- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chytání s průvodcem
Včera jsem si pustil DVD Základy lovu na feeder s Mirkem Horáčkem a musím složit poklonu, myslím že je to nejlepší instruktážní video co znám. Musela to být spousta práce, ale určitě se povedlo pomoci spoustě rybářů pochopit princip této skvělé rybolovné techniky.
Mimo to mě ale inspirovalo ještě k jiné myšlence, když jsem viděl jaké krásné parmy chytá na řece, začaly se mi v hlavě líhnout otázky. Každoročně řeším všeobecný problém jak naložit s dovolenou, prohlížím nabídky rybářských cestovek s lukrativními zájezdy, ale včera jsem si uvědomil že nechci chytat tresky a jinou mořskou havěť v Norsku, ani sumce ve Španělsku. Chtěl bych si raději zabojovat s pěknou parmou na řece, chytit na vláčku pár okounů na jezeře nebo třeba naučit se přelstít lipany s muškařským prutem. Podotýkám že všechny ryby co jsem kdy chytil jsem zase po vyfocení pustil.
Je jasné že vyrazit někam na rybařinu bez znalosti místních poměrů je úplná ztráta času a tady jsem si uvědomil, že jsem ještě neslyšel a nečetl nějakou nabídku o službě "rybářského průvodce" , která se běžně vyskytuje v mnoha zemích. Možná je moje myšlenka diskutabilní, ale myslím že při zachování sportovního ducha rybařiny a určité serioznosti by to mohlo fungovat i u nás. Určitě je spousta podobných rybářů, kteří by využili zprostředkování kontaktů a nelitovali by zaplatit za zážitky, bez kterých by se asi ve většině případů museli obejít a také spousta rybářů, kteří by se dokázali podělit o svoje zkušeností s vodami na kterých se dá něco zajímavého prožít. Je to asi jen o organizaci, rozumné dohodě a slušnosti zůčastěných, nehledě k ekonomickým aspektům v dnešní nelehké době.
Jsem živnostník a nemůžu moc plýtvat s volným časem, moje představa je jednoduchá, dvakrát či třikrát do roka opustit vody v okolí rodného města a s pomocí člověka který ví "jak na Ně" zkusit na pár dní něco nového, zaplatit si ubytování a stravování, průvodcovské služby a poznat nové lidi a zážitky. Peníze skončí u domácích a ne někde v Tramtárii a já si v zimě můžu prohlížet fotky a vrátit si tak ve vzpomínkách.
Co Vy na to, rybáří, je to vůbec v našich končinách možné?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NFullnek - Profil | Út 12.1.2010 20:57:06
NMartinmtb - Profil | Út 12.1.2010 20:56:42
NFuldík - Profil | Út 12.1.2010 20:54:45
NBosanac - Profil | Út 12.1.2010 20:54:06
protikus se jmenuje Jan Skricka . Jen zadal otazku i na Chytej i na MRK .
Abys to zjistil stacilo kliknout na nick .
NMartinmtb - Profil | Út 12.1.2010 20:53:28
NFullnek - Profil | Út 12.1.2010 20:51:43
NBosanac - Profil | Út 12.1.2010 20:50:51
Nazor nemame stejny a tezko ze ho budeme mit .
NFullnek - Profil | Út 12.1.2010 20:49:56
11.1.2010 | janskricka | Vaše názory | 132 zobrazení | 10 odpovědíPetrův zdar pro všechny rybáře.
Včera jsem si pustil DVD Mirka Horáčka Základy chytání feedrem a musím složit poklonu, myslím že je to nejlepší instruktážní video co znám. Musela to být spousta práce, ale určitě se povedlo pomoci spoustě rybářů pochopit princip této skvělé rybolovné techniky.
Mimo to mě ale inspirovalo ještě k jiné myšlence, když jsem viděl jaké krásné parmy chytal na řece, začaly se mi v hlavě líhnout otázky. Každoročně řeším všeobecný problém jak naložit s dovolenou, prohlížím nabídky rybářských cestovek s lukrativními zájezdy, ale včera jsem si uvědomil že nechci chytat tresky a jinou mořskou havěť v Norsku, ani sumce ve Španělsku. Chtěl bych si raději zabojovat s pěknou parmou na řece, chytit na vláčku pár okounů na jezeře nebo třeba naučit se přelstít lipany s muškařským prutem. Podotýkám že všechny ryby co jsem kdy chytil jsem zase po vyfocení pustil.
Je jasné že vyrazit někam na rybařinu bez znalosti místních poměrů je úplná ztráta času a tady jsem si uvědomil, že jsem ještě neslyšel a nečetl nějakou nabídku o službě "rybářského průvodce" , která se běžně vyskytuje v mnoha zemích. Možná je moje myšlenka diskutabilní, ale myslím že při zachování sportovního ducha rybařiny a určité serioznosti by to mohlo fungovat i u nás. Určitě je spousta podobných rybářů, kteří by využili zprostředkování kontaktů a nelitovali by zaplatit za zážitky, bez kterých by se asi ve většině případů museli obejít a také spousta rybářů, kteří by se dokázali podělit o svoje zkušeností s vodami na kterých se dá něco zajímavého prožít. Je to asi jen o organizaci, rozumné dohodě a slušnosti zůčastěných, nehledě k ekonomickým aspektům v dnešní nelehké době.
