- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co na tu řezničinu říkáte?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NIvo - Profil | Út 24.11.2009 20:35:17
Na pravou míru jsi neuvedl nic. Nebo zase chceš, abych ty tvé nesmysy l a nmé následné reakce seřadil chronologicky , jak šli po sobě ? Už jsem to několikrát udělal. Následovalo jen tvé mlčení, nebo kopance v podobě obvinění z toho , že lžu.
Fakt ti to není trapný ??????
Nkakr - Profil | Út 24.11.2009 20:30:45
Myslím to upřímně a vážně. Napsal jsi že máte přehled, tak pokud nepodléhá režimu utajení, sem s ním. Pokud je tajný, tak prosím do SZ odkaz kde jej najdu. Dost by mně pomohl.
Nkakr - Profil | Út 24.11.2009 20:25:03
Kde bych našel relevantní studii o -
.................................................................................................
Máme myslím solidní přehled o problematice lovu kaprů včetně úbytku velkých jedinců.
.................................................................................................
úbytku velkých jedinců? Ne na bázi všichni víme, že se velcí kapři prodávají atd. Skutečně podloženou, fakt by mně to zajímalo, chci příští rok provést srovnání r. 2006 a 2009. Tedy před a po zavedení K70 na některých revírech MRS. Kdo má něco podobného v ČRS, kde byl K70 iniciován?
NMrknato - Profil | Út 24.11.2009 20:06:39
Edit : navíc si myslím, že jsem vše velmi rychle uvedl na pravou míru. Tvoje reakce je přehnaná, jako celá petlice...
NIvo - Profil | Út 24.11.2009 19:44:48
NMrKos - Profil | Út 24.11.2009 19:37:34
jinak máš recht a dokonce bych si i přál aby poměr 70+ byl lepší než jsem nastínil avšak tomu prostě nevěřím... možná trochu napoví sumarizace a vůbec zajímavé by bylo porovnání kolik kaprů 69 se lapilo minulej rok a kolik to bude letos, za rok atd
NIvo - Profil | Út 24.11.2009 19:32:40
Chápu, že dodržování právních norem a současně i vymahatelnost práva je v ČR mnoha lidem u řitního otvoru, i když na druhou stranu ten tvůj nastíněný poměr vrácených kaprů 70 + je přeci jen pesimistický.
¨S tvojí polsední větou opravdu neleze nesouhlasit. Bohužel.
NMrKos - Profil | Út 24.11.2009 19:02:22
ofšem těžko můžeme čekat že by kdokoliv připustil myšlenku že napřed začneme chránit ( nebudem teď pitvat mechanismus takže obecně chránit ) lína, podoustev a pak bude li to ůčinné zavedem nonstop ... a to je právě takové to jakési sobecky zaměřené řešení které se mi nelíbí a nemohu s ním vnitřně souhlasit ... navenek si mohu tak akorát namalovat bilbórd a jít si stoupnout pod okno patřičného ministerstva což by asi nemělo význam
a k té K70 řeknu jen to že je to sice pěkná myšlenka avšak u vody je a bude vše jinak ... dokonce jsem přesvědčen že prudce porostou vykazované ůlovky kaprů 69 takže to akorát zkreslí statistiky a přitom kapr 70+ bude z vod mizet dál... mrzuté je na tom to že uvedené zkreslení statistik přinese dojem že K70 k něčemu byla
na druhé straně jsem ochoten připustit že ojediněle se taková ryba opravdu do vody vrátí ( pokud bude nablízku Reno či jinej "policajt" ) avšak ta pravděpodobnost ůlovku takové ryby v jeho přítomnosti je střízlivým odhadem 1:50?
a rybářská obec potřebuje policajta na každém kroku
NIvo - Profil | Út 24.11.2009 17:59:43
Nevím, zda tušíš, kolik nás to stálo času a úsilí. Jasně - nedá se do budoucna zaručit , že na revírech s aplikací K70 budou mít všichni velcí kapři zaručeno "doživotní užívání revíru".
Ale na druhou stranu jsme ten problém nepřehlíželi, přestali jsem o tom u vody jen mluvit a snažili se něco konkrétního udělat. Je mi jasné, že se tady najdou jednak odpůrci K70 a na druhé straně kolegové, kteří by TU ochranu řešili jinak a jistě lépe. Jenže - bohužel- jsou to jen slova. A my jsme u slov zůstat nechtěli. Čili, podle tebe - chabá ochrana, pro mnohé - konečně se něco děje. Nejsem natolik naivní, abych se domníval, že s projektem K70 budou souhlasit naprosto všichni. Ostatně - celoplošný názor na K70 včetně procentuelního poměru zastánců a odpůrců asi není možné získat. Různé ankety či podpisové akce sice o mnohém vypovídají, ale celoplošný názor nevyjadřují.
Po projektu K70 následoval projekt Lín 2009 a následně projekt na ochranu velkých parem. To je odpověď na tvou otázku, a co ostatní ryby ?
Chápej, projekt K70 založili (a pracovali na něm 5 roků) kapraři. Máme myslím solidní přehled o problematice lovu kaprů včetně úbytku velkých jedinců. Proto je jasné, že jsme se zaměřili jako kapraři právě na snahu o ochranu velkých kaprů. To myslím je jasné.
