- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
podsekavani tolstlobiku na rece morava, dyje
co si o tom myslite, jake jsou vase zkusenosti a s bezohlednymi kolegy? toto se tyka i slovenske casti reky!
chci rozproudit diskusi, protoze to co se deje od zahajeni privlace na spodnim useku moravy mne nenecha chladnym. sedel sem dva dny nevidel chytit jedineho sumce, kapra, candata... protoze co druhe misto neunavne nekdo nahazuje olovo s trojhakem ci "tuzku"...
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NJK - Profil | Út 23.6.2009 21:15:14
NFilipCierny - Profil | Út 23.6.2009 20:59:19
takze se jedna o zbytek vysazeny pred kdovi kolik lety. jo o dunaji jsem slysel,ale to i o amurech..
mozna bych ale videl pravdu spis tam ze si plno rybaru vezme domu i parmu a ta pak roste pekne dlouho.. sam sem na morave videl zmasit 2 kusy kolem 60 cm jak se zvedala voda bez jakychkoliv uvah o pusteni. a to nemluvim o lovu sitemi na starem toku- bezna praxe jeste pred 3-4 lety a povodne taky dost pohnou rybou, viz pripad devinsko karloveskeho ramena..
Podle me "premnozeni" nejakeho druhu nedava pravo podsekavat na celou sirku reky s trojhaky, dotrhani jsou i cejni a dalsi ryby- akorat to chytne plisen. Navic je to proste trestny cin.
Kormorani jsou veliky problem v cr i sr, ale nikdo kvuli tomu netravi ryby, aby se kormorani otravili jedovatyma rybama. nebo nestrili na vsechny ptaky ve vzduch.. podsekavani v takoveto rece a otrava vsech ryb, nebo strileni po vsem ve vzduchu kvuli kormoranum jsou podle me stejne efektivni postupy proti temto cizincum. Akorat sou radi ze si muzou narvat mrazak, nekolikrat jsem slysel kolik plati za povolenku a ze se jim to musi vratit, kdyz jim nahodou nekdo neco rekl..
o tom ze rybarsky prospech tady z tolstolobika neni neni pochyb, ale tak prece kapr je taky z ciny, pokud se nepletu.. proste mame tu co ma, uvedomujme si co je nase a chranme to, ale ne za cenu drancovani a pytlaceni, to jsou pak akorat vymluvy
Nhraji - Profil | Út 23.6.2009 20:18:00
Nhraji - Profil | Út 23.6.2009 20:17:14
Prostě násilí není řešení.
NJK - Profil | Út 23.6.2009 19:36:53
N2Livecrew - Profil | Út 23.6.2009 18:12:11
NJovánek - Profil | Út 23.6.2009 18:11:08
Jasně že souhlasím,ale vzhledem k mému postavení bych si to (bohužel) nemohl dovolit.
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 17:53:32
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 17:51:57
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 17:49:09
NJak.novi - Profil | Út 23.6.2009 17:45:24
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 17:43:51
NJak.novi - Profil | Út 23.6.2009 17:41:29
Cituji: kazde vyuziti toho co umis je zneuziti
Když někdo umí rybařit a rybaří tak toho zneužívá chachacha
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 17:40:30
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 17:38:01
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 17:36:02
N2Livecrew - Profil | Út 23.6.2009 17:30:53
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 17:26:32
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 17:16:40
Nplacew - Profil | Út 23.6.2009 17:16:08
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 17:11:20
NFilipCierny - Profil | Út 23.6.2009 17:10:16
Nplacew - Profil | Út 23.6.2009 17:08:53
NFilipCierny - Profil | Út 23.6.2009 17:07:27
proste prijdu k vode po spickach a chci si paradne zachytat a nemuset vytahovat pruty protoze kolegovi co je nademnou plave tolstolobik za ocas chyceny dolu proudem 3x za vecer.
asi priste zavolam policii, roaming neroaming.. :)
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 17:02:06
Nplacew - Profil | Út 23.6.2009 17:00:16
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 16:59:25
NFilipCierny - Profil | Út 23.6.2009 16:57:48
ale taky nechapu jak to muze nicit biotop, potravne nekonkuruji nikomu a planktonu pro male rybky je dost, vzdit ta voda "kvete" cele leto ve vsech pritocich..spis jak je clovek jednou vyplasi tak pohnou vsema ostatnima rybama, podle me..
NFilipCierny - Profil | Út 23.6.2009 16:51:29
Nplacew - Profil | Út 23.6.2009 16:50:16
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=620862&page=2
Doplnim, ze oblubenejsie sa stali pilkre - 250g s dvoma trojhakmi.
NFilipCierny - Profil | Út 23.6.2009 16:47:50
jinak prave na morave na slovensku tak chyta temer kazdy (vic jak polovina) rybaru co sem tam potkal toto praktikovala - bylo to pres prac. tyden od odpoledne do 12 vecer..
ale pravda za tu dobu co tam chodim(3 roky, prumer 4x za rok na vikend ) uz sem 2 vytahl (1. pri vytahovani prutu za ploutev- obyc prubezna montaz, sumcovy hak na 0/2 nem 4 rousnice ,2. se mi zamotal do montaze, mel u ritni ploutve kopyto zapichly a tahal chomac snury s vetvi) , coz znamena ze jich tam opravdu musi byt hodne, ale ono na rece kdyz taha nekdo metrovy kus za ocas poplasi ryby pekne daleko..je tam prakticky nemozne chytat normalne, max cejny, ale kapri a sumci a candati nenajedou..
