- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chytání s průvodcem
Včera jsem si pustil DVD Základy lovu na feeder s Mirkem Horáčkem a musím složit poklonu, myslím že je to nejlepší instruktážní video co znám. Musela to být spousta práce, ale určitě se povedlo pomoci spoustě rybářů pochopit princip této skvělé rybolovné techniky.
Mimo to mě ale inspirovalo ještě k jiné myšlence, když jsem viděl jaké krásné parmy chytá na řece, začaly se mi v hlavě líhnout otázky. Každoročně řeším všeobecný problém jak naložit s dovolenou, prohlížím nabídky rybářských cestovek s lukrativními zájezdy, ale včera jsem si uvědomil že nechci chytat tresky a jinou mořskou havěť v Norsku, ani sumce ve Španělsku. Chtěl bych si raději zabojovat s pěknou parmou na řece, chytit na vláčku pár okounů na jezeře nebo třeba naučit se přelstít lipany s muškařským prutem. Podotýkám že všechny ryby co jsem kdy chytil jsem zase po vyfocení pustil.
Je jasné že vyrazit někam na rybařinu bez znalosti místních poměrů je úplná ztráta času a tady jsem si uvědomil, že jsem ještě neslyšel a nečetl nějakou nabídku o službě "rybářského průvodce" , která se běžně vyskytuje v mnoha zemích. Možná je moje myšlenka diskutabilní, ale myslím že při zachování sportovního ducha rybařiny a určité serioznosti by to mohlo fungovat i u nás. Určitě je spousta podobných rybářů, kteří by využili zprostředkování kontaktů a nelitovali by zaplatit za zážitky, bez kterých by se asi ve většině případů museli obejít a také spousta rybářů, kteří by se dokázali podělit o svoje zkušeností s vodami na kterých se dá něco zajímavého prožít. Je to asi jen o organizaci, rozumné dohodě a slušnosti zůčastěných, nehledě k ekonomickým aspektům v dnešní nelehké době.
Jsem živnostník a nemůžu moc plýtvat s volným časem, moje představa je jednoduchá, dvakrát či třikrát do roka opustit vody v okolí rodného města a s pomocí člověka který ví "jak na Ně" zkusit na pár dní něco nového, zaplatit si ubytování a stravování, průvodcovské služby a poznat nové lidi a zážitky. Peníze skončí u domácích a ne někde v Tramtárii a já si v zimě můžu prohlížet fotky a vrátit si tak ve vzpomínkách.
Co Vy na to, rybáří, je to vůbec v našich končinách možné?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
5x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
XAXAP - Profil | Út 12.1.2010 11:37:34
Doporučuji nejprve přečíst zadání otázky, pak příspěvky a rozhodnout se:
- rozumím tématu? přispěju svým textem
- nevím o čem je řeč? jdu si najít otázku, které rozumím
Fullnek - Profil | Út 12.1.2010 11:33:57
XAXAP - Profil | Út 12.1.2010 11:28:22
- rozumím tématu? přispěju svým textem
- nevím o čem je řeč? jdu si najít otázku, které rozumím
XAXAP - Profil | Út 12.1.2010 11:25:40
Rád by sis početl? To by všichni chtěli získat funkční model bezpracně :-) Jen pro tvou informaci: službami okolo lovu ryb lze uživit majitele i několik průvodců na úrovni běžného dobře řízeného podnikání. Odměna průvodcům (ne majiteli) se bez problémů může pohybovat na troj i vícenásobku nadprůměrného výdělku třeba ve tvém regionu. Závislost na blízkosti hranice je nevýznamná.
Fullnek - Profil | Út 12.1.2010 11:16:42
to tvoje přilepšení by mě stálo min 15lety hledání revíru kam nikdo nechodí a teď bych se tam měl potkávat s cizími lidmi,naše vody nejsou uspusobeny jak velikostně tak svou obsádkou k průvodcovství,toť můj názor
!
Martinmtb - Profil | Út 12.1.2010 11:07:18
Martinmtb - Profil | Út 12.1.2010 11:03:48
Co mě vedlo k mojí reakci ???
Jednoduše otázka jejíž konec zní "Co Vy na to, rybáří, je to vůbec v našich končinách možné?"
Podle mě není - toť vše. Možná jedině u hranic s Německem a podobně. Mimo to znám osobně lidi kteří měli představu že se průvodcovstvím budou živit - výsledek - maximálně přivydělat na černo pár kaček k platu ...
XAXAP - Profil | Út 12.1.2010 10:50:06
Krom toho jsi mi neodpověděl na mou otázku, pro sichr ji zopáknu:
Co tě vede k reakci, když nemáš ani šajnu o daném tématu a nedostatečné minimum informací navíc z doslechu?
Martinmtb - Profil | Út 12.1.2010 10:23:42
Jestli si veme někdo míň než 250,- na hodinu a PLATÍ DANĚ,benzín, obnovuje vybavení, nakupuje kupříkladu krmení , tak je charita a ne průvodce :) (zedník živnostík si řekne 250,- na hodinu minimálně - bez cesty a jakéhokoli materiálu) Ale je to jen můj názor - někdo to dělá třeba jen z lásky :)) Podnikám takže si dovedu spočítat ceny ... Samozřejmě pokud někdo průvodcuje "na černo" tak ta cena může být o dost nižší ....
XAXAP - Profil | Út 12.1.2010 10:01:24
Neber to jako útok, spíš komentář a dotaz. Díky za odpověď.
Martinmtb - Profil | Út 12.1.2010 9:57:49
protikus - Profil | Po 11.1.2010 22:02:48
Martinmtb - Profil | Po 11.1.2010 18:24:36
teď ta technická - :)...odhad ceny osmihodinového lovu - cena na hodinu min. 150 (asi víš kolik zbude po zdanění),- + cesťák cca 6,- kč/KM + nástrahy, návnady na 8 hodin cca 400,- + je třeba počítat s opotřebením nářadí (průtů, navi, vlasce atd ...) cca 20,- na hodinu = (150+20) x 8 + 400 + cca 40km x 6 = 2.000,- za 8 hodin . Zdá se to hodně , ale pokud odečteme návnady nástrahy , cesťák, tvorbu rezervy na nový vercajk, slabé období bez výdělku tak by byl takovýto průvodce na konci měsíce hodně rád za 12.000,- čistého :) ale spíš si myslím že by se nenašlo tolik lidí , kteří by dali takové peníze za průvodce, aby se vůbec uživil ... :)))
Jarda Š. - Profil | Po 11.1.2010 14:02:44
rybomil - Profil | Po 11.1.2010 13:48:10
XAXAP - Profil | Po 11.1.2010 13:43:13
Hrochoroh - Profil | Po 11.1.2010 13:36:58
Benny - Profil | Po 11.1.2010 13:23:20
JKL - Profil | Po 11.1.2010 12:20:32
Kde to žije - všechna témata
19:00Boilies TB baits- chytací řada 41
17:20Rybáři a vinařství 929
16:54ATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
15:31Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19Lov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56Rybářský kniho - koutek 145
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










