- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov na višeň v době hájení jelce tlouště ?!?!?!
Váš názor na věc ....
Jedná se o :
A) Jasné porušení RŘ ...17%
B) Nevím ...5%
C) Žádný prohřešek ...79%
Od 8.6.2009 hlasovalo 126 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nkat - Profil | Út 9.6.2009 15:13:17
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 15:08:17
fyzikálně je jednoznačný, že ryba na trojháku visí na každým háčku jen třetinovou vahou, zatímco na jednoháku plnou svojí vahou za jedno místo, takže v tomto ohledu zas prohrává jednoháček :((
To není můj výmysl, ale je to tak ...
po pátým cejnu bych se na ty cejny vyprdnul a nechytal je .))
Nkat - Profil | Út 9.6.2009 15:03:19
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 14:53:45
Až si půjdou na nábko Louda s Petrem chytit cejny na salát, taky na ně naběhneš??? Jak poznáš a posoudíš, že někdo masaří ?
Nkat - Profil | Út 9.6.2009 14:46:51
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 14:40:38
Vadí ti masaření ? Udělal jsi něco pro to, aby vloni pán s autem na nábřeží nemasil cokoli chytí? Mohl jsi mu třeba jen říct to, co jsi napsal mně, určitě by to zafungovalo, příležitost byla...
Nkat - Profil | Út 9.6.2009 14:37:23
Nkat - Profil | Út 9.6.2009 14:30:17
NStanďour - Profil | Út 9.6.2009 11:00:07
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 10:51:37
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 10:45:39
Bylo dobře, že druhové hájení bylo vynecháno, když byl pušálně zakázán lov na tekoucích vodách, bylo by už zbytečné :)) Takový dnešní losos je třeba vybaven lovnou mírou, pak má stanovenou dobu hájení a nad to je ještě hájený celoročně, což by asi člověk po zjištění dvou předchozích údajů moc nepředpokládal.
A o to chytání za každou cenu jde, někdo se bez něj obejde a jiný ho vyhledává, možností kde, kdy a co chytat je dost, ani se to nedá stihnout.
NStanďour - Profil | Út 9.6.2009 10:42:47
Nsplavek - Profil | Út 9.6.2009 10:36:45
Není to tak dávno,co se na řekách nechytalo od 16.3-15.6,ale zase nebylo hájení výše zmíněných druhů.Bylo to dobře nebo špatně?
NStanďour - Profil | Út 9.6.2009 10:29:14
NPepaČadek - Profil | Út 9.6.2009 10:24:14
NStanďour - Profil | Út 9.6.2009 10:18:18
NStanďour - Profil | Út 9.6.2009 9:45:32
NVenca888 - Profil | Út 9.6.2009 9:15:46
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 8:52:45
NAnýzový dědek - Profil | Út 9.6.2009 8:43:11
Takze plati nize psane.
NPepaČadek - Profil | Út 9.6.2009 8:38:07
Kdyby váš nesmyslný výklad byl pravdivý tak pokud chytíš podměrečnou, tak porušuješ řád. Chytit jí můžeš, jen jí nesmíš brát. Stejné je to s hájenými rybami. A některé způsoby lovu jsou někdy zakázané a některé nástrahy jsou někdy zakázané. jiné způsoby lovu a nástrahy zakázané nejsou. Bláboly o cíleném a necíleném lovu v RŘ, BP ani zákonu nikde nejsou!!! To je jen ústy tradovaný nesmysl, který nikde nemá písemný základ. Jednoduché.
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 8:36:34
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 8:34:56
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 8:34:15
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 8:31:18
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 8:28:50
NKnapík - Profil | Út 9.6.2009 8:28:22
Nkat - Profil | Po 8.6.2009 23:13:14
Nsven - Profil | Po 8.6.2009 22:53:27
Ntony.bobo - Profil | Po 8.6.2009 18:33:19
Nsplavek - Profil | Po 8.6.2009 18:30:22
Upřímě řeknu,kdybych byl zdravej a byly k dispozici třešně,tak neodolám a jdu na ně.
