- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Občanská sdružení a jejich fungování ...
Ač to bude od mé osoby znít trochu podivně, mám zájem o konstruktivní a slušnou debatu, ve které nebude místo pro zbytečné napadání a agresivitu. Kdo má nějaký problém, prosím o nastínění řešení, ne jen o kritizování. Kdo nic nedělá, nic nepokazí. Tuto otázku zadávám s tím, abych zjistil, co si lidi myslí a tato sdružení měla rozumné podklady a argumenty pro svoji další činnost.
Děkuji všem za slušné a podnětné reakce.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nhraji - Profil | Út 5.1.2010 18:12:49
Nicméně co se týče dotací, není třeba aby někdo nekoho dotoval. Spokojen?
NChose - Profil | Út 5.1.2010 17:23:19
NKocháč - Profil | Út 5.1.2010 17:15:45
NChose - Profil | Út 5.1.2010 17:15:33
NKocháč - Profil | Út 5.1.2010 17:12:21
NJ.P. - Profil | Út 5.1.2010 17:00:32
Nhraji - Profil | Út 5.1.2010 15:59:05
NMrknato - Profil | Út 5.1.2010 15:29:43
NKocháč - Profil | Út 5.1.2010 15:21:38
NKocháč - Profil | Út 5.1.2010 15:11:54
Nhraji - Profil | Út 5.1.2010 15:08:21
Npetr12 - Profil | Út 5.1.2010 15:05:23
NKocháč - Profil | Út 5.1.2010 15:00:31
Npetr12 - Profil | Út 5.1.2010 14:57:51
NKocháč - Profil | Út 5.1.2010 14:48:56
Npetr12 - Profil | Út 5.1.2010 14:42:45
Nkakr - Profil | Út 5.1.2010 14:16:29
Když každoročně dorostou noví bojovníci (K70+) a stávající zůstávají (rostou dále) tak jich v revíru nepřibývá??
NMrknato - Profil | Út 5.1.2010 14:06:07
Npetr12 - Profil | Út 5.1.2010 13:11:02
Nnatas - Profil | Út 5.1.2010 12:54:44
NMrknato - Profil | Út 5.1.2010 12:50:12
Npetr12 - Profil | Út 5.1.2010 12:43:37
NChose - Profil | Út 5.1.2010 9:23:46
NMrknato - Profil | Út 5.1.2010 9:04:15
Pokud něco nepravdivého o mně rozšiřují kapraři, kterým zde asi ležím v žaludku, tak si je o tom možno udělat další "obrázek"........ Nejsem Cottus.
Nkakr - Profil | Út 5.1.2010 8:52:28
Tedy kapři K70+ ,kteří po ulovení budou vráceni zpět vodě (místo sežrání) nebudou zvyšovat množství kaprů v revíru.
Definice je hodna Nobelovy ceny.....
Npetr12 - Profil | Út 5.1.2010 8:44:58
Nkakr - Profil | Út 5.1.2010 8:30:05
Víš moc dobře, že nepatřím do Tvého fanklubu.
Tvůj časně ranní příspěvek je ovšem jiná káva. Pregnantně jsi pojmenoval vo co gou.
Děkuji.
NPavouk28 - Profil | Út 5.1.2010 7:25:15
Njudas.d - Profil | Út 5.1.2010 7:08:38
NBosanac - Profil | Út 5.1.2010 6:37:21
NMrknato - Profil | Út 5.1.2010 2:27:54
To mně připomíná záležitosti kolem moderní kaprařiny. Ne že bych ji chtěl nějak ponižovat, zesměšňovat, obviňovat. Nejsem příznivcem závodů v lovu ryb a to jakýchkoliv. Proto mně vadí i snaha vytvořit z revírů "závodní tratě" pro určitou disciplínu bez jakékoliv další vazby na realitu za velkou část peněz všech rybářů, z nichž většina závodění "vybraných" družstev také nepodporuje. Rozdíl mezi např. závody v muškařině, přívlači a kaprařinou je i v tom, že pro závody muškařů, vláčkařů se nezřizují akce siven 35, duhák 40..... tedy po skončení závodů jde život revíru dál.... U kaprařiny se ale akcí K 70 nevratně mění rybí obsádka i kvalita revíru, nehledě na to, že je to v rozporu jak s cíli svazu, tak zákonem, hlavně na menších revírech. To, že přemíra kapra nemá na nic vliv je nesmysl. Na většině revírů, kdysi bohatých na původní ryby se kapr vůbec nevyskytoval. Naopak dnes tam převládá a původní ryby chybí.... V prodeji kaprařských potřeb se točí velké peníze, proto jsou i mnozí propagátoři moderní kaprařiny nejen prodejci, ale mají i vyšší cíle - revíry. No a kde je vzít? No přeci svazu. Vím o aktivitách několika "předních" kaprařů... Tedy to já vidím jako nenažranost. Rybu si chce vzít skoro každý rybář. Myslím že na jednoho rybáře vychází cca 6 kaprů za rok. Z úlovků za kapry se hradí i násady původních ryb, vč. lososovitých. Stojatých revírů ubývá, přesouvají se do soukromých vod MO (bývalé RMV) kde je možné něco prosadit i onu K70, jelikož se jedná o vody s jiným vlastníkem, než je stát, příp. pronajaté vody, které nelze vlastníkovi odejmout. Na stále méně vod je větší tlak, další úvahy již ponechám na každém jednotlivci.......
