Pojďte být milí a zdvořilí

Dobrý den vážení kolegové,

ač jse zde zaregistrován teprve krátce, tak věřte, že se zde na Mrku pohybuji již delší dobu a občas si pročítám různé diskuse. Co mě zaráží, tak je klesající úroveň verbální komunikace v otázkách i jiných pokecech. Hýří to zde vulgarismy, nadávkami a osočováním. Copak tohle máme my coby zastánci petrova cechu zapotřebí? Rybařina je krásný koníček, kde se snoubí relaxace s napětím a radosti z hezkého úlovku. Na světě je tolik nenávisti a příkoří. Musíme tedy i my přikládat ono pověstné polínko do ohně a šířit kolem sebe zášť? Tuto otázku jsem založil coby diskusi a budu rád za vaše názory ohledně současné komunikační morálky nás rybářů. Doufám, že otázka se ponese v poklidném a vstřícném duchu a že si zde hezky popovídáme

s pozdravem Jarmil Koloušek
Autor diskuse: Jarmil Koloušek - Profil , 9.12.2009 všeobecné - ostatní

Npatlal - Profil | Čt 10.12.2009 20:52:45

Ačkoli slušné pojetí této otázky je velice záslužné asi..... tak různé né moc slušné slova do naší řeči prostě patří,je to koření mnohých vět.Nu což buďte slušní.

    NKáceč - Profil | Čt 10.12.2009 20:51:16

    xxl >> Štěně je čuby mojí paní.Je pro myslivce.To štěně,né má paní:-)))

      NTichej - Profil | Čt 10.12.2009 20:51:04

      Káceč >> 8-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))​))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
      řvu smíchy

        NNetipa - Profil | Čt 10.12.2009 20:50:45

        Káceč >> Jojo až bych si tě samou roztomilostí vzal domů, dal na hlavu růžovou mašli, navlíkl do šatiček a tančil bych s tebou až do rozbřesku :-)

          Nwašek - Profil | Čt 10.12.2009 20:50:41

          Kocháč >> Vždyť už podle vyjadřování člověka poznáš co je zač. Když ti v každé větě nasadí deset sprostých slov a tažných zvířat tak si o něm uděláš svůj obrázek. A takovej člověk nebude asi moc slušnej. Když se ke každýmu chová jako ke kusu hadru tak u vody nebude asi moc slušnej. Jak sem psal nestojím si za tím názorem je to jen moje úvaha. Samozřejmě, že může být i nevzdělaný člověk dobrým rybářem. Není to pravidlo ale musíš uznat, že něco na tom pravdy bude.

            NTichej - Profil | Čt 10.12.2009 20:49:38

            Káceč >> Ten je tvůj?ten pesan ?nebo si foto okopčil na netu?

              NKáceč - Profil | Čt 10.12.2009 20:49:14

              Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa >> Celej já.Nevinnost sama:-)))

                Nxxl - Profil | Čt 10.12.2009 20:49:00

                Káceč >> De vo to za jakym účelem si si toho psíka pořídil ...)

                  NKáceč - Profil | Čt 10.12.2009 20:48:32

                  Tichej >> Dneska čtou lidi rychlejš,bo znaj každý druhý písmeno...

                    NNetipa - Profil | Čt 10.12.2009 20:48:27

                    Káceč >> jéééééééé to je ale roztomiloučká věc

                      Nxxl - Profil | Čt 10.12.2009 20:47:16

                      Tichej >> no vono se dneska čte dost ... ale ten vobsah.)))

                        NKáceč - Profil | Čt 10.12.2009 20:47:09

                        Jarmil Koloušek >> Jak bych se mohl přetvařovat?Zrovna já...

                          NTichej - Profil | Čt 10.12.2009 20:45:15

                          xxl >> nojo když dneska se málo čte :-))to je samej PC,NOTEBOK,a cojávím co ještě

                            NJarmil Koloušek - Profil | Čt 10.12.2009 20:43:28

                            Venca888 >> Velmi nechutné kolego

                              Nsoutokář - Profil | Čt 10.12.2009 20:42:59

                              Venca888 >> to je trapné ta fotka

                                NJarmil Koloušek - Profil | Čt 10.12.2009 20:42:52

                                Dobrý večer vážení kolegové

                                tak to tu pročítám a jsem více než mile překvapen, že se zde nevyskytla žádná zášť ani agresivní provokace. Dokonce se zde objevila situace, kde si několik lidí slušně vysvětlilo své pohnutky z jiných diskusí. Takto to má být a právě pro to zde tato otázka figuruje. Prosím pokračujte v debatách v klidném duchu. Musím se přiznat, že jsem ani neočekával, že se na mrku najde toliko slušných lidí (samozřejmě přetvářku odhalit nedovedu). Myslím, že po takřka 400 příspěvků pouze jedna červená karta a pár skrytých příspěvků mluví za vše. Opravdu jste mě všichni mile překvapili a já vám děkuji, že jste mě utvrdili v tom, že stále jsou mezi rybáři většinou slušní lidé.

                                s pozdravem Jarmil Koloušek

                                  NTichej - Profil | Čt 10.12.2009 20:42:43

                                  No řekněte když rybu vezmu maj mě za blba,když ji pustím tak mě maj taky za blba.To potom člověk neví esli má brečet nebo se smát

                                    Nxxl - Profil | Čt 10.12.2009 20:42:40

                                    Tichej >> Když dneska používáš humor alias Švejk tak když narazíš na blba tak stejně neví co si tim myslel ... a je zmatenej ))

                                      NTichej - Profil | Čt 10.12.2009 20:39:42

                                      xxl >> no jo ale dneska ten humor moc neletí.Hned dávaj přez hubu:-))))

                                        Nxxl - Profil | Čt 10.12.2009 20:39:36

                                        Tichej >> ))) souhlas ..))

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert, Venca888