NJuraj - Profil | Po 8.6.2009 18:15:17
Z pohledu zdravého rozumu taky o nic nejde, protože 99% rybářů jde v tomhle případě o lov, nikoliv o úlovek. Tloušť chycený na třešni (narozdíl třeba od štiky zažrané na trojháku) nedozná při šetrném zacházení žádné újmy a vesele plave dál. Toho "gurmána", kterej by v červnu baštil tlouště bych chtěl vidět.
NAnýzový dědek - Profil | Po 8.6.2009 18:06:52
Nsven - Profil | Po 8.6.2009 17:59:45
Venca888 - ® Po 8.6.2009 17:01:54
Anýzový dědek >> v zákoně je ZAKÁZÁN lov hajenejch druhů. Hotovo
:-)
NVenca888 - Profil | Po 8.6.2009 17:39:13
A propos, já jsem tu někde prezentovat, že by mi porušování zákona vadilo? Kdepak prosím?
NVenca888 - Profil | Po 8.6.2009 17:38:20
§ 13 odstavec 3 zákona č. 99/2004 Sb.
"V rybářských revírech se zakazuje lov
a) vybraných druhů ryb po dobu jejich hájení z důvodu ochrany jejich rozmnožování,"
Což v žádnym případě neni důvod k tomu, aby někomu vzali papíry za to, že vytáhne hájenou rybu. Pokud jí ovšem nechytí úmyslně, což je ve většině případů problematický dokázat, ačkoliv ta třešně tim zavání a právě proto to neni ani nesmysl ani mimo zadání otázky (zkus si jí ještě jednou přečíst).
Pak samozřejmě existuje ta tebou zmíněná vyhláška, která řeší situaci, kdy hájenou rybu (neúmyslně) chytíš, ale na tom zákoně nic nemění.
A znova (už poněkolikátý opakuju) - ten úmysl chytit hájenou rybu je velice nesnadno dokazovatelnej. V tomhle případě. Ale pokud tě porybnej před 15.6. načape, jak máš na háčku 6/0 nastraženejch dvanáct rousnic, tak je zřejmý, že ses snažil chytat sumce a pak jsi porušil ten zmiňovanej paragraf (protože, na rozdíl od třešně, těžko vysvětlíš, že jsi timhle způsobem chtěl chytat něco jinýho než sumce).
Nbambus - Profil | Po 8.6.2009 17:36:26
Nsven - Profil | Po 8.6.2009 17:33:23
NAnýzový dědek - Profil | Po 8.6.2009 17:30:55
Nmedvěd - Profil | Po 8.6.2009 17:12:18
NVenca888 - Profil | Po 8.6.2009 17:11:29
NVenca888 - Profil | Po 8.6.2009 17:10:52
Nyzzak - Profil | Po 8.6.2009 17:10:20
Ndrozďák 30,42 - Profil | Po 8.6.2009 17:10:11
NMinnow67 - Profil | Po 8.6.2009 17:06:22
NVenca888 - Profil | Po 8.6.2009 17:01:54
samozřejmě že je to o tom, kdo ti dokáže úmysl lovit ten hájenej druh, pokud použitá nástraha nebo montáž může bejt aplikovaná k lovu jinýho-nehájenýho druhu.
O těch dokladech níže - znova už to začínat nechci...
NVenca888 - Profil | Po 8.6.2009 16:59:34
Situace je jasná - Pepa brojí za to, že v případě hájení je lov něco jinýho než v případě povinností, kterejma si při lovu vázanej. A to v jednom a tomtéž zákoně, kterej zároveň tuhle činnost vymezuje...
NAnýzový dědek - Profil | Po 8.6.2009 16:58:26
Nmatch-oun - Profil | Po 8.6.2009 16:57:48
NMr.Stick - Profil | Po 8.6.2009 16:56:23
NVenca888 - Profil | Po 8.6.2009 16:51:49
NMr.Stick - Profil | Po 8.6.2009 16:49:28
NVenca888 - Profil | Po 8.6.2009 16:46:44
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












