Tre Kronor - split of feeders

Anýbržto se ve fídru slezlo poslední dobou několik lidiček,co spolu evidentně mají o čem plkat a nechci tam číst hlášky "ublížených" pravověrných této technice jsem se rozhodl založit tohle vlákno.
Hlavně to tam nechci svinit bo fídr je fídr a plky jsou :o)))
Tak šup domů koloušci....
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 12.7.2009 všeobecné - ostatní

Nsadraj - Profil | St 3.2.2010 19:14:33

CHlapci tak jestli je tohle fakt pravda , tak ty zákony u nás stojí vážně za Hoooo.o jestlio na tohle nekdo zapomnel a díá se to volně koupit tak jsme novej stát ončící na "STAN"
myšleno ČESKORDISTAN

> Tisková zpráva CZALPA ČSA k laserovým útokům na civilní letadla v Praze
>
> Praha 3. února (PROTEXT) - V roce 2009 se v českém civilním letectví
> objevil nový nebezpečný fenomén. Jde o ozařování letadel pomocí laserových
> zařízení (obvykle přenosných) poměrně vysokého světelného výkonu, která
> působí rušivě a mohou nejen oslňovat posádku přistávajícího nebo
> startujícího letounu, ale v případě přímého zásahu oka mohou způsobit
> vážné
> a nevratné poškození sítnice.
> Za poslední rok bylo zaznamenáno minimálně sedm útoků laserem na
> civilní
> letadla, provedených ze země. Tyto útoky se odehrály v prostoru okolí
> letiště Ruzyně v oblastech Hostivic, Horoměřic a Kladna. Pachatel
> opakovaně
> zamířil laser na přistávající nebo startující letadlo.
> Z výpovědí pilotů zasažených letadel vyplývá, že pachatel k těmto
> útokům
> užil laser minimálně 3. třídy, který je schopen na vzdálenost dvou
> kilometrů zapálit papír. Tato zařízení jsou v ČR ve volném prodeji bez
> omezení.
> Podle Technické komise CZALPA ČSA představuje útok laserem na
> přistávající
> letadlo velmi vážné ohrožení bezpečnosti. Zásah laserem do oka pilota jej
> v
> lepším případě na několik vteřin vyřadí z činnosti. V okamžiku oslnění se
> stává dezorientovaným a prakticky není schopen ovládat letoun. Zasažený
> pilot po oslnění laserem také určitou dobu po zásahu nevidí. V horším
> případě může dojít k trvalému poškození zraku.
> Přes zjevnou nebezpečnost takového jednání jej v současné době v ČR
> nelze
> postihovat. Trestní oznámení, která byla za tyto útoky podána, byla
> Policií
> ČR odložena, protože se pachatel z důvodu chybějící zákonné úpravy
> nedopustil trestného činu. Na rozdíl od SRN, Velké Británie nebo USA u nás
> není užívání laserů zákonem nijak omezeno. Český právní řád užívání laserů
> prakticky neupravuje.
>
> K podobným událostem docházelo v minulosti i v cizině. Mezinárodní
> federace
> dopravních pilotů IFALPA spolu s dalšími organizacemi civilního letectví
> (např. Eurocontrol) před účinky laserových paprsků již dříve varovala
> formou informačních "Safety Bulletinů". Země jako Německo, Velká Británie
> nebo USA následně provedly změny zákonů, které tyto útoky staví mimo zákon
> a definují je jako závažný trestný čin.
> České sdružení dopravních pilotů CZALPA ČSA vyvinulo podobné úsilí v
> rámci
> ČR a spolu s orgány správy a dozoru civilního letectví navrhnulo doplnění
> příslušných českých zákonů o nové paragrafy.
> V zájmu zamezení těchto útoků na dopravní letadla je třeba laser v
> zákonech
> definovat a jejich uživatelům uložit povinnost používat tyto přístroje
> tak,
> aby jimi neohrožovali letadla, vlaky, auta a další dopravní prostředky. Po
> vzoru vyspělých zemí jako Německo, Velká Británie nebo USA by mělo být
> upraveno používání laserových zařízení v ochranném pásmu kolem letišť.
> Na základě spolupráce CZALPA, ÚCL, ÚZPLN, Policie ČR, ČSA, a. s., a
> Letiště
> Praha, a. s., byla vypracována právní úprava, která by měla tato zneužití
> laserových zařízení postavit mimo zákon a umožnit je trestně stíhat.
> Návrhy
> byly předloženy k projednání Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
> České sdružení dopravních pilotů je si vědomo své spoluodpovědnosti za
> bezpečnost a zdraví pilotů domácích i zahraničních provozovatelů
> létajících
> ve vzdušném prostoru ČR, a proto naléhavě žádá poslance Parlamentu, aby
> navržené úpravy v zájmu zajištění bezpečnosti civilního letectví urychleně
> schválili.
>
> Kontakt:
> Capt. Karel Mündel, Technická komise CZALPA ČSA
> e-mail: kmundel@volny.cz
> tel.: +420 724672230
>
>
> Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkou PROTEXT nejsou
> součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její
> značkou.
> Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za
> ně
> nese plnou odpovědnost.
> ČTK

