Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NIvo - Profil | Út 24.11.2009 20:35:17

Mrknato >> Moje reakce jen deklaruje tvé hluboké pomýlení, neschopnost důkladně si přečíst text a tvou snahu o totální, nesmyslnou, absurdní oponenturu vždy a za každou cenu demagogickou argumentací.
Na pravou míru jsi neuvedl nic. Nebo zase chceš, abych ty tvé nesmysy l a nmé následné reakce seřadil chronologicky , jak šli po sobě ? Už jsem to několikrát udělal. Následovalo jen tvé mlčení, nebo kopance v podobě obvinění z toho , že lžu.
Fakt ti to není trapný ??????

    Nkakr - Profil | Út 24.11.2009 20:30:45

    Ivo >>
    Myslím to upřímně a vážně. Napsal jsi že máte přehled, tak pokud nepodléhá režimu utajení, sem s ním. Pokud je tajný, tak prosím do SZ odkaz kde jej najdu. Dost by mně pomohl.

      NIvo - Profil | Út 24.11.2009 20:27:20

      kakr >> Karle, už zase :-)))

        Nkakr - Profil | Út 24.11.2009 20:25:03

        Ivo >>
        Kde bych našel relevantní studii o -
        ..................................................​...............................................
        Máme myslím solidní přehled o problematice lovu kaprů včetně úbytku velkých jedinců.
        ..................................................​...............................................
        úbytku velkých jedinců? Ne na bázi všichni víme, že se velcí kapři prodávají atd. Skutečně podloženou, fakt by mně to zajímalo, chci příští rok provést srovnání r. 2006 a 2009. Tedy před a po zavedení K70 na některých revírech MRS. Kdo má něco podobného v ČRS, kde byl K70 iniciován?

          NMrknato - Profil | Út 24.11.2009 20:06:39

          Ivo >> V prvním případě by to bylo vydírání, to jsem se překoukl, ale ve druhém případě je to stupňování požadavků. Darebačina v každém případě. Pokud by to mělo být čisté, za předpokladu souhlasu uživatele, musí se změnit zaryb. plán a hospodaření. Ty si to nemyslíš? Jasně že ne, protože pak by jsi neměl tu "podporu"....
          Edit : navíc si myslím, že jsem vše velmi rychle uvedl na pravou míru. Tvoje reakce je přehnaná, jako celá petlice...

            NIvo - Profil | Út 24.11.2009 19:44:48

            MrKos >> nemohu souhlasit, že K70 NIC neřeší. Samozřejmě - v praxi je cca dva roky, i když neustále stoupá počet organizací, které ji praktikují na svých vodách. Myslím, že na prognózy je zatím čas,ale jedno je jisté. Alfou a omegou bude v tomto případě přístup členů RS. Mám poznatky, že na některých vodách začali kapraři spolupracovat s RS na úseku ochrany velkých kaprů a dodržování té hranice. Jasně , není možné uhlídat všechno Mimochodem, nevíš co pije Reno ? :-))))

              NMrKos - Profil | Út 24.11.2009 19:37:34

              Ivo >> jsme si špatně rozuměli, když už souvztažnost tak řeč byla o ochraně ryb a vztahu mezi ochranou ryb a nonstopem ... v tomto vztahu tvrdím že ochrana je špatná, nedostatečná a k70 nic neřeší... podotýkám v tomto vztahu

              jinak máš recht a dokonce bych si i přál aby poměr 70+ byl lepší než jsem nastínil avšak tomu prostě nevěřím... možná trochu napoví sumarizace a vůbec zajímavé by bylo porovnání kolik kaprů 69 se lapilo minulej rok a kolik to bude letos, za rok atd

                NIvo - Profil | Út 24.11.2009 19:32:40

                MrKos >> jen pro vysvětlení. Souvztažnost mezi lovem nonstop a projektem K70 tu "zaspekuloval" Mrknato. Já jsem to jen uvedl na pravou míru. Čili nejde o zavedení jakéhosi modelu, že tam, kde se zavede ochrana velkých ryb se následně zavede lov nonstop. Tak to opravdu nebylo zemýšleno a zrodilo se to pouze v " klávesnici "zmíněného kolegy.
                Chápu, že dodržování právních norem a současně i vymahatelnost práva je v ČR mnoha lidem u řitního otvoru, i když na druhou stranu ten tvůj nastíněný poměr vrácených kaprů 70 + je přeci jen pesimistický.
                ¨S tvojí polsední větou opravdu neleze nesouhlasit. Bohužel.

