MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybolov dětí do 6 let

Jaké jsou podmínky rybolovu dětí do 6 let? Musí mít na svazových vodách povolenku a ryb. lístek?Jako rodič ryb.lístek a povolenku mám.

Autor diskuse: vupr ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 6.9.2009

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N natas - ® Út 8.9.2009 13:00:20
V rámci MRS bych doporučil.Informovat se v nejbližší MO o možnosti návštěv dětského rybářského kroužku v rámci kterého lze většinou získat povolenku a potvrzení pro vydání rybářského lístku. Věk je dán 8 lety v tom roce platnosti. Orientační finanční náklady kolem 1500kč.
N Tomas - ® Po 7.9.2009 0:13:45
musím se přidat k Lubovi, jak RŘ dodržuji, tak toto by mně taky rozzuřilo do běla. Občas ukecám malou, aby šla se mnou na ryby. Ta je ráda, že vláčák udrží ve zprávné poloze a nějak točí kličkou. Bohužel moc na ryby chodit nechce. Ale malej, dvouletej, tak ten se rád kouká na rybí videa a jak vytáhnu rybu z vody, tak je z toho úplně odvařenej. Tak toho to asi bude bavit, jak se zdá. A nebudu řešit pro caparta nějakou povolenku, když nezvládne sám ani nahodit. Už z logiky, kdo dopředu ví, že to to dítě bude vůbec bavit? I pro mně je to z rybářského sobeckého pohledu ztracenej prutočas, protože místo chytání dělám něco jiného, co výrazně snižuje šanci na úlovek. A myslím, že rozumnej člověk na to neřekne ani píp.
N Lubo - ® Ne 6.9.2009 21:02:59
Každopádně, když jsem chodil se svou dcerou k vodě, normálně jsem jí půjčoval jeden svůj prut. Dvakrát jsem potkal člena RS a nikdy nic neříkal. Na druhé stráně se klidně přiznám, že kdyby mi za to chtěl dát člen RS postih, tak se stanu nepříčetným a letí do vody, jako že řády jinak dodržuji. Protože až takové stupidní, do nebe volající nařízení nedodržuju.
N kakr - ® Ne 6.9.2009 19:23:20
lubek >>
Čo bolo,bolo, ustanovení, které bylo dříve v RŘ a dovolovalo lov dětí v rozsahu povolenky dospělého (1+1 prut), bylo i v oněch dobách protizákonné, ale tolerované. Dnes to neplatí.....
edit-napsal to hraji
N b.gun - ® Ne 6.9.2009 19:20:35
Boha jeho, nad čím tady spekulujete, když hraji vám hned v prvním příspěvku napsal naprosto jasně, jak se věci podle platných předpisů mají ...

Edit: Omluva hrajimu, že jsem jeho zápis původně omylem připsal kolegovi kakrovi.
N kubele21 - ® Ne 6.9.2009 19:06:02
lubek: já ma zato, že to furt platí....ale jist si nejsem :-(
N lubek - ® Ne 6.9.2009 18:38:29
Nevim jak je to teť ale vím že děti do šesti let mohli chytat bez povolenky ale na prut dospělé osoby která chytá na dva pruty, s tím že chytá na něj. Dospělák musí být přítomen. Pokud neunese tvůj prut tak jeden stáhni a nahoď druhej dětskej. Takhle jsem to dělal s mejma dětma a vnikdo nic nenamítal.
N hraji - ® Ne 6.9.2009 15:33:05
Odpověď je ano, musí mít rybářký lístek a povolenku. Každý, kdo loví ryby v revíru musí mít rybářský lístek a povolenku. Viz stanovení zákona 99/2004SB. a jeho prováděcí vyhlášky 197/2004SB. v platném znění. Situaci komplikuje skutečnost, že dítě může být členem ČRS od 6 let a členem MRS až od 8 let.
Tedy dítě mladší 6 let, pokud splní požadavky stanovené zákonem, musí mít povolenku pro nečleny svazu, tedy bratru za 5000,-Kč na rok.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka!!! Crazy Fin Shad

Za 132
Napodobuje tvar oukleje obecné TOP nástraha na dravce!!!

akce, rybareniKleště Leatherman

Někdy zkrátka nechcete nosit po kapsách tíhu několika desítek nástrojů, ale potřebujete mít po ruce jen to nejzákladnější nářadí.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
PEPA cestovní kancelář s.r.o. PEPA cestovní kancelář s.r.o.

Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina, Panama, Maledivy,...