    Npavel68 - Profil | St 3.2.2010 19:13:12

    kubah >> V červenci můžeš - to budeš mít prázdniny o)))

      NKáceč - Profil | St 3.2.2010 19:13:06

      kubah >> Severní Čechy znám :-)))

        Nkubah - Profil | St 3.2.2010 19:10:53

        Zdarec lidi, pokud to vyjde tak jedu s kámošem v červenci na štiky a okouny směrem na sever :-))

          Npavel68 - Profil | St 3.2.2010 19:09:26

          sadraj >> Člověče Jardo já jsem s tím žádnej problém neměl....

            Nsadraj - Profil | St 3.2.2010 19:06:40

            pavel68 >> tak sem psal matakovi a prej to ofdhlasování už zrušil nabidsnul jsme mu aby to udelal jako možnou volbu kdo chce aby si to zapnul ale me osobně to sratlo jakoic jinýho furt obnovovat i 12 orazek který mam otevřený na záložkách a všechny se mi odhlašovaly

              Npavel68 - Profil | St 3.2.2010 19:06:29

              Knapík >> A co se hulí - veselé trávy??? o)))

                Npavel68 - Profil | St 3.2.2010 19:05:21

                Káceč >> Mno co taky jinýho o)))

                  NKnapík - Profil | St 3.2.2010 19:05:06

                  pavel68 >> no je tady poněkud zahuleno ..., ale chutná mi.

                    NBláža - Profil | St 3.2.2010 19:04:54

                    Zdarec všem lemtákům, a drvoštěpům. ;o)))))))))))

                      NKáceč - Profil | St 3.2.2010 19:03:54

                      pavel68 >> Já na to taky seru :-)))

                        Npavel68 - Profil | St 3.2.2010 19:02:48

                        Káceč >> jak si můžu pamatovat kam jsem psal v říjnu??? A hledat to nebudu o)))

                          NKáceč - Profil | St 3.2.2010 19:00:12

                          pavel68 >> Už jsi tam psal :-)))

                            Npavel68 - Profil | St 3.2.2010 18:58:52

                            Káceč >> A kde to je - že bych tam napsal nějaké teplé lidské slovo........ o))

                              NKáceč - Profil | St 3.2.2010 18:56:44

                              pavel68 >> Ale už někdy v říjnu.A pochopitelně se jednalo o ChaP :-)))

                                Npavel68 - Profil | St 3.2.2010 18:53:56

                                Knapík >> Chutná??? o)))

                                lemt

                                  Npavel68 - Profil | St 3.2.2010 18:53:27

                                  Bandog >> Ale prd - nějak si ten rozvod a to,že se v ní hrabe každou chvíli někdo jinej musím zdůvodnit o)))))

                                    Npavel68 - Profil | St 3.2.2010 18:52:31

                                    Káceč >> Kdepak ti vypálili červenku Yeňýku???

                                      NKnapík - Profil | St 3.2.2010 18:42:15

                                      Káceč >> přesně tak

                                        NBandog - Profil | St 3.2.2010 18:41:58

                                        pavel68 >> ty jseš KAPITALISTA jak svině :-(((