- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
podsekavani tolstlobiku na rece morava, dyje
co si o tom myslite, jake jsou vase zkusenosti a s bezohlednymi kolegy? toto se tyka i slovenske casti reky!
chci rozproudit diskusi, protoze to co se deje od zahajeni privlace na spodnim useku moravy mne nenecha chladnym. sedel sem dva dny nevidel chytit jedineho sumce, kapra, candata... protoze co druhe misto neunavne nekdo nahazuje olovo s trojhakem ci "tuzku"...
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Cottus - Profil | Po 22.6.2009 21:56:28
Já mám ryby rád (viz.film prapodivný svět), přesto si dokáži představit vyúděného tolstolobika podseknutého (nebo třeba bow-fisching), když ve vodě nejsou raci...:-)
Malda512 - Profil | Po 22.6.2009 21:50:22
kubah - Profil | Po 22.6.2009 20:54:38
Jovánek - Profil | Po 22.6.2009 20:49:59
Malda512 - Profil | Po 22.6.2009 8:40:51
Malda512 - Profil | Ne 21.6.2009 22:19:50
placew - Profil | Ne 21.6.2009 22:17:23
Malda512 - Profil | Ne 21.6.2009 22:15:55
Malda512 - Profil | Ne 21.6.2009 22:13:59
placew - Profil | Ne 21.6.2009 22:10:08
no, na ozrejmenie vcerajsej situacie na Morave:
poprichode k vode sme akurat prisli k skupinke rybarov s karavanom. Jeden z nich akurat cosi tahal na palici, tak sme sa s kamaratom pristavili, ze pozrieme co to je. Po chvili vysvitlo, ze podseknuty tolstolobik. Reku, asi pri privlaci sa zadarilo. Prvy sok som zazil pri vylovovani - aby ste vedeli, ked gafujete rybu, tak najlepsie to je rovno cez oko, to sa mi zdvihol zaludok - ved bez ohladu nato, ci si tu rybu nechat chcem alebo nie sa k nej spravam ako k zivemu tvoru. Ked ju vytiahol von, tak pozeram na co vlacil a cuduj sa svete, chyteny bol na paternoster system - na spodku 150g olovo, mozno viac a na privese 3-hak co by som pouzil ako kotvu na cln. Hned mi bolo jasne, ze privlac to nebola. Zaklincoval to tym, ze: chlapci, na udenie je vyborny. Nato ho odniesol k tomu karavanu. Medzitym som uz znacne znechuteny zacal chytat o 30m nizsie ked okolo mna preplavali vnutornosti a pod. Vsak hygiena. Samozrejme, o chvilu hadzal do vody znova - co na tom, ze ten tolstolobik mal viac ako 7kg?
Za 300m prechadzku po brehu som nasiel 4(!) skupiny, ktore cielene podsekavali - zozaciatku som mal pochybnosti, ale ked som videl pilker - 200-250g opatreny jednym alebo dvoma 3hakmi o velkosti lodnej kotvy, tak to bolo jasne. Podarilo sa mi dostat aj nepozorovane za jedneho chlapika, ktory takto chytal. 0.25 snura odhadom, teleskop - nahodil to, nech vyklesat a zasekol. Dopol a zasekol. To uz som nasraty nevydrzal a som sa ho opytal, ci to povazuje za povoleny sposob lovu. Zacal sa vyhovarat, ze on chyta na blyskac. Najviac ma len sralo, ze sa s tym dokopy nic neda urobit - tvrdenie proti tvrdeniu - my dvaja, proti nim styrom. Duplom ked ako som sa dozvedel od dalsej skupinky rybarov - ryby vozia okamzite prec. Fakt, po vcerajsej rybacke som ostal dost znechuteny.
Do nalady ma akurat dostal jeden sumciar na sutoku, prijemny chlapik s ktorym som si pokecal. Tiez ze pri nom podsekavali chalani, tak zavolal policiu, ktora ich zbalila. Rozdiel bol v tom, ze tam bolo viacero svedkov a ryby mali v sietke so stopami po podseknuti.
Ako vyzera, je to vseobecny problem, ktory by mozno scasti vyriesili caste policajne kontroly a profesionalna rybarska straz. Ktovie...
kubah - Profil | Ne 21.6.2009 22:07:52
Majsher - Profil | Ne 21.6.2009 22:07:42
někdy si připadám na těchto revírech jak blbec, že nic neberu....ale pak se dostaví ten dobrej pocit, který trvá déle než oběd a trávení jedné z posledních ryb z revíru:)
roman - Profil | Ne 21.6.2009 22:05:14
Majsher - Profil | Ne 21.6.2009 22:04:34
Malda512 - Profil | Ne 21.6.2009 22:01:17
Majsher - Profil | Ne 21.6.2009 22:00:22
Majsher - Profil | Ne 21.6.2009 21:56:13
Malda512 - Profil | Ne 21.6.2009 21:49:12
Kde to žije - všechna témata
0:02Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoÚprava chodu woblerů. 10
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoLabe fishing store 18
PoStaré Česke rybářské vybavení 392
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoRybáři vs ochránci přirody 42
PoZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