                  NMrKos - Profil | Út 24.11.2009 19:02:22

                  Ivo >> on je rozdíl v pojetí ochrany pro velké ryby a pro velké kapry... z mého pohledu to vypadá že sice ne všichni, ale většina kaprařů lobuje za nonstop, malá část připouští že je třeba napřed nebo souběžně nebo někdy potom zajistit ochranu velkých kaprů a skoro nulová část připouští že je třeba zajistit jakoukoliv ochranu kaprů nebo ostatních ryb... a dle mého je špatně to pořadí, nikoliv princip

                  ofšem těžko můžeme čekat že by kdokoliv připustil myšlenku že napřed začneme chránit ( nebudem teď pitvat mechanismus takže obecně chránit ) lína, podoustev a pak bude li to ůčinné zavedem nonstop ... a to je právě takové to jakési sobecky zaměřené řešení které se mi nelíbí a nemohu s ním vnitřně souhlasit ... navenek si mohu tak akorát namalovat bilbórd a jít si stoupnout pod okno patřičného ministerstva což by asi nemělo význam

                  a k té K70 řeknu jen to že je to sice pěkná myšlenka avšak u vody je a bude vše jinak ... dokonce jsem přesvědčen že prudce porostou vykazované ůlovky kaprů 69 takže to akorát zkreslí statistiky a přitom kapr 70+ bude z vod mizet dál... mrzuté je na tom to že uvedené zkreslení statistik přinese dojem že K70 k něčemu byla
                  na druhé straně jsem ochoten připustit že ojediněle se taková ryba opravdu do vody vrátí ( pokud bude nablízku Reno či jinej "policajt" ) avšak ta pravděpodobnost ůlovku takové ryby v jeho přítomnosti je střízlivým odhadem 1:50?

                  a rybářská obec potřebuje policajta na každém kroku

                    NIvo - Profil | Út 24.11.2009 17:59:43

                    MrKos >> chabý pokus K 70 ??? To bys mohl možná rozvést ty, co je a není dle tebe chabé.
                    Nevím, zda tušíš, kolik nás to stálo času a úsilí. Jasně - nedá se do budoucna zaručit , že na revírech s aplikací K70 budou mít všichni velcí kapři zaručeno "doživotní užívání revíru".
                    Ale na druhou stranu jsme ten problém nepřehlíželi, přestali jsem o tom u vody jen mluvit a snažili se něco konkrétního udělat. Je mi jasné, že se tady najdou jednak odpůrci K70 a na druhé straně kolegové, kteří by TU ochranu řešili jinak a jistě lépe. Jenže - bohužel- jsou to jen slova. A my jsme u slov zůstat nechtěli. Čili, podle tebe - chabá ochrana, pro mnohé - konečně se něco děje. Nejsem natolik naivní, abych se domníval, že s projektem K70 budou souhlasit naprosto všichni. Ostatně - celoplošný názor na K70 včetně procentuelního poměru zastánců a odpůrců asi není možné získat. Různé ankety či podpisové akce sice o mnohém vypovídají, ale celoplošný názor nevyjadřují.
                    Po projektu K70 následoval projekt Lín 2009 a následně projekt na ochranu velkých parem. To je odpověď na tvou otázku, a co ostatní ryby ?
                    Chápej, projekt K70 založili (a pracovali na něm 5 roků) kapraři. Máme myslím solidní přehled o problematice lovu kaprů včetně úbytku velkých jedinců. Proto je jasné, že jsme se zaměřili jako kapraři právě na snahu o ochranu velkých kaprů. To myslím je jasné.
                    Samozřejmě - vím, že existují problémy na úseku dravců, na úseku reofilních ryb, v pstruhařském sektoru atd. Ale zde by měli zapracovat právě rybáři, kteří se v dané problematice orientují . Je to jejich parketa. Nemůžeš přece chtít, aby kapraři řešili ještě třeba problém candátů, štik, potočáků atd. To je myslím právě parketa těch, kteří se lovu zmíněných ryb věnují.
                    Před časem mne oslovil kolega z Mrku, který se se svými kolegy snaží o něco obdobného na úseku candátů. Snažil jsem se mu pomoci jak to jen šlo, ale ostatní je již na nich. Vím, že to nebudou mít jednoduché – navíc jejich návrhy jsou z hlediska možných omezení radikálnější ,než jsme doposud zvyklí, ale držím jim palce. Prostě – přestali jen kecat a začali něco dělat.
                    Neber to osobně, ale kecat u klávesnice, v hospodě i na rybách je snadné. Ale něco opravdu vymyslet a udělat, to už stojí jisté úsilí. Patří k tomu i „občasná „ diskuse s oponentky :-))))

