Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NBulda 64 - Profil | Pá 31.3.2023 20:55:15

Rybí ;-p)))

    NEli - Profil | Pá 31.3.2023 20:19:50

    Dneska pan bůček s hoisin omáčkou...geniální 😋

      NFilla - Profil | Ne 26.3.2023 13:46:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Pozdrav z ledovce, sezona ukončena.
      Germknödel mit Vanillesoße

        NEli - Profil | Ne 26.3.2023 8:53:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Včerejší sousedký dýchánek...

          NPike - Profil | So 25.3.2023 11:58:02

          Tak proběhl rovnou test chuti a chuťově je velmi dobrá, takže za mne spokojenost a díky jednoduchosti přípravy zatím vede. Ve videu je i dobře ukázáno tvarování těch bulek.

            NPike - Profil | So 25.3.2023 11:37:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Dnes test dalších burger bulek podle receptu níže. Dal jsem je instant droždí 10g.
            Nakynulo velmi pěkně, velikost krásná, tvarově jsem se s tím taky už líp popral, uvidíme, co chuťově. Proti předchozímu receptu to bylo jednodušší.
            Potíral jsem celým vajíčkem, ne jen žloutkem, tahle barva se mi líbí víc.

            https://youtu.be/2pvltjnaC28

              NEli - Profil | Út 14.3.2023 19:54:50

              Pomodoro... 🍝...rychlovka, která nezklame...

                NFilla - Profil | Po 13.3.2023 18:47:06

                Dnes michelin, miluju..

                  NFilla - Profil | Pá 10.3.2023 19:37:33

                  Pike >> Taky Pajku! Kdo je na sladký, těžko odolává. Když se ten sladkej rozvar potká s popuštěným máslem a kopne do toho kyselost borůvek. Prostě nebe!
                  Na té chatě a pak ještě na chatě na Paprsku jsou tím vyhlášení. Sbírají borůvky na tamních stráních ve velkým, zamrazí je a pak se hřeší celej rok :)

                    NPike - Profil | Pá 10.3.2023 19:22:18

                    Filla >> tohle já miluju. Kynuté a nebo z tvarohového těsta. K tomu ten rozvar a nebo tvaroh, máslo a cukr. Aj aj aj.
                    Jinal Zdenda by toto jistě prominul.

                      NFilla - Profil | Pá 10.3.2023 18:15:15

                      Podle pravidel ZN, dej mu Pán Bůh tečkovaný nebe, by se neměly vkládat fotky z restaurací apod. Ale musím nasdílet nebe v hubě z Chaty Jiřího na Šeráku v Jeseníkách.
                      Kynutý borůvkový knedle po švihu na skialpech, co víc si přát 🫠

                        NFilla - Profil | Pá 10.3.2023 16:57:05

                        vaga >> není za co, ať se dílko podaří!

                          Nvaga - Profil | Pá 10.3.2023 16:35:21

                          Filla >> dakujem, niekedy ked bude cas vyskusam

                            NFilla - Profil | Pá 10.3.2023 8:43:08

                            vaga >> receptů najdeš na netu plno, vč. jiných origo ingrediencí..

                            Orestovali jsme zeleninu, hov. osso buco a oháňku, s citr. trávou a zázvorem to vše pomalu táhneš pár hodin a máš vývar. Maso pak obereš vidličkou a uděláš z něj trhačku. V mezičase připravíš čajová vejce (my jsme je pak přetáhli, ideál když jsou žloutky tekutý), namočíš shiitake houby, pokrájíš koriandr a jarní cibulku. Ve vývaru uvaříš soba nudle, naskládáš vše do misky a ještě přeliješ vývarem.
                            Je to pracný a hlavně časově náročný, ale chcalo nám a při kartách to šlo přežít 😉

                              Nvaga - Profil | Čt 9.3.2023 21:13:46

                              Filla >> o tom "rameni"by si mohol napisat viac? Ingrediencie? Vyzera to prudko zratelne.. vdaka

                                NMysho22 - Profil | Čt 9.3.2023 19:22:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dneska len nejaké krevety s opečenou bagetkou samozrejme k tomu suchý RV 2018 vo vynikajúcej kondícii

                                  NPike - Profil | Ne 5.3.2023 13:50:32

                                  Jinak maso jak dort. Dochuceno do bagety hořčicí a barbecue omáčkou, dal jsem dost rukoly. Samým natěšením jsem zapomněl na okurky a klidně by se hodila i červená cibule.
                                  Není to hoch gastronomie, jako taková ta prasárna velmi ok.

                                    NPike - Profil | Ne 5.3.2023 13:36:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Trhané maso z plecka v pomalém hrnci na 9 hodin.

                                      NBulda 64 - Profil | Ne 5.3.2023 11:10:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Něco na chuť;-))

                                        NFilla - Profil | So 4.3.2023 20:01:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Když se pár dobrých kámošů motá kolem plotny, nemůže to nedopadnout. Beskydský hovězí ramen se vším všudy.

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess