Pojďte být milí a zdvořilí

Dobrý den vážení kolegové,

ač jse zde zaregistrován teprve krátce, tak věřte, že se zde na Mrku pohybuji již delší dobu a občas si pročítám různé diskuse. Co mě zaráží, tak je klesající úroveň verbální komunikace v otázkách i jiných pokecech. Hýří to zde vulgarismy, nadávkami a osočováním. Copak tohle máme my coby zastánci petrova cechu zapotřebí? Rybařina je krásný koníček, kde se snoubí relaxace s napětím a radosti z hezkého úlovku. Na světě je tolik nenávisti a příkoří. Musíme tedy i my přikládat ono pověstné polínko do ohně a šířit kolem sebe zášť? Tuto otázku jsem založil coby diskusi a budu rád za vaše názory ohledně současné komunikační morálky nás rybářů. Doufám, že otázka se ponese v poklidném a vstřícném duchu a že si zde hezky popovídáme

s pozdravem Jarmil Koloušek
Autor diskuse: Jarmil Koloušek - Profil , 9.12.2009 všeobecné - ostatní

NAzbest - Profil | Pá 11.12.2009 16:21:27

Knapík >> Není mi jasné,co má pan Lada společného s Hitlerem...tenhle obrázek snad pozná úplně každý,ale asociace se asi neptají.
No tak to už se tu navršilo pěkných pár logických důvodů k tomu,proč se lidi k sobě tady takhle chovají-je fakt,že některé by mě nenapadly-víc hlav....

    NGUGU - Profil | Pá 11.12.2009 15:32:06

    Knapík >> Nezlobte se ,pane kolego,ale jak jsem viděl tu fotečku ,ten první momentíček mě napadlo že to tam Hitler v te hospodě hlásá...("mile a zdvořile",a pak vybouchne...)...:-DDDD (nevím co se to semnou děje poslední dobou).

      NKnapík - Profil | Pá 11.12.2009 15:01:16

      Jarmil Koloušek >> to nemuselo být, děkuji za děkuji.

        NJarmil Koloušek - Profil | Pá 11.12.2009 14:47:37

        Flip >> Dobrý den kolego

        já si nějak nedokážu představit, jak lze komunikovat ve slušné rovině pomocí vulgárních výrazů. Věřte, že i ten největštší dlaždič všech dlaždičů, pokud chce, tak dokáže hovořit i bez použití nadávek.

          NKnapík - Profil | Pá 11.12.2009 14:39:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          drda >> zhoršení úrovně komunikace na netu v posledních letech je lehce vysvětlitelný, za poslední roky se rozšířil net takovým způsobem, že je dostupnej absolutně komukoliv, zatímco dřív byl jakousi výsadou spíš studujících, absolventů a těch, kteří s ním pracovali ..., s novými uživateli se mezi stávající základnu řadí stále další a další a jejich spektrum se tak stává širším a tímto způsobem samosebou klesá i ta úroveň, prostě už nejsi ve svém oblíbeném bárku, kde téměř každého znáš a shodneš se s ním, ale ve velký hospodě, kde jsou zastoupeny všechny sorty lidí. Prostor se zvětšil, účastníků je víc a jelikož je každý na trošku jiné úrovni, tak dochází ke střetům, které by se dřív s klidnou hlavou přešly, zatímco dneska se z nich stávají "důležité" pře o tom, kdo pravdu má a kdo je ale úplnej volek.

            NAzbest - Profil | Pá 11.12.2009 13:48:21

            Flip >> skutečně objevné a duchaplné zjištění,které se s našimi bezduchými bláboly nedá porovnat.
            Stejně tak může slušnými výrazy kdokoli kohokoli urazit,že?
            Asyl pro ušlápnuté a odvržené:-))).Tebe musel zřejmě dokojovat jeden nejmenovaný,pro kterého jsou ušlápnutí všichni,co mu nezobou z končetiny...
            Každopádně pa hochu.

              NTichej - Profil | Pá 11.12.2009 13:37:54

              Flip >> bohužel ne jenom dlaždič na FÚ používá vulgární výrazy.V tom ti dávám za pravdu.
              Ale tady jsme se dobrovolně dohodli na určitých pravidlech akomu nevihovují nemusí sem chdit.Je to velice jednoduché.Tak nevím co je na tom nepochopitelného:-))

                NFlip - Profil | Pá 11.12.2009 13:24:41

                JKL >> sice jsem řekl že se loučím,ale ještě ti odpovím-domnívám se že takový dlaždič ,který navštíví instituci zvoucí se Finanční ústav je v prostorách této budovy při jednání se zde přítomnou byrokratickou smetánkou v určitých chvílích pod tlakem schopen použít i podstatně vulgárnější výrazy ze svého bohatého rejstříku:-)))

                  NJKL - Profil | Pá 11.12.2009 13:12:17

                  Flip >> Dlaždič se může vyjadřovat v hospodě IV. cenové skupiny jako dlaždič - proč ne. Je dlaždič. Problém je v tom, že silnější výraz použitý v konverzaci jakékoli skupiny jedinců - bez rozdílu zaměstnání, stavu či vzdělání - není problémem. Naopak, mnohdy je na místě. Jiná situace ovšem nastane je li slovník onoho legendárního dlaždiče používán na širokém a veřejně přístupném fóru. Anebo se domníváš že dlaždič navštívivše dejme tomu finanční úřad použije výrazivo obdobné jako večer v hospůdce?

