Krmené místo mi vyžírá vodní ptactvo

Chodím na vodu kde se snažím trochu pravidelně krmit, v poslední době se sem však stáhli snad veškerý kačeny z okolí. Jak vidí že někde někdo hodí cokoli do vody, hned se tam začnou potápět dokud vše nesezbírají. Dneska za dopoledne jsem musel třikrát dostřelovat koule a asi 16ks kačen je vždy hned začalo sbírat. pak jsem prostě odjel od vody, protože krmit celý dopoledne ptáky můžu až budu v důchodu. Mám změnit hloubku ve které lovím, nebo je nějak odlákat?
Autor diskuse: Knak - Profil , 20.10.2007 kaprařina - nástrahy, návnady
27 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NCottus - Profil | Út 23.10.2007 12:57:51

Pvl: mám podobný problém...
Proto bych zcela vážně požádal o radu: Jak umístnit,( resp.velikost,typ) podložku(hnízdo) pro kačeny(březňačky), ....dík

    NTK - Profil | Út 23.10.2007 11:47:40

    pjarmil > zavolej Kunovi, možná tě vezme do Eskadry smrti.

      NPvl - Profil | Út 23.10.2007 7:34:56

      Nedalo mi to :o§(( Co mám dělat ? Krmné místo mi nevyžírá , vodní ptactvo, a ani ryby ? :o§)

        Nbrach - Profil | Út 23.10.2007 7:30:52

        pjarmil:
        A tím se chlubíš?

          Npjarmil - Profil | Ne 21.10.2007 21:16:29

          jooo kachny.. v lete na amury a pekne na hladinu.. to bylo neco.. misto amuru doma kachny .. sebrala kostku chleba 5*5sm a uz ji mela. vzdycky jsem ji nakouril ze ji hacek vylezl krkem.. pritahl jsem ji ke brehu chytil v rukavici za hlavu vytasil nuz a bylo hotovo.. takhle jsme to s kamosema delali asi 14 dni a nakonec tam plavali asi 2 opatrne.. odhadem jich tam mohlo byt tak 11-12..

            Nsklo - Profil | Ne 21.10.2007 17:45:35

            me pomohlo jit na vetsi hloubku....

              Ntulo - Profil | So 20.10.2007 21:40:14

              Asi pošlu na Cucaka Zdenka a Martu)))

                NLuban - Profil | So 20.10.2007 20:57:29

                dej do krmení pár lysohlávek a uvidíš :oP

                  NMADman - Profil | So 20.10.2007 20:12:50

                  No ono když neberou tak na kachny je taky hezkej pohled... :-)

                    Njepice - Profil | So 20.10.2007 20:05:51

                    když jsem krmil jednou na řece, tak vždy ke kouli směřovalo asi 10 kačen. chtělo to vždycky nějaký hrubší částice krmení a rychle dostřelit někam bokem

                      Nkikikoko - Profil | So 20.10.2007 19:16:04

                      ¨Jedině co spolehlivě pomáhá ......je vzduchovka.o)

                        NCucák - Profil | So 20.10.2007 18:35:23

                        Dřív jsem chytal na revíru, kde s tím byl velkej problém. Žrali všechno až do průměru 22 mm a to i koule vysušený na kámen. Až jsem byl jednou už tak hrozně vytočenej, že jsem spustil kanonádu kobrou. Každá vydržela max. 2 zásahy a vzdala to. Vrátili se asi ještě dvakrát, vždycky jsem to zopakoval a pak už byl klid. Ať žije ornitologie.

                          NJKL - Profil | So 20.10.2007 12:10:17

                          Má to i svoje dobré stránky. Za putujícím hejnem kačen nebo hus se táhnou ryby. Alespoň ty menší. Oni ptáci mají velmi nedokonalé trávení...

                            Nbrach - Profil | So 20.10.2007 11:36:58

                            Na kačeny a labutě je dobrý "motýl".

                              Ncarpmania - Profil | So 20.10.2007 11:33:46

                              krmíval jsem na jedné vodě podél rákosí, kde bylo hloubka kolem jednoho metru a pokaždé, když proplouvaly labutě, se největší samec zastavil nad montáží, kolem které bylo asi 20kuliček a vysbíral je... podotýkám že voda nebyla průhledná na více jak 10cm...

                                Nobrisek - Profil | So 20.10.2007 11:33:35

                                co takhle airsoft pistole...přesná, silná ale nezraní...( v extrému)

                                  NAďo - Profil | So 20.10.2007 11:18:10

                                  Nema to zmysel musis kapitulovat.
                                  Takto som dopadol ja. Rano som chodil krmit uz za tmy. Prvy dopad krmiva na hladinu, takmer okamzite prilakal labute.

                                    Nmirmen - Profil | So 20.10.2007 10:46:10

                                    Mlady rybar, drzý opeřenec míru nemá :-))

                                      NMlady_rybar - Profil | So 20.10.2007 10:44:53

                                      mirmen: kolik má míru kachna?

                                        Nmirmen - Profil | So 20.10.2007 10:42:30

                                        kostka chleba na háček 2/0 na hladinu ..... úspěšně se dá odnést i desítka opeřenců ( do úlovkáče NEPSAT !!! ) ...po zdolání do podběráku je tento třeba držet s opeřencem pod vodou do doby, než přestanou vycházet bubliny .....

                                        Při dostatečné výdrži zvítězíš nad opeřenou přírodou ( a doma tě pochválí ) :-))

                                          NMlady_rybar - Profil | So 20.10.2007 10:41:11

                                          Jó, v mých úplných rybářských začátcích jsem si kachnu pěkně povodil....Na hladině se dělaly pěkný kolečka od kapříků, tak navazuji 6ku hák, na něj kus rohlíku a házím to mezi ně. Házím tam ještě pár kousků rohlíku na zakrmení. Najednou kde se vzalo tu se vzalo hejno kačen a už tam byla. Brzda bzučela, kachna ječela, všichni kolem se smáli.......Byla to naštěstí ještě mladá kačenka, co zrovna přepeřovala do šatu dospělých a tak nelétala. Po několika minutách zajela do rákosí, do kterýho to zamotala a vypnula se. Pro montáž jsem zabrodil a všechno dopadlo dobře, ale ještě čtrnáct dní potom vždy když sem šel k vodě tak se mě všichni vyptávali: ,,Zase na kachničky?" :o))) Tak bacha na kačeny :o)))

                                            NPl@s@ - Profil | So 20.10.2007 10:14:13

                                            Mě nejvíc pomáhá prak a kamení. A pro jistou sebou vozím i červenné zelí kdybych se dobře třefil. :-)))))))))))))))))))))))))))))

                                              NTimo - Profil | So 20.10.2007 9:03:58

                                              a nebo labuť 8-(

                                                NZajda - Profil | So 20.10.2007 7:25:06

                                                JKL:Neni kacena jako kacena:-(((

                                                  Nchřenovák - Profil | So 20.10.2007 6:31:51

                                                  Zkus je odlakat níž houskou nebo chlebem a potom to tam rychle hodit pomáha to

                                                    NKnak - Profil | So 20.10.2007 5:55:38

                                                    Díky za radu :-),ale když bych si měl vybrat tak rači bych tu bouřku. Jinak , podle mě se ti nenažranci potápí v pohodě do hloubky kolem tří metrů.

                                                      NJKL - Profil | So 20.10.2007 0:28:10

                                                      Ber kačeny jako třeba bouřku - nasere ale nic s tím nenaděláš. Kačena ti nevybere futro z hloubky větší než cca 120 cm. Přizpůsob se, :-))