Feederová krmítka - vlastní výroba

Kde se dá sehnat olověný plech a za kolik? chci si vyrábět feederová krmítka ale nechci tavit olovo, chtěl bych ho natříhat z plechu.
Autor diskuse: carp.david - Profil , 9.2.2009 feeder - domací dílna

NDědek - Profil | St 22.3.2017 19:11:00

Lubo >> Kdyby si měl tu formu udělanou, mohli bychom se domluvit s Fouňou a udělat to u něj na zahradě. Pokud chceš, můžu se ho zeptat. Na plynové bombě se to olovo dá roztavit, ne?

Navíc už mám nějako olovo nachystané, ale je to v celku, není to pásek....

    NDědek - Profil | St 22.3.2017 19:09:13

    Lubo >> Petře, a co v práci, někde na dílně, či před?

      NLubo - Profil | St 22.3.2017 19:07:55

      marmyš >> u nás ne. A pokud ano, tak za nekřesťanské peníze.

        Nmarmyš - Profil | St 22.3.2017 19:05:46

        Lubo >> V Kovošrotu ti prodají.

          NLubo - Profil | St 22.3.2017 18:55:37

          marmyš >> už řádu let krmítka vyrábím, košíky i method, různých tvarů a velikostí Dosud jsem ale používal zaváží na kola, které vyhodily pneuservisy. Několikaleté zásoby ale došly a ty dnešní už jsou jiná. Mám sice momentálně zásobu olověných plechů, ale i ty jednou dojdou. Tak se ptám, zatím jenom ze zvědavosti.

            Nmarmyš - Profil | St 22.3.2017 18:51:56

            Krom 63 >> Pokud to máš na prodej,tak to je jasné.

              NKrom 63 - Profil | St 22.3.2017 18:48:59

              marmyš >> Já čerpal inspiraci zde na MRKu, jen jsem si je upravil podle sebe, protože když je dělám, tak celkem ve velkym. Jedna kovová forma tisíce a tisíce ks....

                Nmarmyš - Profil | St 22.3.2017 18:47:07

                Lubo >> Ono se hned neotrávíš,ale zdravé to nebude. Já to dělám v kotelně při otevřených dveřích a stejně to občas cítím. Nač to chceš? Jaké krmítka chceš vyrábět?

                  Nmarmyš - Profil | St 22.3.2017 18:45:14

                  Krom 63 >> Ono to ani není forma,je to jen sádra,do které jsem pomocí vrtačky a nože udělál obdélník45x12mm. Hloubka asi 6mm. Navážím si dávky olova a liji.

                    NKrom 63 - Profil | St 22.3.2017 18:39:24

                    marmyš >> Se sádrou nemám zatím žádny zkušenosti. Kolik krmitek seš schopnej odlit, než se Ti forma poškodi na tolik, že už to nebude ono?

                      NLubo - Profil | St 22.3.2017 18:38:40

                      Kluci, když už je tu debata o tavení olova. Dostal jsem 5 kg desku olova. Nemám ale prostor, kde bych to olovo tavil. Pouze kuchyň doma. Je to tavení nějak hodně cítit, nebo to dělá nějaký jiný binec? Žena by mně zabila :-)))

                        NKrom 63 - Profil | St 22.3.2017 18:32:03

                        marmyš >> Já je mám cely ze železa dělany právě na míru. Jj, už jsem to taky tak viděl dělat a proč ne.

                          Nmarmyš - Profil | St 22.3.2017 18:28:57

                          Krom 63 >> Mám v sádře podlouhlý "bazének" do kterého naliji

                          olovo a ještě do tekutého ponořím krmítko ve spoji. Není to sice tak pěkné jak tvoje,ale ryby si nestěžují:-)

                            NKrom 63 - Profil | St 22.3.2017 18:24:01

                            marmyš >>Díky, ale to už bych musel upravit formy

                              Nmarmyš - Profil | St 22.3.2017 18:07:27

                              Krom 63 >> Pěkné je máš, já dělám o trochu delší,aby se mi to nevysypalo při dopadu o hladinu.

                                NKrom 63 - Profil | St 22.3.2017 18:05:04

                                Moje tvorba 15g, 20g, 30g, 40g

                                  Nteam77 - Profil | So 11.3.2017 22:30:12

                                  samotář >> Je to tak.

                                    Nsamotář - Profil | So 11.3.2017 20:17:23

                                    team77 >> No paráda tak to je nejpoužívanější řada.

                                      Nteam77 - Profil | Pá 10.3.2017 22:36:34

                                      samotář >> 40g, 50g, 60g.

                                        Nsamotář - Profil | Pá 10.3.2017 21:54:30

                                        team77 >> Pěkné možná trochu mohutné na průměru olova ale opravdu GOOD. Kolik to má hmotnost? tento tip mi nějak uniká