jak daleko házíte kobrou?

Zajímalo by mne jak se dá daleko hodit boilie kobrou. Jak velké koule a kolik na ráz. a jak přesné jsou hody.
Autor diskuse: boldis - Profil , 6.6.2004 kaprařina - nástrahy, návnady

liborcarp - Profil | Ne 26.2.2012 11:36:44

Mám kobru do mistra Drahoše a sto s ní hodit není problém,dobře drží i dráhu letu.Koule si před hodem vždy namáčím,pak mi to lítá lépe.-)

    ladikxxx - Profil | Ne 26.2.2012 11:33:38

    Kobrou házím jen tak daleko,kam dohodím prutem,neboť krmit dál mě příjde trochu zbytečné....:-)))))))))))

      Slavíček - Profil | Ne 26.2.2012 11:29:30

      Franc49 >> Čerstvými nevysušenými koulemi který mají pravidelný tvar se krmit kolem 90m dá ale jak dlouho ? Minulý rok jsem za 4 dny naházel 20kg na vzdálenost 70m a pak jsem týden nemohl na ruku . Teď jsem si koupil kobru z uhlíku je mnohem lehčí a nebolí od ní tolik ruka .

        mladej candat - Profil | Ne 26.2.2012 11:23:38

        Lee-Haney >> Si pamatuju když sme poprvé změřili délku hodů, o kterejch sme si do tý doby mysleli,že sou za 100m hranicí":O))
        A vod tý doby beru každého kdo o sobě tvrdí,že háže za 100m s rezervou(nám počítadlo tenkrát neukázalo víc jak 80m ani jednomu z nás)
        Po různých úpravách materiálu(vlasec 0,25+šokovka+ odhozový speci prut Tribal XTR se kterým si zase nevychutnáš boj s rybou)sme se na těch 100m dostali a pobotýkám,že jsme tam ani víc jak 18ku kouli radši nedávali ":O))

          Franc49 - Profil | Ne 26.2.2012 11:22:49

          Slavíček >> ja vim sam jak to je neboj mam neco odhazeno kobrou to nedam ani nahodou pres sto metru dam max 70m a ze se do toho opiram jak blazen nekdy i obouruc mam jine techniky na zakrmeni vic jak 100metru o nich si uz psal na katapult nema zadna kobra:)))))

            Lee-Haney - Profil | Ne 26.2.2012 11:17:30

            Slavíček >> 110 metrů je pěkný hod,já bych nehodil snad ani 80.Házet prostě neumím.Je to tím že na veliké vody nejezdím a na těch malých rybnících by 80 metrů znamenalo atentát na kolegy na protejším břehu :)

              Franc49 - Profil | Ne 26.2.2012 11:17:19

              Lee-Haney >> ok tak ja si vemu sebou i hroznyse:)))))

                Ládis - Profil | Ne 26.2.2012 11:17:03

                ahoj,já hazím odhadem cca 60 metrů,hodím i 80 m,ale to už nemám přesnost dopadu.

                  Slavíček - Profil | Ne 26.2.2012 11:15:21

                  Franc49 >> Přesně tak lidi mají velký oči .Ostatně je to vidět na štítě kde většina chytá v řadě nejsou schopný dál nahodit až na pár výjimek . Nechytám slabé vlasce tak házím do 110m ale mě to stačí .Rozhodně nebudu dávat slabší vlasec abych k vůli pár metrům přišel o rybu .

                    Grasel - Profil | Ne 26.2.2012 11:11:37

                    Lee-Haney >> Souhlas,některý délky co zde prezentujou někteří kolegové jsou na hranici dohozu prutem,natož pak kobrou..

                      Franc49 - Profil | Ne 26.2.2012 11:10:27

                      Slavíček >> To znam taky to pouzivam das tam kouli srotu do toho zamackas boilies a uz to leti a zadny sjani s kobrou kazdej hazi dalky kobrou a vim ze hodit i prutem 120m udela hodne lidem velke problemy ale ono odhad na vode je tezkej proto to pocitam otackama navi neni to presne ale clovek ma nejakou predstavu:))))))

                        Lee-Haney - Profil | Ne 26.2.2012 11:10:24

                        Franc49 >> Jo v klidu ja se zatím rozházím užovkama.

                          Lee-Haney - Profil | Ne 26.2.2012 11:09:55

                          mladej candat >> Mnohé zde udávané dálky jsou vždy jen plané touhy některých rybářů.Nemám s hodem kobrou bůhví jaké zkušenosti,ale někteří zde prezentují čísla nad kterými rozum zůstavá stát.No často to připomíná chlubení jak v otázce kolik nahodíte prutem na dálku :)
                          Proto je nejlepší udělat z uvedených čísel průměr a ten by snad mohl odpovídat realitě :)

                            Franc49 - Profil | Ne 26.2.2012 11:07:59

                            Lee-Haney >> kua sorry kdybych nahodou mel zpozdeni ale nechce vrtulnik nastartovat:))))))

                              Lee-Haney - Profil | Ne 26.2.2012 11:06:12

                              svišťák >> Musíš víc trénovat.První se rozhaž úžovkama,pak přejdi na zmije a zakonči to kobrou.

                                svišťák - Profil | Ne 26.2.2012 11:01:58

                                Jako malej jsem házel u nás v řece užovkama.Kobrou ? Myslím že na to ještě nemám:-))

                                  mladej candat - Profil | Ne 26.2.2012 11:00:56

                                  Lee-Haney >> ":o)))))))))

                                    Slavíček - Profil | Ne 26.2.2012 11:00:09

                                    Kolem těch 100m se za určitých podmínek hodit dá ale 120m a víc to bych rád viděl na vlastní oči . Dá se házet daleko že tam člověk nenahodí ani prutem ale né kobrou . Známý na to má házečku z prutu na konci naběračku horší je to s přesností ale kam se na to sere kobra.

                                      mladej candat - Profil | Ne 26.2.2012 10:59:57

                                      boldis - >> 120m se dá atakovat jedině pokud máš vítr v zádech,tvrdý těžký koule který nerozmáčkneš mezi prstama a prúměr 20-22mm,jinak jeto nesmysl a s 18kama to už je utopie i 100m.
                                      Mám kobru samo/domo v pohodě s 20kama 80m.
                                      Zkoušel sem boomerang od Nikla a ten lítá opravdu pěkně.
                                      Super hody ale na víc jak 5m rozdíl v dálce o proti tý mojí sem se nedostal a to už jsme s 20mm G2 od Mika atakovali 100m hranici.
                                      Podotýkám ,že z 10koulí dolítnou tak 2 víc ne:O(
                                      Nejradši krmím kolem 80m,to v pohodě dohodím jak prutem (2,75lb) tak kobrou i za zhoršených podmínek.
                                      A o to při krmení kobrou jde především":O)

                                        Lee-Haney - Profil | Ne 26.2.2012 10:59:32

                                        Franc49 >> ok:D