Ženy a brigády

Měli by ženy ( rybářky) si také poctivě odpracovat a nebo zaplatit brigády?
Už mnohokrát zaznělo v různých debatách ,že když mohou hrát hokej,fotbal, dělat kulturistiku, vzpírání boxovat a jezdit kamionem tak by mohli dělat i brigády.
Jaký je Váš názor na danou věc.?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 12.10.2009 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Jaký je Váš názor?

A) Ano73%

B) Ne27%

Od 13.10.2009 hlasovalo 130 čtenářů.

NVenca888 - Profil | Út 13.10.2009 13:24:33

šeptal >> nebo předsedu

    Nfajka - Profil | Út 13.10.2009 13:22:04

    Mitwa >> že by chtěly všechno dělat asi ne.Ono to sem nepatří- ty doma pereš, vaříš, žehlíš, nakupuješ,uklízíš, chodíš do práce, staráš se o děti ? Nebo jsi od toho osvobozen?

      Nšeptal - Profil | Út 13.10.2009 13:20:15

      Jen doplním. Asi není nutné, aby ženská klestila křoví, nebo tahala pytle odpadu. Ale snad je dost činností, kde si brigády, pokud je nechce nebo nemůže zaplatit, klidně odbýt může. Uvařit na závodech grog, nebo odbýt něco v kanceláři. Třaba olizovat známky.

        NMitwa - Profil | Út 13.10.2009 13:16:46

        noční ryba >> tak víš jak,když to někdo někdo nepochopí a to tam je smajlík kterej se tlemí........ale co já si prostě myslím že pokud se někde dělají tak proč by měli být ženský osvobozený od brigád?ženy dělají vše nebo tedy chtějí dělat vše tak proč ne brigády?

          Nkamrec - Profil | Út 13.10.2009 13:14:15

          Jestli mají ženy odpracovat brigády nebo ne mě ani tak netíží, ono by (aspoň u nás) stačilo, kdyby si brigády odpracovali mužští kolegové. Je těžké starat se o okolí vody, když na brigádu chodí průměrně 6 lidí....To se to potom na výroční schůzi nadává, když debatujeme o zvýšení poplatku za neodpracované hodiny. Holt jsme Češi...:(((

            Nnoční ryba - Profil | Út 13.10.2009 13:12:52

            Mitwa >> souhlasím se Zdeninou, troška té škodolibosti z toho čiší, jedině, že by si to myslel jako humor, tož to pak jo-))))))

              NVenca888 - Profil | Út 13.10.2009 13:09:34

              beztak se ty brigády skoro všude platěj, takže nevidim důvod. a pokud bude nějaká organizace či členka trvat na práci, pak se dá vždycky najít činnost adekvátní schopnostem - vysmejčit kancl, vyprat záclony, uvařit na závodech, přepálit ho hospodářovi...

                NMitwa - Profil | Út 13.10.2009 13:00:52

                Zdenina >> že ji tam cítíš je tvoje věc ne moje já pouze vyjádřil svůj názor pokud s ním máš problém je to tvoje věc...........ještě mi řekni že jsem napsal něco co není pravda!!!

                  Nkakr - Profil | Út 13.10.2009 12:58:06

                  V SSSR, nyní Rusku je naprosto běžné vidět ženy nejen řídit náklaďáky, ale kopat výkopy a vykopanou zeminu odnášet na nosítkách. Skoro jsem měl dojem, že vynález kola Rusko minul.
                  Chlapi mají na starosti důležitější věci, jsou vojáci, nebo milicionáři.....

                  U nás ženy brigády nedělají a tak je to spravne (copyr. por. Troníček).

                    NJKL - Profil | Út 13.10.2009 12:55:40

                    Z principu by se asi mělo jednat s ženskýma jako s lidma. O tom žádná . :-)))) Ale ruku na srdce - těch pár rybářek si myslím ten relax u vody zaslouží - už jen za to, že nás maj doma. Tak proč jim to neusnadnit. V Americe se chlapi pomalu bojej podržet ženské dveře - ale sakra - copak se musíme ve všem srovnávat? :-))

                      Nšeptal - Profil | Út 13.10.2009 12:51:14

                      Jediný, komu bych brigádu odpustil, je invalida. A pokud vím, estrogen není tělesná vada.