Jsem živnostník a nemůžu moc plýtvat s volným časem, moje představa je jednoduchá, dvakrát či třikrát do roka opustit vody v okolí rodného města a s pomocí člověka který ví "jak na Ně" zkusit na pár dní něco nového, zaplatit si ubytování a stravování, průvodcovské služby a poznat nové lidi a zážitky. Peníze skončí u domácích a ne někde v Tramtárii a já si v zimě můžu prohlížet fotky a vrátit si tak ve vzpomínkách k vodě.
Zajímal by mě názor rybářské veřejnosti, má podle Vás tato myšlenk
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))tak si myslím že
NMartinmtb - Profil | Út 12.1.2010 20:43:59
NBosanac - Profil | Út 12.1.2010 20:31:25
Toto jsi napsal ve svem prvnim prispevku : "Jestli o nějakém ÚSPĚŠNÉM průvodci, nebo dokonce firmě víš tak dej vědět, ale pochybuju - Zatím tady jenom plácáš ... "
S placanim a urazenim jsi ti zacel . Takto ja vidim .
Mimohodem pruvodcovanim jsem se taky zivil nejaku dobu i kdyz to nebylo vazano za rybolov ..
NMartinmtb - Profil | Út 12.1.2010 20:14:15
Já jsem jen odpověděl na otázku: "Co Vy na to, rybáří, je to vůbec v našich končinách možné?"
a podle mě není možné aby se tady tímto někdo živil a byl opravdu průvodcem - Znám plno lidí kteří tě vemou na ryby a mají z toho "černý" přivýdělek (to může dělat kde kdo), ale průvodce specialistu neznám - celou dobu píšu xaxapovi at mi teda dá kontakt, web a podobně a bylo by to v pohodě - píšu mu to od začátku - věřil bych mu ... Nicméně je to on kdo se do mě začal navážet aniž bych si ho nějak všímal ......
pokud protikus neměl zájem o příspěvek tak by se nic nestalo ... Uznávám - moje chyba že jsem se nechal xaxapem a jeho urážkama vyprovokovat ... Jedině tu ztrácím čas ...
P.S. proč dělám rozdíl mezi profi průvodcem a "neprofi" - je to jednoduché - pokud by chtel protikus na dovču tak bude asi těžko každý den čekat až přijde průvodce z práce ...
NBosanac - Profil | Út 12.1.2010 19:26:16
N protikus - ® Út 12.1.2010 15:32:21
XAXAP >> Díky, píšu Ti na mejl kontakt.
Bud opravdu spatne chapes nebo nectes a diskutujes . Celou dobu nadavas XAXAPovi a kolega tazatel uz davno ma kontak na nektereho pruvodcu prave od XAXAPA .
To ze ti neznas firmu ktere se tim zabyvaji a nekoho kdo se tim zivi je jedna vec , druha je ze existuji , XAXAP je nemusi vymyslet .
Pracuji v cestovnim ruchu ale neni nic divneho ze neznam jak se jmenuji vsechny cestovky se zamerenim na rybolov .
NMartinmtb - Profil | Út 12.1.2010 19:06:46
NMartinmtb - Profil | Út 12.1.2010 18:50:02
Jediný kdo neví o čem mluví jsi tady ty .... píšeš tady o firmách , které se tímto zabývají - já žádnou neznám a jak vidno i ty sis je vymyslel - kdyby ne, zadavatel otázky by se na toto asi neptal a snadno by si takovou firmu na netu dohledal.... Ze severní moravy nikoho kdo by se tímto živil neznám (pouze občasné přivýdělky) a tak jsem napsal že dle mého názoru se tímto na plno živit nelze a těžko tak tady někoho najde -žiješ tady??? ne !!! co o tom víš???? nic !!! ... Toť vše, podnikateli teoretiku :))) ..
P.S. Až si založíš vlastní otázku, tak si ji i moderuj, nechápu proč se pleteš do věcí po kterých je ti hov.. tobě jsem na nic neodpovídal . protikus neni nesvéprávný aby se nemohl rozhodovat bez tvé pomoci ...
NXAXAP - Profil | Út 12.1.2010 17:29:20
A zamořova diskusi netřeba, stačí, když omezíš svou chuť diskutovat na témata, o kterých nemáš ani páru.
NMartinmtb - Profil | Út 12.1.2010 16:41:57
NAnýzový dědek - Profil | Út 12.1.2010 15:45:34
Nejsem zivnostnik, tak podminky pro tuto cinnost neznam.
NXAXAP - Profil | Út 12.1.2010 15:42:23
A s kým se tedy bavím?
Kde to žije - všechna témata
21:32NBoilies TB baits- chytací řada 45
19:39NATTs hlásiče a ATTx příposlech 552
17:20NRybáři a vinařství 929
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