                    NFlip - Profil | Pá 11.12.2009 12:51:08

                    Azbest >> diky vynasnažím se podle tvých rad zařídit,protože skutečně není nad dobře míněnou radu,kterou navíc obdržíš zcela zdarma:-)))
                    Nicméně ještě jednu poznámku si nedovolím závěrem odpustit a ta je to že všem slaďáků a slušňákům ,kteří zde budou rozvíjet dál svá květnatá nicméně bezduchá souvětí a zkoušet vytvořit jakýsi imaginární azyl na mrku pro všechny ušlápnuté ,odvržené a uražené uniká jedna dosti důležitá věc.A tou je to,že člověk muže hovořit a jednat slušně a přitom ve své mluvě používat výrazy jako dlaždič v hostinci IV cenové skupiny. S pozdravem mír s vámi se loučím s tímto příjemným prostředím:-) Pa. hoši.

                      NJarmil Koloušek - Profil | Pá 11.12.2009 12:25:05

                      JKL >> Já vám děkuji za onu trošku do mlýna kolego

                        Nmedvěd - Profil | Pá 11.12.2009 10:41:13

                        Flip >> Petře,slunce v duši

                          NTichej - Profil | Pá 11.12.2009 9:45:03

                          prima primisima, zatím to tady vipadá na dobrou cestu doufám , žeto dude trvat co nejdéle. :-)))

                            NJKL - Profil | Pá 11.12.2009 9:31:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Ještě nedávno jsem se domníval že slušnost pokládají za slabost jen příslušníci civilizačně nevyzrálých či sociálně nezařazených skupin. Poslední dobou se ale dobírám poznání že tomu tak není - slušnost je prostě OUT. Oponenta je třeba zdrtit nikoli argumentem (ten často chybí či je jaksi diskutabilní), ale urážkou. Čím vulgárnější tím pádnější. Netuším proč tomu tak je - ale jedno vím zcela bezpečně - sprostota na anonymní platformě netu je podobná bungee- jumpingu v PC verzi. Adrenalínový zážitek bez skutečného risku. Jen jakási náhražka skutečného "chlapství",láskyplné budování vlastní sochy - ovšem jen virtuální. Je tu jakási analogie s konáním jistého hejtmana - ten se velice rád, chráněn imunitou, dopouští neskutečně sprostých a hulvátských útoků. Velice by mne zajímalo jak by takové chování ohodnotila dejme tomu normální vesnická hospoda. V reálu, bez ochranky.

                            P.S. Zapomněl jsem pozdravit - tož ahoj všem. :-))

                              NPike-Pájka - Profil | Pá 11.12.2009 7:44:59

                              To je manéž, to je manéž.

                                NAzbest - Profil | Pá 11.12.2009 6:45:33

                                Flip >> myslím,že je na tobě,jaké barvy boilíčko budeš žužlat a zároveň soudím,že bez tebe přežijeme stejně,jako bez dalších,kteří hledají za slušností ústřici jakékoli barvy,takže spočiň v pokoji někde jinde a ani nám to,myslím,nemusíš oznamovat.
                                Stejně tak není třeba se pokoušet ovlivňovat naše konání,případně druh pindů na které se vybodneme.
                                Jsme už dospělí kluci (dokonce i holka) a fakt se umíme rozhodnout i bez rad z Růžové ústřice proto,co chceme a co ne:-))
                                Různé rady typu"už toho fakt nechte" jsou úsměvné a marné vážený kolego.
                                Zkus poradit někde jinde v něčem,čemu rozumíš,protože toto evidentně tvá parketa není:-)
                                Přeji hodně úspěchů a po medvědově vzoru-slunce v duši.

                                  Nmi-ku - Profil | Pá 11.12.2009 1:33:19

                                  Jarmil Koloušek >> tak za prvé bych chtěl poděkovat za toto téma i s Vánočním časem se to sem hodí a v jednom souhlasím, že díky určité anonymitě se zde najde pár jedinců co rádi rejpají a ukazují se jako "silná osobnost", ale ani bych se nedivil, že valná část z nich nějakým způsobem zakomplexovaná a tady si to jen léčí...já na to reaguji tak, že nereaguji...a pokračuji v diskuzi s tím kdo chce diskutovat ...

                                    NFlip - Profil | Pá 11.12.2009 1:24:56

                                    To all -vybodněte se už konečně na ty uhlazený pindy a začněte se zase bavit normálně jako rybáři a hlavně jako lidi z téhle planety.Zkusili jsme si to jak to vypadá -fajn připouštím,že někomu takováhle komunikace vyhovovat může, nicméně pokud čtu příspěvky některých jedinců,které za léta Mrku znám,tak mi připadají jako Arnold Schwarzeneger v růžové sukýnce.Já osobně raději si nechám dobrovolně seknout toho žolíka a opustit toto prostředí Modré ústřice jak to výstižně nazval Kocháč.- o žužlání růžovoučkého bojlíčka skutečně nemám zájem:-)))

                                      Ncindy - Profil | Čt 10.12.2009 23:42:28

                                      Dobrou noc

                                        NKáceč - Profil | Čt 10.12.2009 23:41:29

                                        Azbest >> Krom bolševiků!!!!

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert, Venca888