naviják na pouštění draků....:-))

ahoj, prosím poraďte mi...mám pěkného draka na soutěže drakiád...a chtěl bych nějaký levný asi multiplikátor s měřákem metrů...existuje něco takového...?přidělaný to budu mít asi na zbytek prutu se sedlem na naviják...nebo aspon to je moje představa....vlasec je nějaká 0,30....máte nějaký nápad....?

karelretik - Profil | Út 8.12.2009 19:11:57

díky za odpovědi...co jsem zatím pochopil z odpovědí, tak mám asi bez....zatím mám 1300 m rekord....ale je to šílená motanina...:-))) na tuhle délku bych našel nějaké řešení?

    pepa-č - Profil | Út 8.12.2009 16:21:11

    karelretik >> léta jsem pouštěl draky takto - rekord mám 300m 0,40tky celý ven. Drak klasická dvojitá krabice s "křídélky". Je to obyč kolečko Tokoz. Patka navijáku provrtaná, dva šrouby, kulatina a jedno očko z drátu a trochu letování, aby drát držel. Vlepeno epoxy. Žádná věda.

    Teď je to vyprošťovač woblerů (tajná samodomo koncovka s řetízky pochopitelně z důvodů utajení chybí :-) )

      jarda 2004 - Profil | Út 8.12.2009 15:55:01

      karelretik >> Ale pokud pustím draka já tak mne v ložnici nic neudrží. Mladá mne vyrazí do kuchyně ale to je drak jak víno.

        jarda 2004 - Profil | Út 8.12.2009 15:54:05

        Tohle je to pravé udrží i bajaju. [fotky smazany na zadost autora]

          mi-ku - Profil | Út 8.12.2009 14:59:57

          karelretik >> pro tvé potřeby bude nejvodnější kombinace smekacího navijáku s velkým převodem na surf...třeba starší Daiwa emblem 5500, nebo 6000, kldy díky převodu okolo 5:1 na jedno otočení uděláš okolo 1 metru..s multíkem toto moc nejde a natočil by ses...a na to počítaní existují přidaletelné měřáky na prut...

            foxxx - Profil | Út 8.12.2009 14:51:44

            mi-ku >> Jsi výtvarník...:-) Originální olejomalba,úplný Rembrandt:-))

              bart.bm - Profil | Út 8.12.2009 14:50:30

              Já používám s prckem Shimano Alivio 10 000 a můžů říct super.0,30 stačí pokud nemáš draka moc velkého.Náě rekord je nějakých 1000m z velké špulky ale mamotávalo se to tenkrát ručně o((((( od těch dob raději naviák co používám normál na kapry tam je okolo 500m a rukojeť je stary teleskop ,jeho přední část s jedním očkem.

                mi-ku - Profil | Út 8.12.2009 14:49:53

                foxxx >> jenže kolega myslí tento druh draka....obrázek je jen ilustrativní. ale představuje klasickou problematiku a techniku pouštění draka, kdy draka pouštíš ty...

                  Simik1987 - Profil | Út 8.12.2009 14:49:24

                  mi-ku >> no jo, to je potom to pouštění těch draků o něčem jiným :o))

                    foxxx - Profil | Út 8.12.2009 14:48:38

                    mi-ku >> Dělájí:-)) Ale jsou tak dobré,že se raději nedovážejí,aby ostatní nezáviděli!!!...:-))

                      mi-ku - Profil | Út 8.12.2009 14:46:25

                      foxxx >> ještě že Fox nedělá multíky...hned bych na nich našel nějakou závažnou konstrukční chybu...že by soudruzi z číny někde udělali chybu?....

                        foxxx - Profil | Út 8.12.2009 14:45:17

                        mi-ku >> Jo jo,to je přesně on .... ale Daiwa je tak max. na pouštění Soptíka:-)))

                          mi-ku - Profil | Út 8.12.2009 14:42:17

                          Simík1987 >> Simik1987 >> tenhle je pro draky vhodný....ty Vaše kličky co s Foxxxem nabízíte člověka jen unaví...

                          http://cgi.ebay.com/Daiwa-HYPER-TANACOM-500Fe-Elec​tric-Reel-JAPAN-MADE_W0QQitemZ150394555168QQcmdZViewIte​mQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item230436cb20

                            Simik1987 - Profil | Út 8.12.2009 14:38:22

                            foxxx >> Má tam i pákovou brzdu, tak když se mu sprčí, tak ho zastaví :o))

                              Simik1987 - Profil | Út 8.12.2009 14:37:32

                              foxxx >> No, i takového třeba :o) Vše je možné :o)

                                foxxx - Profil | Út 8.12.2009 14:36:34

                                Simík1987 >> Simik1987 >> Ten je dobrý,ten by "ukočíroval" i takového draka...:-))

                                  Simik1987 - Profil | Út 8.12.2009 14:31:53

                                  jasně, že existuje. tady koukni. na pouštění draků ideální a spolehlivej tady odkaz:
                                  http://www.milobrno.cz/rybarske-navijaky/multiplik​ator-cormoran-corboss-610-lh

                                    foxxx - Profil | Út 8.12.2009 14:30:08

                                    karelretik >> Dobrá otázka:-))
                                    Tenhle s počítadlem je asi nejlevnější:
                                    http://www.stastny-rybar.com/multiplikator-tro-116​00-s-pocitadlem_409.htm