Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

Pike - Profil | Po 8.5.2023 11:35:24

Mládenci, nějaký osvědčený přípravek, technika či tip, jak čistíte u kotlového grilu samotný kotel? Rošt je v pohodě, ale po cca 10 grilování by ten spodní kotel nějakou očistu od té mastnoty ze klobásků, marinád, špekáčků atd potřeboval. Dík

    valcha186 - Profil | Čt 4.5.2023 10:16:03

    Maxwell >> Řekl jsem, že lhát se musí podle potřeby, a byl jsem vyhozen soudkyní z jednací síně. Pohrůžka 50000,-Kč. Ale už mě znovu nepozvali. Ohlídej si to příště.

      Maxwell - Profil | St 3.5.2023 13:57:25

      valcha186 >> ale houby, bylo to popraskaný záměrně...určeno k okamžitýmu sežrání .-)

        valcha186 - Profil | St 3.5.2023 13:43:59

        Maxwell >> Špatný technologický postup. Nesmí ti to praskat. Musí se to hlídat.

          ŠUKI - Profil | St 3.5.2023 11:52:35

          mekvak >> Máš pravdu, ale když já připravuji cejna, tak to dělám právě naopak a kůži polévám rozpálenou mastnotou.
          Pak otočím a nechám dopéct do křupava.

            brach - Profil | St 3.5.2023 10:13:20

            mekvak >> Vůbec nejsi hnidopich. Po vyfocení došlo k okamžitému otočení....

              Knapík - Profil | St 3.5.2023 9:48:42

              mekvak >> doporučuje 10 z 9 Pohlreichů.

                mekvak - Profil | St 3.5.2023 9:46:24

                brach >> Nechci být hnidopich, ale rybu je lepší péct nejdřívě kůží dolů :)

                  brach - Profil | St 3.5.2023 9:27:44

                  Máslo, sůl a kmín... Samozřejmě..

                    Maxwell - Profil | Út 2.5.2023 8:51:11

                    Přeudil jsem v keramice buřti a přidal nějaký tomahawk :-)

                      Filla - Profil | Ne 30.4.2023 21:01:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dnešní závar u vody. Toasty alá co coolbox dal. Je super dát nahoru bauchspeck nebo sýr, hodí to fajn krustu.

                        Marcel - Profil | Ne 30.4.2023 18:11:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Grilováná zelenina, brambor na másle a zakysana smetana s medvědím česnekem.

                          hadr kapr fakr boy - Profil | So 29.4.2023 21:14:47

                          Pike >> zakuřoval jsem třešňovým dřevem, docela dost, ten smoke ring je znát. Chuť z "ohně" je prostě jiná. I obyč burgr z pánve a z grilu je úplně jiná chuť. Já jsem zvyklej sedět u udírny 10 hodin, tak u grilu to byla zase změna. Teplotu držim jak jen to jde, spíš řešim striktně tu teplotu v mase.

                            Pike - Profil | So 29.4.2023 20:52:20

                            hadr kapr fakr boy >> já jsem lenoch a dělal trhanou plec v pomalém hrnci a byl jsem spokojen. U toho grilu bych se bál toho udržování teploty po dlouhou dobu. Ta chuť bude ale jiná, ten gril tomu dá něco.

                              hadr kapr fakr boy - Profil | So 29.4.2023 20:47:18

                              Pike >> díky, už jsem si to chtěl vyzkoušet delší dobu. To hovězí dobrý, ale trhaný z krkny za 1/3 cenu je uplně v pohodě. Opeču bagetky, natřu majonezou, vrstva coleslawu a masem nešetřim. Všem to chutná. Zbyl mi kus hrudího na pastrámi, ta nižší část svalu, tak až bude čas a chuť, udělám si svačinu.

                                Pike - Profil | So 29.4.2023 20:40:52

                                hadr kapr fakr boy >> to je ovšem velká paráda. Vyšší grilovací.

                                  hadr kapr fakr boy - Profil | So 29.4.2023 20:30:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Trhaný z vepřový krkovice a brisket z hrudí mladýho býčka.

                                    Mysho22 - Profil | So 29.4.2023 12:50:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tak som si spravil kúsok trhaneho z dancieho orecha.

                                      ŠUKI - Profil | Pá 21.4.2023 21:25:55

                                      Sharry >> Pomel to do futra... 😉🤣

                                        Sharry - Profil | Pá 21.4.2023 20:58:36

                                        to je tak, kdyz date veceri do trouby a roba jde na facebook a chlop se chysta na ryby...
                                        no a muzem to hodit do koše a dat si repeté🤣🤣🙈🙈

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess