Daiwa Morethan Branzino 3000

Nemáte někdo prosím nějaké zkušenosti s tímto nádherným navijákem? Stále tu narážím na srovnávání Shimano stella a Daiwa Steez a na tohoto krasavce jako by se zapomnělo. Přitom na Steez jsem koukal na ebay a byl tam nový od 8500 Kč, to Stellu 4000 jsem pod 13000 Kč nesehnal, tak bych ho rovnal spíš k Twin Poweru (alespoň podle ceny). Tak nevím, Stella nebo Branzino ...?
Autor diskuse: vagusoid - Profil , 23.10.2009 dravci - náčiní, doplňky

Kdyby jste neřešili peníze koupili by jste si?

A) a) Shimano Stellu 40%

B) b) Daiwu Morethan branzino53%

C) c) Jsou i lepší navijáky od jiných značek7%

Od 7.4.2010 hlasovalo 111 čtenářů.

NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 4.11.2009 17:54:28

Kaso >> tazko povedat, ale ani na tom Sol-e zda sa nie je lozisko, len kovovy kruzok .. asi by som to riesil az vtedy ked sa to rozpadne .. ak vobec.

    NKaso - Profil | St 4.11.2009 17:14:27

    WhatWouldGeezesCatch >> To je bez problémov. Niakou ihlou to stiahnem. No je to len taký lacný krúžok. Myslíš,že bude lepšie ak to vymením za ložisko?

      NWhatWouldGeezesCatch - Profil | St 4.11.2009 10:53:52

      Kaso >> zaujimave ale ten plast sa ani netvari ako lozisko, len plastovy kruzok .. a tu dratenu zarazku cim najlepsie dat dole?

        NKaso - Profil | St 4.11.2009 10:23:46

        WhatWouldGeezesCatch >> Tak to neviem,uvidím aké zoženiem. Práve ho idem kúpiť.

          NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Út 3.11.2009 21:04:34

          Kaso >> a ake tam das? nerezove?

            NPiscicapus - Profil | Út 3.11.2009 20:47:08

            To je správné.
            To je správný přístup.
            To je správné správanie (je to tak dobře?).

              NRasto. - Profil | Út 3.11.2009 20:41:25

              hehe.......... fetis si necham na neskor....teraz fetisujem este s tym co mam....ja mam ale svoje limity...za palicu viac ako 5litrov nedam...za verkel viac ako 6litrov nedam.Fetis nefetis

                NPiscicapus - Profil | Út 3.11.2009 20:35:45

                Kdo nefetišuje s námi, fetišuje proti nám!

                :-) :-)

                  NRasto. - Profil | Út 3.11.2009 20:33:22

                  bronz nebronz lozisko nelozisko.....zaion nezaion.....asi najskor fetis co? :-)

                    NPiscicapus - Profil | Út 3.11.2009 20:29:11

                    Toho materiálu bych se nebál.

                      NZagor - Profil | Út 3.11.2009 20:18:41

                      No neviem, kam ma namierene shimano s vyvojom. Je ale chvalihodne, ze daiwa dal toto lozisko do noveho modelu fuega a aj urobil klucku na zavit. Zrejme to bude super masinka az na material ZAION :(

                        NPiscicapus - Profil | Út 3.11.2009 20:10:51

                        Zagor >> hernajs, no nekecej. Jak jsi na to přišel? Pozoruhodné.

                        :-) :-)

                        V Suveränu není ani ždibec bronzu, ale hřídel z oceli je skutečně uložena ve dvou valivých ložiskách.
                        Jenže, a na tomto místě bych Shimano raději nezmiňoval, je tu jedno ale...

                          NZagor - Profil | Út 3.11.2009 20:02:39

                          Pisci: no nekecaj :) aj suveran ma na svojom bronzovom (v pripade suverana ocelovom) hriadeli lozisko na obidvoch koncoch :)

                            NPiscicapus - Profil | Út 3.11.2009 19:59:36

                            Zagor >> kde je použit kvalitní materiál a zvládnuta technologie, není potřeba kuličkových ložisek tam, ani tam a ani tam.

                            Jakou bronzovou hřídel myslíš?

                              NKaso - Profil | Út 3.11.2009 19:54:16

                              To je ta ADVANTEGE. Vypadá jak Caldia,len iný nápis. Moc dlho s ňou nechytám,ale chod super. Stála 162evri. Uvidíme či vydrží aspoň 3 roky.

                                NZagor - Profil | Út 3.11.2009 19:38:13

                                Kaso: keby si to objednaval cez intenet, tak musis presne vybrat model tj. musis odmerat ake je velke povodne umelohmotne (3 rozmery). Niekedy mozes vybrat cina alebo japan, tak vyber je na Tebe :).

                                  NZagor - Profil | Út 3.11.2009 19:34:03

                                  Pisci: no na tomto mieste nie je to nutne, ale pre lepsi pocit. Hlavne tam kde by to bolo dolezite (mam na mysli zadne loziskovanie bronzoveho hriadelu) sa vymenit neda :(. A dnes v novych modeloch toto lozisko chyba. Shimano postupne to vynechalo aj zo stelly FB a FD a kedysi to daval do twinpoweru, dokonca do stradicu :(

                                    NPiscicapus - Profil | Út 3.11.2009 19:19:08

                                    A k čemu je dobrý takový ňáký ložisko?

                                      NBláža - Profil | Út 3.11.2009 18:36:06

                                      Kaso >> Jsou různí výrobci , nejlépe vzít celé s sebou , v obchodě odborně změří a vyhledají , případně objednají.

                                      Obchody se dají vyhledat na internetu a vybrat si ten nejbližší , tak jsem to řešil já .

                                        NKaso - Profil | Út 3.11.2009 18:31:59

                                        Zagor >> A dá sa to ložisko bez problémov kúpiť? Bude sedeť na 100%? Ja ani neviem,kde taký obchod je,všade samá banka,poisťovňa...