáři navrch....

                          Nkakr - Profil | Út 9.3.2010 18:35:14

                          Že by se bivak zařadil mezi "další prostředky"? Moc logiky to nemá, zařadit a zakázat??
                          Ovšem, co je na lovu ryb logického??

                            NSIOLA - Profil | Út 9.3.2010 18:34:41

                            kopecek >> Jasan. A proc je to prestupek. Rybarsky řád se vztahuje i na narybáře ?

                              Nkopecek - Profil | Út 9.3.2010 18:34:19

                              kakr >> to je snad z hlediska zákona to samé. Do konce r.2009 veřejný činitel a od r.2010 úřední osoba.

                                Nkopecek - Profil | Út 9.3.2010 18:32:45

                                SIOLA >> toho řešit nemůže, protože to přestupek sice je, ale netýká se lovu ryb a proto může přivolat policii.

                                  Nkopecek - Profil | Út 9.3.2010 18:31:34

                                  Přátelé o čem se bavíme, když stanování je povoleno pouze v místech k tomu určených a pokud bude RS chtít, tak to oznámí PČR nebo MP a stejně Vás tam nenechají. Možná by pomohlo jen domluvit se s vlastníkem pozemku na pronájmu po dobu lovu a mít to písemně sebou u vody.

                                    NMrknato - Profil | Út 9.3.2010 18:30:51

                                    kakr >> Je to trochu jinak, viz příloha vyhlášky:
                                    II. Povolené technické prostředky k lovu
                                    1. Udice, která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo vlascem a háčkem nebo umělou
                                    nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.
                                    2. Vábničky, plavidla, plovoucí nafukovací rybářské pomůcky určené k lovu ryb, echolot, podběrák,
                                    čeřínek, vezírek, vyprošťovač háčků, měřítko, stojánky nebo držáky na udice, čihátka, splávky,
                                    zátěž, nahazovací prak a další prostředky. Použití těchto prostředků specifikuje uživatel revíru
                                    v bližších podmínkách výkonu rybářského práva.
                                    Edit : tedy třeba i přístřešek...

                                      NSIOLA - Profil | Út 9.3.2010 18:30:42

                                      kopecek >> A bude rešit i čundráka ? Muže vubec ?

                                        Nkakr - Profil | Út 9.3.2010 18:28:39

                                        kopecek >>
                                        Tedy pokud bude v BP napsáno, že jsi povinnen RS olíznout boty a Ty tak neučiníš, dopouštíš se také přestupku??
                                        Žádný veřejný činitel už neexistuje, RS je úřední osoba....