                      NIvo - Profil | Út 24.11.2009 17:15:15

                      Dalas >> dobrá, sem se sek ..:-)) Dělám současně několik věcí a píšu rychle. Občas se člověk - jak píšeš - utne. Ovšem za ten rejpanec už ode mne nedostaneš ani notu ..:-))))

                        NIvo - Profil | Út 24.11.2009 17:08:58

                        MrKos >> jednoduché vysvětlení,budeš-li chtít ho akceptovat. Mrknato napsal : cituji : Zaznamenal jsem, že se stavíš opatrně k "peticím" za lov 24 hod., ale něco jsi spoluzpůsobil a měl by jsi to hasit nejprv sám, než zavoláš hasiče.....
                        Podsouval zde myšlenku, že se snad již nyní (či v horizontu několika týdnů..)bojíme imaginárního přemnožení velkých kaprů díky K70 a z toho důvodu že já nejsem příliš nakloněn lovu nonstop.
                        To je samozřejmě jeho "teorie", na kterou jsem reagoval následně : Pokud bys byl při čtení toho, co píšu, důsledný, tak bys zjistil (a mé názory v tomto duchu presentoval dál), že nejsem v současné době nakloňen na zavedení lovu non stop na těch revírech, kde NENÍ nastavena aktivní ochrana velkých kaprů !!!!!! Čili- žádný sbor hasičů, ale logika. Pokud se někde zajistí velkým rybám patřičná ochrana, pak nejsem proti lovu non stop.

                        Napsal jsem a vysvětlil svůj názor , který kolega, jak je jeho zvykem - překroutil.


                          NIvo - Profil | Út 24.11.2009 17:01:03

                          Mrknato >> To je přesně to, o čem píšu. Nechápu tvou reakci : Cituji: "Tam, kde nám povolí K70 a jiné velryby na husto jsme ochotni ustoupit od lovu 24hod, a tam, kde nám to nepovolí vám vyluxujeme všechy ryby lovem 24hod.....
                          Já jsem přece nic takového nenapsal !!!!!! Napsal jsem pravý opak !!!! Špatně čteš ??? Špatně chápeš ????
                          Dobře tedy - špatně sis to přečetl a hned jsi kritizoval - čili byl jsi proti.
                          Pak sis to přečetl pořádně a opět jsi kritizoval - čili byl jsi proti.
                          Opravdu úsměvné.
                          Vyloučení s tvým odůvodněním se fakt nebojím. Při tom hlasování PRO bys byl nejspíš sám :-)))

                            NMrKos - Profil | Út 24.11.2009 16:17:04

                            Ivo >> v této myšlence opravdu vidíš logiku? cituji " Pokud bys byl při čtení toho, co píšu, důsledný, tak bys zjistil (a mé názory v tomto duchu presentoval dál), že nejsem v současné době nakloňen na zavedení lovu non stop na těch revírech, kde NENÍ nastavena aktivní ochrana velkých kaprů !!!!!! Čili- žádný sbor hasičů, ale logika. "

                            kde prosím Tě? a navíc tu ochranu trochu rozveď, nemyslíš snad ten chabý pokus formou K-70

                            a ostatní ryby?

