- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pojďte být milí a zdvořilí
ač jse zde zaregistrován teprve krátce, tak věřte, že se zde na Mrku pohybuji již delší dobu a občas si pročítám různé diskuse. Co mě zaráží, tak je klesající úroveň verbální komunikace v otázkách i jiných pokecech. Hýří to zde vulgarismy, nadávkami a osočováním. Copak tohle máme my coby zastánci petrova cechu zapotřebí? Rybařina je krásný koníček, kde se snoubí relaxace s napětím a radosti z hezkého úlovku. Na světě je tolik nenávisti a příkoří. Musíme tedy i my přikládat ono pověstné polínko do ohně a šířit kolem sebe zášť? Tuto otázku jsem založil coby diskusi a budu rád za vaše názory ohledně současné komunikační morálky nás rybářů. Doufám, že otázka se ponese v poklidném a vstřícném duchu a že si zde hezky popovídáme
s pozdravem Jarmil Koloušek
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Anýzový dědek - Profil | Čt 10.12.2009 9:30:20
Nekdy holt je treba na hruby pytel hruba zaplata.
Tichej - Profil | Čt 10.12.2009 9:20:22
Neznaboh:-D - Profil | Čt 10.12.2009 9:17:18
Ivo - Profil | Čt 10.12.2009 9:16:51
Tichej - Profil | Čt 10.12.2009 9:10:04
Minnow67 - Profil | Čt 10.12.2009 9:04:36
Tichej - Profil | Čt 10.12.2009 9:02:28
Je to hezký pokus.doufám,že se Vám podaří udržet diskutující na uzdě.Zattím se tady diskutuje k danému tématu tak to jde.Mám strach , že až se tu někdo zeptá na cokoli co se týká přímo rybařiny bude slušnost ta tam.K vodě chodím radši sám ,sedám si co nejdál od ostatních,Proč? Protože když vídím jejich chování u vody tak se musím stydět.
Rybařím od deseti let letos to bude 37 roků.A za tu dobu mám jen pár kamarádů od vody . A přítelem se dají nazvat dva tři z nich.
Poslední dobou mám dojem,že diskuze na mrku jsou jen souboje typu:chyť a pusť-vem vše co chytneš.A nic mezitím snadani není.A podotýkám ,že každá diskuze skončí u tohoto tématu,tady to snad hrozit nebude.Omlou vám se za pravopisné chyby .Dělám to vždy nemám českou národnost .Ikdyž mám české školi tak bohužel čeština mi nějak nejde.
Neznaboh:-D - Profil | Čt 10.12.2009 8:29:04
Je asi na místě,že Vás zaráží chování,které se na těchto stránkách vyskytuje. Avšak ono časem,když toho všeho budete účastníkem,poněkud ve Vás ,tak jako v každém s nás zakrní ,nebo je otupeno,to milé, přátelské,a v případech nutných také bezesporu alespoň taktní a smířlivé. Každý s Nás zde ve svých počátcích působení,měl ideály ,jak si zde bude měnit zážitky, rady a přátelství. Ale,tak jako to už bývá ono při delším působení,zainteresovanosti dochází k určité "ponorkové nemoci",která se zde projevuje zmíněnými negativními skutečnosti jako je osočování,napadání a urážení. Je zde však vidět,že i přes léta setrvání a působení na těchto stránkách najdou se lidé milí,přátelští a příjemní. Takže je to zde jako v životě. Černá a bílá,někdy přidou dny bílé, někdy zase pustá noc. Šedi zde není působnost dovolena,protože alibismus je v každé společnosti považován za nemístný a oto více zde. Ukážete-li,že jste "nekonflitkní"a nemáte chuť se dohadovat a popichovat,najde se několik jedinců,kteří uznávají kult Hyenismu a budou Vás štvát dokud nepadnete vysílením a Oni budou možnost Vás roztrhat na cáry.Buďme tedy idealisté a doufejme,že alespoň nyní,když se blíží svátky a klidu,bude zde zase období,jako by každý s nás právě prošel registrací a chce a je naplněn touhou po vědění,přátelskosti. Určitě Vaše otázka přinesla to,že každý s nás v sobě samém zapátrá a zamyslí se, i když najdou se zde i oné Hyeny... Hezký den Přeji
ZN - Profil | Čt 10.12.2009 8:04:00
toto se tady za posledních deset let řešilo stokrát. Neříkám, že to není aktuální, bezesporu je, bohužel, zbytečné. Myslím, že neznáte dostatečně prostředí a lidi na MRKu, aby jste pochopil, proč to zbytečné je. S úsměvem si čtu příspěvky některých lidí, kterým je empatie stejně tak cizí, jako indánovi v deštném pralese červené ferrari. Chápu, jste tady nový, tak vás to zarazilo. V každém případě, není možné, aby všichni spolu byli zadobře jen proto, že je spojuje jeden koníček, rybařina. Každý má na tu rybařinu a koníček úplně jiný pohled, každý v tom vidí něco jiného a taky a díky tomu, že je u nás rybařina všelidovou zábavou (chléb a hry zůstalo i po pádu bolševika) a rybář je kdejaký "vandrák. Je to stejné, jako nemůže být člověk zadobře s každým cyklistou nebo lyžařem jen proto,že sám je cyklista či lyžař. Nemožné. Ano, slušný by však měl být vždy, to bezesporu.
Úroveň slušnosti je taková, jakou připustí majitel webu. Na slušnost lidí jako takovou se na webu spoléhat nedá. Není ani v normálním životě.
Takže...sem docela zvědavý, kam se bude tato debata ubírat a který doktor Jekyll a Hyde se tady objeví:-)
PS: mazáním se nic nevyřeší a úroveň neporoste.
Maxxx - Profil | Čt 10.12.2009 5:07:25
Rashid / velikanský lovec malých puclíků - Profil | Čt 10.12.2009 3:19:57
Nebo si tu budeme skládat poklony, mluviti slušně a křečovitě vyťukavát smajlíky?
Muškaři, vlačkari, krmítkaři, boilísaci, plavačkáři, feedraři, sumcaři, rybickaři, všichni do kopy zapomenou na svoje spory, začnou se navzájem strašně uznávat, poplácavat po virtuálních ramenou, odpustí si navzájem sprostarny a zavladne ve virtuálním a možná skutečném světe mír.
Hmmmm, tak takovéhle ideali jsem měl měl před dvaceti lety, když jsem hltal knížky p.Foglara a v klope bundy nosil spendlik se žlutou hlavičkou. Možná že do té doby, než jsem videl prvně slavnou scénu pana Kodeta na balkoně ve slavném ceskem filmu, kdy na balkone kričí do ulice slavné a jadrné: "Proletaři všech zemí, vyližte si p***l!". V tu chvíli mi došlo, že časy hyppies a Vontství proste zkončili a všeobecný smír na celém světě nikdy nezavladne. Můžu proti tomu protestovat, brojit, protože se mi to nelíbí, ale to je asi tak všechno, co s tím můžu dělat....
cindy - Profil | Čt 10.12.2009 1:16:27
Červené karty: NeBeroun alias Qwert, Venca888
Kde to žije - všechna témata
11:34Rybáři vs ochránci přirody 75
11:29Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 27
10:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28ATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11Staré Česke rybářské vybavení 396
8:49Poradna: Sumcařina 2572
2:11Hlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtLabe fishing store 19
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










