Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla

Koutek pro ty co vari s laskou ale moc tomu nerozumi .
Profesionalum vstup povolen jen na vlastni nebezpeci .

Prosím jen vlastní fotky, cizí fotky jen odkazem.
Autor diskuse: Bosanac - Profil , 13.2.2010 muškaření - ostatní
Dále moderují: Maxwell Profil + Benda 24,72 Profil + ZN Profil

NBosanac - Profil | Po 4.2.2013 22:04:17

ZN >> Delas je s anglickou ?

    NLSD - Profil | Po 4.2.2013 22:03:02

    Má duše je smutná, až smrdí

    :-(

    už jsem to tu psal

      Nwelbin - Profil | Po 4.2.2013 22:00:06

      Bosanac >> v Litoměřicích je speciálke - resp. dvě,ale ani v jedné to není to pravé,mezi námi-v Bosně je podobná a výtečná,setjně jako pršut /z Bihače/

        NBláža - Profil | Po 4.2.2013 21:59:27

        ZN >> Taky si myslím, že s tou smetanou, či vínem to nemusí být vůbec špatné, ale jak píšeš, to už je ale o jiném jídle.

          NUlcek - Profil | Po 4.2.2013 21:58:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Když může u nás být x receptů na guláš,řízky a svíčkovou,proč to nemůže být v Itálii stejně se špagetama carbonáre?

            NBenda 24,72 - Profil | Po 4.2.2013 21:57:44

            ZN >> Zdendo v klidu, a když nemáš vajíčka, dáš kukuřici. Ta je taky žlutá.

              Nmedvěd - Profil | Po 4.2.2013 21:57:17

              Benda 24,72 >> ok

                NBenda 24,72 - Profil | Po 4.2.2013 21:56:12

                medvěd >> Petře, já bych to nerozebíral. Jsou někdy věci mezi nebem a zemí...

                  NZN - Profil | Po 4.2.2013 21:56:06

                  Bláža >> Lojza:
                  já to dělám taky podle Emana. To jsou carbonare.
                  Je smutné, když někdo napíše blbost, místo aby po výtkách napsal a uznal, napsal jsem blbost, tak to převede do osobní roviny a začne psát nesmysly o předávání zkušeností a ohánět se kde čím.
                  Já ty těstoviny dělám hodně i s tou smetanou a vínem, ale nejsou to carbonare. Chutná mi to, ale je to něco jiného.
                  Nechápu, že je někdo tak nesmyslně ješitný, když se dočká při napsání nesmyslu protireakce.

                    NBosanac - Profil | Po 4.2.2013 21:54:07

                      Nmedvěd - Profil | Po 4.2.2013 21:53:37

                      welbin >> ne.Ital dává těstoviny do omáčky

                        NBláža - Profil | Po 4.2.2013 21:50:30

                        Bosanac >> Jistě, on také dává pancettu, je to jen taková babicova berlička...

                        ;o))))


                        Když ji budu mít, tak dám také... ;o)))

                          NBenda 24,72 - Profil | Po 4.2.2013 21:49:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Ach jo. Měl jsem myšlenku, pěknou, poučnou, ale jak to tady čtu, tak asi není čas jí zveřejnit. Prosím za sebe a za spousty jiných, čtěte důsledně a přemýšlejte než napíšete. Tato diskuse má pomoci méně zkušeným nebo nesmělým. Má inspirovat, rozšiřovat obzor a pohled na jídlo, ale rozhodně to není Babicova experimentální laboratoř. Není to tady pro vytahování, mistrování a honění aury!!! Prosím, pamatujte na to. Děkuji.

                            Nwelbin - Profil | Po 4.2.2013 21:48:55

                            Bosanac >> Mám problem,kde sehnat kvalitní,tu super pancettu si obvykle vozím z Italie

                              NBosanac - Profil | Po 4.2.2013 21:46:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Bláža >> Jak jsem uz psal anglicka slanina nemuze nahradit pancettu . Pro mne kvuli tomu ten recept nema vahu . Coz neznamena ze Emanuele neumi varit .

                                NBláža - Profil | Po 4.2.2013 21:43:45

                                Bosanac >> Beru za bernou minci tento recept.


                                http://www.sitalemvkuchyni.cz/recept/Carbonara

                                  NBláža - Profil | Po 4.2.2013 21:42:07

                                  ZN >> Pokud jde o ty carbonare špagety, tak je udělám, jako to vařil Ridi v tom videu, to je Ital, tak to beru. Příště to můžu vyzkoušet i s tou smetanou, i když to asi není úplně originál, i když asi i v některých částech Itálie to tam trochu přidávají, to neumím posoudit.

                                  Hlavně, když to bude chutnat, a když ano, tak naco tam cpát tu smetanu navíc.

                                    NBosanac - Profil | Po 4.2.2013 21:40:58

                                    Spagety Carbonara se delaji z pancetty , dle mne nelze nahradit angl. slaninou , zloutku a parmazanu . Muze se pridat i pecorino - syr a spetka bileho vina . Zadna smetana .

                                      NZN - Profil | Po 4.2.2013 21:37:37

                                      welbin >>
                                      na toho si hraješ ty. Bohužel, blbě.

                                        Nwelbin - Profil | Po 4.2.2013 21:35:55

                                        ZN >> ano Petronie

                                          Červené karty: rover, doktor multiplikator, Jovánek, musiláč, xycht, tuzemak, mlíčnák, Milan3, PavelJ, chyť a sněz, Gloton, AC/DC, Herodess