Mlaskačka a vše o ní

Tak co, rybáři, jaké máte zkušenosti s technikou lovu na mlaskačku? Fotky, komentáře, nápady atd. ...
Autor diskuse: farnas - Profil , 26.4.2009 všeobecné - techniky lovu

Jaké ryby chytáte nejčasteji na mlaskačku?

A) amur28%

B) kapr45%

C) bílá ryba4%

D) bolen16%

E) dravec - štika, candát, atd. ...3%

F) tolstolobik1%

G) jiné1%

Od 26.4.2009 hlasovalo 67 čtenářů.

mulis - Profil | Ne 28.8.2011 20:36:59

já na mlaskačku používám vázání rohlíku, vážu ho jako poštovní balík, pak ho namočim a hodim ho daleko.

    farňas - Profil | St 6.5.2009 16:02:46

    tak co hoši jaky mate jeste zkusenosti zazitky foto.

      farňas - Profil | St 6.5.2009 16:02:40

      tak co hoši jaky mate jeste zkusenosti zazitky foto.

        farnas - Profil | Ne 3.5.2009 15:58:25

        dnes na rybníčku zkoušel jsem mlaskačku a nic byl moc velkej vitr tak priste.-

          mexik - Profil | So 2.5.2009 10:24:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Ales sumec >> záleží na situaci a pečivu které máš k dispozici. Já nejradši používám pražský gumový rohlík, protože po napaření vydrží na háčku hodně dlouho.. a ještě lepší zkušenost mám s chlebem, kdy použiju tak dva až tři dny starý chleba, kdy kůrku si nakrájím na kostky 2x2 cm a nechám je ještě ve stínu pořádně oschnout..tyto kostky mi pak na háčku vydrží klidně i 4 hodiny, tedy pokud se o ně nepokouší plotice nad 35 cm..které jsem párkrát na mlaskačku taky ulovil..:o)

            farnas - Profil | So 2.5.2009 9:42:44

            Ales sumec: určitě bílé pečivo nebo ale podle mých zkušeností.

              petr.fish - Profil | Pá 1.5.2009 11:47:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Ahoj já taky někdy chytám na mlaskačku,hlavně u tety na malém rybníčku.Vždy si večír,když se už stmívá zalezu do kouta rybnčku (kde je naplavaný listí atd.)a tam kapříci hledají něco k jídlu.Já si k nim sednu a sedim nehnutě třeba půl hodiny a pozoruju jak krásně mlaskaj třeba i půl metru ode mne. (foto nic moc)

                Ales sumec - Profil | Pá 1.5.2009 11:42:30

                Co myslíte že je na mlaskačku lepší chleba,nebo bíly pečivo ?

                  farnas - Profil | Pá 1.5.2009 11:07:23

                  ano já jsem chytal na nechranicích na mlaskačku a boleni po tom šli ůžasně bohužel jenom menší ale aspon je zábava.

                    mexik - Profil | Pá 1.5.2009 11:01:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Přidám i svůj nejnovější úlovek na mlaskačku..chytil jsem ho na jednoduchou sestavu, pouze olůvko, zarážka, od ní metr volného vlasce a na konci háček a na něm malý kousek polysterenu. Na háček jsem dal kousek pařené housky a nahodil jsem do asi 70 cm hloubky..a byl z toho tenhle macek..:o))

                      mexik - Profil | Pá 1.5.2009 10:55:24

                      Rytíř >> jj s těma bolenama máš pravdu, není problém jich za chvíli nachytat třeba dvacet..sice to nejsou žádný velikáni, ale když nic jiného nebere..tak aspoň, že berou ty boleni..:o)

                        Rytíř - Profil | Pá 1.5.2009 10:21:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        farňas >> farnas >> přijed v letě na orlas a zachytaš si boleny ruznych velikosti.Prostě jenom napichneš kousek rohliku a nahodiš na hladinu,bolen ti to objede a pak zmizi pod hladinu a potom to bafne a leti te šnůra z naviaku,takle jsme si zablbli parkrat loni v dědovicich na orlasu když nic jineho nebralo.

                          rk8 - Profil | Pá 1.5.2009 10:15:17

                          Ales sumec >> Nástrahu dej kousek pod hladinu. Kachny také po setmění přestávají žrát. Někde tu o tom borci psali.

                          Např. tady:
                          http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=386862

                            Ales sumec - Profil | Pá 1.5.2009 9:47:08

                            Zdravim,nevíte prosím někdo jak zabránit tomu aby nástrahu na hladině nežraly kačeny,znám jeden rybník kde se na mlaskačku perfektně chytávalo-dokud tam nepřilítly ty nenažrany bestie...

                              farnas - Profil | Út 28.4.2009 18:42:59

                              předevčírem na mlaskačce na tomto krásném místě

                                farnas - Profil | Po 27.4.2009 16:05:13

                                nejlepsi podle mě jsou rybníky

                                  vláčkař 92 - Profil | Ne 26.4.2009 20:07:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  s mlaskačkou vyrážím na ryby hlevně v teplejším období kdy ryby se pohybují v horní části sloupce, u nás na rybníčky na neni problém chytit takto 20 ryb za hodinu, nejvíc kapři a amuři, na Sečský přehradě sme tahali spoustu bolínků okolo 45cm

                                    farnas - Profil | Ne 26.4.2009 19:56:00

                                    nevite jak na to jdou tolstolibici a amuři

                                      farnas - Profil | Ne 26.4.2009 14:58:48

                                      to se mi stává s bolenama často jak říkaš přes 45cm žádnej.

                                        Master - Profil | Ne 26.4.2009 14:56:16

                                        farňas >> farnas >> to máš úplnou pravdu, přes 45cm se dostanu málokdy...

                                          farnas - Profil | Ne 26.4.2009 14:54:21

                                          brach:přesně mladých bolenů nachytám plno ale starší už tolik ne.

                                            Master - Profil | Ne 26.4.2009 14:18:27

                                            A poslední...

                                              Master - Profil | Ne 26.4.2009 14:15:01

                                              Tlouštík

                                                Master - Profil | Ne 26.4.2009 14:13:57

                                                brach >> To je na to u nás specializovaný zas jiný rybníček :-))), tam ale jdou i na vláčku, ale tito jsou na mlaskačku...

                                                  Master - Profil | Ne 26.4.2009 14:12:15

                                                  Kapřisko

                                                    brach - Profil | Ne 26.4.2009 14:11:01

                                                    ABU Master >> Master >>
                                                    Pravda, tloušti jsou vděčnými objekty na mlaskačku. A také boleni - zejména ti mladší.

                                                      Master - Profil | Ne 26.4.2009 14:09:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                      Nedaleko mého domu máme jedno zapomenuté jezírko, tam chytám větší kapry pouze na mlaskačku, protože ze dna skoro nepapají, jinak sem loupnu nějaký fotečky těch kaprů 60+ a tloušťů 50+

                                                        brach - Profil | Ne 26.4.2009 14:08:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                        Na ukotvenou je dobrý způsob za větru a když chceš nástrahu dostat dále. Velcí amuři jsou zkušení a podezřelou nástrahu si pouze prohlédnou. Kolikrát jsem viděl torpédo, stojící šikmo pod nástrahou, čumící na ní a po chvilce zvolna odplouvající. Za bezvětří je lépe chytat bez zátěže ( i bublina vadí). na špičku rohlíku nebo kus chleba s kůrkou, kdy je nutno nástrahu prošít a pak lehce namočit - dostaneš ji pak dvakrát dál (pokud to je potřeba), než klasicky.
                                                        Nejlepší je noční rybolov, neboť, i když ti nástraha splave ke břehu a to se stoprocentně stane, můžeš záběr očekávat. Na rybnících kapři v noci jezdí podél břehu a hledají zaplavané kousku pečiva.