                              NDalas - Profil | Út 24.11.2009 15:50:48

                              Turňa- :)), Právě proto, že mu se to nestává, stane se, i mistr tesař se utne.. Ten mi dá !! Jinak nic osobního, mám Ivoše rád, bez jeho písniček si dlouhý cesty za rybami už ani neumím představit.

                                NTurňa - Profil | Út 24.11.2009 15:44:00

                                Dalas >> No taky jsem se Ivovi divil, že se tím tak tak "zabíval"! To se mu nestává.

                                  NDalas - Profil | Út 24.11.2009 15:33:31

                                  Hmm, zábavný čtení.., kde jen chlapi berete ten čas.. Nedá mi to, musím si rýpnout, když už se dám s někým do křížku a snažím se ho převálcovat slovními obraty a vytříbřeným slohem, měl bych se z pryncipu zabívat i češtinou...:)

                                    NMrknato - Profil | Út 24.11.2009 15:11:09

                                    Ivo >> Omluva, přehodil jsem smysl tvého objasnění. Tedy Tam, kde bude K70 chcete i lov 24hod. Proto je pro prospěch revírů dobré s těmito argumenty K70 odmítat a seznamovat s tím i děti, nejen v Sedloňově. Ty děti totiž nejsou schopny si o tom udělat vlastní úsudek a to je velmi nebezpečné .....

                                      NMrknato - Profil | Út 24.11.2009 14:43:52

                                      Ivo >> Pokud jsem ti něco překroutil, tak se omlouvám, nebylo to mým úmyslem. To, co jsi zde nyní pro mě upřesnil, je ještě horší, než samotná K70!
                                      Tam, kde nám povolí K70 a jiné velryby na husto jsme ochotni ustoupit od lovu 24hod, a tam, kde nám to nepovolí vám vyluxujeme všechy ryby lovem 24hod.....
                                      Děkuji za objasnění. Proto jsou pro mě všichni, co tvůj názor zastávají zemsští škůdci. Osobně bych na VČS hlasoval pro tvé vyloučení z ČRS, jelikož podkopáváš principy územního rybolovu. Myslím, že by též neškodilo přezkoumání KÚ hospodaření na revíru, který se přiklonil bez dalšího k horní míře nepůvodního druhu.

                                        NIvo - Profil | Út 24.11.2009 14:32:52

                                        Mrknato >> omyl kolego. Jak tradiční v tvém případě. Tobě se pokusit to vysvětlit není problém, problém je, že to už z pryncipu nechceš chápat.
                                        K lovu 24 hodin ? Nečekám od tebe solidnost. To ani nejde. Ty totiž při svých citacích ostatních kolegů inklinuješ k tomu, že z kontextu vyjmeš to, co se ti hodí a na tom stavíš své bludy.
                                        Ano, mé názory na lov non stop jsem zde několikrát napsal a tys je nejspíš četl. Jak pozorně, netuším. Pokud bys byl při čtení toho, co píšu, důsledný, tak bys zjistil (a mé názory v tomto duchu presentoval dál), že nejsem v současné době nakloňen na zavedení lovu non stop na těch revírech, kde NENÍ nastavena aktivní ochrana velkých kaprů !!!!!! Čili- žádný sbor hasičů, ale logika. Pokud se někde zajistí velkým rybám patřičná ochrana, pak nejsem proti lovu non stop.
                                        To je celá pravda . A ne to co ty (možná) blbě přečteš a pak to překroutíš k obrazu svému.
                                        Těch kotrmelců už jsi tady předvedl několik desítek. Pokaždé, když ti je jasnými argumrenty vyvrátím, tak buď začneš mlžit, nebo to opět překroutíš, nebo mne obviníš ze lži a nebo sáhneš po dětech ze Sedloňova. Není ti to už trapné ?
                                        Tedy pro příště, když už se chceš zabívat něčím názorem, tak ho v citacích presentuj celý a ne jen jako pro tebe se hodící výňatek.