Feederová krmítka - vlastní výroba

Kde se dá sehnat olověný plech a za kolik? chci si vyrábět feederová krmítka ale nechci tavit olovo, chtěl bych ho natříhat z plechu.
Autor diskuse: carp.david - Profil , 9.2.2009 feeder - domací dílna

NKendy.007 - Profil | Pá 31.1.2014 22:32:31

jariss >> nafotit celej proces by asi nešlo je to ruční práce to snamená nastříhat pletivo zabrousit stočit sletovat vystříhat konus znova vybrousit a vytvarovat pak vzít odlité zátěže a přiletovat a samozřejmě zabrousit.Jinak taky chci nějak vymyslet formu že by to bylo zalité ,ale nevím jak to dopadne už na tom maká známej co dělá na slévarně ve škodovce a pořád něco na tom nefunguje teda pokud by se to nelilo pod tlakem.

    Njariss - Profil | Pá 31.1.2014 20:53:26

    Kendy.007 >> Máš to moc hezké, jen je otázka, to je zvlášť zátěž a klec, kterou nějak zakomponuješ v jeden celek, a nebo naopak tu klec zaliješ do olova a utvoří do kulovitý tvar uvnitř formy v jednom kroku?
    Formu si nedovedu představit, jak to sestavit. Živí mě jiné odvětví, ale nějaké krmítka dělám. K tomu jsem pořídil komerční formu před pár lety.
    Pokud by to nebylo moc tajné a nebylo to vůči tvým zábranám, jsi ochoten uveřejnit fotky polotovarů a formy pro výrobu takovýchto krmítek. Pokud ti to činí problém, nemám s tím problém, že odmítneš. Stačí napsat slovo "NE"
    Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

      NKendy.007 - Profil | Pá 31.1.2014 15:44:03

      Diki >> Ahoj nemám a to je používám jen na stojce ,ale možná je to tím že jsem měl klipnuto jako základ 70m a pak 90m a cestou zpět by se to mělo vyplavit určitě .

        NDiki - Profil | Pá 31.1.2014 13:42:40

        Kendy.007 >> Ahoj, nemáš problémy s vyprazdňováním lepivější směsi? Tím ,že při dopadu na dno, krmítko je ve svislé poloze a pokud je jemnější bahno, tak se může zabořit. Když máš zátěž na krmítku na plocho, leží na dně větší plochou a tak se nezaboří do bahna.

          NLejboj - Profil | Pá 31.1.2014 13:25:59

          Joo, tak MM jde s dobou :) viz foto vedle, jsem zvedavej, kam to bude na Pasohlavkach posilat ted !

            NLejboj - Profil | Pá 31.1.2014 13:12:58

            Kendy.007 >> aerodynamika je s kapkou jasne lepsi, ikdyz jsem ted videl ty po obvodu ztoceny do konusu, asi taky stale laborujou, at to lita :)

              Nernestoceka - Profil | Čt 30.1.2014 21:00:56

              Kendy.007 >> Vypadá to moc pěkně. Dík za odpověď

                NKendy.007 - Profil | Čt 30.1.2014 20:59:39

                ernestoceka >> je to nějaká slitina hliníku mám je dělaný na zakázku

                  Nernestoceka - Profil | Čt 30.1.2014 20:52:48

                  Kendy.007 >> Zdravím, můžu se zeptat z čeho máte udělané formy? lukopren, hliník, či jiná slitina? ( snad to není tajemství)

                    NKendy.007 - Profil | Čt 30.1.2014 20:44:15

                    Lejboj >> jinak máš pravdu že jsem to ošleh od maďarů

                      NKendy.007 - Profil | Čt 30.1.2014 20:42:00

                      Lejboj >> kvůli tomu je dělám a jinak ty s olovem po obvodu tak dobře nelítaj a maj cekově větší odpor při stahování ty jsem dělal předloni

                        NLejboj - Profil | Čt 30.1.2014 20:31:47

                        Madari to uz nejaky ten patek pouzivaji, ted ma Haldorado upraveny krmitka, neni tam ta kapka ale zatez po obvodu, lim jim to vypadava ven, na Musarne by se dala posunout vzdalenost :)

                          NKendy.007 - Profil | Čt 30.1.2014 20:12:02

                          Čík >>celkově to líp lítá a hlavně přesněji jinak se mě osvědčili i když to teče

                            NČík - Profil | Čt 30.1.2014 19:43:24

                            Kendy.007 >> V čem spočívá výhoda tý spodní zátěže?

                              Nernestoceka - Profil | Čt 30.1.2014 19:38:56

                              damoz >> Jaké krmítka potřebuješ? Když tak písni do sz.

                                NKendy.007 - Profil | Čt 30.1.2014 17:24:27

                                ještě jednou tolik a jsem připraven

                                  Nsolich76 - Profil | Pá 24.1.2014 20:55:03

                                  trošku jsem potunil krmelce ne feeder .......až bude chvilka tak to tu dám.

                                    NRybatorstr - Profil | Pá 24.1.2014 9:30:19

                                    Sven >> Ale kdo ví za kolik :-)))

                                      NSven - Profil | Pá 24.1.2014 9:25:16

                                      Rybatorstr >> :-))))

                                        NRybatorstr - Profil | Pá 24.1.2014 8:46:04

                                        Marfi >> Pošlou nám každému 100 ks krmítek dle vlastního výběru :-))