Nvasrmen1 - bývalý reinkarnovaný švec - Profil | Po 4.1.2010 22:05:23
NRS - Profil | Po 4.1.2010 21:49:31
Njarda 2004 - Profil | Po 4.1.2010 21:41:40
NPetr Havlíček - Profil | Po 4.1.2010 21:38:33
NPetr Havlíček - Profil | Po 4.1.2010 21:30:03
Njarda 2004 - Profil | Po 4.1.2010 21:26:46
Nvasrmen1 - bývalý reinkarnovaný švec - Profil | Po 4.1.2010 20:49:46
NPetr Havlíček - Profil | Po 4.1.2010 16:21:10
Faktem je, že v dobách před deseti lety nebyla kaprařina zdaleka tak rozšířená, jako dneska. Tehdy měl CC cca 150 členů, když mimo jiné byli členy dneska už legendární Jarda Vítek, Jarda Těšínský, Vlasta Vápeník … a už tehdy byli členy mladíci, kteří jsou dneska, snad to tak mohu napsat pojmem ve světě kaprařiny jako je Lukáš Krása, Tomáš Blažek, Míra Ešpandr, Pepa Rybíz Urbánek ... nelze tady vyjmenovat všechny a určitě bych na hodně lidí zapomněl. Neskromně si troufnu říct, že kdo tehdy v kaprařině něco znamenal, byl členem Carp clubu.
Během těch deseti let ale spousta lidí odešlo a dost nových lidí i přišlo. Faktem je, že být členem CC nepřináší nikomu pražádné výhody. Proto taky ten úbytek členské základny, když první nadšení opadlo.
Za sebe a dovolím si říct, i za pár dalších lidí jako je např. Tonda Kaprňák Směšný, Ruda Čížek, Karel Nikl, Jarda Veselý, Karel Havlíček, Franta Touš … , že jsme byli (a jsme dodnes) hrdí na to, že jsme členy CC, vždycky a všude jsme propagovali naše myšlenky. Vždyť právě v Kolíně vzniknul prazáklad myšlenky K-70, i když tehdy se to tak nejmenovalo. Já, Karel Nikl a pár dalších jsme dokázali přesvědčit hospodáře o naší myšlence a horní míra kapra platila pro kolínský úsek Labe. Pak přišli Plaňany a podívejte se dneska …. Dovoluji si říct, že tady jsme jako první ukázali cestu jak na to …
K- 70 už na to navázala, když jsem jednoho dne pozval do Kolína řadu kaprařských osobností a spolu s Radkem Sekerou a řadou kamarádů ustanovili petiční výbor K-70. Že i u té první schůze petičního výboru K-70 Carp club nechyběl, není třeba ani dodávat.
Je pravdou, že jsme jako CC měli spoustu dalších plánů a snů, ale jak to tak v životě bývá, něco se povede, něco se nepovede.
Jednou z našich povedených akcí bylo každoroční pořádání srazu kaprařů na hotelu Jezerka na Sečské přehradě. Na těchto akcích se jako hosté vystřídala celá řada našich i zahraničních rybářských osobností. Dneska je takovýchto akcí celá řada: Kapří pohoda – Miras, Břeclav - ČMKS … jsou super akce. A pomalu přibývají i další. Carp club se proto rozhodl zatím v těchto akcích nepokračovat, protože tak trochu vyčerpal svůj potenciál. Proto je super, že nastoupili další spolky a v „načaté práci“ pokračují. Moc jim fandím a držím palce. Jen oni samy vědí co to dá práce něco podobného uspořádat. Ale jak už jsem jednou napsal asi i tady ukázal Carp club cestu …
Něco ke carp lize. Vznikla před osmi lety. Docela dobře se mě to pamatuje, protože ten prvotní nápad dostal tehdejší předseda Carp clubu Karel Nikl, když jsme slavili moje padesátiny (jak vidíte, tak už jsem starej dědek). Dneska je carp liga poměrně velmi žádanou a uznávanou soutěží. Účastní se jí i několik slovenských družstev, kteří kvůli lize do Carp clubu vstoupili. Bohužel dneska je to už jediná akce a nebo aktivita, kterou Carp club dělá. A to, že liga zatím „jede“ má velkou zásluhu Andrea a Honza Indrovi, kteří již pár let ligu organizují, zajišťují revíry ….
