Pojďte být milí a zdvořilí

Dobrý den vážení kolegové,

ač jse zde zaregistrován teprve krátce, tak věřte, že se zde na Mrku pohybuji již delší dobu a občas si pročítám různé diskuse. Co mě zaráží, tak je klesající úroveň verbální komunikace v otázkách i jiných pokecech. Hýří to zde vulgarismy, nadávkami a osočováním. Copak tohle máme my coby zastánci petrova cechu zapotřebí? Rybařina je krásný koníček, kde se snoubí relaxace s napětím a radosti z hezkého úlovku. Na světě je tolik nenávisti a příkoří. Musíme tedy i my přikládat ono pověstné polínko do ohně a šířit kolem sebe zášť? Tuto otázku jsem založil coby diskusi a budu rád za vaše názory ohledně současné komunikační morálky nás rybářů. Doufám, že otázka se ponese v poklidném a vstřícném duchu a že si zde hezky popovídáme

s pozdravem Jarmil Koloušek
Autor diskuse: Jarmil Koloušek - Profil , 9.12.2009 všeobecné - ostatní

Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 20:00:54

Pvl >> a já myslel, že jsme naladěni na stejnou vlnu .-)))

    NPvl - Profil | Čt 10.12.2009 19:59:32

    Sven >> sven >> Jaká telepatie ? Zkopíroval jsem co jsi sem dal ty . A přidal jen svýho smalíka

      Ndrda - Profil | Čt 10.12.2009 19:57:56

      Azbest >> dík. Taky tě zdraví. Prý: co s ním je? Nevím, jak to myslela, ale na MRK moc nechodí, tak se asi chtěla spíš zeptat: Jak se má? :-)

        Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 19:57:50

        Pvl >> telepatie ? :-))))))))

          Ndrda - Profil | Čt 10.12.2009 19:56:12

          Azbest >> tak mě už to asi nepotká. Já začal rybařit až před pár lety a pokud nezačnu honit holky... :-)

            NPvl - Profil | Čt 10.12.2009 19:55:35

            dědáček >> dědáček >> školička znakové řeči:
            :-) smajlík - malý úsměv, :-))) - větší úsměv :-)))))))))))))))))))))))))))) - huba od ucha k uchu ///// :o§) -můj soukromý smailík

              NZN - Profil | Čt 10.12.2009 19:55:20

              wašek >>
              :-))))))))))))))))))))))))))))

                NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 19:55:16

                drda >> jo a ahoj a pozdravuj svou milou soumanželku:-)

                  NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 19:53:26

                  drda >> život je věcí priorit:-)))
                  Tenkrát to byl takovej nápor,že jsem na jiný věci prostě neměl čas a myšlenky...ono to časem každýho přejde a zjistí,že se to dá i kombinovat:-)

                    Nwašek - Profil | Čt 10.12.2009 19:53:06

                    Co je ale velmi zajímavá skutečnost, že čím horší verbální komunikace od dotyčného jde, tím hůř se u vody chová a větší je masař. Netvrdím si stát 100% za tímto názorem, ale uvažte že minimálně z 90% ti co se vyjadřují řekněme "nepěkně a nevhodně" se tak chovají i u vody. Takový člověk by neměl být rybářem. "Rybáře" si představuji jako vstřícného,ochotného a hlavně takového člověka, který má vztah k přírodě. S tím, že úroveň Mrku klesá naprosto souhlasím.

                      Nsven - Profil | Čt 10.12.2009 19:52:25

                      dědáček >> školička znakové řeči:
                      :-) smajlík - malý úsměv, :-))) - větší úsměv :-)))))))))))))))))))))))))))) - huba od ucha k uchu

                      podobně - :o), 8o) , 8o§ apod.

                      :-( - malé mračení :-((( - velké mračení :-(((((((((((((((((((((((((((( - všechno stojí za hovno
                      podobně - :-o( 8-( 8-§ 8o§ atd.

                      ♂ - jsi jednička


                        Ndrda - Profil | Čt 10.12.2009 19:49:22

                        Azbest >> ahoj. Jen pro pořádek: když ses vrátil k rybaření, to jsi zase ženský nechal plavat? :-)

                          NAzbest - Profil | Čt 10.12.2009 19:47:02

                          yvana >> kdysi dávno v mezidobí mezi dospíváním,kdy jsem chytal (pak jsem začal honit ženský a na pár let -asi deset- se na to vybodnul) a pak se k rybaření vrátil,jsem několikrát zkusil pytlačit a můžu ti říct,to je pro normálního člověka o ničem.
                          Být pořád ve strachu,že mě chytěj.
                          Vědomí,že porušuju zákony.
                          Špatnej pocit ze sebe,atd.....to všechno udělá z toho hodně špatnej zážitek.
                          Vůbec jsem si to neužil a okamžitě se na to vykašlal,protože je to na nic.
                          Jezdil jsem v té době trampovat,takže v přírodě jsem byl dost,ale ryby chyběly.
                          Řešením byl párkrát placenej soukromák a pak jsem prostě udělal zkoušky a udělal si papíry znovu-už je to tak 20 let.

                            NZN - Profil | Čt 10.12.2009 19:46:25

                            yvana >>
                            ... :-)

                              NKáceč - Profil | Čt 10.12.2009 19:42:32

                              yvana >> Na ryby nechodí.A ani je nejí.Opět budu hodnej.Když jsem "nažhaven" na celej svět,tak se jdu uklidnit asi takto...

                                Nyvana - Profil | Čt 10.12.2009 19:36:44

                                Káceč >> no ještě mi napiš že tvoje mamka chodí na ryby,i když o mě říkají,že mě budou muset vozit na vozíku,protože bych bez ryb umřela.

                                  Nyvana - Profil | Čt 10.12.2009 19:34:58

                                  Tichej >> víš já jsem nikdy nikomu nic nezáviděla,ale beru to tak jak to je,snad už nám to nebudou zdražovat,už takhle je to neúnosné a chodit se dívat jenom k řece to neumím.

                                    NKáceč - Profil | Čt 10.12.2009 19:34:41

                                    yvana >> Pořád jsi mladší jak moje máma,tak hurá do kopců.Starší ségro:-)))

                                      Nyvana - Profil | Čt 10.12.2009 19:32:35

                                      Káceč >> kluku zlatý jsi hodný,ale já už mám něco za sebou a nic si nenalhávám,jenom ty kopce mě už zmáhají.

                                        Nyvana - Profil | Čt 10.12.2009 19:31:15

                                        Azbest >> víš pro mě je rybařina vším,odpočinkem od všeho moje motto je to nevadí,že jsem nic nechytla,ale je tu krásně,rybařím dost dlouho a když vidím ty závody v nejlepší a v nejdražší rybařině,tak si říkám holka vem si ty svoje teleskopy a jdi pryč,pochopil jsi.

                                          Červené karty: NeBeroun alias Qwert, Venca888