Pletenku nebo silon

Může mi někdo prosím poradit co budu nejlepší pro chytání v zarostlých partiích (stulíky, řasy). Použít jako šokovku pletenku nebo silon. Můžete poslat i fotky vašich zarostlých nej místeček. Díky moc

Co nejčastěji používáte jako šokovku?

A) Silon29%

B) Pletenku71%

Od 3.2.2010 hlasovalo 21 čtenářů.

17 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NFigos - Profil | St 3.2.2010 20:54:43

Čest,já používám normální vlasec 0,18 ale ve středně zarostlích vodách.Líbí se mi na tom to zdolávání jemné sice se někdy přerve ale většinou né.Jinak ve více zarostlích šňůru 0,12 stulíky tím i přeřízneš menší výhoda

    Ngx1 - Profil | St 3.2.2010 20:42:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Většinou používám monofil.Za prvé je to výrazně levnější a hlavně,v těch stulíkách,bývají často napadané stromy a nebo aspon silné větve a ten vlasec(kolem 0,50mm)se do nich přeci jenom tak nezařezává jako pletenka.

      Njob22 - Profil | St 3.2.2010 18:14:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Rozhodne pletenku je pevnejsi nez silon a to v zaroslich partiích hodne ocenis.

        Nbryndis - Profil | St 3.2.2010 17:47:36

        foxxx >> Kam se hrabe "Fagala řiť", tohle je voda na kterou se jednou podívam, teda alespoň doufam :-)))

          Nfoxxx - Profil | St 3.2.2010 17:46:29

          bryndis >> Viď...to jsou nejméně čtyřky:-))Ještě že jsi nenapsal,že Ti to připomína "Fagala řiť":-)))

            Nbryndis - Profil | St 3.2.2010 17:40:55

            foxxx >> Dokonale těžká a svůdná voda...... to je snad lepší jak ženská :-))) ty křivky na březích :DDD

              Nfoxxx - Profil | St 3.2.2010 17:18:08

              bryndis >> Jo,je to na Háromfě...na podzim,místo č.5:-)

                Nbryndis - Profil | St 3.2.2010 17:16:35

                foxxx >> Že by kdesi v zahraničí za slovneskými hranicemi??? GreenHell???

                  Nfoxxx - Profil | St 3.2.2010 17:05:30

                  bryndis >> Ano,určitě znáš aspoň podle názvu...je to tak 800km jihovýchodně od Fagalabádu:-))

                    Nbryndis - Profil | St 3.2.2010 17:02:49

                    foxxx >> Znam ten revír na fotce lišáčku???

                      Nfoxxx - Profil | St 3.2.2010 16:49:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Radek Š >> Ve stulíkách a řasách osobně raději používám pletenou šňůru v délce kolem 10-20m (podle potřeby),kterou kryji za začátku 25-30cm dlouhou tenkou PVC hadičkou (kvůli ochraně ryby).
                      V místech,kde je hodně potopených stromů a klacků,používám pro změnu raději tlustý vlasec 0.50mm.

                        NZip1 - Profil | St 3.2.2010 16:27:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Já jedině pletenku
                        0.12--16.7kg
                        0.15-18.9kg
                        0.17-21.7kg

                          Nbryndis - Profil | St 3.2.2010 16:16:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Radek Š >> Tohle asi bude na tobě, pletenka lépe řeže trávu než monofil, ale zase jsou tu určitě odpůrci pletenek, já bych zvolil minimálně 0,60mm monofil ten by to měl taky zvládnout, i když pletenka by byla asi jistější řešení.
                          V tom stulíku na obrázku sme chytali jen s monofily a v pohodě.

                            Nzaplosak - Profil | St 3.2.2010 16:11:12

                            Ahoj, no můj názor je takový, že v silně zarostlých vodách je určo lepší pletenka (stačí posledních 10 m.) Ona tráva je hlavně k podzimu dost ostrá, mockrát jsem takhle stratil krmítko s návazcem, párkrát i rybu, a to je přece škoda.

                              NŤuťan - Profil | St 3.2.2010 16:10:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Radek Š >> Ahoj do rostlin bych volil pletenku.Lepší řeže a odpadávající zatěž pokud je to možno.Do stromů a podobných vázek zase silon 45-60 podle podmínek.Ten se tolik nezařezává do vázek k vůli silnějším průměru a tudíž je vhodnější.

                                NKurka - Profil | St 3.2.2010 16:10:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Pletenka je určitě pevnější ,ale já ji nerad používám kvůli její špatné potápivosti.Radši udělej o pár metrů delší šokáč a je to třeba z tohoto http://www.nikl.cz/p704-shock-it-super-odolny-soko​vy-vlasec.php

                                  NRadek Š - Profil | St 3.2.2010 15:56:06

                                  Haló, poradí mi někdo?