Samozřejmě - vím, že existují problémy na úseku dravců, na úseku reofilních ryb, v pstruhařském sektoru atd. Ale zde by měli zapracovat právě rybáři, kteří se v dané problematice orientují . Je to jejich parketa. Nemůžeš přece chtít, aby kapraři řešili ještě třeba problém candátů, štik, potočáků atd. To je myslím právě parketa těch, kteří se lovu zmíněných ryb věnují.
Před časem mne oslovil kolega z Mrku, který se se svými kolegy snaží o něco obdobného na úseku candátů. Snažil jsem se mu pomoci jak to jen šlo, ale ostatní je již na nich. Vím, že to nebudou mít jednoduché – navíc jejich návrhy jsou z hlediska možných omezení radikálnější ,než jsme doposud zvyklí, ale držím jim palce. Prostě – přestali jen kecat a začali něco dělat.
Neber to osobně, ale kecat u klávesnice, v hospodě i na rybách je snadné. Ale něco opravdu vymyslet a udělat, to už stojí jisté úsilí. Patří k tomu i „občasná „ diskuse s oponentky :-))))
NIvo - Profil | Út 24.11.2009 17:15:15
NIvo - Profil | Út 24.11.2009 17:08:58
Podsouval zde myšlenku, že se snad již nyní (či v horizontu několika týdnů..)bojíme imaginárního přemnožení velkých kaprů díky K70 a z toho důvodu že já nejsem příliš nakloněn lovu nonstop.
To je samozřejmě jeho "teorie", na kterou jsem reagoval následně : Pokud bys byl při čtení toho, co píšu, důsledný, tak bys zjistil (a mé názory v tomto duchu presentoval dál), že nejsem v současné době nakloňen na zavedení lovu non stop na těch revírech, kde NENÍ nastavena aktivní ochrana velkých kaprů !!!!!! Čili- žádný sbor hasičů, ale logika. Pokud se někde zajistí velkým rybám patřičná ochrana, pak nejsem proti lovu non stop.
Napsal jsem a vysvětlil svůj názor , který kolega, jak je jeho zvykem - překroutil.
NIvo - Profil | Út 24.11.2009 17:01:03
Já jsem přece nic takového nenapsal !!!!!! Napsal jsem pravý opak !!!! Špatně čteš ??? Špatně chápeš ????
Dobře tedy - špatně sis to přečetl a hned jsi kritizoval - čili byl jsi proti.
Pak sis to přečetl pořádně a opět jsi kritizoval - čili byl jsi proti.
Opravdu úsměvné.
Vyloučení s tvým odůvodněním se fakt nebojím. Při tom hlasování PRO bys byl nejspíš sám :-)))
NMrKos - Profil | Út 24.11.2009 16:17:04
kde prosím Tě? a navíc tu ochranu trochu rozveď, nemyslíš snad ten chabý pokus formou K-70
a ostatní ryby?
NDalas - Profil | Út 24.11.2009 15:50:48
NTurňa - Profil | Út 24.11.2009 15:44:00
NDalas - Profil | Út 24.11.2009 15:33:31
NMrknato - Profil | Út 24.11.2009 15:11:09
NMrknato - Profil | Út 24.11.2009 14:43:52
Tam, kde nám povolí K70 a jiné velryby na husto jsme ochotni ustoupit od lovu 24hod, a tam, kde nám to nepovolí vám vyluxujeme všechy ryby lovem 24hod.....
Děkuji za objasnění. Proto jsou pro mě všichni, co tvůj názor zastávají zemsští škůdci. Osobně bych na VČS hlasoval pro tvé vyloučení z ČRS, jelikož podkopáváš principy územního rybolovu. Myslím, že by též neškodilo přezkoumání KÚ hospodaření na revíru, který se přiklonil bez dalšího k horní míře nepůvodního druhu.
NIvo - Profil | Út 24.11.2009 14:32:52
K lovu 24 hodin ? Nečekám od tebe solidnost. To ani nejde. Ty totiž při svých citacích ostatních kolegů inklinuješ k tomu, že z kontextu vyjmeš to, co se ti hodí a na tom stavíš své bludy.
Ano, mé názory na lov non stop jsem zde několikrát napsal a tys je nejspíš četl. Jak pozorně, netuším. Pokud bys byl při čtení toho, co píšu, důsledný, tak bys zjistil (a mé názory v tomto duchu presentoval dál), že nejsem v současné době nakloňen na zavedení lovu non stop na těch revírech, kde NENÍ nastavena aktivní ochrana velkých kaprů !!!!!! Čili- žádný sbor hasičů, ale logika. Pokud se někde zajistí velkým rybám patřičná ochrana, pak nejsem proti lovu non stop.
To je celá pravda . A ne to co ty (možná) blbě přečteš a pak to překroutíš k obrazu svému.
Těch kotrmelců už jsi tady předvedl několik desítek. Pokaždé, když ti je jasnými argumrenty vyvrátím, tak buď začneš mlžit, nebo to opět překroutíš, nebo mne obviníš ze lži a nebo sáhneš po dětech ze Sedloňova. Není ti to už trapné ?
Tedy pro příště, když už se chceš zabívat něčím názorem, tak ho v citacích presentuj celý a ne jen jako pro tebe se hodící výňatek.
Kde to žije - kaprařina
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:04NOhře, úlovky, nástraha 1055
7:24NKrátkodobá kaprařina x 10040
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