Toto všechno byla historie v malinkaté zkratce. Jenom pro ty co nevěděli o CC vůbec nic.
Co dál?
Letos Carp club oslavil desáté výročí od založení. Bohužel místo oslav to spíše vypadalo jako pohřeb Carp clubu. I když tady by asi slavil Mrknato - smajlík veselý. Dokonce nemohla proběhnout ani Valná hromada, protože pro malý počet zúčastněných jsme nebyli usnášení schopný. Pro mě to bylo velké zklamání zvlášť, když jsem za celých deset let ani jednou nevynechal a na každý sraz se těším. Asi nejsme všichni stejní.
Ale abych neskončil příliš pesimisticky. Na dotaz co dál s Carp clubem se zvedlo pár „mladých“ členů, kteří slíbili, že spolu s předsedkyní CC Andreou Indrovou do příští VH připraví jakýsi nástin další práce, připraví návrh na nové členy výboru, připraví nový ročník ligy zkrátka, že by bylo škoda Carp club jen tak lehce rozpustit.
P.S. Návrh Kocháče na jakési sloučení a nebo společné pořádání ligy. Nevím. Musela by k tomu proběhnout asi širší diskuse, ale myslím si, že by to mohla být jedna z prvních aktivit nového výboru CC ČR.
Za sebe si myslím, že je velká škoda, že dosud stále neexistuje při ČRS odbor LRU kaprařina. Už je plavaná, muška, fídr ... Ovšem to je práce a zase jenom práce. Předem upozorňuji. Práce bez potlesku, bez odměny …
Kdo se toho ujme???
NRS - Profil | Po 4.1.2010 15:34:44
NPetr Havlíček - Profil | Po 4.1.2010 11:11:45
NAnýzový dědek - Profil | Po 4.1.2010 11:03:43
NMrknato - Profil | Po 4.1.2010 10:51:02
NAnýzový dědek - Profil | Po 4.1.2010 10:47:48
NMrknato - Profil | Po 4.1.2010 10:47:18
NMrknato - Profil | Po 4.1.2010 10:26:56
NTurňa - Profil | Po 4.1.2010 10:21:52
Tak že jsme v Novém roce, tak přeji vše nej.
Petrův.
PS: To neznamená, že s tebou souhlasím.
NMrknato - Profil | Po 4.1.2010 10:16:29
NAnýzový dědek - Profil | Po 4.1.2010 10:08:12
NMrknato - Profil | Po 4.1.2010 9:31:31
Jak jsem psal RS, až opravdu s takovou vervou podniknete něco proti přesazování kapra, jako např. pro K70 a zbylé peníze budou moci jít do původních ryb, pak vaše spolky budu podporovat též. Bude to mít smysl stejně pak jako cíle spolků, teamů.......
NKocháč - Profil | Po 4.1.2010 9:23:58
NMrknato - Profil | Po 4.1.2010 9:22:20
Edit : nikdo zde ale nenavrhl, jak současně s rozšířením populace velkých kaprů ponížit stavy jejich násad. Stačilo by na zarybňovací plán.... Protože odpor majoriry by byl obrovský, nikdo z propagátorů moderní kaprařiny to řešit a pálit si prsty nechce. Stačí, že bude dost velkých kaprů ...
NRS - Profil | Po 4.1.2010 9:09:55
NMrknato - Profil | Ne 3.1.2010 23:29:27
NMrknato - Profil | Ne 3.1.2010 23:11:50
Nejsem příznivcem jakýchkoliv závodů, ale to je nepodstatné. Podstatné je, že pokud by kdokoliv přišel na svaz, podporu k závodění by jistě dostal, ale asi se chtělo všechno hned a ukázat svazu že to někdo umí dělat lépe a vše se láme na lovu 24hod.....
Trochu mě to připomíná (obrazně) "hitlera" když rozpoutal cíleně válku, ale doma tvrdil, že až dokonce se zasazoval o mír..... je to jen příměr.
Červené karty: maxxone
Kde to žije - všechna témata
21:32NBoilies TB baits- chytací řada 45
19:39NATTs hlásiče a ATTx příposlech 552
17:20NRybáři a vinařství 929
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