                                                          Netipa - Profil | Ne 26.4.2009 13:55:21

                                                          Největší palba je když padá ta ochmířená havěť z topolů, svítí sluníčko a mírný větřík to chmíří nahnal do nějaký zátočiny. Potom jenom průběžný olůvko, půlku rohlíku, kterej omotáš vlascem a hurá do toho. Dost často se stává, že záběr přišel ještě než rohlík stihnul vyjet na hladinu

                                                            Wee.kend - Profil | Ne 26.4.2009 13:22:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                            Při chytání na mlaskačku , jsem prožil spoustu nádherných zážitků.Chytám na ní kdikoliv se nudím u vody a kapři na boilies nejdou.Záběry od větších ryb to je prostě paráda.Nahodím kousek chleba na háčku(nepoužívám žádné olova nebo bubliny , přijde mi to méně nápadné pro větší ryby)čistě jenom chleba na háčku.Snažím se chytat kousek od břehu vždycky se snažím maskovat jak to jde , vyhledávám rákosí nebo jakýkoliv porost , už se mi jednou stalo že my přišel záběr asi 30cm od břehu od nádherného kapra.Vždycky hodím do vody dva nebo tři kousky chleba a pak ten na háčku , nejvíce na tomto spůsobu rybařiny zbožňuji to když koukám jak se sjíždí menší ryby a malý kapři k těm kouskům chleba , začnou ožužlávat ten chleba na háčku a najednou z ničeho nic rána prut se ohýbá cívka navijáku se začne protáčet , no prostě nádhera to se nedá popsat to se musí zažít.

                                                              farnas - Profil | Ne 26.4.2009 13:22:11

                                                              těžší olůvko a je to.

                                                                farnas - Profil | Ne 26.4.2009 13:21:45

                                                                henry7: odpoím samozřejmě ale nedá se použít klasická montáž ale tato:http://www.mrk.cz/montaze.php?id=371

                                                                  henry7 - Profil | Ne 26.4.2009 13:08:39

                                                                  chtel bych se zeptat jestli se to da použit na mirne tažne rece na kapry

                                                                    Zdenall - Profil | Ne 26.4.2009 13:00:40

                                                                    V létě navecěr používám první uvedenou stetekovu montáž a funguje dobře.Prošívám třetinu rohlíku.

                                                                      farnas - Profil | Ne 26.4.2009 12:59:49

                                                                      já chytám také od léta a nemůžu si ji vynachválit boleni,jelci ale jeste zadnej amurek by my to nevzal tak uvidím do budoucna foto: dnešní jesen na mlaskačku 38 cm

                                                                        Anýzový dědek - Profil | Ne 26.4.2009 12:58:58

                                                                        Zkusenosti by byly, ale krome bolena 80 cm pred 4 mi roky (nahodou), zadne vetsi uspechy nemam. U nas je moc plevele a kacen, ktere to sezerou driv nez se k tomu nejaky kapr nebo amur dostane.

                                                                          stetek - Profil | Ne 26.4.2009 12:55:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                          Na mlaskačku jsem začal chytat koncem minulého léta.Chytal jsem na ni jen párkrát a zamiloval jsem si tuhle metodu.Hlavně proto že na našem malým rybníčku je celkem dost slušných amuru ale těžko se chytají protože ti všechno vyluxují kapři.Tak jsem zkusil mlaskačku a po chvilce přišel tenhle amur.Chytal jsem na tuhle obyčejnou montáž http://www.mrk.cz/montaze.php?id=371 .Ale letos chci vyzkoušet tuhle http://www.mrk.cz/montaze.php?id=277 .Určitě to zkus uvidíš že nebudeš litovat.Hlavně tomu musíš věřit a nenechat toho hned po prvním neúspěchu.