- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Porušování rybářského řádu aneb pojďme těm holomkům zpřelámat hnáty
Není otřesnějšího zločinu (ano z mého pohledu se jedná opravdu o zločin) nežli porušení rybářského řádu. Takový jedinec se stává opovržení hodný a řadí se pod dno společnosti daleko za honosné občany, kteří shodou okolností a náhod postávají před nádražím, pijí krabicové víno řízlé plísní a cílevědomě a ambiciozně žádají kolemjdoucí o drobáky na další víno s plísní.
RŘ jest posvátným dokumentem, který se řadí nad jakékoliv právo ba přímo nad ústavu. Jeho porušením se člověk zříká svého lidství a je brán coby věc (v lepším případě rostlina). Nicméně i přes to se stále objevují jedinci, kteří se proti RŘ proviňují a odvolávají se na nicotnou povahu a nulovou společenskou nebezpečnost svého zločinu. Navíc se slaboduše hájí tím, že RŘ je zastaralý a nereflektuje současný trend ve společnosti. Co to je za nesmysl? Je snad Bible zastaralá? Kacíři to jsou povídám.
Tato diskuse je zde určena pro ty, kteří stejně jako já nechtějí (jsou líní) s tím něco dělat a raději hlasitě hulákají na internetu. Zaměřme se na rybáře, kteří porušují RŘ, pomluvme je a nadávejme jim. U autora diskuse jsou po dohodě k zapůjčení i virtuální vidle a louče.
Vítání jsou taktéž rybáři, kteří RŘ porušují. Nebojte se zde svěřit. Vysvětlit nám, proč to děláte a pokuste se nás přesvědčit, že to děláte pro dobro všech. My vás stejnak nebudeme poslouchat, jelikož argumenty nás nezajímají
RŘ jest posvátným dokumentem, který se řadí nad jakékoliv právo ba přímo nad ústavu. Jeho porušením se člověk zříká svého lidství a je brán coby věc (v lepším případě rostlina). Nicméně i přes to se stále objevují jedinci, kteří se proti RŘ proviňují a odvolávají se na nicotnou povahu a nulovou společenskou nebezpečnost svého zločinu. Navíc se slaboduše hájí tím, že RŘ je zastaralý a nereflektuje současný trend ve společnosti. Co to je za nesmysl? Je snad Bible zastaralá? Kacíři to jsou povídám.
Tato diskuse je zde určena pro ty, kteří stejně jako já nechtějí (jsou líní) s tím něco dělat a raději hlasitě hulákají na internetu. Zaměřme se na rybáře, kteří porušují RŘ, pomluvme je a nadávejme jim. U autora diskuse jsou po dohodě k zapůjčení i virtuální vidle a louče.
Vítání jsou taktéž rybáři, kteří RŘ porušují. Nebojte se zde svěřit. Vysvětlit nám, proč to děláte a pokuste se nás přesvědčit, že to děláte pro dobro všech. My vás stejnak nebudeme poslouchat, jelikož argumenty nás nezajímají
Autor diskuse: Netipa - Profil , 3.3.2010 všeobecné - ostatní
Rybářský řád....
A) Porušuji vědomě (jsem tvrdej kaprař a nikoho se nebojím)41%
B) Porušuji nevědomě (jsem prosťáček, co není schopen rozeznat, co je správné a co ne)5%
C) Neporušuji, jelikož jsem rovný rybář a ctím předpisy 43%
D) Neporušuji. Jsem rybář krřvý, bojím se postihu2%
E) Neuznávám. Jsem rabiját a žiju dle vlastních pravidel. (pravidel ulice)9%
Od 3.3.2010 hlasovalo 180 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NBoban-Pulec - Profil | St 3.3.2010 18:38:39
Celý rybářský řád by to chtělo změnit!! A na všechny revíry uzákonit K-70 !!! A kdo ani jednou za život trošku nepřekročil RŘ tak LŽE!!!!!
