Jak vážíte velké ryby - především sumce ?

Nedá mi to se zeptat, když vidím sumce jako tele, a údaj o délce a váze. To s sebou všichni tahají na lov nosítka - jinak si vytažení této ryby ku zvážení prostě nedovedu představit ...
Autor diskuse: iwanhoe - Profil , 25.10.2009 všeobecné - ostatní

Minnow67 - Profil | Po 26.10.2009 22:17:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

iwanhoe >> Váží se váhou a přežít mohou. Ještě nějaký dotaz?

    iwanhoe - Profil | Po 26.10.2009 20:33:00

    a furt nevím, jak se váží velcí - opravdu velcí sumejši a zda to vůbec mohou přežít :-(

      Minnow67 - Profil | Po 26.10.2009 13:59:02

      bobrman >> No možná by bylo lepší zakázat i fotky ryb, jelikož i ty jsou často předmětem svárů a možná by stálo za to zákaz rozšířit i na texty o rybách a bude klid maximální.

        Malda512 - Profil | Po 26.10.2009 13:55:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        iwanhoe >> Vážení ryb je vhodné akorát na vánočních trhách. Pokud je ryba trofejní tak ti stačí pouze několik krásných fotek a máš památku na selej život. Stejně na fotce váhu nikde nebudeš nikomu ukazovat a hlavně ne na MRKu. Už tu byla fotka s váhou a pytlem kde byla ryba. Skončilo to tak že chodili reakce tipu. Pěkná cihla, nějaké olovo navíc a podobně. Vyfot rybu a kašli na nějaké váhy protože ty tě rybářem neudělají.

          tony.bobo - Profil | Po 26.10.2009 13:26:41

          iwanhoe >> Budu mluvit za sebe ale asi se budeš divit ale tahám.Ona to není zas taková zátěž a v tom batohu se to stratí.Co se týče 2 poloviny tvé odpovědi nemůžu říct.Můj největší sumec je 180 cm a vážil 43 kg ale to neznamená že nemůže vážil i víc ale i míň.Řek bych že váha se může pohybovat zhruba + - 10 kg (můj názor) jelikož když koukám na sumce z ebra a na sví o téže velikosti jsou z ebra sumci tlustší.Nebudu nikomu zpochybňovat váhu záleží na každém zda uvěří či nikoli ale existují tabulky kde se uvádí sumec 220 cm a 68 kg ale taky 83 kg.Co se týče těch 2 vah tak nemůžu sloužit nikdy sem to nezkoušel ale údajně to jde a odchylka je + - 2 kg.

            Káceč - Profil | Po 26.10.2009 12:10:52

            Dalimil >> Rozhodně nehodlám dělat radost jinému rybáři,neb každej dobrej skutek je náležitě potrestán.Nějak si nedokážu představit,jak se peru třeba s pytlem pšenice(50kg)abych ho zavěsil do nějakejch háků,které budou jistě vejš jak já.Tak nízko fakt větvě nejsou:-)))

              [uzivatel odstranen] - Profil | Po 26.10.2009 12:08:07

              iwanhoe >> třeba na našem revíru mám podmínku pro sumce, kterýho beru vždy, 4-45 kg, menší neberu a větší taky ne... fotku nemám, ale nějakou udělám, neboj...

                Káceč - Profil | Po 26.10.2009 12:06:17

                iwanhoe >> Už zase?Jen blbni:-)))

                  iwanhoe - Profil | Po 26.10.2009 12:04:15

                  Dalimil >> do jakejch podmínek ?
                  Tu fotku se dvěma váhama mi prosím slib, plííís :-((

                    [uzivatel odstranen] - Profil | Po 26.10.2009 11:58:51

                    Káceč >> nene, tak to není, je to přísně podle druhu ryby a taky podle revíru, chápu, že někde je ryby lepší pustit, aby vyrostly a udělaly radost i jiným rybářům. Ale tam, kde je jich hodně, tak se nerozpakuju a po zvážení, pokud se vleze do podmínek, putuje na převážení domů...

                      iwanhoe - Profil | Po 26.10.2009 11:56:03

                      KóĎA >> a plave vesele dál? :-)
                      P.S.: je to nějaký pruhovaný, jestli won to není okoun ...

                        KóĎA - Profil | Po 26.10.2009 11:50:07

                        tady je to pěkně vidět

                          Káceč - Profil | Po 26.10.2009 11:49:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Dalimil >> Pokud to dobře chápu,tak jestli na rybu Tebou ulovenou stačí jen jedna váha,tak je malá a jde zpět.To samé pokud ani obě váhy nestačí.Je moc velká(těžká).Pokud se ovšem vejde do rozsahu těch dvou vah,je nutno jí sežrat:-)))

                            KóĎA - Profil | Po 26.10.2009 11:48:36

                            normálně na řeznický hák a vyvěsit :-)

                              malamut - Profil | Po 26.10.2009 11:47:18

                              Dalimil >> já to chápu ale nebyl bych asi ochotný si takhle komplikovat život, já ty parametry mám tak trochu plovoucí a pokud splňuje podmínky dané RŘ a mám chuť ji kulinářsky zhodnotit, ostatní jde stranou :-)))

                                [uzivatel odstranen] - Profil | Po 26.10.2009 11:47:15

                                iwanhoe >> mám tyto: http://www.milobrno.cz/vahy/vaha-digital-50kg ve starších verzích do 40 kg, takže to není problém, je to malinkatý...

                                  iwanhoe - Profil | Po 26.10.2009 11:44:22

                                  Dalimil >> já mám vnitřní míru asi jako malá vzducholoď, ale tahat váhy - to fakt ne, ale obdivuju to ... jen nerozumím ..

                                    [uzivatel odstranen] - Profil | Po 26.10.2009 11:42:03

                                    malamut >> musel, protože mám své vnitřní míry, spíše váhy, chápeš? Je to otázka rybářovy cti...

                                      malamut - Profil | Po 26.10.2009 11:41:14

                                      Dalimil >> musel?????????? To slovo v téhle souvislosti neznám, pokud má míru a není hájená, je to na lovci.

                                        iwanhoe - Profil | Po 26.10.2009 11:40:59

                                        Dalimil >> Kroniko, tahat k vodě dvě váhy je podle mě ťáplý (u mě i jednu), že se Ti chce :-) a proč "musel" pustit ?
                                        EDIT: druhej