                        Ngadasnik - Profil | Út 13.10.2009 12:42:55

                        Pike-Pájka >> buďme rádi,že robky kolem nás "lítaj",bo nám tu "rovnoprávnost" vmetou do rypce a máme po večeřích apod. :)))

                          NPike-Pájka - Profil | Út 13.10.2009 12:39:06

                          gadasnik >> Je to léty ověřený koncept, není to nic proti ničemu. K ženám tohle patří.

                            Ngadasnik - Profil | Út 13.10.2009 12:29:28

                            Pike-Pájka >> ........a pak by měla rychle mazat domů,navařit,poklidit,vyžehlit prádlo a postarat se o ječící ratolesti,aby měl táta klid u televize.

                              NPike-Pájka - Profil | Út 13.10.2009 12:24:35

                              Když můžou být ženy jeřábnice, traktoristky a boxerky, jednoznačně můžou brigádničit i u našich vod. Práce je tam habaděj, každá ruka dobrá. Tu je třeba rozřezat spadlý strom, tu je třeba vykopat odvodňovací strouhu, tu navozit pár koleček betonu na opravu hráze. Práci by se neměl nikdo zdravý vyhýbat, chlapi kolikrát nestíhají a nebo mají na starost důležitější práci.

                                NMrknato - Profil | Út 13.10.2009 12:21:32

                                No, pak by si statutár hraji mohl klidně říci o "dlaňovku" tak zranění nehrozí, leda jeho. Jasně všude narážíme na rovnoprávnost, ale placením nikdo ponížen, znerovnoprávněn být nemůže. To, že rybáři jsou gentlemaníi je jiná, mohli bychom navrhnout, aby ženy také neplatili daně..... pak bychom byli gentlemani všichni a nemuseli bychom osmého nosit kytku.....

                                  NAnýzový dědek - Profil | Út 13.10.2009 12:15:23

                                  hraji: To byl jen napad. Zda by to slo zrealizovat, nevim. Tak se nemusis rozcilovat, kdyz to nejde. Stacilo napsat, ze je to nerealne.
                                  Jinak to bylo urceno jako reakce "kakrovi", ale system nejak neregistruje moje odpovedi na reakce.

                                    NFrc - Profil | Út 13.10.2009 12:05:16

                                    Rybářky u nás maj na vybranou bud zaplatí ,nabo si to odpracujou na rybníkách ..Viděl jsem ,že i plot natíraj a kolem sbíraj papíry a vše co nepatří za věci kolem břehu vod.

                                      Nhraji - Profil | Út 13.10.2009 12:02:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Anýzový dědek >> hele, zeptám se tě, jsi statutární zástupce organizace? Pokud ne, tak nevykládej nesmysly typu, když se chce, tak se to nějak udělá. Protože jestli to nevíš, tak statutární zástupce ručí za organizaci do výše svého majetku a určitě nechce riskovat, že se s ním bude nějaký rodič dítěte zraněného v kroužku při nedovolené brigádě soudit o náhradu škody.
                                      Já jsem statutární zástupce a brigádu dětí bych prostě nedovolil a tečka.
                                      Pojištění kroužku je, jen pokud je sjednáno, ale obecně není. To že někde nad tím mávnou rukou je hezké, pak se střílí do hlavy, když se něco stane.

                                        NAnýzový dědek - Profil | Út 13.10.2009 11:35:01

                                        Jsem si toho vedom. Ale tohle se da po domluve s pravnikem nejak osetrit. Vzdyt na ten krouzek se ta pojistka vztahuje take?
                                        Hlavni je chtit a nebat se, ze se neco stane. Na tom ztroskota kazde snazeni a napad. Samozrejme je nutno s tim pocitat, ale daly by se stanovit nejake mantinely, v nichz by se to dalo provadet.

                                          Červené karty: Mrknato