NDarcy - Profil | St 3.3.2010 18:24:57
Za všechno můžou.... ne, komunisti ne, jak tady již psali někteří myslitelé. Za všechno může nízké právní vědomí občanů tohoto státu, ti na vysokých funkcích ho mnohdy mají ještě nižší. Bohužel, když po provinění nenásleduje hned represe, tak si dovoluji čím dál tím víc. Každý člověk si ihned zdůvodní že vlastně prohřešek spáchal protože.............., následuje řada zdůvodnění. Spousta rybářů se ohání Slovenskem. Možností zde chytat v letních měsících nonstop. Zkuste zde chytat přes povolenou stanovenou dobu v jiných měsících. O zásazích policie zde již psali slovenští kolegové. O podobném případu vím sám, kdy proti skupině opilých rybářů zasahovala potovostní jednotka, která si zásah natáčela. Zasahovali na požádání člena RS. Pro Němce je "befel zum befel". Pro českého občánka znamená zákon a nařízení, výzvu k jeho obejití nebo nedodržení. Nejsem svatý, taky očas něco poruším. Řešením je jednání každého z nás. Taky jsem na rybách zavíral oči. Ale když v minulém roce začal známý třetím prutem podsekávat ryby, najednou jsem začal vidět rudě a šel jsem ho "citlivě" napomenout. Samozřejmě že mě od té doby nemá rád, ale musíme každý začít sám od sebe!
NSven - Profil | St 3.3.2010 18:16:50
kaprPete >> já osobně bych volal 158. To si jako veřejný činitel nesmí dovolit.
NLocarp - Profil | St 3.3.2010 18:13:18
Venca888 >> V pořádku není ani to, že rybář má kapra ponechaného třeba týden ve vezírku. I když jej nakonec zabije, tak chudák ryba.
NBrix - Profil | St 3.3.2010 18:12:23
Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa >> Tak jak tak koukám, podařilo se ti docela pár lidí vyprovokovat, jinej účel to asi nemělo, žejo? V těchto diskuzích se totiž ukáže, jací lidé se mezi námi vyskytujou. Někteří nemají příliš úcty k předpisům a dohodnutým pravidlům a místo toho, aby se snažili o jejich změnu, raději je "hrdinsky" porušují. Jiní zase neumí diskutovat a při sebemenším nesouhlasu ihned útočí na osobu nikoliv na názor, jak je zvykem ve slušné společnosti. Další z toho mají nepokrytou srandu a baví se.
A výsledek? Nic se nezmění, pojede se dál močálem černým podél bílejch skal... No možná pár lidí ukojí své ego....pro ně je to důležité.
A já? Já se učím, já se podivuju a ...tak nám ta zima snad už rychle uteče, ne?
A výsledek? Nic se nezmění, pojede se dál močálem černým podél bílejch skal... No možná pár lidí ukojí své ego....pro ně je to důležité.
A já? Já se učím, já se podivuju a ...tak nám ta zima snad už rychle uteče, ne?
NkaprPete - Profil | St 3.3.2010 18:10:38
Sven >> Paradoxem je, že nám situace pomohla oběma, jelikož jsem si dovolil připomínku, bojka prošla a ja dal nerýpal do jeho stavu.
NVenca888 - Profil | St 3.3.2010 18:07:20
Locarp >> kdo tvrdí, že je to v pořádku? Sakování jako sakování. Osobně jsem rybářský závody nikdy nepochopil.
NkaprPete - Profil | St 3.3.2010 17:57:19
Ahoj kolegové RŘ jsem též několikrát porušil a stydím se, že jsem tak učinil za účelem chycení trofejní ryby a jejího následovného puštění zpět. Na druhou stranu, teď se nechci zastávat těch, kteří RŘ porušují, mi přijde jako ještě větší drzost, když po par panačcích alkoholu ke mě přijde osoba pověřená kontrolou napije se z plácačky a začne mi vytýkat bojku na vodě.
NLocarp - Profil | St 3.3.2010 17:57:18
A co závodní plavačka a feeder, to nikomu nevadí desítky ryb namačkaných ve vezírcích. Osobně také ryby nesakuji. Někteří co tu vykřikují mají oblíbený způsob lovu feeder a plavačku ale nechat chcípat ryby takovým způsobem je v pořádku co?
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
5:58NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 41
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