a to mi asi vadi nejvic.. je to nechutny zpusob lovu a kdyz se jim takhle dari jen tolstolobici nesilim, ale prvni co vytahne sazana nebo sumce me vytoci do ruda. nastesti tyhle ryby v tech usecich ted podle vsecho najete nejsou.
ja mam mrs i srz povolenku a nejsem v bratislave mistni, takze kdyz mi auto s ceskou spz stoji 300 metru za zady a nevidim tam, a budu jim delat problemy, nevim jestli odjedu. ale priste asi zavolam..
vetsinou chodi tak po dvou az trech jeden hlida a dva chytaji a asi jim to ted zjara opravdu pekne jde...
jednou jsou to mistni dedci s teleskopama, jindy mladi s sumcovym prutem, vetsinou je ani nevidim, proste jen slysim neustale nahazovani a je to jasne, driv nebo pozdeji ho tahaji za hrbet..ale nedela jim problem odnest ryby a prijit za hodinu znovu, asi potrebuji naplnit mrazak masem. vsechny ryby co jsem videl jsou jedna jak druha, 100-110 cm.
NVenca888 - Profil | Út 23.6.2009 16:46:24
NKa-vec - Profil | Út 23.6.2009 16:36:26
NVenca888 - Profil | Út 23.6.2009 16:34:30
NVenca888 - Profil | Út 23.6.2009 16:24:02
NKa-vec - Profil | Út 23.6.2009 16:22:02
NKebator - Profil | Út 23.6.2009 15:49:27
NNetipa - Profil | Út 23.6.2009 15:32:17
NKebator - Profil | Út 23.6.2009 15:31:27
NBela - Profil | Út 23.6.2009 15:28:34
Nplacew - Profil | Út 23.6.2009 15:21:06
NBela - Profil | Út 23.6.2009 15:18:25
NNetipa - Profil | Út 23.6.2009 15:05:05
N2Livecrew - Profil | Út 23.6.2009 14:59:52
Nhraji - Profil | Út 23.6.2009 14:44:12
Nevím na koho tohle tvoje Rambo vytahování působí, na mě ne.
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 14:10:30
NBela - Profil | Út 23.6.2009 14:07:52
NBela - Profil | Út 23.6.2009 14:01:31
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 13:58:31
NJM - Profil | Út 23.6.2009 13:57:25
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 13:52:58
Já ti rozumím ber to jako srandu.Z 99% dostanou strach jen jak zjistíš že víš co dělají. A pokud ne tak je stačí jen propleskat a je klid
Nhraji - Profil | Út 23.6.2009 13:51:15
Jen velmi nezralý člověk se může domnívat, že vymýtí obecný jev, hluboce zakořeněný ve společnosti tím, že nějakého chudáka, většinou samozřejmě fyzicky výrazně slabšího, zmlátí.
Tolstolobik je ryba nepůvodní, nemá místo v potravinovém řetězci za dlouhé tisíce let vytvořeném přírodními procesy. Jeho vysazení byla chyba. A jeho umělé držení v našich vodách je chyba ještě větší. Přirozeně se nerozmnožuje, kdyby se nevysazoval, přirozeným způsobem by z našich vod zmizel.
Samozřejmě lov tolstolobiků podsekáváním neschvaluji, protože neschvaluji podsekávání žádných ryb, ale přestupky musí být řešeny právní cestou, jinak se mohou velmi rychle obrátit proti samozvaným soudcům a vykonavatelům spravedlnosti.
Zkus si jen představit, že trefíš na dva takové výtečníky a jeden z nich bude mít pistoli. Kdo ti bude nosit kytky na hrob? A co bys tím změnil?
Zkus přemýšlet. Aspoň se pokus.
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 13:47:30
NJM - Profil | Út 23.6.2009 13:46:17
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 13:45:06
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 13:43:30
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 13:41:02
Rozzlobení muži (tady máš odkaz) Zadej pak fight A Rychlé ko.
NBela - Profil | Út 23.6.2009 13:38:20
Jinak si nemyslím, že by řešení ve formě násilí bylo to nejlepší.Jistě by bylo asi nejúčinnější, ale tak potom musí člověk počítat i s možnou zpětnou vazbou v podobě obrany nebo případně i trestního stíhání.A hlavně v případě, že máš dlouholetý výcvik právě v nějakém bojovém umění, tak by to bylo bráno v tvůj neprospěch, protože jsi trénovaný a své schopnosti jsi úmyslně použil proti nějaké osobě.Bohužel už to není tak, že si chlapi daj po hubě a tím je vše vyřešeno.Na světě je plno pomstychtivých tupců, kteří maj kdejaké kontakty a známé...v tomto případě bych volil třeba záznam na mobil a zavolat RS či nejlépe Policii ČR.Ale i tak by to bylo spekulativní.Chlápek ti pak řekne, že si jen šponoval vlasec a nic nepodsekával....ale to je prostě dnešní systém a dnešní lidé :-(...samozřejmě nehážu všechny do jednoho koše, jsou lidé, kteří jsou odhodláni řešit tyto případy se stejnou vervou jako všechny ostatní.Ale těch je bohužel málo...
Nkubah - Profil | Út 23.6.2009 13:36:01
NWokurka - Profil | Út 23.6.2009 13:32:20
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 13:22:16
NJM - Profil | Út 23.6.2009 12:54:42
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 12:46:00
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 12:42:07
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 12:40:51
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 12:40:23
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 12:38:51
NMalda512 - Profil | Út 23.6.2009 12:37:04
N2Livecrew - Profil | Út 23.6.2009 12:35:11
NPavouk28 - Profil | Út 23.6.2009 12:29:49
N2Livecrew - Profil | Út 23.6.2009 12:27:27
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
SAF
Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní...











