čeřínkování

v bližších podmínkách k v.r.p. ČRS, jsem nenašel ustanovení o zákazu nastražených prutů při čeřínkování.Autor diskuse: nemam - Profil , 11.6.2004 všeobecné - nástrahy, návnady

0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

NBoBo - Profil | Po 14.6.2004 20:25:24

to Whs: Tak to je fakt zajímavé, myslím, že v RŘ je napsáno, že čeřínek je určen k lovu nástražních rybiček. Pokud ho tedy použiješ jako nástrahu, pak je asi vše OK....

NWhs - Profil | Po 14.6.2004 20:03:42

Zajímavější je situace, kdy mi do čeřínku naplave mírový kapr a chci jej někdy třeba použít jako nástrahu (dnes dejme tomu že v mrtvém stavu). Zapsat a je vše O.K.?

NBoBo - Profil | Po 14.6.2004 14:10:18

to waccl: Držel jsi někdy čeřínek v ruce? :-) Myslím, že pustit ho, je dílem okamžiku. Tedy, žádné prodlení nevidím.....

Nwaccl - Profil | Po 14.6.2004 14:02:20

nemam: Já ti rozumím, ale pokud máš nahozené 2 pruty (tedy lov na udici), použiješ čeřen (jiný způsob lovu), který obsluhuješ oběma rukama (jako třeba přívlač), jak chceš reagovat bez prodlení.

Nnemam - Profil | Po 14.6.2004 13:04:58

waccl: lov na čeřínek je podle mne pouze jeden ze způsobů techniky lovu, tedy(na položenou, na plavanou, přívlačí, atd.). Pouze při lovu přívlačí se v bližších podmínkách lovu, zakazuje nastražení jiné udice. Čeřínek rozhodně nelze považovat za udici, či prut. Je tedy podle mě zcela legální když budu kupříkladu vláčet a současně budu mít položený čeřínek ve vodě, nebo budu chytat na položenou a vedle budu mít položen čeřínek ve vodě. Nikde jsem se nedočet, že lze v daném okamžiku provádět pouze jeden způsob lovu. Přítomnost u nastražených prutů je mi jasná. Podle mě není co tolerovat.

Nwaccl - Profil | Po 14.6.2004 10:08:39

No nevím,
§ 14 vyhlášky č.197/2004 Sb.
(4) Lov ryb na udici, na plavanou, na položenou nebo čeřínkováním může být prováděn jen za předpokladu, že osoba provádějící lov je u udic přítomna tak, aby s nimi mohla bez prodlení manipulovat. Nesmí být použit systém samoseku.
§ 13 odstavce 1, 7 a 9 zákona č. 99/2004 Sb
(1) Lov ryb a vodních organizmů smí být prováděn v rybářském revíru zpravidla lovem na udici nebo jiným způsobem lovu, který stanoví příslušný rybářský orgán; v rybářském revíru může jednotlivá oprávněná osoba provádět lov nejvýše na 2 udice.
No a je čeřínek 3 prut nebo jiný způsob lovu?
Na poradě RS bylo řečeno tolerovat.

NNikita - Profil | Ne 13.6.2004 18:03:31

Tento zákaz taky neexistuje, souhlasím s Fery.

NFery | So 12.6.2004 20:03:37

nemam-můžeš v klidu čeřínkovat při nastražených prutech,ale musíš dát pozor na to aby jsi byl u prutů tak aby jsi s nimi mohl manipulovat.

Nmigi | So 12.6.2004 11:29:00

co se týka MRS tak ano...

Nxycht | So 12.6.2004 11:27:26

nemam: podle mě co není zakázáno, je povoleno.

Nnemam - Profil | Pá 11.6.2004 22:39:03

spíše by mě zájímalo, zda mohu mít nastraženy pruty nebo ne.

NLaďa | Pá 11.6.2004 22:37:12

to BoBo: to mne sice taky napadlo, spíš očekávám, že rada pod dojmem tohoto problému bude papežštější než papež a zakáže i mrtvou. Dle systému ode zdi ke zdi.

NBoBo - Profil | Pá 11.6.2004 22:10:14

to Laďa: A jak se dostane k mrtvé rybičce? Koupí hrouzky v Tescu? :-)

NLaďa | Pá 11.6.2004 21:50:58

Nač Ti bude čeřínkování, když je zákaz lovu na živou rybku - viz plkárna.